Jump to content

aleeen

Recommended Posts

kaj si to kupoval polovna na otpadu, ili si uspio nove dobiti za tu lovu?

čak ne ni na otpadu nego od privatnih ljudi koji prodaju svoje aute u dijelove, a kod maribora ima čovjek koji ih reparira al traži 50€ za par, navodno su ti nepoderivi jer te valjke koji preskaču mjenja s čeličnim, ja sam išao na najjeftiniju soluciju jer su me naživcirali domaći prodavači a ako slučajno ideš za italiju dobiješ za 10€ oba samo si ih moraš sam skinut, možda nađeš razbijenog s 20000km pa su ti ti ko novi za 10€ :D

Link to comment
Share on other sites

nažalost samo promjena fara pomaže,ili projektora(narodno zvana leća) ako si spretniji, a zapravo problem je kao što je rećeno u reflektorskom dijelu leće i da stavljaš ne znam kakve žarulje ,ne pomaže puno jer se svjetlost nema od čega odbijati. 

evo slike kako je bilo kod mene kad sam kupio auto :

WP_20170602_18_04_35_Pro.thumb.jpg.54137

WP_20170602_19_37_02_Pro.thumb.jpg.ff886

kod kolege na njegovom meganu je bilo još više izgoreno nego kod mene. Obojica smo stavili bixenon projektore unutra.

Link to comment
Share on other sites

Ja naručio sa siluxa oba za 1100kn, zamjenske... Stižu 27.12. Javim kakvi su kada stavim.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja naručio sa siluxa oba za 1100kn, zamjenske... Stižu 27.12. Javim kakvi su kada stavim.

Koja marka? Deppo? 

Link to comment
Share on other sites

Na mk2 ph1 xenon supak savrseni. Nipocemu nimalo losiji od Valeo originala.. I jako jako dobro svijetle! Nekakosumnjam xda je na ph2 tolko pad kvalitete.. Oem zamjenski su uglavnom jako visoke kvalitete.. No oni kao hella bmw replike, angel eyes, i ostale cuning su stvarno ocajni...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitanje, kako skinuti motor na podesavanje visine snopa svijetla... nigdje na netu nema, a bojim se danešto ne polomim. Megane 2 

Link to comment
Share on other sites

imaš zubić u koji zapinje, odmakneš ga plosnatim odvijačem i zakreneš motorić 45 stupnjeva. Evo ti slika mog fara na megani 1, crveno zaokruženo je taj zub koji neda motoriću da se okrene. Slično bi trebalo biti i na ostalim renaultima

 

 

DSC03011n.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Hvala... Problem je bio što sam ga pogrešno pokušao okrenuti..

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hella, obične

 

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk

 

 

poslao ti poruku na pp

Link to comment
Share on other sites

Ako netko želi prodati PH2 farove i izgorenim i mutnim lećama ,ja sam zainteresiran. Ne trebam motoriće i žarulje ,samo goli far ,al pod uvjetom da je čitav i da nije cijena nebu pod oblake... :D

Link to comment
Share on other sites

s kojih motora/auta pašu injektori na mehane 2 1.6 83kW, ima li netko preporuku za poliranje farova u rijeci...hvala

Link to comment
Share on other sites

Lix ti polira farove (onaj s xsarom zlatnom )

Sta se injektora toce nemoj mijesat.

Nepasu cak medjusobno ni 1.9 88kW s lagune 2 i megana 2

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

koliko sam vidio isti je kataloški broj i za 1.4 i za 1.6 ... na nekim modelima clia i nissana i dacie pa mi zato treba konkretnija informacija jer jedan curi...imaš možda kontakt od Lixa

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj na injektoru imas razne brojeve, serijski broj mora biti identican na oba da bi ti mogli raditi kako treba.

Ps kako ti curi, nije mi jasno?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj na injektoru imas razne brojeve, serijski broj mora biti identican na oba da bi ti mogli raditi kako treba

ma nebi htio skidat sve samo da mogu pročitat broj, kako misliš da moraju bit identični serijski ako imaju isti otpor, isti pritisak i širinu dizne trebali bi radit u bilo kojoj kombinaciji tako je barem bilo s mojim prošlim autom.... kako mislim curi, tako što kad ga ne pališ recimo dva dana potopi ga onda vergla jedno 10 do 15 puta pa malo zatrokira i ok je sve kasnije ali ako duže stoji sve isto...mislio sam da je do plina možda pa sam zatvorio plin i ispustio višak al problem je ostao...a simptomi mi poznati od prije 

 

Link to comment
Share on other sites

Mialio sam da je dizlo.. Jos mi cudno 1.4 :D ajd reko 1.6 pogresio temu hahahha

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Optimista ti ima od 1.6 16v injektore sa rampom za sitno para..

Za skinuti imas ravno 4 vijka i 4 konektora i cijev od goriva. Max 10min vremena ti treba ako ces biti iznimno pazljiv sa demontazom. Zapises brojeve pa vidis da li su kod njega isti a trebali bi biti

Link to comment
Share on other sites

ovisi koje su dizne gore.. tko ih je sve radio, oem, bosch, vdo itd....

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.