Jump to content

Clio 0.9 TCe 90 Energy Dynamique Start&Stop


aquarius

Recommended Posts

Jučer Split-Zadar tempomat 130km/h prosječna potrošnja 5,7lit

Ov je odličan podatak. To meni s lagunom dođe 5.5, ne manje. Dva je broja veći auto, ali mislim da je napredak u smanjenju potrošnje vidljiv.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo san ga neki dan natankira. Učinija sam 376km od čega barem 70% gradske stani-kreni vožnje. Putno računalo je izbacilo podatak o prosječnoj potrošnji od 5,5lit/100km i potrošenih 20,9lit, a u stvarnosti je 5,99lit/100km i potrošenih 22,54lit. Kako lažeee smrad jedan pokvareni francuski........ :-)

 

Ov je odličan podatak. To meni s lagunom dođe 5.5, ne manje. Dva je broja veći auto, ali mislim da je napredak u smanjenju potrošnje vidljiv.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Da, tako nekako je trošila i moja Laguna 1.9 dci 74kW. Na autoputu pri 150km/h na tempomatu, prosjek bi bio između 6,5-7lit/100km, a ovaj Clio je pri 150km/h negdje oko 7-7,5lit/100km.

Inače, Clio je pri 130kmh na otprilike 3500o/min, dok se Laguna fino vrtila u 6.-oj brzini na oko 2500o/min

 

Link to comment
Share on other sites

boze moj oko cega se vi svadate...5,5 5,7 ahahahaha

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

na svom prvom servisu, meni je islo filter ulja, zraka, kabine (s aktivnim ugljenom) i usluga servisa... ako se ne varam sve skupa nekih 500kn. donia sam svoje ulje elf 5w30, i to je to... sami dijelovi, kad sam usporedjiva s drugim ducanima nisu bili nista skuplji u ovlastenom. 

sto se tice tvog servisa, vecinu ti zapravo cini izmjena plocica i usluga servisa. Tu sam primjerice uzea trw plocice, a servis tu dere na maksimum - racuna sam oko 900kn je samo to, a plocice su im u originalu maslo - evo ako je itko sumnja, moje su otisle za manje od 30tkm, a vidim da ni ovdje nije puno bolje - 40tkm. 

Ne znam tko je proizvođač kočionih pločica za Renault, nisam gledao oznake na njima... A cijene aftermarket pločica su šarolike...   ATE za 359kn, Bosch za 323kn, Ferodo za 239kn, TRW za 327kn, LPR za 182kn, Breck za 309kn, ABE za 161kn, Kashiyama za 191kn,.. pa do Ferodo DS za 1214kn ili najskupljih Ferodo DS3000 za 1548kn :jez:

boze moj oko cega se vi svadate...5,5 5,7 ahahahaha

Filipe gdje si da se pomlatimo oko potrošnje hahaha

U tvornici su "zaboravili" staviti svijetlo u pretinac ispred suvozača. Lijepo piše u knjižici održavanja da ga ima, ali ustvari ga nema. Nije baš da je to svitlo neophodno, pogotovo jer je sam pretinac relativno mali, ali bilo bi lipo da ga ima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.