Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

3 hours ago, frenchkey said:

To pomorci kupuju svojim zenama jer nema ligen siceve :bigl:

ma ima tu mjesta za inovacije...ko još gleda na siceve...veliki gepek sa ravnom podnicom i deri😅

9 minutes ago, MB110 said:

Meni je na tom autu super što se gepek otvara u stranu.

a ovo je čak i bolje jer imaš zaklonjenu jednu stranu 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filipbabok said:

Ti konstantno govoriš o svom autu, a ja o ovom Ecosportu

Moj ima isti motor i teži 200 kg. Kak može manje trošiti od tog?

Link to comment
Share on other sites

Nije li tvoj onaj sa 100 konja? A mjenjač, a aerodinamika?

ja se u potpunosti oslanjam na SM jer se u slučaju oba moja auta potrošnja poklapa unutar 2%

Link to comment
Share on other sites

Pokrili su trošak, Zubak je zvao Mađare, oni stigli po auto, Mađar nije razumio 3 od 5 riječi engleskog, naš kombi nas dovezao doma jer je usput bio, al ono neugodno iskustvo... 
Za 2 tjedna ja pičim tim Kodiaqom iznad Munstera, nadam se da bu Pere dostupan na mob ako gdje zapne... Haha
Pere je za ekipu uvijek spreman![emoji1360][emoji1360][emoji4]
Münster mi je daleko al ak crkne prije, taman!![emoji16]
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, filipbabok said:

Nije li tvoj onaj sa 100 konja? A mjenjač, a aerodinamika?

ja se u potpunosti oslanjam na SM jer se u slučaju oba moja auta potrošnja poklapa unutar 2%

Pa aerodinamika monovolumena? Kakva može biti? Oba su 6 brzina a razlika u potrošnji između mog 105 i 125 ne postoji. Najbolje ako bi ljudi mogli probati auto. Njih ima testnih,bar mislim. Ali upozori ih na idiotska zadnja vrata. Otvaraju se u stranu. Užas ako nema prostora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pere said:

Pere je za ekipu uvijek spreman!emoji1360.pngemoji1360.pngemoji4.png
Münster mi je daleko al ak crkne prije, taman!!emoji16.png

Znam da ti nebu blizu. Al ono, ak bu panika, potegneš ti par stotina.. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dado_sk said:

 Ali sto ljudi,sto ukusa.  Auto je ogavni bezlični kramp. 

jel ti to ozbiljno ili ja ne kuzim humor?

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

Pa aerodinamika monovolumena? Kakva može biti? Oba su 6 brzina a razlika u potrošnji između mog 105 i 125 ne postoji. Najbolje ako bi ljudi mogli probati auto. Njih ima testnih,bar mislim. Ali upozori ih na idiotska zadnja vrata. Otvaraju se u stranu. Užas ako nema prostora. 
Uu za ta vrata mi je pricao frend iz AH. Ljudi su znali odustajati od kupnje samo radi toga
Link to comment
Share on other sites

Nisam ljubitelj forda, ali ta vrata bi bila problem zbog…? Estetika?

kontra vrata kod Merive i … (valjda b-max) ne izazivaj takav problem…

Link to comment
Share on other sites

Znam da ti nebu blizu. Al ono, ak bu panika, potegneš ti par stotina.. 
Ve dok velis, cim vise km tim bolje [emoji16] :hdbg:
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, filipbabok said:

Nisam ljubitelj forda, ali ta vrata bi bila problem zbog…? Estetika?

kontra vrata kod Merive i … (valjda b-max) ne izazivaj takav problem…

Ako se ne varam, kod Merive su kontra straznja vrata, a ovdje vrata gepeka, sto moze dovesti do poprilicno zanimljivih situacija pri planiranju parkiranja i utovara.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ljubitelj forda, ali ta vrata bi bila problem zbog…? Estetika?
kontra vrata kod Merive i … (valjda b-max) ne izazivaj takav problem…
Pa nebi reko da je estetika problem, barem dok su zatvorena74f724bf4fb7987794a71e007dba1107.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ja bi takav auto gledao kao drugi auto, ili kao prvi, ali da imam drugi za ne daj Bože.

Tih auta nema kod nas nešto pretjerano, auto je nakrcan opremom, a to znači da je super dok je auto u garanciji, odnosno dok ne moraš sam plaćat i čekat skupocjene i za naše tržište rijetke dijelove.

Naravno, može bit da auto bude samo redovno održavanje narednih 100k km, što bi bilo super, ne znači da neće tako i bit, ali treba uzet sa rezervom zbog gore navedenih razloga, barem ja to tako gledam.🤷‍♂️

Btw, navijam za japansko vozilo uvijek😁

Link to comment
Share on other sites

reno v6 bi trebao biti unutra, bili smo odrzavali jednog m30, ali mislim da nije bio isti model

Link to comment
Share on other sites

Ako je motor V9X to je Renaultov motor.
Išao je u Pathfinder, Navaru, Latitude i Laguna Coupe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 04. 01. 2022. at 19:59, Domagoj84 said:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-dci-110-oglas-35834531

 

Šta vam se ljudi čini od ovoga?

Cijene su slične za ove slabo opremljene. Mogu pogledat auto u subotu. Dovezeno iz Njemačke..Trgovac mi dao broj šasije, probat ću sutra nešto saznati o njemu. Ako netko ovdje može, javite se na PM ;)

 

Jel ima itko kakvih saznanja o ovoj auto kući?

 

 

Evo dobio više informacija o autu, po servisima kilometraža odgovara, prva reg je bila 07/2018.. U subotu ga idem pogledati, možda i kupiti. Nije neka oprema (BUSINESS), ali to je sasvim zadovoljavajuće.

Po novonabavnoj cijeni vozila u HR i co2, PPMV ispada relativno mali ~1500 kn (plus ostale papilove, zbrinjavanje otpadnih, homologacija...)

 

Ako dođe do kupovine, čitam da je trošak prijepis+"zoll" (izvozne) tablice u SLO ~100€ ukupno. Dali je itko upoznat sa procedurom oko Slovenskih izvoznih tablica? Pretpostavljam da se subotom teško bude odradilo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Domagoj84 said:

 

Evo dobio više informacija o autu, po servisima kilometraža odgovara, prva reg je bila 07/2018.. U subotu ga idem pogledati, možda i kupiti. Nije neka oprema (BUSINESS), ali to je sasvim zadovoljavajuće.

Po novonabavnoj cijeni vozila u HR i co2, PPMV ispada relativno mali ~1500 kn (plus ostale papilove, zbrinjavanje otpadnih, homologacija...)

 

Ako dođe do kupovine, čitam da je trošak prijepis+"zoll" (izvozne) tablice u SLO ~100€ ukupno. Dali je itko upoznat sa procedurom oko Slovenskih izvoznih tablica? Pretpostavljam da se subotom teško bude odradilo.

Prethodno provjeri je li imao popravke anlasera vezano za hidroudar kod kondenzacije vode u IC.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, direstraits said:

Prethodno provjeri je li imao popravke anlasera vezano za hidroudar kod kondenzacije vode u IC.

Ček malo, znam da sam po ovom forumu čitao o pojavi kondenzata u IC i hidroudaru, ali... Pa zar neće cili motor da se razleti od hidroudara, koga briga za alnaser onda. Ili oćeš reć da neki "prežive" pa se pokrpaju?

Link to comment
Share on other sites

Da, dosta ih preživi. Ovdje redovno zimi bude stotine slučajeva crkavanja. I tako svake godine. 

Link to comment
Share on other sites

@robyakarider @mata73  Je, to je taj motor. Meni bi to bio plus a ne minus, ili? 

Koliko čitam po svim mogucim stranama kaj sam pronašao auto je dobar, ima par sitnica koje nisu top ali sve u svemu hvale izuzetnu udobnost (što mi je bitno), izolaciju, kvalitetu izrade itd.. Ima neke bedastoće i premali gepek ali sve u svemu bi trebao bit dobar auto. A kad se gleda elektronika  nekak mi se čini da to Japanci ne bi zeznuli. Idem ga probat kak veli @petak sutra, u petak, pa.bumo vidli ! 😀

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.