Jump to content

Putešestvije "malog diva"


petak

Recommended Posts

tu si stvarno mogao proći sa četvorkom

ali kad bi vozio neki GT spušteni nabrijani ne bi se tu provozao

treba cijeniti ono što imaš :-)

Link to comment
Share on other sites

"Ovdje se vidi nagib na kojem sam stao. Ovo je bilo nakon vododerina i uspona. Nisam se baš usudio tamo stati i slikati se da nebi ostao tamo."

Nije to ništa , probaj otići na Dinaru ili Velebit pa da vidiš vododerine i nagibe po cestama :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ustvari bila zezancija i ni u jednom trenutku put nije predstavljao problem.

Uspon je bio nekih 10-tak % a vododerine su bile cca 30cm dubine.

Ove slike su sa druge strane gdje je blaže, pa ni put nije toliko raskopan.

 

A slike nemogu ni dočarati svu raskoš i ljepotu terena.

 

Izgleda mi kao da se put održava prohodnim (jer skračuje putovanje nekih 40km) ali su ga kiše razrovale.

 

Volio bi da mogu otići češće na neku ovakvu putešestviju jer me baš oduševljava ovakvo tumaranje putevima i cestama koje su van standardnih svakodnevnih ruta.

 

chupi: prošlo me je vrijeme nabrijjanaca i spuštenih vozičaka s kojima gledaš svaki šaht očeš li proći ili ćeš zapeti. 

 

"Ljuljavi šporet", kako od milja zove R4 jedan moj dobri prijatelj, mi je postala draža varijanta

Link to comment
Share on other sites

Volio bi da mogu otići češće na neku ovakvu putešestviju jer me baš oduševljava ovakvo tumaranje putevima i cestama koje su van standardnih svakodnevnih ruta.


 

Googlaj "majstorska cesta" na južnom Velebitu ako želiš tumarati ljepotama prirode.Imaš i na yt .

Link to comment
Share on other sites

POznata mi je ta majstorska cesta.

Tamo se biciklom spremam ići

Link to comment
Share on other sites

Ja sam je prehodao par puta.

Imaš na srednjem Velebitu isto dobrih makadama za auto/bic čak sa tunelima ukopanim u stijenama.

https://www.google.hr/search?q=ravni+dabar+cesta+tuneli&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiY8P33t5jZAhXJfiwKHVdZByIQsAQIKg&biw=1344&bih=698#imgrc=az8r3qtw70cF1M:

Link to comment
Share on other sites

E za tu cestu nisam znao....Vrlo zanimljivo......tek sam početnik u tim zabačenim, zaboravljenim (od običnog puka) putevima, cestama.

Moram to malo još ispitati. Ali vrlo zanimljivo mi djeluje ovako.

 

Ako imaš još kakvu takvu cestu, stazu samo daj. Upijam i bilježim.

Link to comment
Share on other sites

Predobre fotke i veoma lijepa putesetvija malog diva po tim zabacenim cestama, a tek uizvanje u pogledu i lijepoj prirodi. :) :) :)

 

Link to comment
Share on other sites

Googlaj "majstorska cesta" na južnom Velebitu ako želiš tumarati ljepotama prirode.Imaš i na yt .

Cijelu majstorsku cestu je laguna odradila bez greške i to u vrijeme kad se s ličke strane izvlače debla iz šume i kad je službeno zatvorena za promet. Nebrojeno puta sam prošao tom "Knežićevom" cestom, ali samo sam je jednom prošao cijelu od Obrovca do Sv. Roka.

Kad smo kod ljepota ovdje se svakako isplati otići:

 

DSC_0294.JPG

Ili ovdje

DSC_0324.JPG

Ili ovdje:

DSC_0386.JPG

Link to comment
Share on other sites

 

 

DSC_0387.JPG

Kolega petak bilo mi je zadovoljstvo ugostiti te tada iako smo samo "pili pivu na zidiću pokraj tvornice".

Link to comment
Share on other sites

Zavratnica?
Najzanimljivije je pod vodom ipak, ali s drue strane.:)

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

usramatemotku....u skladu sa radničkom klasom......zidaruša na zidiću :hahahe:

 

Jedna prikladna

 

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Misliš na onu potopljenu teglenicu, ili općenito podmorje? Ja sam ronio na samom ulazu u uvalu i tamo je najljepše. Ovaj dio gdje je teglenica i pliće je napučen razno raznim turistima i nije mi po volji.

Evo da više ne zagađujem temu svojim fotografijama stavit ću samo još jednu s te čuvene majstorske ceste. 

Mali Alan i Laguna

20170304_124625.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Toliko za ovaj put!

Da se podsjetite kako zna biti vruće u ovo vrijeme kad je vani snijeg i led i čini Vam se da samo hladnoća postoji i da nikad neće doći proljeće 

 

Stojte mi dobro!

:wavey:

 

 

Lip je to kraj, djevojka je iz Ružića pokraj Drniša, svako malo se provozam tim krajem i uživam.

Link to comment
Share on other sites

Usrmaatre.....baš dobra sličica.....uzimam za vlastitu arhivu. ?

 

Ibirkic......jako rado odlazim u dalmatinsku Zagoru jer me oduševljava koliko prirodne ljepote ima. 

Link to comment
Share on other sites

Cijelu majstorsku cestu je laguna odradila bez greške i to u vrijeme kad se s ličke strane izvlače debla iz šume i kad je službeno zatvorena za promet. Nebrojeno puta sam prošao tom "Knežićevom" cestom, ali samo sam je jednom prošao cijelu od Obrovca do Sv. Roka.

Kad smo kod ljepota ovdje se svakako isplati otići:

 

DSC_0294.JPG

Kuk Stapina uvijek fascinira i dominira.

Evo iz drugog kuta

Velebit_26.-29.05.2017_057.thumb.jpg.e4e

Link to comment
Share on other sites

Sve prosao i preporuka uz moj moto off road is not crime, dodajem Papuk napraviti krug Velika, Jankovac, Orahovica pranje u jezeru, Kutjevo....

U principu trebao bi napraviti temu Putevi Klitorisa Cross Country :D

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malko ga snijeg prekrio danas! Jutos izmjerio -5°C uz buru....kasnije je očito ugrijalo kad je počeo padati snijeg

19247701_1558561854179975_40087461987731

 

Prije dva tjedna odradio tehnički. Evo rezultata

5a93e9627b88e_R4_tehniki_2018.thumb.jpg.

 

Samo da vidite kako nije sve idealno sa starim autom.

Nekoliko dana prije registracije skužih da mi se stop svitlo ne pali uvijek kad stisnem pedalu kočnice.

Skinuo prekidač sa pedale, rastavio, počistio kontakte i vratio sve nazad. Sad radi kako treba

IMG_20180117_161957.thumb.jpg.4c3d7e9609

 

A onda je i motor brisača vrisnuo.

Jednostavno je stao. Upalio ga normalno, radio normalno nekih desetak minuta i onda stao i ni makac.

Skini volan, tablu, sve makni da bi došao do motora od brisača.

IMG_20180209_172738.thumb.jpg.e0ea5cd501

 

evo pacijenta.

IMG_20180209_172746.thumb.jpg.a418e15a73

IMG_20180210_142319.thumb.jpg.378cfba0a1

Valeov zamjenjen sev marchalom, odlemi, prelemi (jer sam ožičenje koje je složeno za impulsno brisanje morao prebaciti na novi motor) vračeno sve nazad i vozi miško.

IMG_20180210_142338.thumb.jpg.ab9630140e

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.