Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Da mi je videt policajca koji bu tebe kaznil za nekaj kaj nije detaljno specifirano u zakonu (sumnjam da postoji zakon o deci na krovu :D).

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dado_sk said:

Škodu

najprodavanija uvozna marka  u njemackoj s 5% udjela na trzistu...

na toj octaviji jedino kaj mi smeta je virtual cockpit i touch slideri klime, ostalo je super...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ček, koja je poanta tih Smartića? Nikad nisam skužio prednost u vožnji niti općenito u handlanju po gradu?
Parkiraš se okomito tamo gdje ostali idu paralelno, jel to?
To pomorci kupuju svojim zenama jer nema ligen siceve :bigl:
  • Like 3
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Meni na toj Octaviji smeta samo cijena i boja.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ta Škoda je je " remek" djelo dizajna. Ali sto ljudi,sto ukusa.  Auto je ogavni bezlični kramp.  Zaista,svaka roba ima svog kupca. 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Evo mi se javljaju punac i punica, kupuju novi auto.

Isprva im se svidio yaris cross hybrid, to mi je bilo drago. Ali on se čeka godinu dana, to im ne paše.

E sad su došli na ideju da kupe Ford EcoSport 1.0 125ks, to se može dost brzo dobiti, premda nije ni jeftin.

Loša strana što je Ford, a još lošija što su nakon 15god peglanja tog motora došli do toga da troši 9 litara u gradu. Forde, bravo!!!

Link to comment
Share on other sites

Tko to kaže,laže. Moj Cmax od 1450 kg toliko ne potroši a ecosport je 250 kila lakši. I moj ima 200 tkm. Ljudi svašta lupetaju. Taj se ecosport na regionalnoj cesti po ograničenju može voziti s 5 litara potrošnjom.  Eh,od ove Škode Octavie mislim da mi je "ljepša" samo Škoda rapid. Nju bi uzeo prije

 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Nas je Škodilak Kodiaq ostavio kod Budimpešte, 2.0 TDI, pukao remen, 2 godine star auto, 80.000 km svi servisi rađeni u Zubaku u VŽ. Pod garancijom, al poserem se na takav auto i VW. Još je k tome vožena samo po autocestama.

Al jebiga, Međimurec i Balkanac bu opet u 9 od 10 slučajeva kupil Švabu. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, njambrosic said:

Al jebiga, Međimurec i Balkanac bu opet u 9 od 10 slučajeva kupil Švabu. 

Međimurec nije balkanac? Ili? 

Link to comment
Share on other sites

U VW grupaciji kod podjele motora,prva klasa ide u Audi i VW. Druga klasa motora se stavlja u Škodu i Seat . I to je istina. Jednostavno je to tako. Nisu svi motori isto. Nijedan TDI iz seata nije kvalitetan kao TDI iz Audija i VW. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dizna said:

Međimurec nije balkanac? Ili? 

To je posebna sorta. 

1 minute ago, dado_sk said:

U VW grupaciji kod podjele motora,prva klasa ide u Audi i VW. Druga klasa motora se stavlja u Škodu i Seat . I to je istina. Jednostavno je to tako. Nisu svi motori isto. Nijedan TDI iz seata nije kvalitetan kao TDI iz Audija i VW. 

Vjerujem da je tako. Kolegi na Polu 1.4 TSI pukao lanac pred dva mjeseca. 

A4 smo morali dati unutra i uzeti novi jer je izbio 50.000 kn Zubak i 3x bio vraćan na popravke. 260.000 km je imao. 

A6 star 6 mjeseci, vučna došla po njega na parking. 

Al i dalje kupujemo TDI.. Jebat ga. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dado_sk said:

Tko to kaže,laže. Moj Cmax od 1450 kg toliko ne potroši a ecosport je 250 kila lakši. I moj ima 200 tkm. Ljudi svašta lupetaju. Taj se ecosport na regionalnoj cesti po ograničenju može voziti s 5 litara potrošnjom.  Eh,od ove Škode Octavie mislim da mi je "ljepša" samo Škoda rapid. Nju bi uzeo prije

 

Spritmonitor za konkretno taj kaže kombinirano 7.34

Koliko to onda može biti u gradu?

Link to comment
Share on other sites

I da, 2019. sno uzeli novi Camry, prošle godine novi Sorento. Al nebreš s njima na ozbiljni sastanak. Kak bu zgledalo to. Hahahha

Direktor se razočarao u Merc, na E klasi 2015 350cdi mu 3x pregorio isti senzor. Ostavio ga na cesti. Po 5.000 kn popravak. U međuvremenu kupio hibrid GLE, al kak smo i predpostavili da će ga kabli brzo razjebat jer nije za to, razočaran u Merc otišao i kupio novi Land Cruiser. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, filipbabok said:

Spritmonitor za konkretno taj kaže kombinirano 7.34

Koliko to onda može biti u gradu?

Ja ti kažem iz svog iskustva. Nikad mi nije uzeo 9 litara. Taj je lakši minimalno 200 kg. Imaju negdje podatci. I nov je. Ima 25 konja više nego moj. 

Link to comment
Share on other sites

"Sve u svemu, auto je na cca 1700-1800 km, prosjek potrošnja 9-10 litara (grad manje više, vani troši 7-8, ili 11 kada želim vidjeti što može)" 

Citat sa ford foruma od forumaša koji je krajem 2018. kupio ecosport sa 125ks. Mislim da je grad Pula.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, njambrosic said:

I da, 2019. sno uzeli novi Camry, prošle godine novi Sorento. Al nebreš s njima na ozbiljni sastanak. Kak bu zgledalo to. Hahahha

Direktor se razočarao u Merc, na E klasi 2015 350cdi mu 3x pregorio isti senzor. Ostavio ga na cesti. Po 5.000 kn popravak. U međuvremenu kupio hibrid GLE, al kak smo i predpostavili da će ga kabli brzo razjebat jer nije za to, razočaran u Merc otišao i kupio novi Land Cruiser. 

To je neka sasvim pogrešna premisa balkanskih naroda i nacija da audi/bmw/merc moraju biti pouzdani, čim su toliko skupi. Zapravo, oni jesu pouzdani, ali samo ako istraživanje radi TUV, ADAC ili neka od švapskih agencija.

U realnosti, te tri marke u Njemačkoj čine oko 25% svih auta, a kad dođe sezone, onda te tri marke čine 70-80% svih auta koje gazda pokupi šlepom i doveze u radionicu.

Tko ne vjeruje, neka dođe na ljeto.

8 minutes ago, dado_sk said:

Ja ti kažem iz svog iskustva. Nikad mi nije uzeo 9 litara. Taj je lakši minimalno 200 kg. Imaju negdje podatci. I nov je. Ima 25 konja više nego moj. 

A odi na SM pa provjeri, ne za svoj nego za taj non-Eco/non-Sport.

3 minutes ago, ibirkic said:

"Sve u svemu, auto je na cca 1700-1800 km, prosjek potrošnja 9-10 litara (grad manje više, vani troši 7-8, ili 11 kada želim vidjeti što može)" 

Citat sa ford foruma od forumaša koji je krajem 2018. kupio ecosport sa 125ks. Mislim da je grad Pula.

Upravo onako kako sam i rekao.

Link to comment
Share on other sites

U VW grupaciji kod podjele motora,prva klasa ide u Audi i VW. Druga klasa motora se stavlja u Škodu i Seat . I to je istina. Jednostavno je to tako. Nisu svi motori isto. Nijedan TDI iz seata nije kvalitetan kao TDI iz Audija i VW. 
To je istina. Uvijek je i testiranje vecinom novijih updatea ili novijih preinaka na motorima islo u seat i skodu pa tek onda na vw i audi. Ali opet ta skoda se sastavlja u ceskoj znaci motor se ne uvaza nego u toj tvornici u ceskoj imaju produkciju motora. Sto i nije u svim tvornicama slucaj.U ovom konkretnom slucaju remen je mogao preskocit radi bilo cega sto ne radi vag pa se i nemoze racunat kao kvaliteta. Remenje je isto kod svih vw audi seat vecinom od conti-ja.

Samo u takvim slucajevima nadam se da je skoda i pokrila popravak.
Link to comment
Share on other sites

Ček,da pitam sprintmonitor šta sam jučer jeo? Ne kužim? Gle,ja ti kažem kako je . Nikad mi toliko goriva uzeo nije a auto je stari kramp prema tom novom. Ma nek ljudi sjednu u testni,ponište potrošnju i nek probaju. Očitati će im putni komp. Mora tih biti testnih. Meni se osobno auto ne sviđa. U toj klasi bi pumu uzeo. Mislim da nije neka razlika. Nju nisu gledali?

3 minutes ago, Lowlife said:

To je istina. Uvijek je i testiranje vecinom novijih updatea ili novijih preinaka na motorima islo u seat i skodu pa tek onda na vw i audi. Ali opet ta skoda se sastavlja u ceskoj znaci motor se ne uvaza nego u toj tvornici u ceskoj imaju produkciju motora. Sto i nije u svim tvornicama slucaj.U ovom konkretnom slucaju remen je mogao preskocit radi bilo cega sto ne radi vag pa se i nemoze racunat kao kvaliteta. Remenje je isto kod svih vw audi seat vecinom od conti-ja.

Samo u takvim slucajevima nadam se da je skoda i pokrila popravak.

Nek mi neko kaže koliko je mogao ići km 1.9 d iz golfa 3 a koliko iz ibize i felicije?? U feliciji su bili najgori. Na stranu što je auto kramp ali je motor vw

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro kod vag je malo cudno sve to. Provirivale su klipnjace iz bloka jednako na 1.9 tdi pd i na octavii, golfu i leonu. Imaju oni neke razine kvalitete ali kad naprave zaquratz motor naprave s**nje za cijeli koncern. Varijacije su jako male..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lowlife said:

To je istina. Uvijek je i testiranje vecinom novijih updatea ili novijih preinaka na motorima islo u seat i skodu pa tek onda na vw i audi. Ali opet ta skoda se sastavlja u ceskoj znaci motor se ne uvaza nego u toj tvornici u ceskoj imaju produkciju motora. Sto i nije u svim tvornicama slucaj.U ovom konkretnom slucaju remen je mogao preskocit radi bilo cega sto ne radi vag pa se i nemoze racunat kao kvaliteta. Remenje je isto kod svih vw audi seat vecinom od conti-ja.

Samo u takvim slucajevima nadam se da je skoda i pokrila popravak.

Pokrili su trošak, Zubak je zvao Mađare, oni stigli po auto, Mađar nije razumio 3 od 5 riječi engleskog, naš kombi nas dovezao doma jer je usput bio, al ono neugodno iskustvo... 

Za 2 tjedna ja pičim tim Kodiaqom iznad Munstera, nadam se da bu Pere dostupan na mob ako gdje zapne... Haha

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dado_sk said:

Ček,da pitam sprintmonitor šta sam jučer jeo? Ne kužim? Gle,ja ti kažem kako je . Nikad mi toliko goriva uzeo nije a auto je stari kramp prema tom novom. Ma nek ljudi sjednu u testni,ponište potrošnju i nek probaju. Očitati će im putni komp. Mora tih biti testnih. Meni se osobno auto ne sviđa. U toj klasi bi pumu uzeo. Mislim da nije neka razlika. Nju nisu gledali?

Nek mi neko kaže koliko je mogao ići km 1.9 d iz golfa 3 a koliko iz ibize i felicije?? U feliciji su bili najgori. Na stranu što je auto kramp ali je motor vw

Ti konstantno govoriš o svom autu, a ja o ovom Ecosportu

Link to comment
Share on other sites

Baš sam čekao da to netko napiše :D Ali onda se sjetim da im je alternativa Yaris Cross, tako da im dizajn valjda zaista nije bitan. Iako, znam, znam, ukusi...

Ja ovako brzinski kad izguglam ispada da je Ecosport samo 50-ak kg lakši od Dadinog, tako da mi nema logike da troši toliko više u odnosu na njegov. Ali onda opet kad pogledam na što liči ta skalamerija od Ecosporta, na prvu dobivam dojam 'aerodinamičke kočnice', pa me i ne čudi.

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.