Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Kaj pricate vi, pa u meganeu je automatik s dvostrukom spojkom, bilo 6dct bilo 7dct. Stajanje po gradu i drzanje kocnice ga ne unistava kad je odvojen, zato ima dvostruku spojku, nikakav kuplung nece otici zato jer se vozi po gradu, prije ce kuplung na manualcu otici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dvije su različite koncepcije mjenjača s dvostrukom spojkom. Suha spojka neće trpjeti u D kod stajanja na semaforu, za ostvarivanje momenta je potrebno postići određeni broj obrtaja, odnosno određeni Δ rpm. Vlažna će trpjeti zbog tlaka koji djeluje jer je odabran prvi stupanj i kompjuter mjenjača će podići tlak. Ako je netko imao priliku rastavljati 6DCT450 ili 7DCT300, dizajnerska rješenja pojedinih dijelova su programirana za veoma ograničen rok trajanja. Ako se tu doda loš kvalitet izrade, nije čudno da je tih mjenjača zamijenjeno na tisuće u garanciji. Otuda moja preporuka da se polovni automati izbjegavaju. Mada su mnogi nesretni i s novim Getrag/Magna mjenjačem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam jedan put automatik. Audi 80 5s tri brzine automatik karburator. Auto je bio 84.godište a imao sam ga od 1997-2003. Ne mogu reći koliko mi nedostaje taj auto. Bio je tromi automatik ali užitak koji daje automatik je neprocjenjiv. Bar meni. Ja da mogu nebi ni trenutka razmišljao. Sve se reparira pa i automatici. Uzmi kvačilo nivo i dvomaseni i na 1000 eura si skoro s rukama. I to košta. 
Ima na laguni 2 automatik al4 dp0 - 4 brzine. Riknuo, popravak izmedu 12000-15000kn najbolja ponuda. Polovnih nema, ako ima vani preskupi (blizu vrijednosti auta)i nikakva garancija. Laguna 2 prosjecno vrijedi 2000eura i manje. Automatik da do 100.000km i poslje pobjec glavom bez obzira.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ima li tko iskustva s Fordom ecoboost 1.0? Najslabiji 74 kW. Imam dobru ponudu od frenda . Ima kuću polovnjaka i super bi mi izašao u susret s Fordom c-max 2013 1.0 taj motor. Sad,zna da sam u banani i ide mi ispod cijene. Auto uvoz Austrija servisna i ima 181 tkm. Auto je tenk. Ima ESP,parkirne senzore iza i naprijed mislim 8jastuka. Sad samo to gledam pa da je i Volga ili moskvić. Malo mi je podosta km ali mi bi ga vozili možda 7,8 tkm godišnje. Nije ni star . Diskovi nemaju tragova korištenja tako da mi se čini da su to km s autoceste. Jel trunu Fordovi?

Link to comment
Share on other sites

Nemaju vise takvih problema ko prije.
Taj 1.0 imao je problema sa rashadnim.sistemom pa su znali goriti.
U GB je bila prava ofenziva na Ford zbog toga.
Tu trebas znati da su ti motori prijektirani za cca 250.000 km

Link to comment
Share on other sites

Ipak mi je prevelik i za garažu i mojoj ženi za na posao. Vozimo se samo u gradu 95 posto tako da je otpao. Ali vjerujem da je otići s njim na more jako lijepo. Lijepo je izrađen,unutrašnjost je odlična. 

Link to comment
Share on other sites

Slušam o problemima s 1.0 ecoboost motorima otkako su izašli.

Pogotovo kad su izašli. Bilo je svega.

Link to comment
Share on other sites

Meni je recimo B max taman auto za manju obitelj.
Manji je od C a prostora i preglednosti puno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer sam do Forda otišao. Kaže mi serviser da je to izvrstan motor ako je održavan. Ovaj ima servisnu pa se može provjeriti. Jučer sam letio i gledao p308. I dva megana. Ništa mi ne odgovara. Susjed mi posudio cmaxa istog kakvog sam gledao u auto kući da ga parkiran u garažu.njegov je dizel.  Stane bez problema. Još njegov nema prednje parkirne a ovaj iz salona ima. Auto je izvrstan. Nisam fizički u stanju po ZG tražiti auto a i kod kuće me žena j**e. Nešto i nađem a ona me j**e za boju. Dečki sjeban sam psihički. I fizički. Advokat kaže da moram čekati. 

Link to comment
Share on other sites

Stati na loptu pod ovakvim okolnostima kod vas je za ubiti vola treba to zdurati. Koliko gospođa ima do posla, može li javnim prijevozom i koliko košta taksi. Možda uzeti regan auto godinu dan, vrijednosti kao registracija, pa u reciklažu, ak je oglavu.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ti nije lako ali gospođa mora biti svjesna da na rabljenom ne možeš utjecati na boju. Ako je auto dobar u cjenovnom razredu s kojim raspolažete i neke uobičajene boje onda nema tu ja bi crveni.
Šuti i kenjaj, uzmi plavi i bok.
Psihički je najgore jer neizvjesnost oko okončanja ishoda ubija. Kad dobijes auto vjerojatno ces za dijelove dobiti par tisuca kuna.

Link to comment
Share on other sites

Jučer mi ponudili otkup. Kako niti smijem do njega tako niti mogu dogovarati za otkup. No,za sad ju kolegica vozi i punac uskače tako da ću tražiti tjedan dva auto. Dečki,hvala vam još jednom na podršci. Kaže odvjetnica da je ovo prvi puta čula da je auto zaplijenjen a nitko nije poginuo ni teško nastradao. Rekla je da ima par poznanstava pa će se raspitati. Idem još jednom do cmaxa. Jako mi se svidio. Imam solidnu ponudu za 2014 focus ali je 1.6 TDCi. Ima 145 tkm i navodnu garanciju na km i godinu garancije na cijeli auto. Uvoz francuska. Znate šta mislim o dizel ima ali eto... Ljudi mi izlaze u susret pogotovo s cmaxom 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj samo žuriti sa autom. Ne znam nikoga tko je brzo kupio auto jel mu hitno treba da nije kupio kantu.

Kako je crn11 rekao stani na loptu. Ako ti je hitno auto kupiš nešto što je registrirano godinu dana ili slično i das novaca koliko je osiguranje + registracija i još 1kn po kili. Vozis dok trebaš pa pokušaš prodati ili kada istekne tehnički das ga na cios gdje će dobiti oko 70lp ok kili. Moraš i nešto izgubiti :) pogledaš toliko auto da znaš da ne trebaš nove kočnice ili gume i slično. Dakle da bude sjedi i vozi slijedeće netko vrijeme. I da da dobro grije :)

onda dalje polako tražiš auto koji ti se sviđa i čekaš kako će sve proći da znaš točnije sa koliko novaca raspolažeš.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

C-max ide za mene za 6000. Danas ga palio gledao.. odličan je. Budem još razmislio. Corsa mi je bila odlična ali i nju sam mislio mijenjati . Opel nebi više kupovao. Jučer mi frend ( švercer ) nudio Megane 2 dci 63 kW. 2007. Auto ima dosta km ali je još u hrpi. Oprema pištolj + klima. Jako lijepo radi i vuče meni izvrsno. No to je 20 tkn. Onda za par mjeseci ga se ja moram riješavati pa mi je muka. Mislim da ću čekati sve ove nedaće da prođu pa vidjeti šta ću. Preko ceste mi Lidl,Kaufland a škola 7 min pješke. Žena ima kako na posao tako da bih htio dugoročno riješenje a to treba dobro odvagati. 

Link to comment
Share on other sites

U francuskoj je poprilicno kabav zakon po pitanju skidanja km, cak se i ne evidentiraju servisi najcesce. Njima je to potrosna roba. Ako si nas 100% siguran da je tako uredan Cmax cekao baš tebe, kupuj

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U rubriku jeste li znali, dakle svi ovlašteni servisi nemaju iste ovlasti.. neki ovlašteni vam ne mogu izvršit provjeru po broju šasije uz najbolju volju, niti mogu unosit u HR vaše servisne informacije... tzv. elektronska servisna

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, macan said:

U rubriku jeste li znali, dakle svi ovlašteni servisi nemaju iste ovlasti.. neki ovlašteni vam ne mogu izvršit provjeru po broju šasije uz najbolju volju, niti mogu unosit u HR vaše servisne informacije... tzv. elektronska servisna

Imaj svi ako su platili... Ako ne onda po starom udaraju pecete u knjizicu.. 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, macak said:

Imaj svi ako su platili... Ako ne onda po starom udaraju pecete u knjizicu.. 

Pa tako su meni onda prodali spiku :), jer mene žigosaju.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

C-max ide za mene za 6000. Danas ga palio gledao.. odličan je. Budem još razmislio.

Ford dizel... ne.
Link to comment
Share on other sites

Naisao sam na jednog scenica i ne izgleda lose, osim deklarirane kilometraze 135000 km za 2013, koja mi nije realna, iz vana je i ovdje ga je netko mijenjao staro za novo..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-expression-1.5-dci-110-ks-servis-gratis-oglas-33556198

Rucica mjenjaca je sva ofucana i konci pokidani ako je to realna kilometraza onda ga je vozio neki drvosjeca sa rukama grubim kao turpija ili auto ima duplo km..??

e553674e09322ba013de9da594839db9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo nemre bit 2013, do 2012 je išao s malim znakom tj. Ph2, a od 2013 redizajn sa većim znakom naprijed odnosno ph3

Link to comment
Share on other sites

Naisao sam na jednog scenica i ne izgleda lose, osim deklarirane kilometraze 135000 km za 2013, koja mi nije realna, iz vana je i ovdje ga je netko mijenjao staro za novo..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-expression-1.5-dci-110-ks-servis-gratis-oglas-33556198

Rucica mjenjaca je sva ofucana i konci pokidani ako je to realna kilometraza onda ga je vozio neki drvosjeca sa rukama grubim kao turpija ili auto ima duplo km..??

e553674e09322ba013de9da594839db9.jpg
Nemora znacit. Trebas vidjet sta prsten na ruci sa reljefom radi od plasticnog ili gumenog mjenjaca.
Ovo nemre bit 2013, do 2012 je išao s malim znakom tj. Ph2, a od 2013 redizajn sa većim znakom naprijed odnosno ph3
Od 2014 je isao veliki znak
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.