Jump to content

Izmjena leteći ležaji clio197/200


Hrv20

Recommended Posts

1 hour ago, MilosB said:

@Zrmi RS kolko km ima tvoj auto ako nije tajna?

Puno. Blizim se uskoro 318000km. S tim oduzmi 85000km kada je ugrađen novi motor. Ovaj koji je sad u njemu. Dakle 233000km. Auto ide i dalje i radi mirno kao sat. Osim sto na brzinama od 120-130km/h omasti auspuh tj nastavke. Budu crni masni. Karike su problem vise nego gumice ventila. Moja predpostavka. Iako sam probao sve. Od oil stop smoker-a, oil savera, keramike....eto nisam jos mjenjao pcv ventil jedino....al sumnjam da on igra ikakvu ulogu u tome. 

Link to comment
Share on other sites

@Zrmi RS zasto mislis onda da ti treba bilo sta bolje od onoga sta imas sada ? Tvoj still voznje motor izdrzao 200ooo km , i to hebeno nasviran motor vec tvornicki... vecina slicnih NA ne dura ni blizu tolko a ako dura (honda) onda krene da pije ulje mnogo ranije nego tvoj sta je... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilosB said:

@Zrmi RS zasto mislis onda da ti treba bilo sta bolje od onoga sta imas sada ? Tvoj still voznje motor izdrzao 200ooo km , i to hebeno nasviran motor vec tvornicki... vecina slicnih NA ne dura ni blizu tolko a ako dura (honda) onda krene da pije ulje mnogo ranije nego tvoj sta je... 

To su mi i BB rekli hehehe. Ma ono samo da se motor ne otvori a ono stubline ili kak se to vec zove ili klipovi dobili pa da mi i o ako veliki trosak nebude hos veci. Nznm kakva je radilica na tim km i klipovi, klipnjace. Jbga sad....

Link to comment
Share on other sites

Opet ovaj sa hondom..pomalo mi je to sve čudno 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

nikad boljeg dozivljaja u voznji nego u hondi. vozis jedva 60, imas osjecaj da vozis barem 120 :D jbt u mazdi uz piramidu lagani gas 90 osjecaj 40... ... sva sreca nikad nisam naleteo u patrolu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ideš sve dublje i dublje..ni još jedan 1.9dci te nebi iz ovoga izvukao

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

da citiram prijatelja Rijeckog :D

"kad vidim nekog nabrijanog, i tebe pored njega, i onda lagano zakovitla malo dima iz auspuha, znam da krece igra" 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Prosao je prvi april :D nije vrijeme za tako jake fore :D

a dci ko dci.. Napere i onako tog njegovog rs-a :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 05. 09. 2023. at 22:01, Zrmi RS said:

Oprosti ali ja nisam bas vise tako cesto na forumu. Ovo mi se ucinila kao zanimljiva tema. Klima je rijesena, imao sam krivi kompresor ugradjen. Evo recimo Goranovo znanje me je fasciniralo pa me ujedno pocelo zanimati i malo vise iako sam u tom podrucju totalni tudum jbga....

Ne volim se drugima petljat u posao

Ako Belinic slaze onda stavi unutra sta ti on kaze, jer on odgovara za to da to bude dobro i kak spada

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.ebay.com/itm/275718194413?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=TyMMmM-_SIe&sssrc=4429486&ssuid=_BZuKOzHRyu&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

 

Ovo su original ventili, ali popricno stara kutija. Zanima me s obzirom da je ovo original jel smeta sto su "stari" tj. dugo stoje i imaju na glavi pokoju grecu?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je dali po Vama sto slazete motore ima lakve veze to malo zgrebano i jel to ok za kupit? S obzirom da ko zna hoce li novih i biti i kada....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zrmi RS said:

Pitanje je dali po Vama sto slazete motore ima lakve veze to malo zgrebano i jel to ok za kupit? S obzirom da ko zna hoce li novih i biti i kada....

Koji je vrag zagreban na novim originalnim ventilima? Ja ne vidim ovako na slici . Ako i ima neku tvorničku crticu po pečurki kakav je problem kad dođe glava sa obrade (pretpostavljam da će ići na obradu sjedišta itd) lagano prešlajfovati ventile . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zrmi RS said:

Pitanje je dali po Vama sto slazete motore ima lakve veze to malo zgrebano i jel to ok za kupit? S obzirom da ko zna hoce li novih i biti i kada....

Svakako.. Venntili isto idu na poliranje tako da... Ako su za turbo motor i pašu na na tvoj motor još bolje... Mada nevidim razloga sto te koci od "zamjenski ventila" 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemaju nikakve veze te “ogrebotine”, mene vise muci sto ona ima zemlje ispod noktiju..

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Sto je i zasto zagrebano nznm. Vidite da je kutija zuto crna, sad su bijele. Dakle to stoji ko zna od kada. Vjerojatno se negdje ostetilo zagrebalo od pretumbavanja sta ja znam. Ide sve oem. Za jace nemam a i meni je za moj stil voznje dovoljno. Mislim da je samo bitan dosjed, to bas i ne vidim najbolje...

Screenshot_20230919_121219_eBay.thumb.jpg.c7f7007263404feb45a1baaba99f0817.jpgScreenshot_20230919_121345_eBay.thumb.jpg.e496f2d60f55b5b72b8d3264133f9569.jpgScreenshot_20230919_121234_eBay.thumb.jpg.113d2b86b132f4558418266e863b5963.jpgScreenshot_20230919_121419_eBay.thumb.jpg.b1094b6de90467a2403497fb8f04ab76.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uzmi i miran.Kad hoceš sve Oem.. .Kako kazes za tvoj stil i više nego dovoljno i zamjenski.. Na mom Rx4 su "zamjenski" uzeti u Anđelka ima 4-5godina i to je auto na plin... Tako da su sigurno vise optereceni nego na  benzin, a napravili su vec 80000tkm..A auto je sad na 340000.. I netroši ulje uradjena glava.. 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Just now, macak said:

Uzmi i miran.. Kako kazes za tvoj stil i više nego dovoljno.. Na mom Rx4 su "zamjenski" uzeti u Anđelka ima 4-5godina i to je auto na plin... Tako da su sigurno vise optereceni nego benzina a napravili su vec 80000tkm..A auto je sad na 340000.. I netroši ulje uradjena glava.. 

Ma ovo i jesu oem ventili za moj auto. Znaci moraju pratit performanse istog. Jedino me brinulo to sto su zgrebani i sto je ambalaza stara. Sumnjam da su oem ventile mjenjali....zamjenski navodno nisu iz jednog komada kao oem. Za ove sto slazu vjerojatno bi isli na bolje/skuplje....

Link to comment
Share on other sites

Daj to nekom ko ti radi i složit će ti glavu i što već treba . To izgleda kao da je neko nekud vucarao ili nabacao ali zato i jest majstor koji će složit glavu da sve bude ok .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nema te sta bit strah ti crtica to su gluposti ventili se svakako šlajfaju poliraju - uskladjuju sa glavom.... Da sad nepametujem..... Bolje skuplje idu ovi sta dizu snagu i vrte taj motor na max.... 

4 minutes ago, Zrmi RS said:

Ma ovo i jesu oem ventili za moj auto. Znaci moraju pratit performanse istog. Jedino me brinulo to sto su zgrebani i sto je ambalaza stara. Sumnjam da su oem ventile mjenjali....zamjenski navodno nisu iz jednog komada kao oem. Za ove sto slazu vjerojatno bi isli na bolje/skuplje....

 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, macak said:

Ma nema te sta bit strah ti crtica to su gluposti ventili se svakako šlajfaju poliraju - uskladjuju sa glavom.... Da sad nepametujem..... Bolje skuplje idu ovi sta dizu snagu i vrte taj motor na max.... 

 

I novi se slajfaju??

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.