Jump to content

Obiteljski RS

Marko_Os

Recommended Posts

Kak si krenuo ti ces taj auto pretvorit u cudoviste, moras mijenjat naziv teme😋

• Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Marko_Os

216

• GTT

43

• MB104

40

• homer

38

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eheeeej ekipa. Eto ga konačno je kod kuće. Šta reći, osim hvala svima na lijepim riječima. Neću sad puno trošiti riječi o samom autu, jer na youtubeu i internetovima ima masa reviewa i testova, tako d

Evo sad. I da branik je druge boje #sarcasm Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

@ivan.martinko Evo dvije iznutra. Ništa specijalno, osim siceva se ne razlikuje sa običnim Meganom. I jedna za moju ekipu    

Posted Images

Marko_Os

Još uvijek me boli onaj Focus RS.
Usko grlo je trenutno mjenjač, al i o tom po tom. Polako i sigurnim koracima naprijed

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

• Like 2
  • Haha 1
Marko_Os

Joy oh joy 🤘🤘🤘

@homerTeško, jer je moj EDC. 😂

Više sam se referirao na izdržljivost mjenjača. Deklarirana je do 450Nm, a čitam da drži i do 470. Na 500 je počeo proklizavati u 3,4 i 5.

IMG_20201021_184745.jpg

• Like 2

nisi jedini, mislio sam i ja da je manualac...sad s jos vise interesa pratim ovaj topic...edc ❤️ 

Marko_Os

Jel normalno imati viška dijelova? 🤨🤣 

IMG_20201025_170833.jpg

• Like 4
Marko_Os
21 hours ago, petak said:

Dobro je. Nisu šarafi! 

Još😂😂

20 hours ago, margax said:

*ebo poso ako nema viska

Vazda bilo. 

Kako se ovo s**nje od sata pomalo naprijed, tako ja više nemam vremena uslikati auto po dnevnom svjetlu, tako da eto vam jedna poluloša. 

Trebao je biti montiran i catch can, ali su mi poslali kriva crijeva, pa sad čekam druga. 

IC bi trebao doći do kraja tjedna, pa će i on odmah gore, a sad me lagano i Akrapovič svrbi.

Idući petak idemo kod ludih naučnika u garažu na otvaranje čakri, a 2 tjedna nakon toga, na mjerenje, pa da vidimo na čemu smo. 

IMG_20201025_170225.jpg

• Like 8
  • Haha 1
  • Upvote 1
  • 3 weeks later...
Marko_Os

Konačno uhvatio vremena da zamjenim i recirkulacijski ventil i postavim catch can. Sad do proljeća više ništa ne radim. Možda 🤣

IMG_20201115_142040.jpg

• Like 9

Ti si mnogo bolestan dečko. :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

• Haha 1
Marko_Os
8 hours ago, Robert_01 said:

Još fali karbonski usis... :)

Dobar mu je i ovaj meNtalni 🤣

5 hours ago, Smuchac said:

Ti si mnogo bolestan dečko. :zubo:

To si tek sad skužio? Čovjek koji kupi RS-a kao daily drivera u zemlji gdje je pola godine hladno i šugavo, ne može imat sve na broju, al ajd ide mi u prilog što sam nedavno uzeo "zimski" auto pa će Megane ipak promašiti dio zimskih radosti

• Like 2
  • Haha 1

Znam ja sve samo sam mislio da ti je "kraj" definiran kad ono ćorak. Tražit će ga ovi iz Dieppea nazad *ebeš mi sve... :zubo:

• Haha 1
Marko_Os

Mogu oni tražiti šta hoće, al sad hoće dobiti....😁

• Haha 1
Ivan1902

Što kažu ovi u servisu na sve ove preinake? Znam da su super susretljivi, ali zar je zbilja moguće da ne rade nikakve probleme!?

Marko_Os

Ne znam. Vidjet ćemo, ako budem trebao nešto reklamirati. 99% sam siguran da nemam više garanciju na motor i mjenjač, jer je mapiran. Iz tog razloga sam uplatio dodatno osiguranje, koje se aktivira u slučaju da nešto na motoru ili mjenjaču ode, a Renault odbije garanciju. Pisao sam o tome negdje prije.
Prošli tjedan mi je došlo 15l Elf Evolution RN tech Sport ulja, tako da ću svaki drugi servis sam mijenjati ulje, jer u servisnom ugovoru mi je izmjena svakih 20kkm, a ja želim interval na 10k. Mogao sam i njima platiti ekstra izmjenu svakih 10k, ali traže skoro 500€ za ulje, filter i izmjenu, tako da su po tom pitanju dobili nogu.

• Like 2
Marko_Os

Forge FMDV23R i promijenio na crvenu oprugu

• Like 1
  • 2 weeks later...
Marko_Os

Odvozio nekoliko tankova nakon remapa i nekako mi se učini kao da mi malo previše troši, tj. da sam počesto na pumpi. Inače nikad nisam imao naviku resetirati dnevni brojač nakon tenkiranja i ajd sad rekoh, da vidim koliko ću km prijeći sa tankom. Natočim, resetiran i vozim. Nakon 15km, kazaljka se već pomakne prema dolje, da bi se na kraju upalila rezerva nakon 302 prijeđena km. Ok, skrećem na pumpu i tenkiram dok ne iskoči pištolj, a on iskoči nakon ulivenih točno 30l. I tad se sjetim, pa jbt ta kazaljka od početka ne radi kako treba, samo je izgleda sad počela brljat u cijelom rasponu, dok je prije bila problematična samo pred rezervom. 

Long story short, presretan novom spoznajom da auto sa 300+ks troši 10l svakakve vožnje, otišao ga oprat.

Ručnik je zvjerka. Glatko bi osušio još jedan auto dok bi ga zasitio s vodom. 

IMG_20201128_195612_099.jpg

Edited by Marko_Os
  • Like 10
Marko_Os

Dobra je stvar što kod nas generalno nema puno kamenca, no ipak, perem ga sa detergentom za microfiber isključivo i ubacim još čistih jeftinjak microfiber ručnika koje sam kupio samo za tu svrhu da popune mašinu. Bez omekšivača i sušenje na sobnoj temperaturi. Imam ga otkad sam uzeo auto i ne pokazuje znakove posustajanja, a radi otprilike jednom tjedno. 

• Create New...

Important Information

Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja..