Jump to content

SCENIC III par pitanja


darko

Recommended Posts

@direstraits

Ovo mi je nađeno po broju šasije VF1JZ140647805640 i to je stavljeno:

diskovi - ATE 24.0108-0118.2

pločice - ATE 13.0460-2756.2

Nisam raspakiravao kutije, samo provjerio autentičnost preko kodova na stranici proizvođača.

Ovo je jedina fotka nakon ugradnje koju sam napravio, vidi li se tu nešto korisno?

Ako sutra ne nađu ništa sumnjivo, sam ću to raskopati da vidim ima li kakvih znakova trošenja diska iznutra. Izvana se još vide ove koncentrične kružnice od tvorničke obrade.

 

za_forum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iz mogu iskustva na puno automobila, nema šanse da se zadnji kotači griju više od prednjih prilikom kočenja pod uvjetom da je sve sa kočnicama uredu i ispravno. Na ex hyundaiu imao sam svojedobno problem kada mi je jedna sajla od ručne štekala pa mi se grijao zadnji desni kotač i tada nisam mogao ni na posao doći (20 km) bez da bi osjetio tu toplinu samo ako bi se prošetao oko auta. S obzirom na to iskustvo imam ponekad naviku npr kada se vozim na duže relacije iprilikom stajanja popipati rukom kotače, samo da se uvjerim da je sve ok i nikad se zadnji ne griju više od prednjih. Kolko god da ti je auto natovaren, još uvijek masa prilikom kočenja ide prema naprijed i prednje kočnice više koče, a onda se jače i griju. Uostalom zbog toga, masu auta imaju prednje ventilirane diskove, a zadnji su puni (kod mene na meganu je tako)! Ovo što je netko spomnuo da ESP radi korekcije, to mi nikako ne drži vodu, jer barem koliko ja znam kada esp radi bilo kakve korekcije onda se pali lampica na tabli koja te na to upozorava, ako nema lampice nema ni korekcije. A i kada ESP radi neke korekcije onda osim kočenja pojednih kotača ti i oduzme "gas". Jednom prilikom sam u SB (zimski period) krenuo sa semafora i odmah ulazim u desno raskršće. Lagano prva, ubacim u drugu i malo potaknem gas kad tamo nije se dogodilo ništa, odnosno motor ne hvata gas, ja pogledam na tablu a ono svijetli lampica za proklizavanje prekovremeno jer sam naletio na komad leda. Čim su kotači ulovili normalni grip, tada je i motor prodisao kao da se ništa nije dogodilo..

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Vidi se da je pogrešan set za nosač kliješta, tj. montiranje pločica. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites



[mention=1469]filiplolic[/mention]
Koliko se to kod tebe grijalo i je li ti auto kočio osjetno?


Grijalo se na 70-80C, u vožnji ne bi primjetio ništa neobično.
Kad bi skinuo kolo i rukom vrtio disk osjetio bi lagani otpor.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidi se da je pogrešan set za nosač kliješta, tj. montiranje pločica. 
Uhuuhh dobar je bio mehanicar
Mislim da sam takav set stavio na burazovog kangooa ali naprijed


235218701755300c8460047a5e992d62.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ček, polako vas dvojica, to govorimo o onim inox limićima po kojima kližu pločice?

Ti su limići trebali doći u kompletu s pločicama.

Pokušavam skužiti tko me sad zajebo, da li je mehaničar nešto drugo stavio ili su kupljeni dijelovi neodgovarajući? :)

Dijelove je isporučio Lageros, dosad me nije zeznuo, ali uvijek postoji prvi put :)

@direstraits

Na onim tvojim fotkama s prethodne strane, koji model pločica tu treba ići, da li ovaj s pravokutnim "ušima" gdje dolazi na taj lim ili onaj koso zarezani?

Maloprije me zvao meho da je sve rastavio i da je sve ok, klizači uredno rade itd.

Sutra idem po auto pa bi bilo dobro da znam što se točno događa :)

 

Link to comment
Share on other sites

Cekaj neide li na sjenika one plocice sa oprugicam ns vrhu i bez. Ne kuzim sta se tu moze krivo montirat ak limici dodu sa plocicama a ionako krive plocice u klijesta nemozes zaklopit ni namjestit.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Baš proučavam....

Ako sam ja dobro skužio što direstraits pokušava reći je da bi trebale isključivo ovakve pločice i limići s oprugicom na kraju?

Dialogys baca točno taj OE 440603558R:

440603558R_webp.thumb.jpg.53f9b9f8f787b7649b666d5ffda94d46.jpg

 

A ove ATE ne valjaju iako bi po svim katalozima trebale ići na taj auto:

 

212097142_ATE13.0460-2756.2.jpeg.75ba1577b7e928131bc03210f4c6b594.jpeg

Ako je tako, idem sutra kupiti originale i to staviti gore, neću se igrati s kočnicama.

 

 

Edited by Alen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što bi sad i ja trebao skidati pločice da vidim jesam li se borio s krivim problemom, a stvar je zapravo u njima? [emoji1]


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alen said:

isključivo ovakve pločice i limići s oprugicom na kraju?

Jes. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stare pločice koje sam skinuo imaju limiće kao na Alenovoj donjoj slici, a takve su i nove. Za onaj odrezani komad nisam 100% siguran, ali nisam primjetio razliku kad sam ih uspoređivao.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A u ku**c...

Ne možeš se više niti u ATE katalog pouzdati...

+ eFSB = für Fahrzeuge mit elektrischer Feststellbremse

 

ATE katalog.png

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Te pločice se mogu montirati, ali oni limovi ne idu isti kao na obična kliješta. Nosač kliješta se razlikuje kod običnih kliješta i ovih za električnu ručnu. Inače, dobar majstor to riješi turpijom da nekažem rašpom. Još bolji majstor odmah kupi odgovarajuće dijelove. 🤓

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stavio je obicne plocice sa obicnim limicima.
Koja je posljedica toga? Plocica konstantno grebe po disku i trosi plocice a diskovi se griju?

Link to comment
Share on other sites

Pa jel mogao iskoristiti stare limiće sa novim pločicama?
Naravno ako su i stari limići bili kakvi trebaju biti?

Link to comment
Share on other sites

Posto su od inoxa mogu se ocistit ako nisu iskrivljeni. Nije preporucljivo novi dodu 20-ak kn.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, to su te famozne pločice i limići. Uzeo danas u renfaultu  :)

forum_03.thumb.jpg.e55503de0edb3b20e4622edda082ef92.jpg

forum_01.thumb.jpg.e18b29c0aa8341feaca1a4776392cbc1.jpg

forum_02.jpg.6626c4ae20fb296f26160839ed284229.jpg

 

@direstraits Jel treba paziti na još što kod ugradnje toga?

Lijeva strana, desna, gore, dolje, ovaj neki kvadratić na "uhu" od pločice?

Horoskop provjeriti prije ugradnje... uh taj renfault :)

Bio danas kod majstora, veli da nisu dosad još potrefili takav slučaj na sjeniku 3, ali da su i oni istražili  u međuvremenu i došli do zaključka da su vjerojatno krive pločice :)

21 hours ago, ivan.martinko said:

Stavio je obicne plocice sa obicnim limicima.

Stavljene su jedine ATE pločice koje po katalogu idu na taj auto. Nije bilo zajeba s naše strane. Toliko o ATE kao pouzdanom proizvođaču. Lageros, ja na svoju ruku i servis koji je radio ugradnju svi smo tražili po katalozima i došli do zaključka da su to jedine ATE pločice koje imaju za taj model auta. Da se zapitaš koliko se ljudi vozi okolo u sjeniku kojemu stružu zadnje bremze i ne kuže :)

 

Edited by Alen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema puno filozofije, ugrade se i to je to. Inače, original pravi ferodo. A textar također ima odgovarajuće. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ferodo si dobio za plocice sto je ok ako noje onaj skripavi eko target ili kako vec.

Link to comment
Share on other sites

On 27. 07. 2020. at 15:02, fabi said:

Ovo što je netko spomnuo da ESP radi korekcije, to mi nikako ne drži vodu, jer barem koliko ja znam kada esp radi bilo kakve korekcije onda se pali lampica na tabli koja te na to upozorava, ako nema lampice nema ni korekcije. A i kada ESP radi neke korekcije onda osim kočenja pojednih kotača ti i oduzme "gas".

Točno tako. I isključi tempomat. 

1 minute ago, Lowlife said:

Ferodo si dobio za plocice sto je ok ako noje onaj skripavi eko target ili kako vec.

Ovo su OE pločice, ferodo ove pravi samo za OE. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na prednjima su mi pločice na pola, to kad se potroši, mijenjam i diskove. Ima li i na prednjima kakva skrivena caka kao s ovima zdnjima i što uzeti?

Textar mi se uvijek  pokazao kao dobar na drugim autima - mekane pločice, ne deru diskove previše, u kombinaciji s diskovima čisto solidno.

Haha, ako se u Ferodo katalogu potraži za sjenika 3 zadnje dolazi šifra FDB4182 (bez onog D na ovim OE renault pločicama). Po slikama s neta, isto su taj lošiji model :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, nema ferodo za slobodnu prodaju za epb. 

14 minutes ago, Lowlife said:

skripavi eko target

Eco friction, i nije škripavi, jako dobra pločica. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kaj nisi reko da su u Dyalogisu za tvoj auto bas te sa otpiljenim zubicima i federima u krug?

Kod mene su na meganeu i prednje i zadnje oem plocice bile ferodo..

A imale su oznake Ferodo, Ate i Renault.
Kociona klijesta Teves
Zadnja
Kocioni sustav Lucas
500c852553a8e6257606a8369a783b5c.jpg01d226f5a3253d311ba8981e8d1ccecd.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.