Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Pa, trenutno rabljena vozila koja nisu popravljana koštaju skoro do isto kad su bila nova :D 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vuco said:

Pa, trenutno rabljena vozila koja nisu popravljana koštaju skoro do isto kad su bila nova :D 

Bogme imaš pravo , nikad nisu rabljena vozila bila skupa ko sad.

Link to comment
Share on other sites

Prodaje se, nema krize, a ni korone za polovnjake. Svi trgovci se zale da se osjetno brze prodaju nego im dolaze drugi... Auto star 2-3 godine je sve teze naci, a cijenama su uzas, jos malo na razini cijene novih.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chorka said:

Prodaje se, nema krize, a ni korone za polovnjake. Svi trgovci se zale da se osjetno brze prodaju nego im dolaze drugi... Auto star 2-3 godine je sve teze naci, a cijenama su uzas, jos malo na razini cijene novih.

Zato ko moze cekat, bolje uzet novo vozilo nego 1-3 godisnjake. Zadnjih par mjeseci gledamo jos jedan kombi za firmu i iako nam dosta gori za taj dodatni kombi, odlucili se za novi jer su cijene polovnjaka jednostavno sulude...

Link to comment
Share on other sites

Prodaje se jer realno nemaš alternativu, ili kupiti polovno, ili čekati od 6mj do godinu dana za novo... Eto, Toyota obavjestila kupce svog Land Cruisera da se na njega čeka 4 godine.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Confused 3
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa, evo za oca kupljen Grandtour Megane 4, 1.5 dci 81kW.

Nije baš jeftin bio, ali ukupno vozi se ko novi, u top stanju je, prešao 67000, prije 3000 km odrađen komplet servis u ovlaštenom, svi filteri, ulje, metlice, kočiona tekućina + sva četiri diska i pločice.

Prva reg. 04/2018.

Oprema "Vulgaris", u neku ruku tako je i traženo, osobno mi fale park senzori, nagovaram ga na neki retrofit.

Iako za povremene rute od sela do Drniša i svaki misec dana do Šibenika mu i ne tribaju :D

 

 

IMG_20220123_085837.jpg

IMG_20220123_090131.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I "zgodna" varijanta sto nas u buducnosti ceka sa rabljenima je tvornicki refurbish automobila.
Barem za sada u najavi od Toyote.

Logicna stvar kad ne mozes ostvariti prihod od novih auta je da uzmes novac na refurbishu starih [emoji846]

https://www.motorauthority.com/news/1134673_toyota-launches-kinto-factory-restoration-and-upgrade-service

https://jalopnik.com/toyota-wants-to-make-its-cars-last-longer-by-refurbishi-1848338977

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Čestitke na kupnji.

 

Vidm da je u Njivicama slikano.

Tamo ima neko ko prodaje aute?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prekrasan auto i boja. Sritno šnjin

Edited by dado_sk
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Šta nije neki dan netko stavio da i reno-dačia isto rade vec? U Francuskoj je tvornica i da će u španjolskoj biti jedna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moglo bi toga sada biti sve više. Treba vidjeti kako će to zaista izgledati, ali za kupce mi ovo djeluje dosta optimistično ako cijene bude prihvatljive. Novi automobili em ih se dugo čeka, em su im cijene otišle dosta gore, dosta su nepouzdani, em se sve više uvode hibridi i EV što mnogima ne odgovara, i onda je ovo samo logičan potez za velikog igrača na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Samo čekam da počnu prodavati rabljene četkice za zube, to će bit top! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne poštuju garancije na nove aute. Moraš takoreći nož pod grlo da ti nešto naprave što su dužni napraviti i što su se obvezali napraviti.

Kako će tek poštovati garanciju na rabljeni refurbished auto?

O rabljenim refurbished ThinkPadima bi se moglo svašta reći, ali o refurbished laptopima koji spajaju u niže klase, božesačuvaj. Ako se to preslika na autoindustriju svašta možemo očekivati.

Imam neki osjećaj da bi Renault tu mogao biti jak. Oni su davno krenuli sa Motrio programom kojeg je praktički autoindustrija prihvatila za druge marke. To bi značilo da znaju prepoznati i dobro odigrati kad hoće.

Link to comment
Share on other sites

Ak je u OG kupljen jesi dobio 30kg krumpira u gepeku, ili zelja? 😀 

Zgleda super, a za te neke relacije mu senzori ni ne trebaju, zna čovjek vozit! 🤣

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Domagoj84 said:

Pozdrav ekipa, evo za oca kupljen Grandtour Megane 4, 1.5 dci 81kW.

Nije baš jeftin bio, ali ukupno vozi se ko novi, u top stanju je, prešao 67000, prije 3000 km odrađen komplet servis u ovlaštenom, svi filteri, ulje, metlice, kočiona tekućina + sva četiri diska i pločice.

Prva reg. 04/2018.

Oprema "Vulgaris", u neku ruku tako je i traženo, osobno mi fale park senzori, nagovaram ga na neki retrofit.

Iako za povremene rute od sela do Drniša i svaki misec dana do Šibenika mu i ne tribaju :D

 

Bas lijep Megi, puno mu bolje stoji ova boja nego npr vulgaris bijela. Cestitike

 

Samo, zamjena plocica I diskova na samo 64tkm???

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 
Bas lijep Megi, puno mu bolje stoji ova boja nego npr vulgaris bijela. Cestitike
 
Samo, zamjena plocica I diskova na samo 64tkm???
Pa jesi ikad vidio ijedan polovan auto koji je na prodaju a da mu nisu zamijenili diskove, pločice, akumulator, ulje i filtere?? To ti je zamjena za "žena vozila" [emoji1787]
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i da jesu zamjenili, to je trošak od 1000kn, a takve stvari prodaju auto... Uostalom, od svih stvari, to i laik najlakse provjeri...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Lucky_ZG said:

 

Samo, zamjena plocica I diskova na samo 64tkm???

moj nije ni toliko izdrza... danas su diskovi, pogotovo na renolu maslo...

7 hours ago, Domagoj84 said:

Pozdrav ekipa, evo za oca kupljen Grandtour Megane 4, 1.5 dci 81kW.

Nije baš jeftin bio, ali ukupno vozi se ko novi, u top stanju je, prešao 67000, prije 3000 km odrađen komplet servis u ovlaštenom, svi filteri, ulje, metlice, kočiona tekućina + sva četiri diska i pločice.

Prva reg. 04/2018.

Oprema "Vulgaris", u neku ruku tako je i traženo, osobno mi fale park senzori, nagovaram ga na neki retrofit.

Iako za povremene rute od sela do Drniša i svaki misec dana do Šibenika mu i ne tribaju :D

 

cestitke na autu i puno sritnih km!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lijepe su mi krom lajsne. Ima i krovne nosače. Vulgaris Megane 3 karavan ih nije imao. Nema navigaciju? Jaka stvar. Imaš smartphone. Bogme,lijepo bi mi sjeo ovakav auto u garaži. Od kud je uvoz? 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, petak said:

Čestitke na kupnji.

 

Vidm da je u Njivicama slikano.

Tamo ima neko ko prodaje aute?

Ima neki, ali nije od tud. Ovo je u mom dvorištu zasad.

7 hours ago, Dule said:

Koliko je izasao na kraju?

Lijepo izgleda, kao novi.

Nešto iznad 12.800 € do registracije.

2 hours ago, Max said:

Ak je u OG kupljen jesi dobio 30kg krumpira u gepeku, ili zelja? 😀 

Zgleda super, a za te neke relacije mu senzori ni ne trebaju, zna čovjek vozit! 🤣

Samo probe iz OG, inače doveza sam od punca u njemu 4 vriće. Kupus preskočen ove ture, nek miriši još neko vrijeme.

1 hour ago, Lucky_ZG said:

 

Bas lijep Megi, puno mu bolje stoji ova boja nego npr vulgaris bijela. Cestitike

 

Samo, zamjena plocica I diskova na samo 64tkm???

Gore su ostali rekli o tome, i nije jedini koji se prodavao na istom mjestu sa tom zamjenom:

Znači par stranica prije sam linkao oglas na sličan auto, sivi, koji je imao nešto više od 40.000 km. Prvenstveno me taj zanimao, i u lokalnom ovlaštenom sam sa susretljivim momkom skoro 30 minuta pregledavao servise, i na tom isto promijenjeni diskovi i pločice nešto prije. Pretpostavljam da su i na ostalima što prodaju, jedino jedan ima ispod 25.000, na tom nekako sumnjam.

Inače, rođak koji radi u Njemačkoj je prošle godine nećakinji kupovao gore Captura, 2017. god, imao auto nešto preko 50.000 km. Privatni prodavatelj, također diskove i pločice zamijenio netom prije oglašavanja auta.. 

Dakle kupio sam ga u Črnomelju, Slovenija, u ovlaštenom Renault salonu. Imali su na ponudi čini mi se 5 ili 6 ovakvih sličnih, sam čovjek mi je rekao da su to uzeli kao nekakav paket. Unaprijed sam znao da su auti iz Njemačke, taj vikend smo išli u Ogulin i nije mi daleko bilo, 50ak km do Črnomelja.

Bio sam se informirao o svijetlo sivom, no nažalost prodao se taj tjedan. Čovik mi posla linkove na druge, i ipak sam otišao ovog pogledat, i svidio mi se auto. Ima na njemu par nedostataka, na haubi nešto točkica od kamenčića i kod stražnjih vrata je neko malo udubljenje, pa je malo i cijenu spustio.

Ostavio kaparu, ostatak uplatio tokom tjedna i prošli tjedan u srijedu došao po njega, dogovor bio on ga doveze do granice, a ja nakon toga sa papirima na tehnički i natrag po auto. Logistički sam to mogao odradit, imam punca koji me je vratio na granicu sa probnim tablicama po auto, a ja i otac napravili punomoć (nije ovjerena kod bilježnika i prolazi na tehničkom i carini).

 

EDIT. @dado_sk evo iskoči mi da si napisao poruku, uglavnom evo sve gore piše :)

 

EDIT2. Eto iako nije moj auto, povremeno će se nešto i napisat u Megane 4 iskustva.

Edited by Domagoj84
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta obnavljati na autu starom tri godine koji je bio servisiran? Jedino ako je netko napravio 200,+ tkm u te tri godine. Čisto sumnjam da će tako "obnovljen" auto imati nisku cijenu i neku isplativost kupnje. Možda žda se ide na to da se auto uopće ne servisira nego obnavlja nakon nekog vremena? Opet,gdje je tu zarada od servisa? Ne kužim tvornicu za obnovu? Šta oni mogu da ne može servis?!

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.