Jump to content

ulja


frenchkey

Recommended Posts

Odlična rasprava momci, dobro je da se ovako malo stručnije raspravlja :)

Ali malo mi je smiješno i kad se žustro raspravlja o nečemu na čemu bi 99% ljudi palo da ih se stavi na blind test, odnosno da im se daju isti auti s različitim uljima pa da moraju voditi evidenciju kako se auto ponaša. Pogotovo kad je riječ o normalnoj cestovnoj vožnji s tu i tamo nekim ganjanjem. Dajem ruku u vatru da bi rezultati bili jako slični, pogotovo kad bi bilo riječ o nekim malo boljim uljima, bez obzira jesu li HC, PAO ili suncekrotovo ;)

Naravno, govorim o laicima koji će negdje pročitati da je PAO bolje od HC-a, pa će uvijek kupovati najskuplje ulje bez da ustvari znaju koja je razlika. Placebo efekt je zajebana stvar :D

Link to comment
Share on other sites

Odlična rasprava momci, dobro je da se ovako malo stručnije raspravlja :)

Ali malo mi je smiješno i kad se žustro raspravlja o nečemu na čemu bi 99% ljudi palo da ih se stavi na blind test, odnosno da im se daju isti auti s različitim uljima pa da moraju voditi evidenciju kako se auto ponaša. Pogotovo kad je riječ o normalnoj cestovnoj vožnji s tu i tamo nekim ganjanjem. Dajem ruku u vatru da bi rezultati bili jako slični, pogotovo kad bi bilo riječ o nekim malo boljim uljima, bez obzira jesu li HC, PAO ili suncekrotovo ;)

Naravno, govorim o laicima koji će negdje pročitati da je PAO bolje od HC-a, pa će uvijek kupovati najskuplje ulje bez da ustvari znaju koja je razlika. Placebo efekt je zajebana stvar :D

Ogromni + za ovo.

I smatram da je pametnija odluka puno češće mjenjati ulje, nego slijepo vjerovati i proizvođačima ulja, ali i proizvođačima auta. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ogromni + za ovo.

I smatram da je pametnija odluka puno češće mjenjati ulje, nego slijepo vjerovati i proizvođačima ulja, ali i proizvođačima auta. :dobroje:

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

OT… nutela i nesquick u njemackoj i nutela i nesquick u hr su poprilicno razliciti, testirano puuuno puta… razlika nesquicka vidljiva je golim okom…

ulje iz konzuma kupil vec i za sljedeci servis :D

Link to comment
Share on other sites

OT… nutela i nesquick u njemackoj i nutela i nesquick u hr su poprilicno razliciti

Zato ja kupujem Lino ladu!:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ma vi i vaša Nutela. Ionako je vlasnik ferrera odapeo pa oće li sad Nutela bit bolja ili lošija? Nutela iz Muller trgovine i Interšpara je različite boje (jedna je malo tamnija), a okus je isti. Ajde mudraci da vam se stavi na par tanjurića različite Nutele i vežu oči, bili pogodili koja je koja? Zdravija? Slađa? Bolja? Oćete li od neke dulje, a od neke kraće živjeti?

Ja po svim vanjskim znacima kao laik zaključujem da je ovaj Elf 10W-40 potpuno isti iz Kipora i Merčep auta iz Splita. Samo je razlika u +30 kn. Jednom u životu sam kupio ulje u Gašperovu u St i nikad više!!!

Tri flaše od litre i svaka je imala puknuti prsten ispod čepa. Tko zna što su ulili unutra...Deltu 5, Super 3? To ulje je bilo tamnije boje pri ulijevanju i bacio sam ga nakon 5.000 km.

Link to comment
Share on other sites

Ima li ikakvog nacina da mi do Osijeka dodje 5l (ili vise :nezna:) 5W40 ulja?

Taman mi polako dolazi vrijeme servisa pa sam se mislio nekome "ubaciti" u paket!

:laugh:

P.S. Kontaktirao sam emailom trgovinu koja se spominje u ovom threadu ali nisam jos dobio odgovor (na telefon mi se nije nitko javio).

Edited by grga
Link to comment
Share on other sites

ma ko ce ti se javit, ona djelatnca u PMS-u?Nazovi na mobitel od skladistara cisto da ti kaze ima li trenuno tvog ulja.

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko zainteresiran da samnom podijeli trošak kupovine Elf Excelium ulja.

Uzeo bi 4 x po 4 litre, što bi ispalo 550,00 kuna.

Ako je netko zainteresiran, neka se javi. Ja bih uzimao ovaj tjedan jer moram na servis, a ne dam lopovima 100+ kn za litru ulja, kad ovdje istu dobijem za 35 kn.

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da nema zainteresiranih...

Inače, danas sam dobio ponudu servisa za drugi servis na 34.000 km.

Cijena je po meni debelo pretjerana: 1.150,00 kuna.

je**te, pa ne vozim neku premium marku da toliko plaćam servis na tako maloj kilometraži i na običnom gradskom autiću.

Baš zato namjeravam kupiti ulje u Kiporu po tri puta manjoj cijeni i sve si mislim da napustim ovlaštenu mrežu i odem do svog starog frenda koji će mi isto napraviti za daleko manji iznos.

Link to comment
Share on other sites

Imaš ovdje za kupiti po litru i ako uzmeš najmanje 5 litara dostava je besplatna.

Link to comment
Share on other sites

Imaš ovdje za kupiti po litru i ako uzmeš najmanje 5 litara dostava je besplatna.

Tu je Elf skuplji 27 kuna po litri od Kipora.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je ovdje još povoljnije http://motorno-ulje.com/. kupio sam kod njih elf za službeni kangoo po 50kn/l uz dostavu i R1.za svoj sam kupio u kiporu isto ulje po 35,15 kn/l al sam morao naći još dva pacijenta jer možeš kupiti samo karton od 18 litrenki.

Edited by grandtour
Link to comment
Share on other sites

Tu je Elf skuplji 27 kuna po litri od Kipora.

Točno,ali ne mora uzeti 18 litara i ne mora trošiti vrijeme i novac za put u Zg i nazad.

Link to comment
Share on other sites

pa uvijek netko ide u prestolnicu, nije to u Sibiru

Link to comment
Share on other sites

evo da i ja dodam sjetio sam se da su moji ulili u bmw R1200R i santa fe 2.7 V6 ulje kupljeno preko direkt ulja... a razlike dali ima pa bas i nebi rekao... bmw je odvozio do nortcap.a i nazad (uspijesno naravno :klap: ) a santa fe ima 200 000 i zadnjih cca 10 000 na ulju tamo kupljenom... i sad ce ponovo izmjena i cini mi se da ce kupit u kiporu kad vide cijene...

btw dobio sam i info sad da je frend ulio u outlander od starog isto tako kupljeno ulje u metro.u i da ce u cupru sta on vozi ulit vjerojatno ovo iz kipor.a s obzirom da sam mu to pokazao... isto vjeruje da nema nikakve razlike di kupiti ulje...

e da i evo jos jedne info moji su kupili sad sam se cuo s njima i saznao to preko direkt ulja prije mj dana cca paket i platili kreditnom, a sad kad je dosao racun bilo je prikazano da je izvrsena transakcija u dolarima :)

a iskreno vec dugo kupujem od jedne firme koja isto tako posluje i masu je jeftinija od konkurencije a proizvodi identicni ko u "obicnom ducanu" provjereno. (konkretno www.prosport.net ako nekog zanima a i ako neko "bilda" :cool: sad zna di jeftinije kupiti i suplemente :fucka: )

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Ima li ikakvog nacina da mi do Osijeka dodje 5l (ili vise :nezna:) 5W40 ulja?

Taman mi polako dolazi vrijeme servisa pa sam se mislio nekome "ubaciti" u paket!

:laugh:

P.S. Kontaktirao sam emailom trgovinu koja se spominje u ovom threadu ali nisam jos dobio odgovor (na telefon mi se nije nitko javio).

imaš u gasu na štrosi pakiranje od 4 litre 5w40 sintetik za 170 kn ako ti još treba

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Do sada bi me na servisu izmjena ulja za Megane II 1.6 16V uredno "oderalo" - litra ulja skoro 100 kn, navodno mora biti 5W40.

Izmjena ulja i filtera skoro pa 1000 kn ...

Ove godine planiram uliti 10W40 jer u knjižici održavanja ulje 5W40 preporučuju tek za vožnje na niskim temperaturama (ispod -20)

Ima li neko drugo objašnjenje za inzistiranje na skupom ulju ili je ipak riječ o bezočnoj pljački ?

Molim Vas za vaša iskustva ?

Link to comment
Share on other sites

Do sada bi me na servisu izmjena ulja za Megane II 1.6 16V uredno "oderalo" - litra ulja skoro 100 kn, navodno mora biti 5W40.

Izmjena ulja i filtera skoro pa 1000 kn ...

Ove godine planiram uliti 10W40 jer u knjižici održavanja ulje 5W40 preporučuju tek za vožnje na niskim temperaturama (ispod -20)

Ima li neko drugo objašnjenje za inzistiranje na skupom ulju ili je ipak riječ o bezočnoj pljački ?

Molim Vas za vaša iskustva ?

10W40 ulijevam bez nekih posebnih briga!

Link to comment
Share on other sites

I ja sam na 10w40... i meni u knjižici piše da je 10w40 za područje umjerene klime šta znači da nemaš brige...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam...ja sam stavio gradaciju 5w40 evolution...100kn litra...1. servis!

Kasnije ću ga zamjeniti elf excelliumom 5w40 pa će i cijena biti puno razumnija! (iduće godine ću biti pametniji!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam...ja sam stavio gradaciju 5w40 evolution...100kn litra...1. servis!

Kasnije ću ga zamjeniti elf excelliumom 5w40 pa će i cijena biti puno razumnija! (iduće godine ću biti pametniji!!!)

Tako da za nekih 300kn kupiš excellium i miran si!da ne sitničariš za 50kn! :hura:

Link to comment
Share on other sites

Ulje je sad bagatelna cijena i ako auto nije pod garancijom da mora u servis moze napraviti zamjenu za 300 injak kn. Barem ja tako radim kod frenda dugi niz god. Stavljam 5w40 mobil 1 po 50 kn litru. S filterom me izadje oko 300 kn. Stvarno jeftino se moze proci

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.