Jump to content

Putešestvije "malog diva"


petak

Recommended Posts

Iskoristio lijepi dan i prebacio se na zimsku obuću.

IMG_20171128_155330.thumb.jpg.ed3e383166

Usput iskoristio trenutak da je podignut na dizalici i prekontrolirao ima li gdje ruzine. Na ramenima zadnjeg mosta same uočio par točkica površinske ruzine.  Vjerojatno od kamenčića sa ceste. Odmah je sanirano i sad smo mirni do slijedeće zime.

Kilometre nježno broji

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Je mata i meni su ove baš onako..... super.... to je R4 u svoj svojoj originalnosti..... i baš mi se takav sviđa.

One su malo šminka i da bude malo drugačiji od drugih koje svaki dan viđam po cesti.

 

Dijamante namjerno nisam farbao

 

 A da samo znate kako se lako volan vrti sad sa ovim gumicama. I na onim je bilo lako ga zavrtiti, ali ove vrtim kao da imam servo iz espacea na njemu

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto imao te 135 13, ali ne sjećam se da su bile /80, čini mi se da nije pisala visina. Čak mi se ove sa slike čine višima od originala

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Prije su gume bile označene samo sa širinim i colažom gume 135R13. 145R13

Pod tom oznakom se "podrazumjevala" visina gume od 80.

Njemu i je originalna guma 135/80/13.

Nekad se moglo jeftino nabaviti i 135/70/13 ali sad je to lutrija i skup izbor.

 

f7p......hvala! :wavey:

Link to comment
Share on other sites

Je mata i meni su ove baš onako..... super.... to je R4 u svoj svojoj originalnosti..... i baš mi se takav sviđa.

One su malo šminka i da bude malo drugačiji od drugih koje svaki dan viđam po cesti.

 

Dijamante namjerno nisam farbao

 

 A da samo znate kako se lako volan vrti sad sa ovim gumicama. I na onim je bilo lako ga zavrtiti, ali ove vrtim kao da imam servo iz espacea na njemu

Nekoć su bili dijamanti, a sad me više podsjećaju na pi*ki*a...

Link to comment
Share on other sites

usramatemotku... :vidiga:..... malo dite čuda čini u ljubavnom životu supružnika. :yeah:

 

Prije nekog vremena sam nabavio Turtle Wax ClearVue rain repellent po indirektnoj preporuci od kolege Milosa (hvala Miloš).

turtle-wax-clearvue-rain-repellent-t-fg-

I odlučio testirati kako to funkcionira na okomitom staklu na R4.

Jučer i danas je padala kiša i moram reći da stvarno radi. Stvara male kuglice na staklu koje odlete kad se povećaju. Kad pređeš nekih 65-70km/h kuglice lete na sve strane, a pogled kroz staklo je skroz dobar.  Kako se brzina povećava tako je i staklo "čišće" od kapljica i ustvari se skroz dobro vidi bez upaljenih brisača. 

Ima i nedostatak, a to je da kad je kišica manja onda nakon brisanja brisača ostaje magličasta površina na staklu na mjestu gdje su brisači brisali. Ne na cijeloj obrisanoj površini nego samo na jednom dijelu. Čini mi se da je problem prije u brisačima i gumicama na brisačima jer ne obrišu svu vodu sa stakla kuda prođu. 

Istu stvar sam stavio i na bočna stakla i stražnje staklo. Bočna već nakon 30km/h se očiste od kapljica i vidik je odličan. Na stražnjem super radi jer vidik kroz njega za vrijeme kiše nije zamućen. Kapljice su tu, teže odlaze jer je turbulencija takva, ali se kroz staklo super vidi. Posebno u odnosu na ranije kad je na staklu bio sloj vode koja je mutila vidik. 

Što se mene tiće proizvod je za svaku preporuku pogotovo jer košta nekih 40tak kuna. 

Ovo je tek prva kiša, a stvar je na staklima nekih 2 tjedna. Viditi ću koliko će izdržati na staklu. 

 

Veselim se istu stvar staviti i na krstaricu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

usramatemotku... :vidiga:..... malo dite čuda čini u ljubavnom životu supružnika. :yeah:

 

Prije nekog vremena sam nabavio Turtle Wax ClearVue rain repellent po indirektnoj preporuci od kolege Milosa (hvala Miloš).

turtle-wax-clearvue-rain-repellent-t-fg-

I odlučio testirati kako to funkcionira na okomitom staklu na R4.

Jučer i danas je padala kiša i moram reći da stvarno radi. Stvara male kuglice na staklu koje odlete kad se povećaju. Kad pređeš nekih 65-70km/h kuglice lete na sve strane, a pogled kroz staklo je skroz dobar.  Kako se brzina povećava tako je i staklo "čišće" od kapljica i ustvari se skroz dobro vidi bez upaljenih brisača. 

Ima i nedostatak, a to je da kad je kišica manja onda nakon brisanja brisača ostaje magličasta površina na staklu na mjestu gdje su brisači brisali. Ne na cijeloj obrisanoj površini nego samo na jednom dijelu. Čini mi se da je problem prije u brisačima i gumicama na brisačima jer ne obrišu svu vodu sa stakla kuda prođu. 

Istu stvar sam stavio i na bočna stakla i stražnje staklo. Bočna već nakon 30km/h se očiste od kapljica i vidik je odličan. Na stražnjem super radi jer vidik kroz njega za vrijeme kiše nije zamućen. Kapljice su tu, teže odlaze jer je turbulencija takva, ali se kroz staklo super vidi. Posebno u odnosu na ranije kad je na staklu bio sloj vode koja je mutila vidik. 

Što se mene tiće proizvod je za svaku preporuku pogotovo jer košta nekih 40tak kuna. 

Ovo je tek prva kiša, a stvar je na staklima nekih 2 tjedna. Viditi ću koliko će izdržati na staklu. 

 

Veselim se istu stvar staviti i na krstaricu. 

 

 

Ima i onaj nano premaz. Kum ga stavio ima cca 3 godine i još dobro radi, čim dosegne 50 km/h počnu kuglice bježat sa šajbe.

Link to comment
Share on other sites

Ima puno premaza. A ovde za 50kn imas za 20 puta namazat sva stakla na autu :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam koristio niti jedan, brisači me još uvijek zadovoljavaju.

Link to comment
Share on other sites

I mene brisaći zadovoljavaju, daleko od toga, ali sam htio probati.

Nano premaz mi je skup, neznam kojeg bi uzeo, neznam kako bi ga nanio i najgora stvar, šta s njim ako mi se nedopadne kako radi.

Ovo da mi se nije svidilo izvitrilo bi nakon nekog vremena (kračeg od nano premaza) i zaboravim više na tu stvar.

Ali evo, moja sadašnja iskustva, jedno nanošenje i dva dana kiše, su vrlo pozitivna. Pogotovo na vrlo okomitom staklu na R4.

 

Baš me zanima kako će se na krstarici ponašati.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam koristio niti jedan, brisači me još uvijek zadovoljavaju.

Nisi onda jos vozio na prolomu oblaka gde s ovim voda mestaje s stakla i bez brisaca, a lad nema toga se mucis da vodis jer oni ne stizu micat vodu ( 700km vozio po takvom pljusku kroz Italiju i jebao sve redom sto na poslovni auto nisam to nanio pre puta a jos mi palo na pamet jer je bila najavljena jaka kisa).

Tu su i benefiti da se ne ledi cijelo staklo nego samo kapljice koje se onda lako uklone, zimi se snijeg manje ljepi na staklo itd itd :).

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je na tom linku 3 x skuplje.

Ja sam kod nas tražio njihov polish za metal kojeg imaju u USA, ali ovdje ga ne drže. Dakle jedino jebaj...

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Reneko Samobor!

40ineka kuna ova bočica


Doleti do Vodica pa staviš na svoje staklo, da vidiš kako "dela" :bigl:. čisto da vidiš odgovara li ti ili ne!

A ja sam u Samoboru malo iza nove godine pa ti mogu uzeti bočicu ako očeš!

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

hvala na info, iz njihove web stranice prije bi vidio da prodaju hranu za piliće nego TW

Reneko Samobor!

40ineka kuna ova bočica


Doleti do Vodica pa staviš na svoje staklo, da vidiš kako "dela" :bigl:. čisto da vidiš odgovara li ti ili ne!

A ja sam u Samoboru malo iza nove godine pa ti mogu uzeti bočicu ako očeš!

Ajde dogovorit ćemo se, osobito me zanima ako bi imali ovo:

api717f7e662e3effa80689a4cc18334a2414954

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ja namažem staklo sa polovicom krumpira i vozi Miško.

Rekao bi da djeluje ko ta kemija koju udišem kroz ventilaciju, ako ne i bolje.

Još mi ostane za po putu nešto prigrist.

Link to comment
Share on other sites

:hahahe:

 

e

e

e

 

e

e

 

e

e

e

 

e

mata..... mata

:yeah:

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.