Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

1 minute ago, soe said:

@MB104 jel to ona app koja prevodi sta vidi?

Da, google translate. Odabereš jezike i on ti u real-time prevodi. U Austriji i Sloveniji me puno puta spasila :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno sam prvi u gradu sa MRS4.  Ima još samo jedan Clio Akrapovič. Slabo Švedi voze Renault. Škoda sad prevladava uz Volvo naravno

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB104 said:

Da, google translate. Odabereš jezike i on ti u real-time prevodi. U Austriji i Sloveniji me puno puta spasila :) 

Predobra stvar, hvala! :yeah:

Mozda sada malo promjenis trend. Treba netko probit led :zubo:

44 minutes ago, Marko_Os said:

Trenutno sam prvi u gradu sa MRS4.  Ima još samo jedan Clio Akrapovič. Slabo Švedi voze Renault. Škoda sad prevladava uz Volvo naravno

 

Link to comment
Share on other sites

To je samo prva stranica ugovora. Iza je još dodatna oprema, gume, servis, osiguranje... 

Crveni će biti

Cestitke junak!!!! Za boju te san pohvalit mogu!! default_zubo.gif

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Marko_Os said:

234tkn ako racunamo po srednjem tecaju.

Kod nas je osnovni bez ikakve dodatne opreme 250tkn...

Inače čestitam, bit ćeš prezadovoljan autom, ja u svom uživam od prvog dana i svaki dan sve više, mogu mislit kako ćeš ti tek u RS-u :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, GTT said:

Pao google? Ne radi tipkovnica? Mobilno bankarstvo njente? HNB.hr i to ništa? :lool: 

:lolc:

 

i naravno čestitke kolega na vozilici, neka te služi dugo dugo...

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

Mene baš muče same nijanse na tim RSima. Plavi bi mi bio vrh u nekoj dosta tamnoj. Crvena da ima neka tipa BMW Imole il Audi Misano, vrh vrhova.

I onda bi u ovom slučaju da uzimam završio na nijansama od srebrne, preko sive do crne.

Link to comment
Share on other sites

Super Marko, cestitam. ?

Nekako sam stalno mislio da ces uzeti Teslu.

Lijep je RS, ali nekako mi cetvrt milijuna Kuna zvuci stravicno puno za Renault. ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ova cijena koju je kolega dobio je izvrsna, pogotovo za Švedsku. Nije on samo lijep, ima on još puno talenata.

Inače, mislim da cijena nije pretjerana za Renault, već je danas sve puno skuplje nego prije. I ti si to sad rekao kao da je Renault neka kanta proizašla iz Sovjetskog saveza. I ostali auti su skupi, konkurencija također, tako da ne vidim problem u cijeni. Naravno, nekome je 100tkn puno za auto, nekome nije ni milion, sve zavisi o financijskim mogućnostima.

Edited by GTT
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GTT said:

Ova cijena koju je kolega dobio je izvrsna, pogotovo za Švedsku. Nije on samo lijep, ima on još puno talenata.

Inače, mislim da cijena nije pretjerana za Renault, već je danas sve puno skuplje nego prije. I ti si to sad rekao kao da je Renault neka kanta proizašla iz Sovjetskog saveza. I ostali auti su skupi, konkurencija također, tako da ne vidim problem u cijeni. Naravno, nekome je 100tkn puno za auto, nekome nije ni milion, sve zavisi o financijskim mogućnostima.

 

Kolega, kupio sam i ja Renaulta za 150 000 Kn i drugi puta za skoro 200 000 Kn tako da znam sto pisem, srecom godine nose svoje pa nebi vise kupio niti jedan auto za toliko novaca.

Mogu i sada dati toliko za auto, ali promjenio sam prioritete u zivotu...nebitno, moji prioriteti su potpuno nevazni za ovu temu i ne zelim kolegi Marku spamati temu.

Nebi ni bilo dobro da svi imamo iste stavove i prioritete i dobro da je tako.

Ja jedva cekam da kolega Marko doveze RS u Osijek i da me provoza. ?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem s tobom u svemu što si napisao i razumijem tvoje stajalište. Malo toga danas “vrijedi” koliko košta. No tu je i druga strana medalje, a to je da si teško čovjek može pomoći kad ima strast prema tako nečemu, a kad se puno radi i zaradi neka lovica, onda ju je dobro gurnuti u nešto kao što je taj RS. Ja smatram da radi takvih automobila ljudi koji vole automobile duže žive i zdraviji su u glavi ? Ja to gledam kroz svoju situaciju,imam Golfa dizela koji košta više, a u usporedbi sa RS-om je obična izbljuvotina po pitanju performansi, izgleda, emocija i osjećaja u vožnji, tako da ja mislim da je cijena odlična za populaciju kojoj je RS namijenjen.

Edited by GTT
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Dule Thx frende. Iduće godine ćemo na ljetovanje s njim najvjerojatnije. Što se tiče cijene i izbora, najjeftiniji Model 3 koji bi mene zadovoljio sa opremom je duplo skuplji od Megana, tako da je to ipak stepenica koja mi je trenutno previsoka. Tko zna, za 5 godina, možda. Gledao sam svašta, jedno vrijeme i Audi A5. Sve je to super, ali mislim da mi treba još jedan auto u životu koji ću eto, reda radi, pogledati kroz prozor kuće i reći "je**te al je dobar". Za A5 to ne bih mogao reći.

 

Kad smo već spomenuli usporedbu cijene samog auta u Hr i u Swe, htio bih iznijeti i ostale troškove koje idu uz posjedovanje RS-a u Švedskoj.

1. Auto je oslobođen tehničkog pregleda prve 3 godine, a nakon toga se plaća samo tehnički 45€. Ovo je cijena za sve aute, a ne samo nove. 

2. Godišnji porez prve tri godine iznosi 850€/god i plaća se kvartalno, a nakon toga 220€/god

3. Full kasko i redovno osiguranje imam besplatno prve tri godine od Renaulta. Osiguranje nakon isteka ove 3 godine je 500€ godišnje. Full osiguranje.

4. Ono što moram plaćati od početka je, 18€ mjesečno u te prve tri godine i to je servisni ugovor. U prijevodu, kad dođe vrijeme za redovni servis, on je već plaćen. Ostavim auto i dobijem zamjenski dok se moj radi, kad je gotov, pokupi i ćao ti ga bao.

Ako netko ima iskustva sa takvim autom u Hr i davanjima, molio bih da napiše. Baš me zanima usporedba. 

 

 

 

Edited by Marko_Os
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A i novac vrijedi manje. Inflacija. A tehnologija rapidno grabi naprijed. Svaka nova generacija auta je rapidni tehnološki skok naprijed.

Svi kao da je jučer bilo pamtimo kuglu sladoleda po 3 kune, danas je ni za duplo nemreš nać. Svaki prehrambeni artikl isto. Kad sam ko klinac krenuo vozit motore, 600-ice su bile 70-80 tisuća, hiljadarke od 90 do 110 da je svemir. Ducatija si birao od 110 do 140. Danas izumiruća 600-ica kreće sa 90 a završava na 110+ tisuća hladno. Hiljadarke ispod 125 nemaš a u pravilu su japanci na 140000 osnovni. Dukca maltene ispod 200 tisuća nemaš kaj ni gledat. Ista stvar sa autima.

Ne možeš uspoređivat jednostavno cijenu prije 10-15 godina i danas. Ni po jednom parametru.

Na kraju, vjerujem da si prije 15 godina za 20% plaće teško mogao i gledati ikakav auto, danas ga vjerojatno biraš već u kompaktnoj klasi. To bi bio jedini ispravan način pogleda na cijenu.

[mention=125]Dule[/mention] Thx frende. Iduće godine ćemo na ljetovanje s njim najvjerojatnije. Što se tiče cijene i izbora, najjeftiniji Model 3 koji bi mene zadovoljio sa opremom je duplo skuplji od Megana, tako da je to ipak stepenica koja mi je trenutno previsoka. Tko zna, za 5 godina, možda. Gledao sam svašta, jedno vrijeme i Audi A5. Sve je to super, ali mislim da mi treba još jedan auto u životu koji ću eto, reda radi, pogledati kroz prozor kuće i reći "je**te al je dobar". Za A5 to ne bih mogao reći.
 
Kad smo već spomenuli usporedbu cijene samog auta u Hr i u Swe, htio bih iznijeti i ostale troškove koje idu uz posjedovanje RS-a u Švedskoj.
1. Auto je oslobođen tehničkog pregleda prve 3 godine, a nakon toga se plaća samo tehnički 45€. Ovo je cijena za sve aute, a ne samo nove. 
2. Godišnji porez prve tri godine iznosi 850€/god i plaća se kvartalno, a nakon toga 220€/god
3. Full kasko i redovno osiguranje imam besplatno prve tri godine od Renaulta. Osiguranje nakon isteka ove 3 godine je 500€ godišnje. Full osiguranje.
4. Ono što moram plaćati od početka je, 18€ mjesečno u te prve tri godine i to je servisni ugovor. U prijevodu, kad dođe vrijeme za redovni servis, on je već plaćen. Ostavim auto i dobijem zamjenski dok se moj radi, kad je gotov, pokupi i ćao ti ga bao.
Ako netko ima iskustva sa takvim autom u Hr i davanjima, molio bih da napiše. Baš me zanima usporedba. 
 
 
 
Usporedba je takva da te "koštanje" tog auta kroz 10 godina ne košta ni blizu 50% koštanja u HR.

Javit će se netko pa okvirno zbrojit, ja nemrem jer sam nanerviran ovom spoznajom. XD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto mi je ufff, stvarno happy koda ga ja uzo.

Info cemo imat iz prve ruke.

 

 

Danas u rb autu vidio jednog na popravku. 

Edited by zeko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto se tice novca je apsolutno brutalno...na hrvatsku žalost.

Hvala sto si detaljno izlozio sve, gust je za pratiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.