Jump to content

Laguna II 1.9 dci


Darkside

Recommended Posts

Topla TOP linija, ima 36 mj garanciju.

Prije sam imao godinama Bosch silver i kvaliteta je jako pala tako da sam sad na sva 3 auta Topla TOP. Na jednom ove godine ističe garancija.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je Tokić već četvrtu sezonu i nikad problema. Pali na prvi zub.

Za sada je tako

Mislim da su to kad svakog proizvođaća velike milijunske serije i uvijek se može dogoditi greška

Original je bio sedam godina. Ja zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

Ovaj exide premium je covijek stavio 2011. Cisto ok.

Na zadnja 2 auta sam kupio ciak. Bili su ok al niti jedan auto nisam imao dulje od 3 god nakon kupnje pa ne znam za dalje.

Link to comment
Share on other sites

najjeftiniji koji nađeš da paše dimenzijama i karakteristikama. 2 godine garancije ima svaki. preko toga je uspjeh. 

Link to comment
Share on other sites

Stavio toplu 75ah i 720a.

Kasnije sam vidio da je 2012 god proizvodnje. To nebi trebalo imati veze.

Uglavnom 3 god jamstva. 

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom akumulator otisao. Kud u nedjelju? Bio u pevecu tamo imaju neke taxxon i vesna

Taxxon = Topla. Pevec brendira njihove akumulatore pod tim nazivom. Vesna je također slovenac, low cost linija.

Stavio toplu 75ah i 720a.

Kasnije sam vidio da je 2012 god proizvodnje. To nebi trebalo imati veze.

Uglavnom 3 god jamstva. 

Ne vjerujem da je aku iz 2012.god... Nemoguće

najjeftiniji koji nađeš da paše dimenzijama i karakteristikama. 2 godine garancije ima svaki. preko toga je uspjeh. 

Nije baš doslovno tako. Postoje neloši, dobri i izvrsni akumulatori.

Topla TOP linija, ima 36 mj garanciju.

Prije sam imao godinama Bosch silver i kvaliteta je jako pala tako da sam sad na sva 3 auta Topla TOP. Na jednom ove godine ističe garancija.

Unazad godinu-dvije Bosch je katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Kad sam kupio auto je unutra bio Perion koji je otisao ove zime nakon sto je auto 3 dana stajao bez da ga se palilo, doduse u garazi, ali na -15, nakon toga sam kod Auto Kreše uzeo Autopower za malo ispod 500 kn, radi zasad savrseno, a stari mi u svojoj laguni ima isti vec 5 godina, nikakvih problema, nakon sto mu je prijasnji Bosch S3 dao svoje nakon 3 godine i nekoliko punjenja u meduvremenu... Nije vise Bosch bog i batina, barem ne sto se akumulatora tice.

Link to comment
Share on other sites

Pise kod plus pola 1712.

Dvanaesti tjedan 2017.-te

Jer teoretski je nemoguće danas kupiti u trgovini akumulator star pet godina. Naravno, u ovoj našoj banana državi sve je moguće, ali baš tako nešto vjerojatnost je 1:10000000.

Ja sa Toplom i Vesnom te Exide-om imam dogovor, u slučaju da se akumulator ne proda u roku 6 mjeseci, ja im ga vraćam natrag i uzimam novi.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da su oznake identicne kao kod autoguma

Svaki proizvođač ima svoj način označavanja serije :-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zeza me ručica žmigavaca.

Kad dajem desni žmigvac često mi se sama vrati nazad (naravno da volan stoji ravno)

Koliko je komplicirano zamijeniti ručicu i koliko košta?

Link to comment
Share on other sites

NIje problematično.

Mora se skiniti ukrasni pokrov oko volana. Dovoljno je donji odmaknuti. Gornji nemoraš kompletno skidati samo ga malo podignuti treba.

2 torx vijka T25 ispod volana. 

Pazi kako rastavljaš da ne polomiš nešto.

 

Za cijene neznam, morati ćeš se malo raspitati.

Link to comment
Share on other sites

Zna li netko gdje mogu pronaci crijevo turbine za lagunu a da nije ona jeftina u ovlastenom.

Radi se o laguni 2006 treba mi gumeno crijevo koje ide sa turbine na metalno crijevo ispod akumulatora.

Kataloski broj neki

Cak ga ne mogu pronaci na netu ili ne znam traziti:jez:

Link to comment
Share on other sites

Ako trebas gumeno koljeno ima ti @MilosB sigurno jer mu je ostalo kad je trpnuo veeeliki turbo na megana?

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam tražio našao sam sljedeće.

Spare part 7701049957, međutim na slici mi se čini kao da to nije to.

Ima i spare part 7701062411 koji bi mogao biti ali jednostavno nema slike nikakve na netu. Ima li itko sliku da vidim dali je to to.

Link to comment
Share on other sites

Poslikam kad dodjem doma.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taj ima generalno dosta zanimljivih stvari ali se definitivno u pravilu zanese cijenama...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to ova. Ubiti siguran sam.

Evo linka. Tip se malo zanio pa je i njegov cijena gotovo kao novog.

http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/renault-laguna-2-1.9-dci-crijevo-intercoolera-8200360079-oglas-19882163

Trebao si me potsjetiti... 0a4342f420af10cb5ac3c3e4efadefb6.jpg0c2e95b03f74fafaa98ddbc4bacf2962.jpgb1a5a28168156f924871fc60efae0e51.jpg

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kolega dali je to kataloski broj kao i ova sa linka?

Jer koliko vidim tvoje je sa megana. Dali ce odgovarati na lagunu?

Koliko je cijena?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.