Jump to content

Gorivo


shorva

Recommended Posts

8 hours ago, Domba said:

Davno sam rekao bilo koji auto može kupiti svatko, ali održavanje je problem.

Ako radi za 800 eura, kupiti ćeš par godina staru Daciu benzinica ili plinasa, održavati i voziti. Nećeš kupiti Kadjara ili slično.

Apsolutno se slažem s ovim, postoji nepisano pravilo da imaš za održavanje auta ako možeš kupiti dva takva auta. Znam nekoliko ljudi koji su forsirali sportske verzije automobila samo da se pokazuju da imaju neki sport i skupili svu ušteđevinu da ga uspiju kupiti. Naravno da kada su onda došli na red porezi, servisi i osiguranje da je bilo kukanje i pljuvanje po previsokim cijenama i da je to sve krađa....kakva krađa brate sam si odabrao i kupio takav auto, nitko te nije tjerao na to. O kasku neću ni pričati, nisu kupili ni k od kaska, do prve nesreće, nakon toga će se auto prodavati vjerojatno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ninoo said:

Apsolutno se slažem s ovim, postoji nepisano pravilo da imaš za održavanje auta ako možeš kupiti dva takva auta. Znam nekoliko ljudi koji su forsirali sportske verzije automobila samo da se pokazuju da imaju neki sport i skupili svu ušteđevinu da ga uspiju kupiti. Naravno da kada su onda došli na red porezi, servisi i osiguranje da je bilo kukanje i pljuvanje po previsokim cijenama i da je to sve krađa....kakva krađa brate sam si odabrao i kupio takav auto, nitko te nije tjerao na to. O kasku neću ni pričati, nisu kupili ni k od kaska, do prve nesreće, nakon toga će se auto prodavati vjerojatno...

Yep, da niš ne rikne plačaš sve više, od goriva, dijelova i sl... a kamoli gume koju su većinom niskoprofilne šlape koje koštaju i 2x od nekih normalnih guma... pa su veće čeljusti pa ide skuplje kočione pločice... itd...

Link to comment
Share on other sites

Malo i vi pretjerujete, svi ti stari auti koje ste nabrojali su 99% odroni, ne mozes naci dobru golf V a kamo li nešto starije.

Ja imam dci euro 5 sa dpf-om i egr-om i vozi se cesto po gradu i kratkima relacijama.. sad je blizu 200k km i nema nikakvih problema i vuce kao nov, ali ja kad izađem na otvorenu cestu se ne kilavim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bilo je tu dosta dobro objašnjeno u topicu, sa dosta kvalitetnih argumenata, ali baš ne zanima kako ce taj odnos cijene dizela i benzina ici dalje i da li stvarno više nikad dizel neće biti jeftiniji.

Link to comment
Share on other sites

Nađe se tu i tamo nešto staro očuvano ali to ode brzo. Bio je jedan avensis 2.2 d4d s 100 tkm . 2004 ili 5. Otišao u trenu. Golf 3 TDI ne postoji više da nije trul. 

Link to comment
Share on other sites

Bilo je tu dosta dobro objašnjeno u topicu, sa dosta kvalitetnih argumenata, ali baš ne zanima kako ce taj odnos cijene dizela i benzina ici dalje i da li stvarno više nikad dizel neće biti jeftiniji.
Bit ce ako se i kad rusiji ukinu sankcije..
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

Ljudi zive iznad svojih mogucnosti.
Ne samo sto se tice auta, nego opcenito.

Hrvati sasvim sigurno u velikom postotku , imat plaću ispod 1000 eura a kupit novi auto na kredu a često to i nije jedini kredit u porodici mogu samo ljudi kojima su kako volim reć svrake pamet popile.

1 hour ago, ivan.martinko said:
3 hours ago, AllesGut said:
Bilo je tu dosta dobro objašnjeno u topicu, sa dosta kvalitetnih argumenata, ali baš ne zanima kako ce taj odnos cijene dizela i benzina ici dalje i da li stvarno više nikad dizel neće biti jeftiniji.

Bit ce ako se i kad rusiji ukinu sankcije..

Dizel više nikad neće bit jeftiniji od benzina (volio bi da se varam , ali ne ) iz prostog razloga jer to je radi ekologije u najvećoj mjeri. Nema to veze sa Ukrajinom ni ničim sličnim.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AllesGut said:

Bilo je tu dosta dobro objašnjeno u topicu, sa dosta kvalitetnih argumenata, ali baš ne zanima kako ce taj odnos cijene dizela i benzina ici dalje i da li stvarno više nikad dizel neće biti jeftiniji.

Čini se da je odzvonilo jeftinim energentima općenito... bar za Europu.

Ja sam s mojim autom napravio 167.000km u 14 godina.
Kupio sam ga 2.5god staroga.

Koštao me 1.40kn/km odnosno oko 226.000kn, a imam jedan od najjeftinijih auta za kupiti i održavati, a i jedan od najzahvalnijih po tom pitanju.

Od toga servisi i održavanje su najmanja stavka. Veći popravci su bili nova letva volana prije 2god i novi kiler kabine prije godinu i pol. Ostalo je više-manje bilo redovno održavanje i rok službe.

Na benzin otpada nešto više od 100.000kn, registracija 40.000kn, gubitak vrijednosti 40.000kn, gume 8.000kn, 30.000kn redovno održavanje, servisi i dijelovi, 5000kn izmjene ulja. Ostalo su cestarine, CMV porez, parking, pranje, šminka i sl.

Link to comment
Share on other sites

Odzvonilo je jer su prekinute veze sa rusijom koja je najbliza i drzava najbogatija svim resursima.
Kad maknu idiote sa vlasti i prestanu s idiotskom politikom tipa sjeverne koreje, mozda ponovno pocne trgovina s njima..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najjeftiniji na tom potezu,a i u Zagrebu  je Tifon Buzin sa 6,48.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je, za sva goriva Tifon je na tom potezu najjeftiniji - dodatno na tu cijenu goriva ide još -18 lp po litri na Kaufland aplikaciju ili - 15 lp po litri na HAK-Tifon karticu.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sramota da u Kastelima ima jeftiniji lpg nego u prestolnici.
6,30 bez ikakvih popusta

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, frenchkey said:

Sramota da u Kastelima ima jeftiniji lpg nego u prestolnici.
6,30 bez ikakvih popusta

Ljepo je to ljepo ali do kad će te cjene trajati , mislim na plin a i ostalo . 

Link to comment
Share on other sites



Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk



Tako je, za sva goriva Tifon je na tom potezu najjeftiniji - dodatno na tu cijenu goriva ide još -18 lp po litri na Kaufland aplikaciju ili - 15 lp po litri na HAK-Tifon karticu.  
Kak misliš da je jeftinije ako imaš Kaufland aplikaciju?

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Unutar aplikacije Kaufland postoji sekcija partnerske pogodnosti. Među njima je i kod za Tifton benzinske postaje. Kod skeniraju na blagajni prije plaćanja računa i dobiješ popust od 18 lipa po litri goriva. Na potezu VG-ZG Tifon je i inače najjeftiniji,  ali sa ovim popustom je još isplativije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Rijeci  je jos skuplji, 7,05 imaju skoro sve pumpe,kao da su se dogovorili u vezi toga...
A vidim u Kastel Starom je 6,15 na Lisana Komerc
https://mzoe-gor.hr/#main-nav-open
Ova stranica je super za cekirati cijene goriva
Da to je Breskovic pumpa, znaci pojeftinio još od onih 6i30
Link to comment
Share on other sites

Vidim ja što se sprema i bit će nam skupo i sve skuplje se vozit bez obzira na opciju pogona.. Samo kad zagusti kanta goriva se uvijek nađe, a struja samo ide iz utičnice.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je skupo jer je to industrijska struja koja nije pod mjerama vlade. Socijalna mjera niske cijene. Ako kod kuće puniš,još je ok. Samo ako imaš uvjete. Ja ne. 5 kat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jos kad uvedu ove namete za ceste,autopute i zeljeznice u ti cijenu "litre" struje bit Ce jos i skuplje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.