Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts



Grijace prednje sajbe Ford patentirao pa se drugi mogu j.. .




Skoro svaki Kadjar sa Bose opremom ih ima.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kako grije? [emoji3]
Sretno sa autom.

Mislim da ovi mlinčeki imaju PTC grijač i ako je akumulator dobar treba grijati sad i odmah.
Dado čestitke!
Ništa manje ne očekujem nego poseban topic pa predstavi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto kuha. Zaista sam oduševljen. Još više možda s jačinom ventilacije i njenom tišinom. Za par dana kad sjedne sve na svoje / ushićenje / budem ga predstavio. Koju sliku ubacio. Eh,ima sistem točenja sličan meganeu 2. Nema čepa. To je odlično. I rezervnu gumu. Umanjenu ali ipak gumu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni jako drag auto. Nek je sretno i pazi se načelnika! :drivar:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites


Mislim da ovi mlinčeki imaju PTC grijač i ako je akumulator dobar treba grijati sad i odmah.
Dado čestitke!
Ništa manje ne očekujem nego poseban topic pa predstavi.
Ovisno od opreme. Ja sam recimo na corsi sa automatskom klimom imao ptc i grijala je instantno kabinu. Kolega isti motor imao i obicna klima a za grijanje kabine bilo je potrebno oko 7-10 min.
Link to comment
Share on other sites

On 23. 03. 2021. at 5:41, dado_sk said:

Auto kuha. Zaista sam oduševljen. Još više možda s jačinom ventilacije i njenom tišinom. Za par dana kad sjedne sve na svoje / ushićenje / budem ga predstavio. Koju sliku ubacio. Eh,ima sistem točenja sličan meganeu 2. Nema čepa. To je odlično. I rezervnu gumu. Umanjenu ali ipak gumu

😅😅Ja čitam i mislim pa kad je prije prokuhao, ode brtva glave🤭

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ivan.martinko said:

Ak ima PTC grijac -milina..

Ima ima, i grijanje siceva i grijanje mlaznica za pranje šajbe, ako se dobro sjećam :)

Tako da, mislim da je kolega dobro upiknuo 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, homer said:

Znaš da se @dado_sk smrznuo negdje ko siroti Leo u Titanicu, pa je sad bitnije da grije, nego da ide 😁

Epizoda FIAT ako se dobro sjecam.... 

Link to comment
Share on other sites






Skoro svaki Kadjar sa Bose opremom ih ima.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Stvarno?? Na mom ja nisam skužio, kontam da nema...

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja malo njuskam Dacije Dustere 4x4 a ženi zapeo za oko ovaj Kadjar 4x4 dci koji je "samo" 20000 kn skuplji od slicnog dustera a ipak auto 3 stepenice vise. Dacia malo po malo postaje sve skuplja. Novi duster 4x4 sa prestige opremom 1.3 tce je oko 175000 kn a dizel isto tu negdje, postali su velim skupi, a i rabljeni drze cijenu skoro ko ovaj kadjar koji je ipak Konkretniji auto.
Pogon mu je isti ko kod dustera ali sve ostalo mu je na visem nivou. Koliko zivota sa 160000 km jos moze biti u 1.6 dci 130 ks motoru?
Koliko vidim ima grijanje svacega ali.ne vidim PDC
Ima ih jos par uvoza iz dojcland slicna godista i cijene ali kilometraze su im od 60-100000 km sto mislim da je skinuto bar 100t.

Ovo je konkretno ovaj kod Štarkelja.

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-kadjar-4x4-dci-130-energy-bose-edition-oglas-33467098

https://www.autokuca-starkelj.hr/rabljena-vozila/index#/used_cars/31273

Izmjena lanca ako se ne cuje navodno nije potrebna. Ako je motor u redu, auto odrzavan, trebalo bi biti sjedi i vozi, naravno uvijek postoji mogucnost kvara. Kakve su im turbine i ostali segmenti usisa i ispuha. Nema adblue, pretpostavljam da nema toliko problema sa regeneracijama u gradskoj voznji. Referiram se na skodu yeti 2.0 tdi s kojom sam ludio zbog unistenog dpf i regeneracija svako malo. Dok mi se buraz vozi u 1.5 dci bez ikakvog problema po gradu. Radi li isto tak i 1.6 dci? Uzeo bi ja 1.3 tce 4x4 ali nema.
Sad jos jedino ak su gume lose ili ljetne planiram cjelogodisnje, jer su felge 19 inca gore, makar mogu za zimske ici i manje felge. Cjelogodisnje bi bile ok za moje potrebe..

Link to comment
Share on other sites



Stvarno?? Na mom ja nisam skužio, kontam da nema...



Ako ima grijanje siceva trebao bi imati i grijanje šajbe.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ivan.martinko said:

Sad jos jedino ak su gume lose ili ljetne planiram cjelogodisnje, jer su felge 19 inca gore, makar mogu za zimske ici i manje felge. Cjelogodisnje bi bile ok za moje potrebe..

 

Vise puta si kukao o losim zimskim uvjetima kod tebe, a onda bi stavio cjelogodisnje... Po meni besmisleno, ponistio bi ucinak tog AWD-a koji zelis. Inace, pazljivo dok ces gledat gume za tu dimenziju, mogao bi te herc strefit 😬

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Da, oko 1500 kuna po gumi ako ćeš uzeti nešto s imenom.

Po meni je puno bolja opcija 17" felga, takve su standardne u XMOD opremi.  Ima i par auta na njuškalu sa XMOD 4WD. 

Ja pratim već neko vrijeme Kadjare, ali sad i nije baš nekakav izbor. Riješio sam financije i čekam da uleti nešto pristojno. Prije 3, 4 tjedna ih je bilo nekoliko meni zanimljivih, ali nisam imao lovu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro, zivim na uzbrdici ali ne idem svaki dan na sljeme i ne pada svaki dan snijeg 20 cm da bi morao imati jos i vrh gume. Zadnjih par zima bi se i s ljetnima na meganeu popeo bez brige. Vidim da likovi na bmw X5 voze zimske save cijelu godinu. Uzeo bih onda zimske i bok. Ali 2 garniture guma nebi imal.
Auto ima te 19 ice, kaj morao bi ganjat neke slicne 17 ice a te 19ice nekom prodat..

Malo vise o motoru molim, na gumama nikad nisam stedio ni na fiatu puntu, nebi ni na ovome, ali 2 seta nebum imal. To je minimalno 12000 kn samo za gume, a di su jos felge. I prije bi mi ostarile nek bi ih potrosil.

Link to comment
Share on other sites

O motoru sam i ja pitao pa nisam dobio nikakav konkretan odgovor.

Ukratko, lanac se mijenja kad se počne čuti. Pretražio sam internet uzduž i poprijeko i iskustva su potpuno suprotna. Neki su ga mijenjali na 60kkm, a neki nisu ni na 200k.
Uz lanac bi trebalo mijenjati i uljnu pumpu te njen lanac jer joj se potroše lamele. Našao sam nekakav ruski forum gdje čovjek kaže da za skinuti karter treba skidati getribu i zamašnjak!? Ukratko, jebada. Za promijeniti samo set lanca nije toliki problem. 
To deklo lanca po defaultu počne sliniti nakon nekog vremena, to je kao feature :D

Link to comment
Share on other sites






Ako ima grijanje siceva trebao bi imati i grijanje šajbe.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Ima grijanje sjedala... budem malo bolje pogledao sad kad budem u HR za Uskrs...
Nisam još ni isprobao sve,ima još nekih funkcija i gluposti koje nisam ni probavao.

@ivan.martinko da budem iskren ta crvena boja mu odlično stoji,ne sad zato što je moj crveni...već što stvarno super izgleda u toj crvenoj.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ima isto ili slično ko i svaki drugi bose te generacije, imate ptc grijač koji brže grije i grijana sjedala, ovo ostalo su varijacije gdje je auto proizveden, neki imaju umjesto heads up displeya zadnju kameru i sl... al za grijanje dizni.. mislite ovo za šajbu? to nisam čuo...

Link to comment
Share on other sites

Da, da, to je dolazilo u paketu (zima). Grijanje sjedala + grijanje šajbe. Koliko sam uspio pročitati, te niti grijača najlakše skužiš noću kad ti dolazi auto u susret. Niti su vrlo tanke, nije baš k'o na zadnjoj šajbi ;)

Link to comment
Share on other sites

A to se pali samo ili kako?? Da bidemo iskreni,nisam ni znao da postoje grijači prednje šajbe

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.