Jump to content

Sto ste danas napravili za sebe, kucanstvo ili nes slicno?


zeko

Recommended Posts

7 minutes ago, petak said:

Bojim se da je to tip posla koji ti nijedan vodoinstalater neće doći napraviti ili će ti naplatiti da ti se okrene u glavi.

ili čekaš mjesecima da uopće dođe.

moja metoda za glađenje - prst namočen u tekući detrdžent za suđe. (i rukavica preko prsta.)

Edited by meshgrid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak je krep traka da ti ispadne lijepi ravni rub, naneseš hebiga ne puno i ne malo, namocis prst u vodu i potezes dio po dio, lagani pritisak. I sa strane imas papir, da mozes visak sa prsta odstranit, pri svakom novom povlacenju. 

Ajd poslikaj pa da vidimo jer se moze ponovo navuci.

Link to comment
Share on other sites

Hm, skidanje starog silikona zna biti zahebano, ali tako je kako je i treba to temeljito očistiti. Zatim površinu dobro obrisati i posušiti. Može se ravna crta od silikona postići i tako da staviš traku za krečenje sa obje strane, a za ravnanje nanesenog silikona koristim prst umočen u čarli za pranje suđa, sapun Itd. Zadnje što sam silikonirao su bile klupčice na prozorima i balkonima i ispalo je super (koristio sam traku za kreč). 

Link to comment
Share on other sites

Ja stari silikon, rezem žiletom, drugu stranu zamotam u izolirku i pomalo ide najjace od svega, ali je zahebano.

Link to comment
Share on other sites

Kako skinuti spužvastu obostrano ljepljivu traku sa komada iverice?

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, petak said:

Šta je bilo....šta nevalja......Grubo ispalo nakon ponovnog potezanja silikona ili si teško slinuo stari silikon.

Meni wd40 pomaže za skinuti silikon.

A za glađenje novog nađi neku deblju plastiku (tvrdu) oblikuj nekakav radijus koji ti se svidi i potegni po silikonu.  

Bojim se da je to tip posla koji ti nijedan vodoinstalater neće doći napraviti ili će ti naplatiti da ti se okrene u glavi.

Ma nežalim ni pare..naravno neki normalni iznos

52 minutes ago, meshgrid said:

ili čekaš mjesecima da uopće dođe.

moja metoda za glađenje - prst namočen u tekući detrdžent za suđe. (i rukavica preko prsta.)

 

Probao, nije uspjelo da lijepo izgleda

 

49 minutes ago, nukleuz said:

I traka da se izlepi, da višak ne prelazi preko

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Stavio i krep traku, kad sam ju skidao cijepao se novi silikon

44 minutes ago, CRN11 said:

Tak je krep traka da ti ispadne lijepi ravni rub, naneseš hebiga ne puno i ne malo, namocis prst u vodu i potezes dio po dio, lagani pritisak. I sa strane imas papir, da mozes visak sa prsta odstranit, pri svakom novom povlacenju. 

Ajd poslikaj pa da vidimo jer se moze ponovo navuci.

Slikam kasnije, radim dnevnu do 19 

39 minutes ago, fabi said:

Hm, skidanje starog silikona zna biti zahebano, ali tako je kako je i treba to temeljito očistiti. Zatim površinu dobro obrisati i posušiti. Može se ravna crta od silikona postići i tako da staviš traku za krečenje sa obje strane, a za ravnanje nanesenog silikona koristim prst umočen u čarli za pranje suđa, sapun Itd. Zadnje što sam silikonirao su bile klupčice na prozorima i balkonima i ispalo je super (koristio sam traku za kreč). 

Ko štreber se pripremio, nabavio i alat za skidanje silikona (Lidl) ali ipak nije uspjelo da lijepo izgleda

 

 

Kak veli Bandić..baš me rajcate da probam opet!

A s čim je najbolje skinuti plijesan? Nema je puno al me bode u oči

 

Edited by nansale
Link to comment
Share on other sites

Hebiga, nisam doma, ali u petak kad se vratim ti mogu poslikat moj rad sa krep trakom. Naravno treba pažnje, malo logike, pripreme i nešto osnovnog znanja. I uz keep traku, ako naneseš previše silikona naravno da će ti se kidat prilikom skidanja keep trake. Nanosiš taman toliko da pokrije rub krep trake i skidaš odmah nakon nanošenja (polako)..

Link to comment
Share on other sites

Ak ga malo traka povuce, onako da se odvoji uz rub, opet namocis prst i lagano, sasvim lagano pređes bez puno stiskanja. Kod silikona u pravilu nema pipkanja, ponovo i ponovo, jedan put vuces i ne diras, svako novo povlacenje je s**nje :D

Kad poslikas bumo vidjeli. Pljesan fizicki sastruži plus domestos i posuši.

Borna špahtla mala fizicki skini koliko ide, ljepilo probaj prstom mozda se rola i samo sebe skida i onda deri neko otapalo.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, meshgrid said:

ili čekaš mjesecima da uopće dođe.

moja metoda za glađenje - prst namočen u tekući detrdžent za suđe. (i rukavica preko prsta.)

Znaš onu, vani pozoveš vodoinstalatera, on ti servisira i sifon i ženu. U Hrvatskoj ga pozoveš, a on ni ne dođe ?

Edited by homer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato i zovem majstora kad sam ja doma a ne žena [emoji6]

Evo slika od nespjelog pokusaja postavljanja, slusam savjetee44dfe5b1042d96fcedf5dd9b83975d4.jpg9f882c138c78e9e3176b570d65b3253c.jpg

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ja sam prošle god isto mijenjao silikon oko bazena u kupaoni, dva dana sam samo strugao i čistio stari silikon. očistio do zadnje mrvice, otišao i kupio neki silikon po preporuci trgovca ( naravno u boji koja je zeni odgovarala)..

Tubu u pištolj i istisnuo iz komada liniju, pljunuo na prst i onda prilagodio fugu istim tim prstom. I tako sekciju po sekciju, na kraju sam bio vrlo zadovoljan iz vise razloga a najvažniji je onaj sto nisam vise ženu morao slušati ?

Postoje plastični alati za to razmazivanje pa ne moras pljunuti na prst :nezna:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, laci said:

 

Ja sam prošle god isto mijenjao silikon oko bazena u kupaoni, dva dana sam samo strugao i čistio stari silikon. očistio do zadnje mrvice, otišao i kupio neki silikon po preporuci trgovca ( naravno u boji koja je zeni odgovarala)..

Tubu u pištolj i istisnuo iz komada liniju, pljunuo na prst i onda prilagodio fugu istim tim prstom. I tako sekciju po sekciju, na kraju sam bio vrlo zadovoljan iz vise razloga a najvažniji je onaj sto nisam vise ženu morao slušati ?

Postoje plastični alati za to razmazivanje pa ne moras pljunuti na prst :nezna:

Postoje plasticni alati i za nesto drugo ali posao se uvijek najbolje obavi vlastitim ekstremitetima :zubo:

Samo old squl :kava:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas radila frizerka na meni. Do sada imao dugu kosu, sada 90% odrezano... "Prestao" se sisati kada sam upisao 2004 i danas odrezao vecinu kose....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Domba said:

Danas radila frizerka na meni. Do sada imao dugu kosu, sada 90% odrezano... "Prestao" se sisati kada sam upisao 2004 i danas odrezao vecinu kose....


Pics or it didn't happen :davez:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nansale meni ovo izgleda dobro osim sto ti je traka potrgala donji rub, a gornji nije. Kad traku lagano skines i meni se to dogodi da negdje potegne silikon, ako ga je previse. Namocis prst i opet lagano zahladis bez prevelikog pritiska. Ne treba tebi majstor za to. Jesi li uzeo dobar i skup silikon koji ne žuti i za sanitarije je?

Link to comment
Share on other sites

Najskuplji u Bauhausu [emoji4][emoji4]

 

Ma neznam koji je bio al nije najjeftiniji i sigurno je za sanitarije..sad sam dobio i volju, poskidacu sve, ocistit ovo crno i probat opet

 

S cim gljivice rijesiti, domestosom ili necim drugim?

 

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je plijesan, onda bilo što na bazi klora. Varikina, domestos, specijalizirani spricevi na istoj bazi.

Link to comment
Share on other sites

Da me ubijes nemam pojma, jedan od ta dva je bio, al nekako mislim da je ceresit jer mi se nista ne "žuti" u glavi od sika brenda i evo tri godine nakon, stoji kao prvog dana i beli se ko snijeg friško napadani, bez da je iko pišao po njemu :D

 

Nitko se bez prakse nije naucio silikon navlacit.

Pokazi zeni da mozes, nece tebi nitko reci na ne mozes :D

a poslije obavljenog posla i pohvale, ti nju za žbukaj ahahahaha

Edited by CRN11
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, borny said:


Pics or it didn't happen :davez:

Ajde kada tražite :)

Prije

IMG-20190906-WA0003.thumb.jpg.a1196e3440d8e9eb423b8060e3cb86f1.jpg

Poslije

IMG-20190906-WA0000.thumb.jpg.052a3b6d4ed2fd7c9eb1edd5d8cc98e2.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Na prvoj fotki izgleda ko pravi ITevac, na drugoj starije i ozbiljnije :)

Na trenutak sam pomislio da je to Arch logo na majici na prvoj fotki :)

Link to comment
Share on other sites

Na prvoj izgledaš ko Vuco. :zubo:
Na drugoj izgledaš normalno. :dobroje:

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.