Jump to content

Sto ste danas napravili za sebe, kucanstvo ili nes slicno?


zeko

Recommended Posts

Dogovorio za ponedjeljak odvoz perilice rublja u servis. Biti će veselo. Na 5.katu sam. Ne mogu ju u kući popraviti. 

Link to comment
Share on other sites

Kad mi nema žene doma onda sam vrijedan jer sve radim kako hoću [emoji23]
Očistio dimnjak, morao sam i kucu jer sam zatrackao dok sam išao na tavan.
Pa otišao do obližnjeg restorana i maznuo teletinu ispod peke.
Došao doma pa pokosio travu u voćnjaku, oprao i podmazao kosilicu.
Sad idem sebe malo poplahnuti pa cu otvoriti jedan pifkan.
[emoji482]

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Očistio kuću, odzracio radijatore, otišao do puna na pivo, vratio se kući, napravio večeru... :)

BTW jel se podno grijanje nekako odzracuje? :)

u dnevnoj i kupatilu je podno. U spavaćoj na istoj razini je jedan radijator i još imam gore, cijelu stazu više 2 sobe sa radijatorima. Ti bi sve trebalo biti odzraceno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je podno povezano sa radijatorima onda na njima odzračuješ.
Najvise zraka treba biti na najvišoj točci u sistemu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spustiš osigurač i vratiš ??

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Baš kako Marko kaže, a ako jače izražen zrak onda je potrebno izbušiti pod po dijagonali kupaone svrdlom 6.5 mm.

Link to comment
Share on other sites

Haha. Mene našli zajezezati. 

Prvi put da imam podno grijanje. Prvi put da sam moram izraciti. Do sada ili sam se grijao na drva ili plinske peći ili gradsko centralno. Ili dok sam bio na faksu se netko drugi brinuo o grijanju :)

gore u sobama sam otvorio dok samo voda nije izlazila. I tako na oba najviša.

Link to comment
Share on other sites

jos jedna elektricna zvijer u pripremi... motor od 1kw na 36V spojen na 48V... 

trenutno jos uvijek bez kocnica... 

IMG-20191002-WA0038.thumb.jpg.e0b13461ce67a5ed4b41b15c181dd6e7.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, wifi said:

jos jedna elektricna zvijer u pripremi... motor od 1kw na 36V spojen na 48V... 

trenutno jos uvijek bez kocnica... 

IMG-20191002-WA0038.thumb.jpg.e0b13461ce67a5ed4b41b15c181dd6e7.jpg

Gde ima za kupit?

Link to comment
Share on other sites

Kupio withcar tepihe za focusa. Dobri su, stari su bili neki noname tanki koji su se izlizali u manje od godinu dana.63f5e60af617832f5d15f305811a7181.jpg&key=ec235ebeed0bfe59a0085732022acec2a0070f649784b3f8cba89bd0fc05526c

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 03. 10. 2019. at 17:29, frenchkey said:

vidim da je najvažniji komad alata pri ruci :banana:?

bez toga nema popravka... nikad... 

On 03. 10. 2019. at 17:32, zeko said:

Gde ima za kupit?

nebi zna... ovo je bila donacija koja je dosla u dosta losem stanju, ali je imala potencijal...

ispravan motor od 36V-1000W, neispravne baterije, neispravan kontroler, bez prednjih kocionih klijesta i s neispravnim zadnjim klijestima, sajle za kocenje ruzinave i blokirane, limarija na mjestima ruzinava, prednji kraj je ima dosta lufta u volanu (naprid-nazad dobrih 5-6 cm u razini rucki), nije postojala platforma za stajanje. uglavnom dosta stvari...

kupljena 4 akumulatora 12V9.6Ah, kontroler popravljen iako je prvobitna ideja bila radit svoj s arduinom, zadnja klista osposobljena i stavljena druga sajla, limarija prepiturana, prednji kraj rastavljen i utegnut, povaren dio gdje ide lezaj jer se tamo stvoria luft, stavljena drvena platforma od 1cm i protuklizna zaštita... jos rucica gasa zeza pa i to triba prominit, ali sve u svemu, romobil je u fazi testiranja i maksimalno postize oko 40km/h. Domet mi se ipak cini relativno malen s nekih 10tak km, ali to je posljedica baterija i DC motora koji nije efikasan kao BLDC hub motori. Ipak, sasvim solidno moze povuc. U planu je zaminit te olovne baterije 18650 li-ion celijama koje ce bit i lakse i davat vise struje i dometa nego ovo, ali zasad, posluzit ce svrsi... za 3-4h je ionako opet pun... 

Sad jos na red dolaze sustavi zaštite, arduino, rfid, alarm, senzor pokreta, i sajla cisto mehanicki vezat ga... 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Napravio 600 lit plavca malog. Za sebe, svoje kućanstvo i prijateljef1582bfa98c3baa325bddc1bd534ac3b.jpg

Tapatalk

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites



Napravio 600 lit plavca malog. Za sebe, svoje kućanstvo i prijatelje.

Tapatalk




Dal ti mogu bit prijatelj? XD
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, frenchkey said:

Napravio 600 lit plavca malog. Za sebe, svoje kućanstvo i prijateljef1582bfa98c3baa325bddc1bd534ac3b.jpg

Tapatalk
 

svaka čast!

 

Link to comment
Share on other sites

Montirao noviji audio video sustav umjesto starog 10 godina..

Tv star godinu i nesto kupio od clana[mention=3308]Zeko[/mention] a ostatak na rate i svakak..

Tv je stvarno stroj, nikad nisam imao tak nesto..

65 inca Sony bravia lcd.

Postavio ga na nosac na zid, 25 mm od zida.

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65xe8577/specifications

 

Uz to, uzeo sam i “kućno kino”

 

https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3/specifications

 

Zvucnici su spojeni prek hdmi arc tak da mi treba samo daljinski od tv-a..

Od prije sam imao android tv box Beelink GT1 mini 6/64 kojisam sad spojio na tv prek drugog hdmi tak da kombiniram ovisno sto trebam jer je android tv os dosta škrt sa odabirom aplikacija, posto nemam vanjsku antenu ni neku kabelsku televiziju, sve mi se bazira na aplikacijama i streemanju sa browsera.

Njime upravljam Logitech tipkovnicom sa touchpadom. Smjestio sam ga iza tv na duplo ljepljivu traku jer je stvarno mali i nema 50gr.

 

Žena me udavila da ga vjesam na zid i kupila ormaric u Ikei i to sam morao sve posloziti naprijed, makar ova dva zadnja zvucnika idu iza, ali nisam takav audiofil, trebalo bi provlaciti zice okolo itd a to mi se nije dalo. A to kino ima u postavkama sto opcija kao i namjestanje i kalibraciju udaljenosti da ti zvucnici budu naprijed tak da sve skupa ok zvuci..

 

be6de747534797f72ea39fbbf3b742fb.jpg&key=915730940bbd1500d68a8dc45be6ea8a544f3aa4ff4f704c04bbcd03e821dab3

 

 

d5fb5300b9c2044b7ba5e5d4ab921da7.jpg

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Rastavio komplet spavacu sobu i trpao je u garazu. Pokrecio, sutra iz druge sobe selim.6krilni ormar u tu sobu. Iz dnevnog boravka na katu dvosjed i trosjed opet u garazu a iz ove sobe di je 6krilni kutnu na kat na mjesto di sad dvosjed i trosjed..uglavnom sutra bu jebenica 💪🤘😈😇🤣 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.