Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

5 minutes ago, Lowlife said:

Od 2014 je isao veliki znak

Nije sigurno, 2013 je redizajn...

Jedino ako nisu 2013 izbacivali i ph2 i ph3, ali mislim da nisu i da nema prijelaza

Edited by dizna
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Naisao sam na jednog scenica i ne izgleda lose, osim deklarirane kilometraze 135000 km za 2013, koja mi nije realna, iz vana je i ovdje ga je netko mijenjao staro za novo..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-expression-1.5-dci-110-ks-servis-gratis-oglas-33556198

Rucica mjenjaca je sva ofucana i konci pokidani ako je to realna kilometraza onda ga je vozio neki drvosjeca sa rukama grubim kao turpija ili auto ima duplo km..??
 

Ne mora nuzno znaciti, moj dci je iz 2012.g i ima pravih 150tkm, također mi je ta kozna rucica ofucana i gore je taj metal zahrđao.. A nisam ga grubo saltao nit sam drvosjeca 🤣

Nisu mozda puno presli ali to su 8g stari auti i jos reno.

Edited by Display
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dizna said:

Nije sigurno, 2013 je redizajn...

Jedino ako nisu 2013 izbacivali i ph2 i ph3, ali mislim da nisu i da nema prijelaza

Megane o Scenic 3 su imali ph1 ph2 i ph3. Ovaj scenic je ph2 koji ide od 2012, ph3 od 2014.

Link to comment
Share on other sites

Tako je.
Prijelaz na ph3 je bio oko 02mj2014. U 01mj 2014 jos su radili serije ph2 i ph3 valjda sta je ostalo dijelova.

Link to comment
Share on other sites

Razlika na scenicu 3 između ph2 i ph3 je taj veći znak naprijed.

Pa jbt ubaci na nujškalu scenica 2013 pa ćeš vidjet da su svi sa velikim znakom i to je ph3

A ovi što se deklariraju da su 2013 godište a imaju mali znak je šoderaška fora "model 2012 a na cesti pd 2013"

7 hours ago, Lowlife said:

Tako je.
Prijelaz na ph3 je bio oko 02mj2014. U 01mj 2014 jos su radili serije ph2 i ph3 valjda sta je ostalo dijelova.

Lowlife sjebao si se za godinu, prijelaz je 2013 na ph3, u zgradi imam susjeda i na poslu kolegu sa sjenikom i oba su ph3 a 2013 godina, a moj je ph2 i 2012

 

7 hours ago, fabi said:

Megane o Scenic 3 su imali ph1 ph2 i ph3. Ovaj scenic je ph2 koji ide od 2012, ph3 od 2014.

Netočno, Scenica 3 ph2 imaš od 2011 godine...

čak mislim da je od 2011 godine ph2 a ph1 sve do 2010.

Da se razumijemo govorim isključivo o sjenicima, za megane i clio neznam kad je išao prijelaz

Link to comment
Share on other sites

Nije samo u znaku razlika. Ph3 ima potpuno drugačiju masku naprijed. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, moril said:

Nije samo u znaku razlika. Ph3 ima potpuno drugačiju masku naprijed. 

Ma znam, čak phase 3 ima dim guma 205/60 a ph2 205/55

Pričamo kad je koji izbačen van

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Max said:

 

Skroz lepi auto, oprema kao moja ili slična ali je edc ovaj još

Link to comment
Share on other sites

@shogo I meni se čini, treba naravno provjeriti km, sudar itd. Vjerojatno je uvoz ali i to treba vidit

Link to comment
Share on other sites

Razlika na scenicu 3 između ph2 i ph3 je taj veći znak naprijed.
Pa jbt ubaci na nujškalu scenica 2013 pa ćeš vidjet da su svi sa velikim znakom i to je ph3
A ovi što se deklariraju da su 2013 godište a imaju mali znak je šoderaška fora "model 2012 a na cesti pd 2013"
Netočno, Scenica 3 ph2 imaš od 2011 godine...
čak mislim da je od 2011 godine ph2 a ph1 sve do 2010.
Da se razumijemo govorim isključivo o sjenicima, za megane i clio neznam kad je išao prijelaz
Da ja sam mislio za meg3 ph3. Za scenica 3 ph3 si u pravu. Pustili su ga godinu ranije tj 2-3mj 2013god. 2014 su definitivno svi bili ph3.
Link to comment
Share on other sites

@fabi otvaram linkove što si stavio ali to su samo slike s googla, odakle ti ti podatci kad je koji redizajn bio?

Scenic 3 ph1 od 2009 do 2010 (moguće da su izbacili koji u 1. i 2. mjesecu 2011)

Scenic 3 ph2 od 2011 do 2012 ( eventualno je koji isplivao u 1. mjesecu 2013)

Scenic 3 ph3 je išao od 2013 do 2016 (2016 se preklapa proizvodnja sa scenicom 4 i izbacuju skoro vise od 6 mjeseci u godini oba modela)

Link to comment
Share on other sites

I megane 3ph3 ide od 2013g

@dado_sk taj sa meganom za 20tkn ti je prestao biti frend poslje 12-13tkn..ako ti je bas sila kupi nešto kao ona xsara sto si imao za male pare i pomalo na miru traži nesto bolje 

@Med0 zašto ne hdi?

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-tdci-garancija-1-g-oglas-33769288 dečki šta mislite? Budem sutra zvao. Ne znam šta misli pod garancijom godinu dana i garancijom na km. Nisam za dizel. Ali nije neki izbor. Hoću sve moguće jastuke i ESP. Ovaj će mi se začadžit u gradskoj?

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

1.6 tdci=1.6hdi PSA motor. Treba ga se kloniti u jako sirokom luku. Dobro ovo je novija verzija sa 8V trebali bi biti nesto bolji i doradeniji. One prve verzije bile su doslovno katastrofa na kubik. Neki se kunu na taj novi hdi da je postao odlican motor, istina je negdje u sredini.

Link to comment
Share on other sites

Garancija je na blok klipove i radilicu te mjenjač. Znači,ništa. Pas,krv,mater užas od ponude

Link to comment
Share on other sites

Dado...bjez od polovnog dizela za malo kilometara...ne brzaj, sjebat ces sam sebe

Malog benzinca turbaka i mirna Bosna

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sutra idem c-max s ženom pogledati. Ako joj "sjedne" kao i meni budemo nešto riješili. Iz državnog odvjetništva su mi rekli da vještačenje se nadaju završiti za 30ak dana od nesreće. Pa dok mi vrate auto dok ga prodam... Dug je to postupak. Moram nešto kupiti provjereno i to u idućih 7-10 dana. Ma nikako nisam za dizel. Mi radimo 7-8 tisuća godišnje. 

Link to comment
Share on other sites

 Nađi starog clia, punta, xaru ili slično sa recimo pola godine registracije i to kupi da imaš što voziti. Kada na kraju rijesis sve kupiš nešto kako treba.

Naravno ako je cmax benzin jako dobar uzmi ga. Dizela nemoj. Novije dizele moraš voziti. Dakle nije bitno koliko km. Bitno sa je da ne vozis puno kratkih relacija tipa 3+4km... Oni da kada ga upalim da ti veći a bude minimalno 20tak km.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da. Zato bi izbjegao dizel. Žena ide na posao 4 km u jednom smjeru tako i u drugom. Odemo 100 km jednom mjesečno u ZG. Ja se vozim biciklom a dijete ima 7 min do škole. To bi se začadžilo. Javim sutra jel nam oboma sjeo c-max 1.0 ecoboost 3 cilindra turbo. 😟

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lowlife said:

1.6 tdci=1.6hdi PSA motor. Treba ga se kloniti u jako sirokom luku. Dobro ovo je novija verzija sa 8V trebali bi biti nesto bolji i doradeniji. One prve verzije bile su doslovno katastrofa na kubik. Neki se kunu na taj novi hdi da je postao odlican motor, istina je negdje u sredini.

I prve verzije 1.5 dCi-ja su bile smeće na kubik ako se ne varam, a kasnije je jedan od, ako ne i najbolji motor u klasi. Ovo je koliko vidim noviji tip pa ne bi trebao biti loš. Ne volim dizele, ali u Peugeot grupama na Fejsu svako malo vidim razno razne HDI-je stare po 15-ak godina i kilometražom po pola milijuna km. I to baš te prve serije, dobro, dosta od toga su 2.0. Ljudi kažu samo toči i vozi. Naravno, ima i drugačijih priča. Nebitno, ali u ovom slučaju i ja bih čovjeku savjetovao benzinca, što jednostavnijeg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I prve verzije 1.5 dCi-ja su bile smeće na kubik ako se ne varam, a kasnije je jedan od, ako ne i najbolji motor u klasi. Ovo je koliko vidim noviji tip pa ne bi trebao biti loš. Ne volim dizele, ali u Peugeot grupama na Fejsu svako malo vidim razno razne HDI-je stare po 15-ak godina i kilometražom po pola milijuna km. I to baš te prve serije, dobro, dosta od toga su 2.0. Ljudi kažu samo toči i vozi. Naravno, ima i drugačijih priča. Nebitno, ali u ovom slučaju i ja bih čovjeku savjetovao benzinca, što jednostavnijeg.
Nemoj mjesat 2.0hdi 66kw recimo sa 1.6hdi. Nepojmljivo bolji motor (2.0) i skoro bulletproof. Nisam ja protiv PSA ali neki uradci su im faking katastrofa. Dv6 moze proc pola milje km uz izdatke svakih par mj po 500eura. Isto ko i ona fora s metlom iz mucki.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.