Jump to content

Clio 0.9 TCe 90 Energy Dynamique Start&Stop


aquarius

Recommended Posts

Nova vozilica u garaži :-) God. proizv. 2015., ima prijeđenih cca 39.000km i najbogatiju opremu koja se tada mogla uzeti s ovim autom: automatska klima, alu naplatci 16", keyless, sva stakla na struju, ABS, ESP, EBD, BAS, hill holder, kromirani ukrasni elementi, led dnevna svjetla, multifunkcijski touch ekran s navigacijom + mp3 / bluetooth / usb,  bass reflex zvučnici, senzor za kišu, senzor za svjetlo, parking senzori, tempomat, eco funkcija rada motora, start&stop, kontrola tlaka u gumama, ...

Auto uživo izgleda dosta dobro, ima par sitnih ogrebotinica izvana i iznutra, ali ništa posebno. Osjećaj za volanom je izvrstan, auto jako dobro leži na cesti, udoban je, ali otraga je dosta nepregledan, sva sreća ima parking senzore pa to olakšava kretanje unatrag. Naprijed ima sasvim dovoljno mjesta (osobno, fali mi samo naslon za ruke između prednjih sjedala), otraga je onako- ovisi koliko ti onaj ispred tebe dade mjesta. Prtljažnik veličine očekivane za ovaj auto, meni sasvim dovoljan. Touch screen s navigacijom i radio/mp3 izvrstan, zvuk iz zvučnika jako solidan, ali ne i odličan (na glasnoći/ i više pojavljuju se distorzije u zvuku). Mali pretinac za rukavice ispred suvozača, mogao bi biti i veći. Mjesta za odlaganje sitnica ima dovoljno.

A sad - motor... Malo sam bio skeptičan prema ovom motoru, ali moram priznati da me ugodno iznenadio. Kad je hladan, možda se i može prepoznati da ima samo tri cilindra, ali kad se zagrije, jako je kultiviran i skoro je pa nemoguće razaznati da se radi o trocilindrašu. Vuče dobro i iz niskih okretaja, a poviše 2000o/min jako dobro povuče. Na auto putu bez ikakvih problema održava putnu brzinu 130-150km/h. Prosječna potrošnja ZG-ZD-ST-ZD, dakle većinom auto put 130-150km/h uz tempomat bila je 6,4 lit/100km 

Toliko od mene za prvo javljanje :-)

 

P_20170320_123058.jpg

P_20170320_123117.jpg

P_20170320_123140.jpg

P_20170320_123153.jpg

P_20170320_123200.jpg

P_20170320_123208.jpg

P_20170320_123247.jpg

P_20170320_123706.jpg

P_20170320_123727.jpg

Link to comment
Share on other sites

odlican :) isti kao od frenda...btw zvuk zvucnika je sve samo ne odlican :) frend je raskopao sve u vratima, napravio normalne zvucnike a ne neke kvazi-bassrefleks, stavio pojacalo i sub iza i zvuk je za polizati prste...serijski zvuk je za se smijati...

btw ova tce oznaka iza, to si ti stavio ili? neznam zasto nisam ju vidao bas po 90tkama...

Link to comment
Share on other sites

Jesi to uzeo u Baoticu? Ima ih hrpa slicnih, ocigledno su svi dosli iz iste firme :D

Link to comment
Share on other sites

Jesi to uzeo u Baoticu? Ima ih hrpa slicnih, ocigledno su svi dosli iz iste firme [emoji3]

Baotić također uvozi veliku količinu auta iz DE

Link to comment
Share on other sites

Baotić također uvozi veliku količinu auta iz DE

A da? Nisam znao da ih ima i iz uvoza, pretpostavljam da je to sve provjereno i da se ne bi zezali s takvim stvarima :)

Link to comment
Share on other sites

odlican :) isti kao od frenda...btw zvuk zvucnika je sve samo ne odlican :) frend je raskopao sve u vratima, napravio normalne zvucnike a ne neke kvazi-bassrefleks, stavio pojacalo i sub iza i zvuk je za polizati prste...serijski zvuk je za se smijati...

btw ova tce oznaka iza, to si ti stavio ili? neznam zasto nisam ju vidao bas po 90tkama...

Meni je zvuk čisto zadovoljavajući, jedino se pri većoj glasnoći osjeti distorzija. A to mi ne znači ništa, većinom se vozim uz laganu glazbu.

TCe oznaka je već bila na njemu... nek stoji, neću je dirati 

Jesi to uzeo u Baoticu? Ima ih hrpa slicnih, ocigledno su svi dosli iz iste firme :D

Da, u Baotiću. Ovih 10-ak Clia koje imaju na lageru su iz Fleet rentacara, a bili su u renti jednoj stranoj kompaniji za njihove menadžere. 

koja je cijena tako opremljenog clia?

 

Cijena novog Clia s istim motorom i full opremom je oko 105.000kn, cca 14.000€.

Link to comment
Share on other sites

cijenu novog bi i sam znao naći na netu ;) 

Koliko Baotić traži za svoje polovnjake?

Link to comment
Share on other sites

cijenu novog bi i sam znao naći na netu ;) 

Koliko Baotić traži za svoje polovnjake?

Svi su 2015. god., cijena im je 10.000-11.000 eur ovisno o km. Uz cjenkanje ide to dosta niže.

Ja sam na oglasniku ustvari tražio 1.5 dci, ali nisam mogao naći odgovarajući. Ili imaju preko 100tkm ili imaju nikakvu opremu. 

Edited by aquarius
Link to comment
Share on other sites

Ovaj crni je prekrasan, koliko to točno ide niže od ovih oglašavanih cijena?

Link to comment
Share on other sites

Da, ovo i mene zanima.. koliko je na kraju ispao?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zšto tema nije u "Naša vozila", već u "Dijelovi, održavanje, problemi"?:smile:

Link to comment
Share on other sites

Zšto tema nije u "Naša vozila", već u "Dijelovi, održavanje, problemi"?:smile:

U pravu si... ako nije problem da admin prebaci tamo gdje treba....

Ovaj crni je prekrasan, koliko to točno ide niže od ovih oglašavanih cijena?

70.000 krznenih životinjica

Link to comment
Share on other sites

Ima li još tkogod na forumu Clio s ovim 0.9 tce motorom?

Link to comment
Share on other sites

Ako je nov bio oko 100k kn, godinu dana star za 70k kn je po meni stvarno ljepa prilika.

Link to comment
Share on other sites

Ako je nov bio oko 100k kn, godinu dana star za 70k kn je po meni stvarno ljepa prilika.

Ovaj moj je prva reg 05/2015, tako da je još malo pa dvije godine star. Još je pod tvorničkim jamstvom do početka šestog miseca. A nisam moga vjerovat da Clio IV ima samo 2 godine garancije, većina drugih auta ima 3 ili 4 godine, ili npr Kia čak 7 godina garancije

Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj je prva reg 05/2015, tako da je još malo pa dvije godine star. Još je pod tvorničkim jamstvom do početka šestog miseca. A nisam moga vjerovat da Clio IV ima samo 2 godine garancije, većina drugih auta ima 3 ili 4 godine, ili npr Kia čak 7 godina garancije

da, serijski su isli samo s 2.g. garancije, a postojla je mogucnost doplate na 5. sad je promo s 5.g. 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj je prva reg 05/2015, tako da je još malo pa dvije godine star. Još je pod tvorničkim jamstvom do početka šestog miseca. A nisam moga vjerovat da Clio IV ima samo 2 godine garancije, većina drugih auta ima 3 ili 4 godine, ili npr Kia čak 7 godina garancije

sretno s autom. Jel' ima kakva oštećenja?

Link to comment
Share on other sites

sretno s autom. Jel' ima kakva oštećenja?

Hvala :-) Ima par točkica na poklopcu motora, ali jedva vidljivih. Kad se baš zagledaš, vide se tragovi četki automatske praonice. I na zadnjem desnom prozorčiću (onom iza kvake stražnjih vrata) ima par crtica. Sve drugo izvana je picikato. Iznutra su vidljivi lagani tragovi korištenja: na plastičnoj oblogi vrata vozača, na poklopcu pretinca za rukavice i u pregradi između vozača i suvozača ima također par ogrebotina, ali ništa extra. Sicevi su malkice zmazani, pa kad uhvatim koju kunu dat ću ga na kemijsko.

možeš li još nadoplatiti do 5 godina?

 

Nemam pojma, još se nisam raspitivao. Početkom idućeg mjeseca ću otići u ovlašteni servis (ulje+f. ulja) pa ću se raspitati. Moram otići i zato jer iz stražnjeg dijela auta dopire nekakvo cijukanje prilikom penjanja na rubnik. Ništa značajno, al me živcira. Ionako je pod jamstvom pa nek se to riješi.

Najveća iskoristivost i najmanja potrošnja je tamo gdje se križaju one dvije krivulje?

Brochure_900_12v_MAJ_2014-page-001.jpg

Brochure_900_12v_MAJ_2014-page-002.jpg

Brochure_900_12v_MAJ_2014-page-003.jpg

Brochure_900_12v_MAJ_2014-page-004.jpg

Link to comment
Share on other sites

MPI znači da može i LPG unutra ovaj obični, ne onaj za direktno ubrizgavanje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.