Jump to content

R4 GTL '88. Žorž II


ivan08

Recommended Posts

slika.thumb.png.39fe93f8cc0b1e6c818743236c6127f0.png

Moj je u dobrom društvu.

Kako je za sutra predviđen povratak sina razmetnoga u dvorište ubrzao sam radove. Pregledane poluosovine, ustanovljeno da je desni unutrašnji zglob u manjku s dijelovima. Jedna pločica koja dolazi na kraj poluosovine a drži oprugu koja drži napet zglob je pukla. Na sreću nije napravila neku štetu. A mogao bih dobiti ispravnu uz pomoć dobrih ljudi. Kupljene su univerzalne manžetne i to će se pripasati. Eto toliko.

slika.thumb.png.b65da90a27f7395ec77d0a9e6b61cfd0.png

slika.thumb.png.fc01a17bb7da8315b8cc1ed1c84d9677.pngslika.thumb.png.9aa578f4e469893a4ad932107b6350aa.pngslika.thumb.png.2e9f57861b14ceb1917312c3c9bc7601.png

Ajd laku noć.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Brljavi i fušari :bigl:

 

To mu je za preprodaju i brzo okretanje neke količine novca :zivili:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@petakDok je ovaca bit će i vune. :ahaa: Do sada sam bio ovca. Sada kad sam ušao u ovo vidim gdje leži lova. Već tražim slijedeći projekt. Navukao sam se. 😆

@frenchkeyi žena mi to isto kaže. 🤣

Moram priznati da me je malo poslužila i sreća. Jer prati hrabre.

Edited by ivan08
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratija se Šime. Upravo komentiram sa suprugom kako na slikama boja izgleda drugačije.

slika.thumb.png.073967be3d403f499172f164caf22cac.pngslika.thumb.png.c2da71567587fb7418ca140514520a3d.pngslika.thumb.png.90925c79f510860811e75de650872f40.pngslika.thumb.png.2966f507f1d5f61d0a36cf0a623bea9d.png

U međuvremenu sam se dao u obnovu pedala i malo pobrusio kućište kad ono.... pukla sajla kvačila. Što je najbolje kada sam ga parkirao prije rastavljanja kvačilo je funkcioniralo sasvim normalno. Ali kooratz dragi gledatelji. Kako to obično biva, ni na donoru ta stavka ne postoji. Ništa, krenem u potragu i naletim na lika koji je nekada davno imao trgovinu autodijelovima i veli da ima pun podrum neraspakiranih dijelova i nekih tamo sajli. Pitam konkretno za ovu moju veli ajd pogledat će. Otegao se dan kao ciganska godina kad je zazvonio telefon. Mjere i oblik odgovaraju tako da stiže poštom slijedeći tjedan.

slika.thumb.png.79277baf3ebb251a15a685567a8fcdd6.png

slika.thumb.png.53189c34f2e48754ec1b8aa9a7dc0117.pngslika.thumb.png.f1de49002af1c505bc60b0a9d7863e85.pngslika.thumb.png.b1bedfcc127499dd048f02ce53ca39a0.png

Ubijen sam danas tako da hvala na pažnji i doviđenja do sutra.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, frenchkey said:

Vidim da je netko kaznio palac cekicem :bigl:

Ljubavni trokut palca, ključa 17 i šasije. Šta sam sve opsovao da su i ptice prestale pjevati.🤬

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Svaki dan dodjem na forum da vidim kako napreduje ova cetvorka.🙂

Na onoj prvoj slici kod limara mi se boja nije svidjela a sada na dnevnom svjetlu izgleda odlicno.

Bit ce to super kada dodju branici, štopke, farovi...bas ti zavidim na autu. 😀

Da imam tako neku cetvorku, doveo bi ju do stanja da je dovoljno pouzdana za jedan road trip do Pariza...ili Azurna obala.🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dule said:

Svaki dan dodjem na forum da vidim kako napreduje ova cetvorka.🙂

Na onoj prvoj slici kod limara mi se boja nije svidjela a sada na dnevnom svjetlu izgleda odlicno.

Bit ce to super kada dodju branici, štopke, farovi...bas ti zavidim na autu. 😀

Da imam tako neku cetvorku, doveo bi ju do stanja da je dovoljno pouzdana za jedan road trip do Pariza...ili Azurna obala.🙂

Ajd neka netko slini i za mojim autom.😆 Boja je u zbilji malo tamnija. Trenutno se radi na tome da bude pouzdan, sve što zahtijeva obnovu ili popravak će se riješiti. Kočnice i pogonski sklop su mi na prvom mjestu. U konačnici će to biti daily. Da je to nekakav Parisienne bila bi to sasvim druga priča. Taj bi spavao u kući na tepihu. Ovaj će biti Katrica za sve. Poslao sam mlađem sinu fotke ofarbanog jer ga nije vidio uživo. Rekao je da ga slobodno iznenadim za rođendan. E, dečko. Ne ide to tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ivan08 said:

Ajd neka netko slini i za mojim autom.😆 Boja je u zbilji malo tamnija. Trenutno se radi na tome da bude pouzdan, sve što zahtijeva obnovu ili popravak će se riješiti. Kočnice i pogonski sklop su mi na prvom mjestu. U konačnici će to biti daily. Da je to nekakav Parisienne bila bi to sasvim druga priča. Taj bi spavao u kući na tepihu. Ovaj će biti Katrica za sve. Poslao sam mlađem sinu fotke ofarbanog jer ga nije vidio uživo. Rekao je da ga slobodno iznenadim za rođendan. E, dečko. Ne ide to tako.

 

Ah, cuj, ima nas jos kojima je cetvorka ipak nesto vise od samog auta.

Mene uz cetvorku vezu lijepa sjecanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mata73 said:

Reci mu da mu Žorža II možeš dati samo da ga odveze na benzinsku i natoči ćaletu.

:yeah:

Mislio je da mi nabavimo njemu jednog. Ali bih onda opet ja završio ispod njega i morao raskapati jer su oni zamislili Žorža II kao projekt "Otac & sinovi" a na kraju je projekt ispao samo "Otac leži u blatu ispod Žorža II". Ali ne smijem se žaliti. Oni zbog posla i drugih obaveza ne sudjeluju previše u fizičkom dijelu projekta ali ravnopravno sudjeluju u financijskom smislu što nije zanemarivo.

I na to sam ponosan.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Boja je bas super, prava za renol, meni se bas svidja, jos kad se uklope svi delovi tek tad ce biti fantazija, pratimo

Link to comment
Share on other sites

Malo sam usporio što se tiče radova na Žoržu jer ganjam karijeru....😆 ali ipak se nešto događa. U dolasku su: set za reparaciju kočnica, sajla kvačila, gumeni blokovi/nosači auspuha, reparirana svjetla i u najavi je jedan mali ali važan paketić sitnih dijelova koje je velikodušno skupio moj mentor, savjetnik i inspiracija @petak. U nastavku slike odrađenog. Montirani su mehanizmi za otvaranje vrata kao i brave i kvake. Ostaje fino podešavanje vrata i prihvata na štokovima što zahtijeva još jedan par ruku. Retrovizori - komada dva. Obojana je još jedna tura sitnih dijelova. Napravljena je nova cijev auspuha koja dolazi odmah iza motora. To je valjda to.... Nedostaje mi guma za vozačeva vrata i vrata gepeka. Nova je skupa a s poštarinom još skuplja. Ukoliko ne iskemijam ništa morat ću se isprsiti. Pa ako netko ima a smeta mu po garaži slobodno neka progovori sada Ili neka šuti zauvijek.

slika.thumb.png.a9a18971d364275ea53b60b634e30169.pngslika.thumb.png.4df1f1ffb8408273d34f05785b26a387.png

slika.thumb.png.c481a487267416fbebc58785a457f3f0.pngslika.thumb.png.15849416af35ab1ece996894af509e8f.pngslika.thumb.png.78b657650823b01b2d2b78ce06289f8a.png

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, direstraits said:

Eo ti lajk

Eto hvala. Nisam neki ovisnik o lajkovima ali je lijepo vidjeti. A i veseli me osobni napredak.

3 minutes ago, baltazar said:

Bitno je da se napreduje

To je motivacija. Kad vidiš rezultate. I odeš zadovoljan na kraju dana na spavanje.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan08 said:

 

Eto hvala. Nisam neki ovisnik o lajkovima ali je lijepo vidjeti. A i veseli me osobni napredak.

To je motivacija. Kad vidiš rezultate. I odeš zadovoljan na kraju dana na spavanje.

I to super rezultati, postovanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vremenske prilike mi nisu naklonjene. Kiša pada pa je tlaka hodati po dvorištu i raditi oko Žorža ali.... Pregrmio sam mokra leđa i složio prednji ovjes. Stigao mi je set za kočnice i odmah sam odradio reparaciju. Slike nemam jer sam zaboravio slikati. Isto tako su stigla i obnovljena svjetla i sajla kvačila. Sajlu još nisam ugradio jer nisam ali svjetla su druga priča. Za cijenu od 500 kn za par se majstor mogao malo i potruditi. Ovako je oprao sjenilo i samo ga metalizirao bez poliranja. Izgleda bolje nego što je bilo ali ipak... Kupio sam tubu poliuretanskog ljepila za šajbe i prihvatio se posla. Upozorenje i podsjetnik samom sebi i svima koji budu pročitali ovo. OBAVEZNO NOSITI RUKAVICE PRILIKOM LJEPLJENJA!! Zašto? Zato što se to govn* lijepi za sve i ne da se oprati s ruku. Prvo sam pokušao istiskivanjem pištoljem u rub sjenila i onda utisnuti staklo. Naravno da se prilikom utiskivanja stakla ljepilo raširilo unutra prema sjenilu. Pao mi je mrak na oči. Izgleda odvratno. Odlučim slijedeće rasporediti prstom po rubu. Ista stvar samo sam zasrao prste, staklo, stražnju stranu sjenila, stol, ženu, mačku, psa i kupaonicu. Mislim oprat ću razrjeđivačem a ono kooratz. Trebalo bi mi 20 litara razrjeđivača jer se otapa ali se razmazuje umjesto da se uklanja. Rola ubrusa i ono pola litre razrjeđivača isparilo za tren a ruke i dalje crne. Sutra (danas) je blagdan i trgovine lakovima i bojama ne rade. Ljut kao pas odem u krpe. Ujutro malo bistrije glave odlučim pokušati već zaljepljen far očistiti od viška tog ljepila. Sa strane je otišlo čeličnom četkom poprilično lako. I ne izgleda loše. Za unutra odlučim obaviti proktološku metodu i kroz otvor za žarulju tankim nožem zađem na rub sjenila i skužim da se ljepilo odvaja. Polako zarežem rub i vrhom noža uspijem odvojiti višak debljine špagete bez oštećenja sjenila. Trebalo mi je cca 45 minuta za jedan. Odradim i drugi i to sad već liči na nešto. Ruke su i dalje crne ali svjetla su bolja. Popodne sam ih i ugradio u kućišta i izgledaju solidno. Dok se ne zagledaš bolje. ali ok. Vidjet ćemo kako će svjetliti. Žena je već odlučila što će mi kupiti za Božić. Evo slika pa se uvjerite.

slika.thumb.png.79967752311c57d762789d5e63f3b1fc.png

slika.thumb.png.20a4c2d7e7a597bd20af4219a443376f.pngslika.thumb.png.643e5b839b2f45c653b86407ee8fa862.png

slika.thumb.png.4c694d06608688d6d399d51110375256.png

Da izbjegnem potrebu za posebnim alatom za pozicioniranje prednjih torzionih šipki pokušao sam ovako. Pošto je torzija na stražnjoj strani fiksirana ispod vozača prednju poziciju sam namjestio po oznakama od prije. Ugurao u donju vilicu i sve zajedno s nosačem vilica podigao na poziciju i rukom pritegnuo vijke. Nakon toga sam s dvije stolarske stege pozicionirao amortizer i pričvrstio ga. Detaljnijih slika nemam jer sam zaboravio.

slika.thumb.png.a4b546d18dca37fc0bc91780ddc45069.pngslika.thumb.png.a9016e0a3c9544234163de38d6cded2d.png

Sutra saga o posebnim navojima koje su francuzići koristili prilikom proizvodnje četvorke a zadržali su istu tehnologiju od '61. do '92. To su čari posjedovanja starijeg auta. Stalno predinfarktno stanje.

zaboravio sam na kraju staviti slike gotovih svjetala. Pa evo.

slika.thumb.png.c7816306be9f814b8f553711163ba204.png

slika.thumb.png.7e2c261956aa8fe8b38402c9bf6bbdb5.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, asterix said:

Za ruke:petrolej! Nema na čemu! Uživaj!emoji3060.png

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
 

Hvala i ipak hvala na savjetu. :yeah: Pokušat ću danas. Ali petrolej kao i razrjeđivač moram kupiti a trgovine boja i lakova nisu radile. Zapravo se ne sjećam kada sam zadnji put u trgovinama mješovitom robom vidio petrolej. Nije da sam ga baš i tražio.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.