Jump to content

leteci lezajevi


maracmarta

Recommended Posts

pozdrav...radi si o laguni 2 ph1 1.9 dci 88 kw 2003,evo kako stvari stoje,nakon pregleda vozila u servisu rekli ljudi zamjeni letece lezajeve preventivno jer si proso 208000...sljedi servis na 210000 pa bi uz to promjenio i letece,pa me zanima koje i di uzet,ako je netko mjenjao na laguni 2 dci bio bih zahvalan na informacijama

Link to comment
Share on other sites

glyco kazu da je prva ugradnja,tak su mi rekli kod tokica...stoje 370 kn sa popustom 317...

Link to comment
Share on other sites

Na motorima se leteći ležaji ne mijenjaju preventivno. Kad već mijenjaš preventivno, dobro i bilo promijeniti radilicu i temeljnje isto preventivno.

Link to comment
Share on other sites

ma neznam decki iz renaulta su tak rekli...da kao su uzrok rikavanja turbine te da se to dogada zbog spene  od letecih...

Link to comment
Share on other sites


Na motorima se leteći ležaji ne mijenjaju preventivno. Kad već mijenjaš preventivno, dobro i bilo promijeniti radilicu i temeljnje isto preventivno.

 

potpisujem sve sto je napisano,prije je tvornicki los materijal ili je auto ubijeno

Link to comment
Share on other sites

Na motorima se leteći ležaji ne mijenjaju preventivno. Kad već mijenjaš preventivno, dobro i bilo promijeniti radilicu i temeljnje isto preventivno.

Objasni to ekipi sa E46 M3.

Link to comment
Share on other sites

 

Objasni to ekipi sa E46 M3.

To tako "malo" košta da se uopće ne isplati riskirati da ti ih okrene na 10 ili 20 tisuća km...pa onda opet otvarati motor itd.

...ne znam samo kakva se obrada radi na M3-cama i koliko to još košta? 

Link to comment
Share on other sites

nemojte sad bmw sa lagunom...ja samo trazim savjet koje uzet koji proizvodac,ako je netko mjenjao to neka mi da savjet...

Link to comment
Share on other sites

Isplati se promjeniti, jer ako okrene onda imaš trošak 10x veći.

Uzmi original ili Glyco, mada bi to trebalo biti isto.

Link to comment
Share on other sites

Meni je meho također predložio da promjenimo leteće kad dođem blizu 200 tk, preventive radi, da izbjegnem eventualno veći trošak. Ležajevi su 300-tinjak kuna, i najbezbolnije je to napraviti prilikom izmjene ulja. 

Link to comment
Share on other sites

 

Objasni to ekipi sa E46 M3.

Ekipa sa E46 M3 u većini slučaja nema novaca da bi kvalitetno održavala svoj auto.

Link to comment
Share on other sites

materijali nisu toliko uznapredovali (po pitanju habanja) kolko se povecala specificna snaga po kilogramu motora. 

nevidim ali stvarno zsto je problem promeniti dio koji je napravljen kao "zrtveni" kako bi se i dalje odrzalo gibanje radilice bez habanja. isto kao sto se menjaju plocice, lamela i ostale tarne komponente. stvarno mi nije jasno cemu se radi tolka nauka/problem oko toga. 

Link to comment
Share on other sites

Na motorima se leteći ležaji ne mijenjaju preventivno. Kad već mijenjaš preventivno, dobro i bilo promijeniti radilicu i temeljnje isto preventivno.


Na motorima se leteći ležaji ne mijenjaju preventivno. Kad već mijenjaš preventivno, dobro i bilo promijeniti radilicu i temeljnje isto preventivno.

 

potpisujem sve sto je napisano,prije je tvornicki los materijal ili je auto ubijeno

Evo ja cu sad mjenjati karike posto se vec rastavlja znaci nebi trebao mjenjati letece ,Koji su  cca 300kn bas mi i nedrz vodu vasa prica,  

Link to comment
Share on other sites

Ma normalno da cu ih promjenit nego.Mi neki nisnu jasni ponavljaju pricu ko pokvarena ploca.A prica im suplja ko reseto.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za leteće se odnosi na 1,5 dci

A moj majstore i ti uletis ko padobranac.Ti ocigledno oces stici neke po boju postova na forumu.

Link to comment
Share on other sites

nije neki trošak, neće smetati može samo pomoći

Pa to je i poanta price a ne ovo sta njih dvojica turpijaju ne i ne i ne.A motor se vec otvara

Link to comment
Share on other sites

 

Evo ja cu sad mjenjati karike posto se vec rastavlja znaci nebi trebao mjenjati letece ,Koji su  cca 300kn bas mi i nedrz vodu vasa prica,  

Je li i karike mijenjaš preventivno?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.