Jump to content

aleeen

Recommended Posts

i pod 3) kada ugasim auto, izađem onda se u motornom prostoru čuje kao nekakvo ZZZZZZZzzzzzzujanje (kao kada si pored elektrane) i onda dvaput nešto kao klikne "tup-tup" i onda prestane zujanje, o čemu je riječ?

Link to comment
Share on other sites

sasvim normalno mislim da je neka elekronika klapne gasa tako nešto 

i kod mene isto tako ali kod mene čim ugasim auto se čuje taj "tup-tup" a u kabini se čuje kako se volan zaključa.

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja:

1) original renault brisači su počeli strugati, hm... nakon nekih godinu i pol, od oka, koštali su nevjerojatnih 400-tinjak kuna... kolika je cijena neki /normalnih/, a da su opet OK? i dali mi može ko objasniti na koji način se skidaju stari, postavljaju novi? ljudi iz ovlaštenog renault servisa su mi tu uslugu naplatili nekih 35 kn...

2) kako ću često ove zime biti na relaciji istra - rijeka, želim si barem nabaviti lance... postoje kakve razlike ili su oni najjeftiniji iz kauflanda od 120 do 190 kn sasvim OK? kako se ponašaju uniroyal rain expert 3 npr. na suledici/malo zaleđenoj cesti? pošto su to kišne gume, dali su im performanse nešto bolje na zimskom kolniku ili apsolutno ne? :D hvala...

Original brisači su mi kod Anđelka za Megana bili 180kn. Eto, nije prošla niti godina dana (imam ih od 02/2017) i ostaju tragovi. Prije toga sam imao Valeo First koji su bili glasni preko 90kmh, ali su 2 godine radili ko avion.
Sljedeće ću vjerojatno ići na bosch aerotwin ili nešto slično.

Ovo za malo zaleđenu cestu neće niti zimska biti odlična, a kamoli ljetna. Pogotovo pri brzinama većim od 30-40kmh. Loša ideja btw.

Link to comment
Share on other sites

Bosch Aerotwin je najbolji daleko, meni su na Laguni trajali skoro 3 godine, a šajba je puna sitnih rupica od kamenčića. First mi je trajao cca 1 godinu.

Link to comment
Share on other sites

znači oderali su me kao psa :)

dobio sam već preporuku za boscheve aerotwin, budem proguglao di su najjeftiniji, koje dimenzije idu na megana 2?

šta se tiče lanaca, saznajem da mi treba KNS 70 oznaka, šta uopće znači ta oznaka mene zanima? i koliko se sjećam, na njima je pisalo 195 65 14 - zašto navode te dimenzije?

Link to comment
Share on other sites

znači oderali su me kao psa :)

dobio sam već preporuku za boscheve aerotwin, budem proguglao di su najjeftiniji, koje dimenzije idu na megana 2?

šta se tiče lanaca, saznajem da mi treba KNS 70 oznaka, šta uopće znači ta oznaka mene zanima? i koliko se sjećam, na njima je pisalo 195 65 14 - zašto navode te dimenzije?

ja sam kupovao u auto kreši, bosch aerotwin za lagunu, i to na način da svaki drugi utorak u mjesecu ti je d utorak za diners kartice, te dobiješ 30% na kupnju dinersom...mene su ispali oko 190 kn sva tri brisača, s tim da je za zadnju šajbu običan bosch brisač...

Link to comment
Share on other sites

puno hvala svima na odgovorima!!!

p.s. e da, ni u ovom katalogu, kao ni kada sam jučer u kauflandu gledao na kutiji od onog proizvođača mi3 - zašto nije baš nigdje navedena dimenzija 195/65/15? lanci ne idu na tu dimenziju, ne kužim...? sve je nešto između...

Edited by aleeen
nadodao sam nešto
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo lance kategorije manje. Provjereno ide na gumu.

Sto se brisaca tice potcrdjujem od gore za aerotwin. Trajali 2 god a sajba mi je u uzasnom stanju...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

p.s. e da, ni u ovom katalogu, kao ni kada sam jučer u kauflandu gledao na kutiji od onog proizvođača mi3 - zašto nije baš nigdje navedena dimenzija 195/65/15? lanci ne idu na tu dimenziju, ne kužim...? sve je nešto između...

Kategorija 80 je 195/65/15. Piše u katalogu. Malo iznad sredine.

Link to comment
Share on other sites

ja isto naručio aerotwin,a sve mi ih je nekako žao staviti gore preko zime :D :D

Link to comment
Share on other sites

sada se baš malo igram sa slučajem:

desno svjetlo (to je ovo koje ima problem)

https://imgur.com/hZKQPCk - na petom 'vodu' vidi se lagano topljenje plastike
https://imgur.com/cjmWho4 - opet ista stvar, međutim, ovdje se vidi puno bolje kako se topila plastika od zagrijavanja na konektoru

https://imgur.com/9CO5PLF - što se tiče svih ovih 'ležišta' gdje se umeću žarulje, manje više izgledaju OK, jedino kao da su malo 'trošene'
https://imgur.com/vEC4i6V - i sam jack izgleda zdrav, mada se vidi malo smeđe, ako se bolje pogleda

https://imgur.com/UoLKUgw - dali to ima kakve potencijalne veze sa ovim razbijenim bužirom? takav je bio otkako sam kupio auto prije 2 godine, sve je funkcioniralo do sad OK, ovo sam ja izolirao crnom izolirkom

https://imgur.com/wGCW3Bc - ovo je jedna jako interesantna stvar koja mi se desila ovog ljeta, plastika iznutra, ali LIJEVOG svjetla se otopila, koliko sam vidio, desilo se i na desnom to, međutim, kao da je neko taj 'višak' rezao skalpelom

provjerio sam ispod tapecirunga i obje - lijevu i desnu - spojeve na masu sa onim maticama, to sve izgleda sasvim OK, zdravo, normalno i zategnuto, a što se tiče same instalacije, i lijevo i desno kao da je nešto rađeno na tome, svugdje je crne izolirke

dok je sve ovo još uvijek ovako rastavljeno, molim za pomoć

P.S. nadam se da nije problem negdje da je pukla neka, od svih ovih, žičica, pa da moram istraživati gdje, sve to ide u nepristupačna mjesta rukom

P.P.S. imam i multimetar, može on kako pomoći u dijagnosticiranju kvara?

Link to comment
Share on other sites

Kratko i jasno , brat mi je razbio prije 3g far prednji i stavio je novi i sad sam primjetio da se magli i da ima rose u njemu. Zbog cega.

Link to comment
Share on other sites

Ne nego ne dise dovoljno dobro. Farovi NISU hermeticki zatvoreni i ako nemaju dovoljno dobru cirkulaciju zraka dolazindo rosenja vlage na hladne povrsine.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Prije desetak dana sam postao vlasnik megana 1.9 dci 88kw 2005 auto ima 168000 km i čisto me zanima što uskoro moram promjeniti na vozilu. Prijašnji vlasnik je jednom radio veliki servis, novo kvačilo na 120,000 na podvozju su mjenjanje spone diskovi, kugla, nosač motora itd koliko mogu vidjeti po papirima.

E sad mene zanima kada treba napraviti veliki servis i kada se mjenja leteći ležaj, općenito što se bitno mora zamjeniti u buduće, neki su mi rekli obavezno do 170,000 km se mjenja leteći ležaj a netko priča da netreba mjenjat

Svaka pomoć je dobrodošla :*

Edited by Ivan8102
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.