Jump to content

Sto ste danas napravili za sebe, kucanstvo ili nes slicno?


zeko

Recommended Posts

Mislim da sam sada dokrajčio jedan Tv.

Prvo sam nekako uspio napraviti kratki spoj preko izgleda kineskog starog android boxa i antene tj kablovske u kući. Izletio osigurač i meni iskra po nosu. Kasnije umrli HDMI portovi. Onda naručio novu ploču od sličnih TV-a samo smart. Isti Samsung sve isti konektori. Spojio sve i iz kabla prema ekranu se počelo dimiti. Smrdi za popizdit....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, laci said:

:lool:

znaci presudio si mu

Ma ništa mu nije :)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko super ti to izgleda i da, zid je odlican!!!

juce neplanski zavrsia s novom masinom za sudje... isa gledat neki monitor sa zenom, na kraju zavrsia s masinom. staru odma juce izvukli, modernizirali se, digitalizirali i vozi...

sad triban vidit oce ko staru kupit... radi, pali, vozi sta bi se reklo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

iz dva ormara u jedan... nisam uslika gotovi proizvod jer jos uvik nisu novi switchevi stigli ni keystone paneli tako da je sve nabacano tek toliko da radi ali bice nesto od svega kad se dovrsi

 

iz crnog je sve moralo ic u sivi

IMG-20191004-WA0002.thumb.jpg.88dfe4657798d39509602b2c307e2c40.jpg

IMG-20191004-WA0003.thumb.jpg.a03481fe3dc803159f13add12983ff00.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za početak izgleda odlično. Ajde gotovi proizvod :) iskreno fali mi malo ovo...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Domba said:

Za početak izgleda odlično. Ajde gotovi proizvod :) iskreno fali mi malo ovo...

stavicu gotovi ali tek kad se rijesim ovih 24 i 16 portnih switcheva i stavim 2x 48portni Gbit...

Ovo u ormaru su sve 100Mbit... ono... 

I jos jedan manji PoE switch ce ic za napajanje kamera - sad svaka ima zasebni PoE injector (cigla sa vlastitim napajanjem)... 

Link to comment
Share on other sites

Ako smijem pitati kako je riješena struja, pogotovo sa svim ciglama od adaptera. Pitam jel se u firmi sa tim mučim da izgleda ok.

Inače kod mene u uredu mikrotik, iznad njega 24 portni switch i patch panel za ured, ispod njega isto 24x switch I patch panel za stan. I još 4x mikrotika koji su AP okolo. Ta 4x mikrotika su PoE. 2 switcha jel su odvojene mreze. Inače ured je zgradi od šefa i on živi iznad a pored su ujak i ujna i još jedna prostorija koja je "blue bar" :)

i ima još jedan ormar sa 6 servera i nasom. Ali to je malo urednije.

Link to comment
Share on other sites

struja je rijesena s rack mount PDU (google za sliku) 1U visine oko kojeg ostavis po 1U razmaka jer su obicno ukoso s 7 do 9 mjesta. U ovom sivom ormaru su 3 PDU-a. 

Posto je ovo kombinacija stare i nove mreze, telefonije, kamera... unutra je zivi kupus. ovi ljubicasti kabeli i patch paneli skupa s ormarom su carnetovi tehnicari zadnje stavljali tako da su doslovce ugurali jos jedan ormar u usku prostoriju gdje je vec bia crni niski ormar dubok bar 1.5m i nepraktican za poludit. 

I sad je to tribalo sve osposobit i prebacit prakticki bez dokumentacije, di je ta stara mreza blagi uzas za koji ne mogu virovat da je netko dobia lovu... 

Tvoja mreza tu zapravo zvuci jako jednostavna i da se lipo sredit... 

Sad moram opet cekat dok mi ne dodje oprema, a onda cesljanje kablova da to izgleda barem priblizno lipo ka ovaj set ljubicastih... 

Link to comment
Share on other sites

Znam što je to čudo, ali definitivno ne izgleda lijepo :)

ovo je jedan od jednostavnih sustava što sam radio. Trenutno i već cca 2 i pol godine sve radi odlično, ali izgleda užas. Neću ni slikati.

Nekako kako to stoji u sobi sa strane zaboravio uopće da treba složiti da izgleda lijepo. Idem tražiti neke 8-16 portne rackmount PoE switcheve. Pa ćemo vidjeti. Za sada me muči samo struja za APove. Ako nađem nešto na gigabit I PoE I da je ok cijena i da može pogurati wAP AC naručim za firmu.

i hrpetinu vezica :)

Link to comment
Share on other sites

On 06. 10. 2019. at 18:58, ivan.martinko said:

NMontirao noviji audio video sustav umjesto starog 10 godina..

Tv star godinu i nesto kupio od clana[mention=3308]Zeko[/mention] a ostatak na rate i svakak..

Tv je stvarno stroj, nikad nisam imao tak nesto..

65 inca Sony bravia lcd.

Postavio ga na nosac na zid, 25 mm od zida.

 

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65xe8577/specifications

 

Uz to, uzeo sam i “kućno kino”

 

https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-rt3/specifications

 

Zvucnici su spojeni prek hdmi arc tak da mi treba samo daljinski od tv-a..

Od prije sam imao android tv box Beelink GT1 mini 6/64 kojisam sad spojio na tv prek drugog hdmi tak da kombiniram ovisno sto trebam jer je android tv os dosta škrt sa odabirom aplikacija, posto nemam vanjsku antenu ni neku kabelsku televiziju, sve mi se bazira na aplikacijama i streemanju sa browsera.

Njime upravljam Logitech tipkovnicom sa touchpadom. Smjestio sam ga iza tv na duplo ljepljivu traku jer je stvarno mali i nema 50gr.

 

Žena me udavila da ga vjesam na zid i kupila ormaric u Ikei i to sam morao sve posloziti naprijed, makar ova dva zadnja zvucnika idu iza, ali nisam takav audiofil, trebalo bi provlaciti zice okolo itd a to mi se nije dalo. A to kino ima u postavkama sto opcija kao i namjestanje i kalibraciju udaljenosti da ti zvucnici budu naprijed tak da sve skupa ok zvuci..

 

be6de747534797f72ea39fbbf3b742fb.jpg&key=915730940bbd1500d68a8dc45be6ea8a544f3aa4ff4f704c04bbcd03e821dab3

 

 

d5fb5300b9c2044b7ba5e5d4ab921da7.jpg

Martinko, zid je naljepnica? 

Inače TV je ogroman. Ja prošle godine se selio i mamještao stan. TV sam uzeo Philips Android LCD 55” koji ima Ambi  Lightning da mi osjetli kamen po noći. Stavio sam i perforiranu cijev u zid za kablove  tako da se ne vide..

 

1292F939-5868-4945-837F-B47677596343.jpeg

A747CAAC-D372-4780-9336-0CD225EFE260.jpeg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne

1. Imam podno grijanje

2. Kuća/stan ima jako dobru izolaciju..

3. Tu gdje živim je toliko dobro po ljeti da doslovno klima uređaj nije potreban (ovo ljeto ga nisam upalio)

 

Ta klima je bila tu kad sam kupio stan i koristi se samo za malo grijanja u prijelaznim razdobljima (jesen, proljeće) dok ne upalim podno grijanje. Inače dnevni/blagavaona/kuhinja je open koncept i doslovno je ogromna 

Link to comment
Share on other sites

On 06. 10. 2019. at 18:58, ivan.martinko said:

 

Neće jedna čistačica imati veći televizor od tebe!! :yeah:
Pljuneš pare za 5.1 i sve ih staviš ispod telke? Onda si mogao uzeti i malo bolji soundbar i time eliminirati hrpu kablovinja. Pretpostavljam da su spojeni žicom inače bi stražnje već preselio.
 

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=17589]fabi[/mention] jakooo lijepo.[emoji106][emoji106][emoji106]
Obozavam philips[emoji41]
[mention=17699]ivan.martinko[/mention] izgleda odlicno,
Mogo si od mene uzet monitor audio zvucnik i piknut av reciver samo.
 
Da, al htio sam to sony kk prije neg sam kupio tv.
 
Neće jedna čistačica imati veći televizor od tebe!! :yeah:
Pljuneš pare za 5.1 i sve ih staviš ispod telke? Onda si mogao uzeti i malo bolji soundbar i time eliminirati hrpu kablovinja. Pretpostavljam da su spojeni žicom inače bi stražnje već preselio.
 
Da, zicom, kako drukcije. Tv sam kupio 65 od @zeke jer manji nije imao, pitaj ga zasto nema u ponudi manji tv. Kino je bilo 1400 kn i mislim da to nije puno. A razvlacit zice po sobi sam prestao sa 30 godina.
Svatko radi kak mu pase. Meni je ovo ok.



Martinko, zid je naljepnica? 


Tapete 3D koje sam lijepio prije 5 godina.

Do jucer sam imao 10 godina staro jos relativno dobro lg kk takodjer 5.1 od 300W i razmjestao zvucnike posvuda vise puta a sada mi se to vise ne radi. Na neki mali solo soundbar nisam ni pomisljao, jer bi.bilo losije od ovog sto sam do sad imao, eventualno jedan lg 2+1 od 300W sa takodjer aktivnim subwooferom ali sony je kostao identicno a kompatibilno je sa tv pa imam samo jedan daljinski.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod telki, moze pitanje za poznavatelje - trazim 65 incha, nezahtjevni korisnik, bnet programi, tu i tamo nesto s kompa ali ustvari jako rijetko. Do sada imao Panasonicovu plazmu koja mi je bila savrsena po pitanju slike ali je za novi prostor premala. Dao bi do max 7k, vecina modela koje sam gledao su 5500-6500kn. Preferiram Sony ili Samsung ali nikako nije uvjet... thnx :)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, rise said:

Kad smo kod telki, moze pitanje za poznavatelje - trazim 65 incha, nezahtjevni korisnik, bnet programi, tu i tamo nesto s kompa ali ustvari jako rijetko. Do sada imao Panasonicovu plazmu koja mi je bila savrsena po pitanju slike ali je za novi prostor premala. Dao bi do max 7k, vecina modela koje sam gledao su 5500-6500kn. Preferiram Sony ili Samsung ali nikako nije uvjet... thnx :)

https://pevec.hr/tv-led-philips-65pus8303-12-324689.html

Ili

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD65XF8596BAEP/

 

Link to comment
Share on other sites

Uuuuuu   kako dobro leži na cesti! :yeah:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.