Jump to content

Laguna II 1.9 dci


Darkside

Recommended Posts

To je normalno kad ga nafrljiš na max. Kod mene je uvijek bio na automatskom, nikad mi se to nije događalo.

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je prva zima i prvi diesel pa eto ne znam.

:yeah:

A taj auto mod mi po zimi nikako ne radi dobro. Ljeti je super

Stalno jako puse. Zagrije do zeljene tem i onda nakon nekog vremena se ventilator digne skoro do kraja i tako drzi u nedogled.

Cak sam mislio zamjeniti senzor. Cistio ga jesam ali ista stvar

Link to comment
Share on other sites

A gle. Ja slazem antifriz na -30, -35 °C.

E sad, meni nebi bila bas jacina antifriza temeljni razlog za zamjenu iz razloga sto je netko mogao od kad je auto iz salona izasao svake druge il trece godine dodati par deci koncentrata i antofriz ispada jak, ali je po meni svakako za zamjenu.

Ja bi gledao iskljucivo po vremenu koliko je u rashladnom sustavu. I tu bi pazio da je to 2-4 godine.

I ako to tako radis po meni nemas ni potrebe u tih 2, 3 godine provjeravati jacinu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma mjenjao sam antifriz prosle godine i stavio na -37. Originalni renault pomjesao 1:1.

Sad sam mjenjao termostat, nadolio koncentrata i vide pa sad izmjerio -40.

To ce bit taman

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brtva kartera. Slini mi ulje po karteru a iznad njega sve suho.

Zanima me koja je najkvalitetnija brtva. Ne zelim staviti neko smece koje ce procuriti za godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

Stavi Victor Reinz trebao bi biti dobar. Ili Erling.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Laguna II, 1.9dci 96kw, phase 2. Vozim i pustim gas i kako lagano padaju okretaji na oko 1800 okretaja zatrzne auto. Ne dešava se uvijek ali uglavnom da. Nebitno u kojoj sam brzini. Što mi mogao bit uzrok tome?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nemam rikverc svjetlo i ne radi zadnji brisač kad ubacim u rikverc a upaljeni brisači.

Stoga sam zaključio da mi je prekidač otišao. Gdje se nalazi i dali ga se može zamjeniti bez dizalice???

Link to comment
Share on other sites

meni je na meganu bio sa strane i iscurilo je svo ulje kada sam ga skidao. Ionako ga je bilo red mijenjati, ali ako ne moraš...

Link to comment
Share on other sites

Ulje sam zamjenio prosle godine. Nasao sam ga, meni je sa gornje.tako da ulje ne ide van ?

Link to comment
Share on other sites

utoliko bolje. Meni je s gornje strane davač impulsa za km sat, a sa boka prekidač rikverc svjetla. Jednostavno mu se vrh mehanički potrošio iako je i dalje bio ispravan, ali ga nije više moglo pritisnuti ''to nešto'' iz getribe kad baciš u rikverc

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.