Jump to content

TREBAM POMO


Hrci

Recommended Posts

Hm... razmišljam kako da napišem ovaj post, a da ispadnem što manje blesav.. Oni koji prate podforum tuning, mogli su vidjet kako sam ranije pričao o postavljanju ispušnog(http://www.renault-club.net/forum/index.php?showtopic=6649), spomenuo sam servis TP Autosporta i ono što mislim ugradit(po njihovoj preporuci). Jučer je došao i taj dan(napokon); odjurim u Zagreb i već u 08:15 auto je bio na dizalici i radovi su počeli, ovom prigodom pozdravljam dečke iz radione koji su vrhunski obavili svoj posao :hey: . Da skratim, sve je super, sve protočno, bez katalizatora vidljivo sam dobio na performansama... ALI, kad su okrenuli ključ i upalili motor.. nastao je tajac. Bilo je još par ljudi uz mene , nitko nije ništa taj čas rekao i svi su čekali moju reakciju, ja sam bio ukipljen i blijedo sam gledao veliku ovalnu cijev koja strši ispod rezanog branika. Uglavnom, nakon 5 sati rada i truda majstora, moja reakcija(umjesto;bravo, baš lijepo..) je bila: "U je**te.. šta je ovo?!".. Da objasnim: taj zvuk..ne znam kako da opišem taj zvuk.. mo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hrci

    65

  • dalibor

    16

  • Coupe RS

    15

  • Rain

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest domic

PRIJE SVEGA.. :lool::lool::lool: ....

A sad o tome...hebote to mora da se čuje ako je srednji i zadnji prtočni bez ičega i ako je velik otvor odostraga....

Nisam baš puno čitao jel si ti cijelu granu novu stavljao..?????

Link to comment
Share on other sites

jel si ti cijelu granu novu stavljao..?????

Da, apsolutno sve što je serijski sa clia(od ispušnog) je maknuto, novo je od grane do kraja...

Nisam mogao odolit....

ecomuf1bb.th.jpg

:lool::lool:

Sorry, stvarno mi je

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

Guest domic
Da, apsolutno sve što je serijski sa clia(od ispušnog) je maknuto, novo je od grane do kraja...

Ja nisam neki mehaničar al oni tebi nisu stavili nikakav prigušivać a sav sistem je skroz protočan onda se i mora tako čut. To moraš naći nekoga da ti stavi prigušivać. Oni ti stave to i onda te pitaju kakav zvuk hočes jel se s tim prigušivaćem mo

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam to čut :laugh: Imam ti ja čepiće za uši Renault F1 team ako ti treba...

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam to čut :laugh: Imam ti ja čepiće za uši Renault F1 team ako ti treba...

Hoćemo se nać ovaj tjedan? na vratima jadrana

Link to comment
Share on other sites

Guest domic
Jedva čekam to čut :laugh: Imam ti ja čepiće za uši Renault F1 team ako ti treba...

AJDE AJDE....skupit če cijeli forum za neke dobre zaštite za uši i tablete za glavu...ipak je čovijek u *urcu!! :lool::lool:

Link to comment
Share on other sites

AJDE AJDE....skupit če cijeli forum za neke dobre zaštite za uši i tablete za glavu...ipak je čovijek u *urcu!! :lool::lool:

:zubo: gle, i meni je sad smiješno, i smijem se, al kad recimo idem van, proporcionalno kako se pribli

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

Guest domic
:zubo: gle, i meni je sad smiješno, i smijem se, al kad recimo idem van, proporcionalno kako se pribli
Link to comment
Share on other sites

Naplacuj sjedanje u auto kao atrakciju. Ustedi lovu i stavi neki "civilni" lonac. Da mi je bar to cuti. dao bih 20 kuna. Stvarno. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ok, a sad me stvarno zanima, što napravit.. za taj prigušivać; nije svejedno gdje ga stavit, i koliki treba bit(koje frekvencije zvuka prigušuje), jer ovaj dimnjak(kad se stavi ruka blizu auspuha, toliki je propuh iz njega uz kapljice goriva da ispada ko da je elektronika dirana ili injektori) treba bar za 40 db smanjit..

Link to comment
Share on other sites

Guest domic
Ok, a sad me stvarno zanima, što napravit.. za taj prigušivać; nije svejedno gdje ga stavit, i koliki treba bit(koje frekvencije zvuka prigušuje), jer ovaj dimnjak(kad se stavi ruka blizu auspuha, toliki je propuh iz njega uz kapljice goriva da ispada ko da je elektronika dirana ili injektori) treba bar za 40 db smanjit..

To ti ti mehaničari moraju znati... I oni te pitaju kakav zvuk

Link to comment
Share on other sites

A bed.....ali imao si moj topic o prebučnom auspuhu (ja uz to imam srednji lonac) pa si mogao uštedit nešto love i

Link to comment
Share on other sites

Naplacuj sjedanje u auto kao atrakciju. Ustedi lovu i stavi neki "civilni" lonac. Da mi je bar to cuti. dao bih 20 kuna. Stvarno. :bigl:

Do kraja dana bi trebala bit postavljena snimka.

Link to comment
Share on other sites

Do kraja dana bi trebala bit postavljena snimka.

jedva cekamo! :klap:

Link to comment
Share on other sites

e ja sam cuo zvuk jucer (bili se malo provozat) i neznam kako ga opsiat. slican je onim autima sa brdskih utrka :-)

fora je ,ali ako zelis nesto rec vozacu sa suvozackog mjesta moras bit glasan. po gradu se jos nekako da izdrzat i fora je , ali na autocesti postaje nelagodno. snimit cemo danas zvuk pa posaljemo na net

Link to comment
Share on other sites

e ja sam cuo zvuk jucer (bili se malo provozat) i neznam kako ga opsiat. slican je onim autima sa brdskih utrka :-)

fora je ,ali ako zelis nesto rec vozacu sa suvozackog mjesta moras bit glasan. po gradu se jos nekako da izdrzat i fora je , ali na autocesti postaje nelagodno. snimit cemo danas zvuk pa posaljemo na net

Sorry prijatelju al moram komentirat, jučer smo ga ganjali po prigradskim cestama i po autocesti(otišli skoro do granice Slo(prijelaz Rupa) :bigl: ), al nisi samnom bio u gradu. Tu je zajeb na drugi način: kako su niski okretaji auto bruji na način da proizvodi tako niske frekvencije(ko da imam 10 subova) da kad bilo što ka

Edited by Hrci
Link to comment
Share on other sites

Guest domic
Sorry prijatelju al moram komentirat, jučer smo ga ganjali po prigradskim cestama i po autocesti(otišli skoro do granice Slo(prijelaz Rupa) :bigl: ), al nisi samnom bio u gradu. Tu je zajeb na drugi način: kako su niski okretaji auto bruji na način da proizvodi tako niske frekvencije(ko da imam 10 subova) da kad bilo što ka
Link to comment
Share on other sites

Dobit češ muskofiber.. :lool::lool::lool:

Evo postavljam u pretinac za rukavice malu ljekarnu :laugh::lool:

Link to comment
Share on other sites

Guest domic

Piše u pravilniku za auto (MUP IZDAO)

CITIRAM: "6. Ispušni sustav / sistem

Ispušni sustav mora ostati serijski. Ako je u sustavu predviđen katalizator on mora biti ispravan i u funkciji. Iza

katalizatora je dozvoljena ugradnja sportskog ispušnog lonca. Najveća dozvoljena buka ne smije biti veća od 98

+2

db(A) mjereno FIA metodom."

Ti si odavno već trebao dobit kaznu il tak nešto!!! :lool::lool::lool::lool:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.