Jump to content

Clio 3 197 maximalna brzina


Zrmi RS

Recommended Posts

Danas sam stavio nove lonce konacno. Marek mi je poslao i svoje lambde, ali nazalost nisu iste. Konektori su razliciti, tako da su moje ipak ostale u nadi da, ipak rade kako spada. koliko je to bitno nznm, no uopcili smo da srednji lonac nije bio dobar. Okretajuci ga gore dolje cuje se valjda kako ona vata seta. Na mjestu gdje se obicno spaja lonac sa selnom, meni je bio zavaren, no netko je umetnio komad cijevi, valjda da moze bolje zavarit sam spoj. Reklo bi se da je tu malo promjer iznutra bio smanjen. Koliko je to bitno, pojma nemam, no sad smo stavili selnu i namazali pastom. Po meni puno bolje rijesenje. Osjecaj je isti, tesko da mogu reci da ide bolje tj brze, ali smo skinuli svjecice, pa me evo zanima vase misljenje:

Moje svjecice stavljene u 6mj. prošle godine:

IMG_20190427_163619.thumb.jpg.bade65cf329e9a7c782eb239bed41d9d.jpgIMG_20190427_163639.thumb.jpg.ce0e151425a1074f2e7d9381e684bbd6.jpgIMG_20190427_163652.thumb.jpg.e2ca311c5f25fef3e293473523491bde.jpg

Frend mi peporuca da osim te s tri kraka stavim Denzo Iridium koje su po njemu bolji izbor ili mozda nesto kao NGK Laser Platinum:

IMG-7add46d75047e858685ad159ae588d50-V.thumb.jpg.e774061419af4d46b62e08df94759764.jpgs-l1600.thumb.jpg.008e4e5418c6eef574f92bbfc2c8b212.jpg

One imaju taj jedan krak sto je kao bolje. Zazor je ocito preko 0.9mm sto po specifikaciji mora biti:

IMG-d8f5e157c7df4f4f9cf9e7c319df4331-V.thumb.jpg.b3d77a1d49661b67779f82aaa6489a6f.jpg

Navodno me to moze zezat dosta, pogotovo na velikim brzinama. Sto predlazete?Iako mi je cudno da su se potrosile od proslog ljeta??

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, asfalteka said:

Stavi one koje su propisali u Renaultu...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

Bio sam i stavio kao sto se vidi na slici. Sam kak da su tak malo izdrzale?

Link to comment
Share on other sites

NGK PFR7Z-TG 5768 idu po ngk katalogu... To jesu laser platinum.

Pusti renault preporuke. Oni ne proizvode svjecice..

Oni samo stave one koje po katalogu pasu od najpovoljnijeg proizvidjaca.. nekog francuskog. Ah ovog puta su ipak ngk i u reno katalogu, ok. Nemaju takve francuzi.

Necu tu o iridiju i platini opet ali za trkace aute svakako.. pogotovo nove.. tu idu obavezno.

Ali mislim da takve i imas.. i ne izgledaju lose..

 

89a6d9421d1abfd649f1f777e18a0dc8.jpgd03fd5b391fde525a8b38b011c57d3a6.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika izmedju tih s jednim i s tri kraka? I po vasem u kakvom su stanju moje svjecice?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, GTT said:

Svjećice ti izgledaju normalno.

IMG-4190770ebb5f42befd2353b3fd42f423-V.thumb.jpg.2a567e3a97ae5787005c94e6ae956dad.jpg

Obrati paznju na ovo. Ja tog ni na jednoj nemam i zazor mi je kudikamo veci od dozvoljenih 0.9mm. Koliko se iste trebaju podesavati, na taj zazor mislim kad su nove?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zrmi RS said:

IMG-4190770ebb5f42befd2353b3fd42f423-V.thumb.jpg.2a567e3a97ae5787005c94e6ae956dad.jpg

Obrati paznju na ovo. Ja tog ni na jednoj nemam i zazor mi je kudikamo veci od dozvoljenih 0.9mm. Koliko se iste trebaju podesavati, na taj zazor mislim kad su nove?

Nije mi se dalo pisati, ali sam imao puno puta situaciju gdje sam svjećice kupljene tipski za auto morao podešavati, jer je zazor bio prevelik. Pa to provjeri također. 

Link to comment
Share on other sites

Jbga nikad to nisam radio, a ocito je trebalo. Ja sam ih samo stavio i ocito su se zbog toga i shebale. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi zazor trebao biti 0.7 ,tako je bar na tce ,a trebao bi biti i na sport mašinici

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nisam dugo pisao a niti bio na forumu, no da se vrnem malo ma ovo. U medjuvremenu su zamjenjene svjecice i bobine te map senzor. Niti s time nisam uspio navuvi vise od 210. Zadnjih par dana sam zamjenio oem pumpu goriva te senzor polozaja bregastih. Iskreno nisam probao, mozda kad budem isao na more, no neko poboljsanje ne osjetim. Barem u uvjetima u kojima vozim. Sad hoce li ta pumpa doprinjeti max brzini nemam pojma. No citam dosta i o solenoidu koji se nalazi pored prve bobine. Tako da cu i njega zamjenit. Osim toga jedino ostaju injektori koji rade normalno. Zapravo sve je normalno i radilo. Ako netko jos ima neku ideju neka napise. Stavio sam i novi zadnji lonac od 200-tke. 

Link to comment
Share on other sites

Slabo 210 po satu? Pa meni 1.5dci pokaze 198-200km/h na cajgeru sa valjd 70ks manje 😬

probaj izmjeriti neka međubrzanja pa usporedit sa drugima, cini se da nisu svi konji na broju.

bmw f20 jedinica sa slicnom snagom dođe lagano do 210

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

Zar nije na 197/200 neki kratki mjenjač u igri, tako da max brzina i nije neka visoka?

Link to comment
Share on other sites

sve radi ok, ali top speed je par km/h manji. Pa se mijenjaju bezveze dijelovi, zbog 0.000001% od ukupne vožnje auta? 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispravan ide 230-235 po satu... s gpsom nisam mjerio, al definitivno nije tolko

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AllesGut said:

sve radi ok, ali top speed je par km/h manji. Pa se mijenjaju bezveze dijelovi, zbog 0.000001% od ukupne vožnje auta? 🤣

Definitivno nije sve ok, fali snage i to se vidi po maksimalnoj brzini.

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

Kako znati sto nije ok ili je jednostavno oslabio jer i s novim motorom ima skoro 200000km. Kazem, zamjenio sam pumpu ali nisam probao max speed. Mozda bude bolje. Tskodjer sam stavio i OEM remenicu umjesto olaksane. Navodno solenoid ako neispravno radi moze utjecati na snagu? Nema sta drugo vise bit nadam se.

Osim ako mjenjac nije radjen kad sam ga kupio jer majstor mi kaze da je otvaran. A ka ga vidjeo u kutiji nov novcat s potisnim lezajem. S obzirom da je uparen za motor od 148kw mozda je i tu ta mala razlika. Nznm, nagadjam. 

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Najbolje da ga stavis na valjke i izmjeris snagu kroz cijelo podrucje... Ako ne ide brze od 210km/h, nema vise od 140KS, sto ce valjci pokazati... ovako mozda popravljas nesto sto nije pokvareno... moze biti od senzora brzine, table, 100 razlicitih stvari...

Link to comment
Share on other sites

Koliko se on vrti, na 7200 okr ima 197 ks?
Mozda nema kompresiju… karike, klipovi, ventili mozda pustaju i tako..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

Najbolje da ga stavis na valjke i izmjeris snagu kroz cijelo podrucje... Ako ne ide brze od 210km/h, nema vise od 140KS, sto ce valjci pokazati... ovako mozda popravljas nesto sto nije pokvareno... moze biti od senzora brzine, table, 100 razlicitih stvari...

Ako ide više od 210, onda ima koliko konja?
Otkad se brzina gleda po konjima, a ne po omjerima brzine? 

Po meni, treba popisati sve brzine, i tražiti info od čega bi pasali omjeri, ako je navodno već otvaran mjenjač. 

Edited by Josip.
Link to comment
Share on other sites

Pa jedino da je već u crvenom na 210 pa da nema više okretaja...I to da onda dode muski do tih 210 a ne da se pati. 

Link to comment
Share on other sites

On ovako ide, zaista ne primjecujem pad snage, osim po ovim extra sunjarama. Danas je bilo malo hladnije, sad sam ga vozio i odmah se osjeti da ide bolje. Kazem nisam isprobavao sa svim tim izmjenjenim max brzinu. Kad taj solenoid jos zamjenim budem. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.