Jump to content

Chipanje


BALEV

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Evo nisam htio stavljat novi topic ali danas sam se zakacio s frendom u vezi chipanja i cijenika placanja trosarina na registraciji.Njegov slucaj je sljedeci.Ima alfu od nekih 120 konja i neznam nesto je promijenio i sad ima kao 140 konja.

Kad je isao na regu i kako on spada neznam u razred do nekoliko Kw, sad kad mu je snaga povecana on ide u onaj jaci razred placanja troskova.Kao morao je platiti nekih 180 kn zato sto auto nije bio prijavljen na 140 konja.I najveca fora je da su mu kao izmjerili snagu jer to kao rade na regi i ubjedjuje me u to.Nesto stave u onaj dio gdje se mjeri kolicina ulja i nesto u ispuh.Ja reko ma to ti je za mjerenje plinova ali on po svom.

E sad pitanje.Jer oni na regi meni mogu izmjeriti snagu tek tako ili se to mora posebno.I kaze meni da ako ja chipam svoga sa 75konja i ako dobijem preko 80 da automatski spadam u drugu grupu trosarine koju cu morat platit ako me otkriju.Mislim da je to glupost jer oni na regi nemjere konjske snage.I tako se svadjali ajme i sad neznam jel sam ispo glup ili sto :??:

Ali po tome svi chipani auti lagano gube ako budu chipani iznad one granice troskova.Da auto je regan u Pozegi.Kao ja nemam pojma sto oni mjere jer ko zna kakve se brojke prikazuju tamo njima na onom ekranu :tup:

Mislim stvarno da grijesi ili :??:

Link to comment
Share on other sites

Evo nisam htio stavljat novi topic ali danas sam se zakacio s frendom u vezi chipanja i cijenika placanja trosarina na registraciji.Njegov slucaj je sljedeci.Ima alfu od nekih 120 konja i neznam nesto je promijenio i sad ima kao 140 konja.

Kad je isao na regu i kako on spada neznam u razred do nekoliko Kw, sad kad mu je snaga povecana on ide u onaj jaci razred placanja troskova.Kao morao je platiti nekih 180 kn zato sto auto nije bio prijavljen na 140 konja.I najveca fora je da su mu kao izmjerili snagu jer to kao rade na regi i ubjedjuje me u to.Nesto stave u onaj dio gdje se mjeri kolicina ulja i nesto u ispuh.Ja reko ma to ti je za mjerenje plinova ali on po svom.

E sad pitanje.Jer oni na regi meni mogu izmjeriti snagu tek tako ili se to mora posebno.I kaze meni da ako ja chipam svoga sa 75konja i ako dobijem preko 80 da automatski spadam u drugu grupu trosarine koju cu morat platit ako me otkriju.Mislim da je to glupost jer oni na regi nemjere konjske snage.I tako se svadjali ajme i sad neznam jel sam ispo glup ili sto :??:

Ali po tome svi chipani auti lagano gube ako budu chipani iznad one granice troskova.Da auto je regan u Pozegi.Kao ja nemam pojma sto oni mjere jer ko zna kakve se brojke prikazuju tamo njima na onom ekranu :tup:

Mislim stvarno da grijesi ili :??:

NHF ali frend ti je idiot koji ne zna o cem prica

Link to comment
Share on other sites

NHF ali frend ti je idiot koji ne zna o cem prica

Hvala Rain uvijek odgovoris na vrijeme ;)

A ja sam se bojao da ja neispadnem.Znao sam da sam u pravu ali on zna pametovat.I uopce se neljutim na to sto si rekao ;)

Link to comment
Share on other sites

Zrmi....svašta vjeruješ. :lool:

Nisam još čuo da su nekome merili auto na valjcima kad je išao na registraciju....ekotest prolaziš normalno kao i prie (ako je ispravno sve na ispuhu)....provjeri ti kočnice, svjetla,

Link to comment
Share on other sites

Zrmi....svašta vjeruješ. :lool:

Nisam još čuo da su nekome merili auto na valjcima kad je išao na registraciju....ekotest prolaziš normalno kao i prie (ako je ispravno sve na ispuhu)....provjeri ti kočnice, svjetla,

Link to comment
Share on other sites

Zrmi....svašta vjeruješ. :lool:

Nisam još čuo da su nekome merili auto na valjcima kad je išao na registraciju....ekotest prolaziš normalno kao i prie (ako je ispravno sve na ispuhu)....provjeri ti kočnice, svjetla,

Link to comment
Share on other sites

Ma znam ja sto imaju stanice za tehnicki pregled ali kad te netko sa strane pocne ubjedjivat u suprotno pa se onda njemu pridruze jos dvojica onda pocnes sumnjat u sebe.Hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Od sluzbenih tijela jedino CHV ima valjke za mjerenje snage.

2 ZrMi

Sto se tvog frenda tice, to sto su mu stavljali umjesto stangice ulja je mjerac temp ulja, koristi se kod eko testa. Drugim rijecima, njemu su radili eko test a ne mjerenje snage

Najdra

Link to comment
Share on other sites

Takvi su mi najjači. :zubo:

Zrmi, sve su ti rekli. ;)

A ja se samo nazivciram ko demon :mad:

Drago mi je da ima onih koji to stvarno kuze i koji ti mogu uvijek objasnit :zubo:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo, nastavljam trakavicu....ali čisto informativno. Dakle, pročitao na jednom forumu od strane dvojice zaposlenika u Dasteka....a i cijeli forum je u znaku Dasteka i čuda zvanog Unichip. Pa molim komentare ljudi koji znaju nešto više, oće to vrijedit šta....dastekovcima ne vjerujem baš sve šta ka

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

meni se launch control opcija izuzetno sviđa. :bigl: unichip bi odabrao upravo radi odabira mapa i još sitnih điđa... samo da to neko odradi kako spada! Cijene mi se i ne čine nešto pretjerano visoke za takav komad elektronike ;)

Link to comment
Share on other sites

meni se launch control opcija izuzetno sviđa. :bigl: unichip bi odabrao upravo radi odabira mapa i još sitnih điđa... samo da to neko odradi kako spada! Cijene mi se i ne čine nešto pretjerano visoke za takav komad elektronike ;)

Isto razmišljamo....kao piggyback kontroler je, ka

Link to comment
Share on other sites

Kad se odlučiš... mo

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Ako se ne pokvare....baš je bio jedan topic "Dastekovi virtualni konji...." po nekoliko foruma, namjestili su jednom momku tako da mu poka

Link to comment
Share on other sites

Nije valjda da to rade :frown:

Obje strane su se izjasnile, na kraju je moj zaključak da je namjerno napravljeno. Da je u Hy umjesto Megasquirta išao Unichip onda ne bi došlo do greške....ovako su morali "pokazati" vlasniku vozila da MS ne valja i da je pravi izbor Unichip te je prekinuta suradnja s gospodinom Veliborom.

Zato sam i stavio sve to ovdje, mo

Link to comment
Share on other sites

AFAIK ogromni zagovaratelj unichipa dolazi iz Rijeke te se zove Zeljko, te je medju najglasnijima kada treba pljuvati po drugim proizvodima dok je unichip sveta krava :roll:

Link to comment
Share on other sites

AFAIK ogromni zagovaratelj unichipa dolazi iz Rijeke te se zove Zeljko, te je medju najglasnijima kada treba pljuvati po drugim proizvodima dok je unichip sveta krava :roll:

Da, tako sam i ja to vidio!

Link to comment
Share on other sites

AFAIK ogromni zagovaratelj unichipa dolazi iz Rijeke te se zove Zeljko, te je medju najglasnijima kada treba pljuvati po drugim proizvodima dok je unichip sveta krava :roll:

O tome smo pričali nedavno, nismo se slagali oko toga....sad mi je puno toga jasnije....

Na

Link to comment
Share on other sites

Kako ono ide igra "Gluhi telefon"? Stane hrpa ljudi u red, ako se ne varam i došaptavaju neku rečenicu. Na kraju rečenica od prvog i zadnjeg su različite.

Takva je priča sa ovim Hyundai-em jer čitajući post od Coupea RS vidim da je čovjek ni kriv ni du

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.