Jump to content

alu felge?!


laguna2002

Recommended Posts

ajmo poznavatelji dimenzija alu felgi...molim pomoć

kupio bi alu felge za lagunu II,jedino što znam je da su rupe 5x108.Malo sam guglao i vidim da se spominju neke brojke kao što je OFFSET....što je to i na koje sve brojke moram obratiti pažnju?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesi probao na njušci potražiti originalne? Ja sam prije 2god kapario sve 4 za 1300 kuna. Doduše, dvije je trebalo ravnati (200 kuna) i to je to...

Link to comment
Share on other sites

Jesi probao na njušci potražiti originalne? Ja sam prije 2god kapario sve 4 za 1300 kuna. Doduše, dvije je trebalo ravnati (200 kuna) i to je to...

Ma gledao sam,ali sve mi nešto bezveze ili uništeno 70%,čak ih ni nema puno... na tih 1300,dodam još 800 i imam nove i još na 24 rate :)

 

Link to comment
Share on other sites

205/55/16

neznam koliku širinu rupe moram tražiti i taj neki offset-nešto. i neki J se spominje,ali nemogu naći brojke za vse to :(

 

Link to comment
Share on other sites

neznam koliku širinu rupe moram tražiti i taj neki offset-nešto. i neki J se spominje,ali nemogu naći brojke za vse to :(

 

imaš na http://www.wheel-size.com/ tražilicu, i objašnjenje za svaki od podataka koji te muči

uglavnom, za nas je:

205/55R16 6.5Jx16 ET50 5x108 M12 x 1.5 60.1
Link to comment
Share on other sites

6.5" sirina, "J" tip dosjeda gume (sve auto felge su "J" tipa dosjeda gume)

Link to comment
Share on other sites

imaš na http://www.wheel-size.com/ tražilicu, i objašnjenje za svaki od podataka koji te muči

uglavnom, za nas je:

205/55R16 6.5Jx16 ET50 5x108 M12 x 1.5 60.1

odlično,sad odo gledat tekmu...sutra malo oguglam :)

zahvaljujem od srca,pardon...lagune :)

Link to comment
Share on other sites

imaš na http://www.wheel-size.com/ tražilicu, i objašnjenje za svaki od podataka koji te muči

uglavnom, za nas je:

205/55R16 6.5Jx16 ET50 5x108 M12 x 1.5 60.1

Hvala na korisnom linku.

Link to comment
Share on other sites

Ma gledao sam,ali sve mi nešto bezveze ili uništeno 70%,čak ih ni nema puno... na tih 1300,dodam još 800 i imam nove i još na 24 rate :)

Prije 5g sam si mislio uzeti neke alu felge za ljetne, a čelične ostaviti zimske. Kad sam vidio ponudu alu felgi odlučio sam da ću imati dva seta čeličnih. Rabljene su uglavnom u banani, nove su po 2kg teže od čeličnih jer moraju imati više mesa za približno istu čvrstoću, a one koje su jednako teške kao čelične koštaju (one lakše od čeličnih koštaju poprilično).

Link to comment
Share on other sites

tako sam i ja ostal sokiran, kad sam imal felge od scenica bez guma, celicane su puno lakse od alu :D

Link to comment
Share on other sites

Ma gledao sam,ali sve mi nešto bezveze ili uništeno 70%,čak ih ni nema puno... na tih 1300,dodam još 800 i imam nove i još na 24 rate :)

Prije 5g sam si mislio uzeti neke alu felge za ljetne, a čelične ostaviti zimske. Kad sam vidio ponudu alu felgi odlučio sam da ću imati dva seta čeličnih. Rabljene su uglavnom u banani, nove su po 2kg teže od čeličnih jer moraju imati više mesa za približno istu čvrstoću, a one koje su jednako teške kao čelične koštaju (one lakše od čeličnih koštaju poprilično).

Sve to stoji, ali ja sam se vodio činjenicom da jedna moja nova originalna stoji 1800 kuna. Ta ne može biti ista po kvaliteti onoj koja dođe 500-1000 kuna.

Link to comment
Share on other sites

Prije 5g sam si mislio uzeti neke alu felge za ljetne, a čelične ostaviti zimske. Kad sam vidio ponudu alu felgi odlučio sam da ću imati dva seta čeličnih. Rabljene su uglavnom u banani, nove su po 2kg teže od čeličnih jer moraju imati više mesa za približno istu čvrstoću, a one koje su jednako teške kao čelične koštaju (one lakše od čeličnih koštaju poprilično).

očeš reći da mi predlažeš da radije imam 2x čelične?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je čovjek zbunjen jer se kod felgi još spominje i ET vrijednost, odnosno "izbačenost" felge prema vani. Što je ET vrijednost veća felga više "izlazi prema van" u odnosu na karoseriju. Vrijednost ET originalnih felgi z Lagunu 2 faza 1 je ET=45(ili 50). Naplatak bi trebao biti 7,5Jx16, a rupe 5x108.

Link to comment
Share on other sites

eeeee to maatre..to me bunilo,kada budem kupovao felge,jednostavno neznam što bi trgovcu rekao da trebam,osim da su rupe 5x108...

ne znam dali oni svi(trgovci) znaju te brojke za pojedini auto tj, za felge

Link to comment
Share on other sites

Trebali bi znati, vjerojatno imaju nekakav software koji im pokriva dimenzije naplataka.

Link to comment
Share on other sites

ok...pitat ću

da ne dođem i tražim felge za lagunu sa rupama 5x108,a on mi donese 5x108 za forda ili jaguara koji isto imaju te dimenzije :)

 

Link to comment
Share on other sites

ok...pitat ću

da ne dođem i tražim felge za lagunu sa rupama 5x108,a on mi donese 5x108 za forda ili jaguara koji isto imaju te dimenzije :)

 

Referiraj se na 7,5jx16(ili 17) ovisno je li tražiš 16, ili 17".

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je 6,5J u pitanju. Prilično sam siguran, štoviše.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je 6,5J u pitanju. Prilično sam siguran, štoviše.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatal

U pravu si,

6,5jx16 ET 50 za 205 55 16

7,5jx17 ET 37 za 225 45 17

 

Link to comment
Share on other sites

Što je ET vrijednost veća felga više "izlazi prema van" u odnosu na karoseriju.

Obrnuto. Veći ET = felga više unutra pod blatobranom. 

Link to comment
Share on other sites

za rabljene alu felge topla preporuka AS felge na staroj samoborskoj, br 68 ak se ne varam... nedavno kupljena dva seta felgi, orginal za twinga 1000kn sa montažom, original za civic sedan 2006/7 250 € sa svim... Andrija ima felgi da se useres...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.