Jump to content

Megane 2, 1.4 16v 72kw


marina86

Recommended Posts

Da vidio sam... Ali izgleda da nekim ljudima treba ponavljati previse puta :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti lijepa na trudu, svaka čast i tebi na smirenosti :yeah:

Imam iskustva s tim, na forumu o željeznicama imali smo jednog iznimno produktivnog i kvalitetnog korisnika koji je imao brdo informacija, postao je predivne i rijetke fotografije starog Zagreba, na kraju se nešto uvrijedio i zakvačio s nekim članovima foruma, pa je krenuo brisati (editirati) sve svoje postove na isti način kao i marina86, ubacivanjem crtica. Postova je bilo više tisuća, pa je to trajalo satima i kad su ga skužili, banirali su ga pa je dio postova ostao. Onda je izmijenio linkove na servise sa slikama, tako da slike više nisu bile vidljive, ali je srećom većina slika bila skinuta na naše kompjutere pa smo i to nekako vratili. Naravno, trajno je udaljen s foruma.

Isto tako, u najboljoj vjeri bilo je ostavljeno neograničeno editiranje. Do tada.

Isprika zbog OT-a, ali nekako sam osjetio potrebu to reći.

Znači vi ste trajno banirali čovjeka koji je sve to postavio i htio ukloniti svoje postove? Je li stajalo u uvjetima da je sve objavljeno vlasništvo foruma nakon objave?

Link to comment
Share on other sites

Znači vi ste trajno banirali čovjeka koji je sve to postavio i htio ukloniti svoje postove? Je li stajalo u uvjetima da je sve objavljeno vlasništvo foruma nakon objave?

Da.

nije baniran. pogotovo ne trajno. 

To znamo, ovo se odnosilo na jednog drugog čovjeka i drugi forum. Čisto kao primjer kako se neograničena mogućnost editiranja može zloupotrijebiti.

Link to comment
Share on other sites

Žena je tužena,pošto je znala za greške,koje joj je bivši vlasnik naveo kod prodaje,a te iste meni ona nije navela...već uvaljala

Zato će biti kažnjena garantirano,i platiti će popravak za koji je znala i prešutjela,to je bilo anlaser i dizanje okretaja,tj zaklopka...koja od kad je promjenjena više ne diže okretaje,uglavnom,hvala svima,kad riješim,sve ću detaljno napisati šta i kako je bilo...

 

kad bi ti dobio tu presudu to bi bio presedan, jer još nisam čuo da je za to netko odgovarao. nadam se da ćeš izgubiti jer bi to značilo da se smiju prodavati samo potpuno ispravni auti na nula posto kvarova i da mora postojati garancija određeno vrijeme inače se prodavatelj mora suočiti sa sudom.

sad da ti sutra pukne zupčasti i razleti se mašina isto bi prijašnji vlasnik bio kriv? neznam jel bi se smijao ili plakao..

kažem iskreno se nadam da će ti tužba biti odbačena kao neosnovana ili slično jer bi to značilo kraj slobodnog tržišta rabljenom robom, nitko nebi ništa prodavao jer bi ga bilo strah tužbe. svi bi bili prisiljeni kupovali nove aute ili rabljene isključivo od auto kuće a kad nam ostare nebi ih smjeli prodati nikome nego bi išli u prešu.. ta se zemlja zove Utopija..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

nekuzis poantu al uopce. 

radi se o prikrivenom kvaru za koji se znalo, to je prevara a ne normalni kvar koji se eto desio!

Link to comment
Share on other sites

tko može znati da se znalo.. možda je žena zaboravila, nema garancije na takve aute. bokte cijela rasprava je besmislena.

kupac je trebao unaprijed tražiti potpisano jamstvo ili uvjerenje o mogućim kvarovima inače dokaza nema, na sudu se može pravit bedasta i bok.. nitko te ne može za to okriviti.. ne mogu te okriviti za skinute kilometre a kamoli ne za neki kvar na autu starom 13 godina koji u nekoj europskoj zemlji praktički da nema tržišnu vrijednost nego je "smeće"

sorry al nemojmo se praviti blesavi. ja sam u TRCZ-u dobio nekakvo jamstvo ali ono se sa starošću vozila smanjuje, za auto stariji od 10 gdina garancije NEMA a za one mlađe ako je 5 godina ti plaćaš 50% kvara a 50% auto kuća, i svakom godinom starije plaćaš 60% a auto kuća 40% i tak dok ne dođe do nule.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da, vozilo starije od 10 godina je čak knjigovodstveno otpisano, njegova knjigovodstvena vrijednost je nula.

Ti vrapca, da je mene tužio (i dobio presudu) svatko kome sam prodao auto, danas bih bio beskućnik.

Link to comment
Share on other sites

ma ništa od toga.. ako dobije onda je ovo stvarno banana država..

Care očeš kupiti auto??

Nema greške,kao nov...radi se o ovome šta pričamo!!

UPRAVO ZATO NAM I JE DRŽAVA TAKVA...

nekuzis poantu al uopce. 

radi se o prikrivenom kvaru za koji se znalo, to je prevara a ne normalni kvar koji se eto desio!

Pa to cijelo vrijeme pričam,i samo jedan kuži.-.-.-.-

 

Edited by marina86
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, da sam ja kupio auto toga godišta za tu lovu, bio bih sretan da mi je pokvaren samo bendiks i klapna gasa.

Nakon što sam kupio Opela astru prije nekoliko godina, nakon dva tjedna morao sam rastaviti kompletan motor i promijeniti karike, urediti Bosch pumpu i očistiti dizne, a tom prilikom sam usput našao jedan tanjurić podizača viška, savijena stabla nekih ventila, krhotine metala u glavi od havarije koja se dogodila jer je ranije očito pukao zupčasti remen. Nije moguće da prethodni vlasnik nije znao za sve to, jer je imao auto godinama. I to se dogodilo MENI, koji sam desetke automobila uspješno kupio za druge.

Međutim, nakon što sam to sve napravio i uložio nekakvih 10 000 kuna, nakon toga napravio sam u 5 godina novih 200 000 kilometara bez da je auto štucnuo.

Naravno, nisam čovjeku rekao ni riječ. Bilo bi me sram.

Link to comment
Share on other sites

Sve stima..ali imam sliku ciste prevare..

Tu je prici kraj...

Ponavljam..zena je svijesno i znajuci za kvarove prodala vozilo..lagala biljezniku za punomoc supruga a navedeni nije..i trece navedeeni ce svjedociti i reci na sudu sta i kako je bilo...

Auto je u ovlastenom renault servisu koji ce otkloniti kvarove i napraviti racun..te isto potvrditi da kvarovi nisu peh ili slucajni...

Znaci nije mi puko zubcasti ili pukla guma vec je zena svjesno prevarila..

Link to comment
Share on other sites

tko može znati da se znalo.. možda je žena zaboravila, nema garancije na takve aute. bokte cijela rasprava je besmislena.

kupac je trebao unaprijed tražiti potpisano jamstvo ili uvjerenje o mogućim kvarovima inače dokaza nema, na sudu se može pravit bedasta i bok.. nitko te ne može za to okriviti.. ne mogu te okriviti za skinute kilometre a kamoli ne za neki kvar na autu starom 13 godina koji u nekoj europskoj zemlji praktički da nema tržišnu vrijednost nego je "smeće"

sorry al nemojmo se praviti blesavi. ja sam u TRCZ-u dobio nekakvo jamstvo ali ono se sa starošću vozila smanjuje, za auto stariji od 10 gdina garancije NEMA a za one mlađe ako je 5 godina ti plaćaš 50% kvara a 50% auto kuća, i svakom godinom starije plaćaš 60% a auto kuća 40% i tak dok ne dođe do nule.

1. znalo se, opunomocenik je bio upozoren o kvaru, koji je presutio pri preprodaji, auta dalje, ima se dokaza. ako je "zaoravio/la" snosice posledice tome shodno 

2. nisi svjestan kolko ljudi je dobilo u HR kaznu za isto i ako se prijavi policija tu jako ozibljno postupa.  Pravne osobe - ogromna kazna, moraju ti vratiti sve pare za vozilo, vozilo ostaje tebi. vani da ni ne pricamo.. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

ja znam poznanika koji je pred određeni broj godina kupio auto,ispalo je da je prijašnji vlasnik nešto muljao sa poluosovinom,čini mi se da ju je zavarivao,,ovaj kupio auto i pukla mu poluosovina

poznanik otišao kod odvjetnika,a on mislim da je napisao pismo namjere ili tako nešto (nemojte me držat za riječ) da bude podigao tužbu i poslao prvom vlasniku

nakon toga prvi vlasnik za dva tri dana doletio s novom poluosovinom

 

Link to comment
Share on other sites

Moj odvjetnik je kao prvo poslao upozorenje te navod.za sta se tereti i koje su posljedice tereta...ako joj to nebude dovoljno idem sa tuzbom..

Link to comment
Share on other sites

ništa neće biti od toga.

prije nego išta pokrene normalan sudac će vas pozvati da se nagodite, dakle oboje u sobu i rasprava bez tužbe. papire na stol i kad sudac vidi da je sve čisto sa ugovorima odbaciti će sve. 

a dalje ovisi o sucu, ako mu se da zezati s tim, pokrenut će parnicu a ako ne, odbacivanje.

zato su sudovi prekrcani jer ljudi tuže jedne druge bez dokaza. neki svjedok nije dokaz, ona će doći sa svojim mužem ko svjedokom da je sve bilo u redu i amen. njegova riječ protiv one tvog svjedoka.

kolko je ljudi kupilo aute pune aditiva koji ne dime pa kad su promjenili ulje, auto dimi i troši ulje ko lokomotiva. i kaj sad, na sud?

nije to bila nikakva prevara, klasična valjaona u prodaji koja se događa svaki dan. tebe je to osobno pogodilo, ajde da je volan bio skrpan ili kočnice, da si sletio s ceste i razbio se, onda možda ali osoba koja se ne kuži u aute ide kupit auto sa 200000km star 13 godina od prekupca i traži pravdu. ne kažem da pravde netreba biti, dapače treba. isti dan si trebao odvesti auto na servis jer se tako radi, kad kupiš od prekupca kramu u koju nemaš povjerenja sjedaš u auto i letiš u servis da sve pregledaju. ja nebih 1 km napravio sa takvim autom bez detaljnog pregleda i servisa svega što treba. kupiš stari auto i daš ga ženi i ajd vozi, pa nije auto mobitel. auto je stroj sa potencijalom da postaje ubojito oružje. da nije imao kočnice i da si nekoga zgazio, tko bi bio kriv, ti ili prijašnji vlasnik? jel bi ga isto tužio?ovo sve je hrpa gluposti.

želim ti svu sreću i da se nikad više ne zajebeš ali kažem ako dođe do parnice i pomoću traljavih dokaza presude u tvoju korist to će biti smijeh u najboljem slučaju a katastrofa za pravosuđe.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto ti navodis s uljima je isto prevara...

I to sto odobravas tako nesto je tuzno... I sve to stavljas pod "umjece trgovine"...

Link to comment
Share on other sites

aditivi su legitimna sredstva za poboljšanje performansi motora, pa nisu ilegalni, jel tako?

bez brige, ja sam sve svoje aute prodao uredne (nisam ih imao puno, uključujući fiću možda 5 auta u 20 godina) i ne odobravam prevaru ali rabljeni auti se kupuju na viđeno - kupljeno i to znaju sve svrake na granama, tak da puno sreće ali sud nebi smio biti takav cirkus inače.

odvjetnik koji ignorira tu stogodišnju praksu postavit će novi presedan koji će biti štetan, i sumnjam da bi ozbiljan sudac tako ugrozio svoju karijeru da presudi nešto što je neuobičajeno. kažem prodavao ti auto, mobitel, bilo što, rabljeno se prodaje viđeno - kupljeno, jedino ak imaš garanciju.

Care očeš kupiti auto??

Nema greške,kao nov...radi se o ovome šta pričamo!!

 

imam isti takav auto ko i ti, samo mlađi sa duplo manje kilometara i već sam uložio 5000kn samo dijelova u njega da se mogu mirno voziti. gume ne računam, ljetne i zimske 8 komada 4000kn znači ukupno 9000 kn, još me čekaju prednji diskovi i pločice i eto 10000kn i ne žalim se, to je rabljeni auto.

Link to comment
Share on other sites

Ivane lako ti je sada gledati s te strane, da su tebe preveslali bi i ti pizdio i ne bi ovako razmisljao. iskreno sam jako protiv toga "ako je do sad bilo dobro zasto ne bi i dalje tako", pa zato da se ne bi prevaranti bogatili i muljali a oni koji hoce kupovat polovni auto stalno prevareni. i da to je muljanje, a muljanje je jako cesto na jako tankoj granici s prevarom. 

marina86 nek se izjasni o daljnjem napretku a mi bi smo trebali prestati s ovom raspravom dal treba ili ne jer nikad nece biti kraja a ni opsteg koncenzusa. 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Sve stima..ali imam sliku ciste prevare..

Tu je prici kraj...

Ponavljam..zena je svijesno i znajuci za kvarove prodala vozilo..lagala biljezniku za punomoc supruga a navedeni nije..i trece navedeeni ce svjedociti i reci na sudu sta i kako je bilo...

Auto je u ovlastenom renault servisu koji ce otkloniti kvarove i napraviti racun..te isto potvrditi da kvarovi nisu peh ili slucajni...

Znaci nije mi puko zubcasti ili pukla guma vec je zena svjesno prevarila..

ma sta ce reci u ovlasteom? "Nije normalno da krami od 13 god krepe bendix i gmt senzor"? Javljam se kao svjedok tuzenoj. Meni je to krepalo na 2 god starom meganeu. Ma uzas. Koliko drame oko kvarova od 800 kn. Uzas.vidi se da si zelen. Odvjetnici tvoji isto. Vjerovatno s faksa sisli i gledali film Tvrtka pa se ufurali da znaju nesto. Katastrofa

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Ova baba svercer ima samo jedan angle di se zajebala, a to je da ce ovaj pravi vlasnik svjedociti da joj je rekao za te kvarove.

Mislim da se i to da "zaobici", jr ponavljam po treci put, pa di si gledao ak si kupio takav auto znaci da je njoj kolko tolko radio.....a ovlasteni ce ti reci da treba promjeniti pola auta i da ce onda biti sve 50% kao na novom autu.

Evo šogor kupio megana 06 78kw, nakon 200km voznje auto jedva upalio, check injection ,nece paliti

Kad je kupio , radilo je relativno normalno.Videno kupljeno, trazi mehanicara , vjerovatno reparacija jedne ili vise injektora ili losija varijanta, cr pumpa.Svjestan je toga , dogodio se kvar , mogao se dogoditi za 2000km ili se mogao dogoditi prije 2000km.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Kako ovaj mladic ne razumije da on nije kupio auto. Kupio je kramu od 13 god bez vrijednosti. Debelo ju pretplatio i otisao kvazi majstoru koju mu je uzeo 2000 tkn pretpostavljajuci sta je kvar.i sta sad? Ovlasteni ce reci sta? Bendix ne moze otici ma 13 godisnjoj krami? Gmt senzor isto? Previse je to utjecaj holivuda i zamisljanja sta je pravda. 

Link to comment
Share on other sites

Ivane lako ti je sada gledati s te strane, da su tebe preveslali bi i ti pizdio i ne bi ovako razmisljao. iskreno sam jako protiv toga "ako je do sad bilo dobro zasto ne bi i dalje tako", pa zato da se ne bi prevaranti bogatili i muljali a oni koji hoce kupovat polovni auto stalno prevareni. i da to je muljanje, a muljanje je jako cesto na jako tankoj granici s prevarom. 

marina86 nek se izjasni o daljnjem napretku a mi bi smo trebali prestati s ovom raspravom dal treba ili ne jer nikad nece biti kraja a ni opsteg koncenzusa. 

Pa cuj preveslali, jesu i mene, treba raditi veliki servis, pa sam stalno stajao na cesti jer je ulazio u safe mode jer je neki mutavac stavio svjecice od treceg auta, klima se nije palila jer je relej zastekao, dakle dosta trivijalnosti sto je i ovog snaslo. Neka zica kod klapne itd. imao sam i ja dakle 1000 eura troskova i to je normalno. Necu se vozit u autu koji nije 100%. Ne cvilim za 1000 eur a ovaj cvili nad 100eur i to jos sa autom koji je star i izvozen..

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja malo nadovežem na temu pošto sam i sam nedavno kupovao auto, a isto tako sam i prodavao (odnosno prodavali su moji roditelji) stari auto koji sam prije vozio. 

Ja osobno mogu reći da sam kupcu rekao ovako: Tu je auto, pregledaj si svaki detalj ako zelis, jer ja ne zelim da mene (odnosno moje roditelje), kasnije netko zove i prica da se s autom nesto desilo, da me napada ili tome slicno. Auto je bio prodanm poslije sam se cak i slucajno sreo s likom, kaze da je zadovoljan (koliko mozes biti zadovoljan s autom preko 20 godina), pa sam time i ja jos sretniji. 

Isto tako prilikom kupnje odnosno kada sam isao gledat razne aute, pregledavao sam sve u detalje. Ponajprije se pogleda auto, onako vizualno sve sto se moze vidjeti, proba se voziti, a kasnije možete otici na poreznu ukoliko se kupuje od firme da se vidi da li na auto nije neka ovrha ili tome slicno, moze se otici na tehnicki za ispis kilometara, moze se napraviti tehnicki pregled (čak je i besplatno, samo se lijepo zamoli osoblje), a na kraju moze se i s vlasnikom otici na policiju da se provjeri koji je vlasnik ukoliko vas to interesira. 

E sad, zasto sve to, pa upravo zato jer se auto kupuje na viđeno i kao takav, kupac pristaje na stanje auta te nema nikakvih prituzbi na isti. Mislim da bi svaki kupac toga trebao biti svjestan, posebice jer mu se nudi niz opcija kako da provjeri/pregleda auto koliko se provjerit moze, a isto tako taj auto Vas moze sutra ostaviti na cesti, a može Vas za 10 godina. Na kraju krajeva, mogu ja kupiti auto di je pisalo: auto s manjim kvarom i sad ja poslije zelim tuziti vlasnika jer auto ima kvar. Ko zna ste vi pricali, sto niste (gledam sa stajalista trece osobe tj suda, a ne Vas)

Naravno, postoji opcija da i vlasnik ne zeli da idete s njegovim autom na tehnicki itd, no zasto bi vi onda kupili taj auto? Zasto ako ja prodajem i kazem npr, ja sam drugi vlasnik, ne bi htio otici s vama na policiju da to provjerimo? Mozda nesto sakrivam, mozda sam lijen, mozda nemam vremena ili nesto deseto, ali u tom slucaju, na njuskalo ima na tisuce drugih oglasa, pa se nade netko tko sve to zeli.. 

No, daleko do toga da odobravam postupke onih ljudi koji varaju, ako se to moze tako nazvati, ali smatram da je ovo besmislena situacija. Isto tako, ja sam na kraju kupio auto od poznanika, odnosno covjeka koji radi s mojim bratom u policiji. Unatoc tome, gledao sam da na auto ne potrosim zadnju kunu jer kupiti auto star 10-15 godina i nadati se kako nema ni kune ulaganja, je apsurd. Pa taman da se kupi i auto od 5 godina,treba nesto ulagati. To je jednostavno auto.

I bez zamjere Mario, shvacam da si ogorcen, ali ja da naletim da neko tako pise o meni (mislim da si u jednom trenu napisao kučka ili tako nesto slicno, na javnom forumu; ajde sva sreca pa nisi napisao Ime, prezime i adresu te osobe) jer onda bi jos ja razmisljao da tebe tuzim da sam ta osoba. Isto tako to sto prijasnji vlasnik tvrdi da je on sve fino toj gospodi rekao sto je s autom, odakle mozemo znati da je to istina? Mozda je i on sve presutio, a sad je postenjacina. Lako tako. 


Ovo je samo moje misljenje, Tebi sretno s onim sto si naumio, a jos sretnije da si popravis taj kvar sto ga ima i da te auto sluzi dugo vremena jer mislim da je to ono najbitnije ;)

p.s. nije mi jasno ako je vec zena imala samo punomoc, odnosno nije bila vlasnik, zasto nisi provjerio podatke koji pisu od koga je dobila punomoc, dakle ime, PREZIME i adresu s podacima od te zene. Jer nekako smatram da su se adresa i prezime trebali poklapati :O Tu očito postoje svakakvi propusti i ovo je jedna dobra škola :/

Link to comment
Share on other sites

ok pregledas stvari koje mozes pregledati, a sta je s npr vec napomenutim uljem. 

mozda je lik nalio 2L aditiva da ulje ne slini, ti ga pitas jel trosi ulje, on kaze: "NI kapi ne trosi, ni ne dimi kao sto vidis". ti odes na servis zamjenis ulje, a motor nakon paljenja samo sto te kroz ventilaciju ne isprska uljem. Jel to prevara ili je to "OK" .. isto tako paljenje na hladno, ako prijasnji vlasnik zagrije auto, kako ces ga ti probati kakav je kad je skroz hladan? a mozda mu treba pola sata da vergla.. i nece upalit bez dodatnog akumulatora. Ti odes doma sav sretan, a ujutru nemozes upaliti auto... 

Nek mi neko navede kako se to moze otkriti a da kontrola auta ne traje 6h jer ja da sam na mjestu prodavca, i da prodajem auto u savrsenom stanju, otjerao bi kupca u ku**c nakon 2h jer nemislim gubiti vrijeme s potencijalnim kupcem cijeli dan da bi on poslije rekao, a jbg nemam para tolko, dal ces spustiti 30% i da mi uracunas u tu cijenu 3 krmace i 6 prasica.... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.