Jump to content

Scenic 3 - elektronika i druge boljke


braxinjo

Recommended Posts

Kupio sam Scenica III 1.5 dci, među zadnjim primjercima - 6 mj. 2016.

Molim forumaše koji imaju starije Scenice 3 da napišu svoja iskustva i koje su im slabije strane. Auto ima hrpu elektronike pa me zanima kako ste zadovoljni i da li je sa vremenom počela otkazivati... Uglavnom napišite sve mane koje su se vremenom počele pokazivati :) 

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Nema baš puno problema s njima. Eventualno brave na vratima i odvodi ispod šajbe.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Brave ostanu otkljucane ili zaključane pa se ne može ući.

Odvodi se zastopaju pa voda uđe kroz ventilaciju i prvo napuni pretince u podu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moj je Scenic iz 04.2016, jesenas mi je izdahnuo akumulator. Prema servisu - ugradjivana serija akumulatora je imala neku gresku i sada to mijenjaju redom kako se tko pojavi

Navodno sada ugradjuju aku drugog prozvodjaca

Inace, od nekih problema, nema bas, ponekad, rijetko, senzor automatske rucne prijavi gresku, ali to "rijesim" paljenjem/gasenjem auta ;-)

Link to comment
Share on other sites

taj senzor... to ti je do prekidača ručne, kad crkne skroz trebat će novi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

da li je se kome dogadjalo da kad se auto upali (scenic 3, 2016) da se resetira putni komp? 

potrosnja, predjena kilometraza, prosjek brzine se vrati na nulu... 

Link to comment
Share on other sites

Moj je Scenic iz 04.2016, jesenas mi je izdahnuo akumulator. Prema servisu - ugradjivana serija akumulatora je imala neku gresku i sada to mijenjaju redom kako se tko pojavi

Navodno sada ugradjuju aku drugog prozvodjaca

Inace, od nekih problema, nema bas, ponekad, rijetko, senzor automatske rucne prijavi gresku, ali to "rijesim" paljenjem/gasenjem auta ;-)

da li znas koji si akumulator imao prije i koji su ti sad ugradili? 

meni se cini da i meni rikava jer je elektronika pocela ludovat... 

To su ti napravili pod garancijom ili?

Link to comment
Share on other sites

da li je se kome dogadjalo da kad se auto upali (scenic 3, 2016) da se resetira putni komp? 

potrosnja, predjena kilometraza, prosjek brzine se vrati na nulu... 

da, onima kojima je akumulator na umoru

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da li je se kome dogadjalo da kad se auto upali (scenic 3, 2016) da se resetira putni komp? 

potrosnja, predjena kilometraza, prosjek brzine se vrati na nulu... 

Ovo se i meni događa, 1.5. dci 110 konja, ali ne kad se upali već tu i tamo u vožnji. 

Jel to isto do akumulatora ili nešto drugo?

Kako imam onu karticu umjesto ključa, negdje sam čuo da kod otključavanja autu je dovoljno nju prisloniti pa se otključa, meni to ne radi ili sam krivo čuo :)

Vezano za potrošnju, meni troši gradske vožnje oko 9.5 l., čini mi se puno kad sam svagdje čuo da je njima mala potrošnja 6-7 litara, kako je kod vas potrošnja i ako je puno jel ima neko riješenje?

Kad ugasim auto još neko vrijeme mi zuji (meni se čini) pumpa za gorivo, jel to isto normalno?

Eto toliko od mene za sad pa hvala na odgovorima.

 

ugradio sam si led duga i kratka svijetla, izgleda odlično :)

svijetlo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da, onima kojima je akumulator na umoru

akumulator zamijenjen pod garancijom i sad je opet sve ok.

jedino je izbornik na eng pa zena svice jer je bio na hrv... :vidiga:

nikad dobro... :aua:

Kako imam onu karticu umjesto ključa, negdje sam čuo da kod otključavanja autu je dovoljno nju prisloniti pa se otključa, meni to ne radi ili sam krivo čuo :)

dovoljno je da se priblizis autu i kliknes na bravi za otkljucavanje, ne trebas karticu prislonjavati.

Vezano za potrošnju, meni troši gradske vožnje oko 9.5 l., čini mi se puno kad sam svagdje čuo da je njima mala potrošnja 6-7 litara, kako je kod vas potrošnja i ako je puno jel ima neko riješenje?

meni trosi cca 5,5l na otvorenoj a po gradu (Rijeci) oko 6,5-7 ovisno dali vozi zena ili ja :)

 

 

ugradio sam si led duga i kratka svijetla, izgleda odlično :)

kako si to napravio? promjenio samo zarulje ili si morao nesto modificirati? bilo bi dobro staviti ledice za kratka svijetla...

Link to comment
Share on other sites

ugradio sam si led duga i kratka svijetla, izgleda odlično :)

kako si to napravio? promjenio samo zarulje ili si morao nesto modificirati? bilo bi dobro staviti ledice za kratka svijetla...

Samo sam montirao žarulje umjesto standarnih, stavio sam i na kratka svijetla.

ovo za akumulator da te pitam još pošto vidim da si ga mijenjao, jel se i tebi na tabli ugasi sve pa se pokrene i dal je to znak a je akumulator loš?

Link to comment
Share on other sites

Meni je potrošnja grad ZG 7.5L, otvorena cesta 6L. Najmanje troši Qmax Petrol.

Korisna informacija oko akumulatora, možda zatreba :) Za sada sve radi ok. Iako ima hrpu elektronike...

Edited by braxinjo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kod mene na scenic 3, 1.5dci, 2012. ventilacija neravnomjerno puše. Znači ako uključim klimu i stavim puhanje na max, intenzitet se mijenja, kao da ne može cijeli vrijeme biti na max. Što bi to moglo značiti? Kako ste općenito zadovoljni s automatskom klimom na tom autu?

Link to comment
Share on other sites

Samo sam montirao žarulje umjesto standarnih, stavio sam i na kratka svijetla.

 

 

Super. Spremi se na vađenje kineskog smeća (ako samo ne pregori do tad) prije tehničkog. Ili 200 kn u pepeljaru 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kod mene na scenic 3, 1.5dci, 2012. ventilacija neravnomjerno puše. Znači ako uključim klimu i stavim puhanje na max, intenzitet se mijenja, kao da ne može cijeli vrijeme biti na max. Što bi to moglo značiti? Kako ste općenito zadovoljni s automatskom klimom na tom autu?

Ako ti je klima postavljena na "Auto" mod - onda je sve ok, sama prilagodjava snagu puhanja, ako je "Auto" iskljucen onda nemam pojma, nisam nikada probao, mislim da bi mi probilo glavu, meni je i na 50% preglasna ventilacija

 

Link to comment
Share on other sites

Klimu stavim na max, tj ventilaciju i auto mi mijenja intenzitet puhanja, kao da ne može cijelo vrijeme držati na 100%...

Link to comment
Share on other sites

Jel to napravi samo u početku kad upališ klimu pa nakon par minuta ili stalno?

Tj koliko često mijenja intenzitet?

Link to comment
Share on other sites

Tijekom vožnje mijenja, nema pravila. Iako čini mi se da se to događa samo na najvećoj brzini puhanja

Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da se čuje drugačiji zvuk kad on zatvori ili otvori klapnu recirkulacije zraka?

Bez obzira bila automatska ili manualna klima ta klapna radi, tj otvara se i zatvara u određenim trenucima. Češće kod automatske klime.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na scenic 3, 1.5dci, 2012. ventilacija neravnomjerno puše. Znači ako uključim klimu i stavim puhanje na max, intenzitet se mijenja, kao da ne može cijeli vrijeme biti na max. Što bi to moglo značiti? Kako ste općenito zadovoljni s automatskom klimom na tom autu?

Je li imaš senzor kvaliteta zraka? To se pali i zatvara klapnu kad mu ćejf.  

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za klapnu što točno mislite, a senzor kvalitete zraka imam

Link to comment
Share on other sites

Pa taj senzor kvaliteta zraka određuje kad će uključiti recirkulaciju zraka. Kod uključene recirkulacije smanjuje se intenzitet puhanja, ne ulazi čist zrak u kabinu. Na kontrolnoj ploči klima uređaja svijetli simbol A unutar kruga ili kako već. Pritiskom na tipku recirkulacije (dolje, druga s lijeva) mijenja se funkcija automatske recirkulacije na uključeno, isključeno ili automatski način rada. Inače, bilo je problema s tim senzorom, tj. bio je preosjetljiv, pa 90% vremena drži klapnu recirkulacije zatvorenom. 

32_575x392.jpg

Ne znam za klapnu što točno mislite, a senzor kvalitete zraka imam

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam ga probao i preko clip-a iskljuciti pa nisam nasao tu opciju.

Znači opcija za zrak iz vana je zatvoreno ili skoro uvijek zatvoreno!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.