Jump to content

Izmjena leteći ležaji clio197/200


Hrv20

Recommended Posts

13 minutes ago, Zrmi RS said:

I novi se slajfaju??

Iposlije slaganja provjeravaju na nepropusnost (ako je majstor voljan). A trebao bi biti .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Zrmi RS said:

.....zamjenski navodno nisu iz jednog komada kao oem....

vecina najjakijih ventila su visedjelni... nema to nikakve veze...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zrmi RS said:

Ok. A vodilice ventila to se radi na obradi glave ili ja kupujem?

Pa onaj koji ti radi obradu glave zamjenit će i vodilice , a ko će ih kupiti dogovori sa tim koji radi strojnu obradu. Kako bi obrusio sjedišta a da nije zamjeenio vodilice .

Link to comment
Share on other sites

Pa moraju se vodilice radit kaj ne. Idu novi ventili pa nznm ako ima lufta ili. Znam da su minrekli da se to radi. Al ja sam neuk u tome pa sam pitam

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilosB said:

cek cek, zas bi mijenjao vodilice da bi radio sjedista ?

To vrijedi ako je naumio promjeniti vodilice . E pa zato jer većinom provrt  vodilice drži centar stroju .Pa od prastarog rada sa glodalima ide se kroz vodilicu . Ja takav stroj koji brusi sjedišta da su 100% u centru bez da trn uđe kroz vodilicu koja drži centar nisam vidio .

Link to comment
Share on other sites

@trapavi ako se mijenjaju vodilice definitivno, ali realno ne zna dal se trebaju mijenjat bez da se izmjere. a ako se ne mijenjaju onda se brusi u postojecoj :) 

i da znam da os (ne samo centar) drzi vodilica :) 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilosB said:

@trapavi ako se mijenjaju vodilice definitivno, ali realno ne zna dal se trebaju mijenjat bez da se izmjere. a ako se ne mijenjaju onda se brusi u postojecoj :) 

i da znam da os (ne samo centar) drzi vodilica :) 

 

Glupo je tako diskutirat što treba a što ne . Za čovjeka bi najbolje bilo da ljepo odabere majstora u koga ima povjerenja a taj će valjda znat što treba brusiti , mjenjati ili što već misli. Tako i tako neće ništa raditi sam pa mora imati nekog u koga ima povjerenja . 

Ne znam što misli sa ostatkom motora , vjerovatno generalku pa će i tu dobit savjet što da i što nije manje bitno koliko će sve to koštati . A siguran sam da neće malo, danas se baš majstori ne trgaju za te dugotrajne poslove .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ide u Zg kod BB. Tamo su mi dijelovi jedan dio a drugi kod mene. Imam sve brtve, karike, ventile ( jos jedni fale), gumice ventila, nova pumpa ulja sa zibcanikom i sa svime. U biti jos hidropodizace ventila trebam, nznm da uzmem i klackalice uz njih ili ne. Cak sam razmisljao i o klipnjacama ali onds mogu cijeli motor zamjenit. Imam sve lezajeve jedino aksijslne ali to ce oni jer ima 3 vrste i tak. Mene sam eto zanima taj posao pa sam se raspisao. Volio bih to sve gledat uzivo jel volim to ali jbga nemam vremena. Kazem koce me ti ventili i onda da dogovorim datum kad cu ga odvest. Naravno tu onds opet remenje koje sam mjenjao nedavno i tak pizdarije. No nemogu rec da auto neide. Na 210 sam pustio gas nisam vise neki dan jer pri tome je uzas s uljem. Opet brine me sto ce bit kad se ave to otvori. Koliko je sve u nekoj toleranciji i to al jbga nemogu vise cekat....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zrmi RS said:

Ma ide u Zg kod BB. Tamo su mi dijelovi jedan dio a drugi kod mene. Imam sve brtve, karike, ventile ( jos jedni fale), gumice ventila, nova pumpa ulja sa zibcanikom i sa svime. U biti jos hidropodizace ventila trebam, nznm da uzmem i klackalice uz njih ili ne. Cak sam razmisljao i o klipnjacama ali onds mogu cijeli motor zamjenit. Imam sve lezajeve jedino aksijslne ali to ce oni jer ima 3 vrste i tak. Mene sam eto zanima taj posao pa sam se raspisao. Volio bih to sve gledat uzivo jel volim to ali jbga nemam vremena. Kazem koce me ti ventili i onda da dogovorim datum kad cu ga odvest. Naravno tu onds opet remenje koje sam mjenjao nedavno i tak pizdarije. No nemogu rec da auto neide. Na 210 sam pustio gas nisam vise neki dan jer pri tome je uzas s uljem. Opet brine me sto ce bit kad se ave to otvori. Koliko je sve u nekoj toleranciji i to al jbga nemogu vise cekat....

Ponovo govorim , zato moraš imat majstora u kog imaš povjerenje, on će vidit što je dotrajalo a što ne ili da se drugčije izrazim što treba mjenjat a što ne . Jedino moj savjet ti je da pitaš prije početka koliko će koštati pa da možeš odlučiti . U svakom slučaju sretno .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kupio ih. Sad imam vise manje sve. Jos hidropodizače. Klackalice nznm jel to treba isto mjenjat i one opruge ili ne? 

Link to comment
Share on other sites

Upadam ko padobranac jer nisam pratio od pocetka, o kojem se autu radi i zakaj se radi generalka? Koji je razlog?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, josipp said:

Upadam ko padobranac jer nisam pratio od pocetka, o kojem se autu radi i zakaj se radi generalka? Koji je razlog?

Moj clio 197 RS. Troši ulje. NA 1000km zavisi može i do 1L na AC. Gradom cca oko 0.5L-0.7L. u 11 mjesecu ga vozim u Zagreb. Inače sve normalno s motorom i radi ko sat s obzirom na 320000km. Doduše na 85000km je zamjenjen motor tako da i ovaj ima dosta km.

Link to comment
Share on other sites

Aha, dosta si natuko km s autom koji je vise kao vikend auto. Javi kad se skine glava kaj majstori budu utvrdili bas me zanima daljni tijek dogadanja

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, josipp said:

Aha, dosta si natuko km s autom koji je vise kao vikend auto. Javi kad se skine glava kaj majstori budu utvrdili bas me zanima daljni tijek dogadanja

Ja se vozim i servisiram ga. Da prvi motor nisam carobiraons kvazi tunerima, nebi ni vrisnuo. Vidjet cemo kad ga odvezem, ali dok nismo sve nabavili nema smisla da tamo ceka, a cekao bi pola godine. I ove jedne ventile sam zadnje s ebaya nasao. Ja ovdje govorim o mom slucaju gdje je sve oem!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zrmi RS said:

Ja se vozim i servisiram ga. Da prvi motor nisam carobiraons kvazi tunerima, nebi ni vrisnuo. Vidjet cemo kad ga odvezem, ali dok nismo sve nabavili nema smisla da tamo ceka, a cekao bi pola godine. I ove jedne ventile sam zadnje s ebaya nasao. Ja ovdje govorim o mom slucaju gdje je sve oem!

Kaj sivh 16 si kupio? Vise se ne sjecam slike al ko da mi je u glavi da ih je 8 bilo...velim ne sjecam se vise kaj sam bio vidio

Link to comment
Share on other sites

On 27. 09. 2023. at 18:24, Goran_ said:

Kaj sivh 16 si kupio? Vise se ne sjecam slike al ko da mi je u glavi da ih je 8 bilo...velim ne sjecam se vise kaj sam bio vidio

Dobro si vidjeo. Jedni su usisni u Renault Fornixu, a drugih ispusnih nema i ko zna hoce doci ikad. Stoga sam ove koji su ispusni nabavio zadnje s ebaya. Stara kutija ali isti k....nisam htio riskirat da nestanu, a ako dodju u Renault jos jedan set lako nekom prodam jer ih trebaju...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Zrmi RS said:

Dobro si vidjeo. Jedni su usisni u Renault Fornixu, a drugih ispusnih nema i ko zna hoce doci ikad. Stoga sam ove koji su ispusni nabavio zadnje s ebaya. Stara kutija ali isti k....nisam htio riskirat da nestanu, a ako dodju u Renault jos jedan set lako nekom prodam jer ih trebaju...

A to mislim, ak si usisne mos rijesit onda je sve tu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28. 09. 2023. at 22:51, Goran_ said:

A to mislim, ak si usisne mos rijesit onda je sve tu

Gorane ajd ako ipak želim stavit ARP šarafe klipnjača, odakle da ih najbolje kupim, tj. odakle će mi najbrže doći?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hrv20 said:

Meni su došli za 4-5 dana od uplate.

Puremotorsport

Nisam ni tražio nigdje više.

Ma da zatvoreni su s narudzbama do 30-tog... Koliko te izaslo na kraju?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.