Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Meni to sve što vi navodite kao manu uopće ne bi smetalo :bigl:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bolje da štede na nebitnim prekidačima koji kupcu ovog vozila nisu ni najmanje bitni, nego na razvoju šasije, razvoju što lakših elemenata i sličnim stvarima bitnim za sportski auto. Ima dosta videa gdje objašnjavaju kako su npr. srezali masu sjedala, poklopca haube i slično. Meni je taj auto fantastičan i kad bih dobio eurojackpot bio bi sigurno jedan od automobila u mojoj garaži bez obzira kaj ima komande ventilacije jednake Cliu.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam rekao da mi smeta nego eto tak. Steta kaj komande za audio nisu ispod volana al tam je shifter, ne?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ivan.martinko said:

Pa nisam rekao da mi smeta nego eto tak. Steta kaj komande za audio nisu ispod volana al tam je shifter, ne?

Ima komande za audio, ispod shiftera su kao i na meganeu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Braćo, kolege, pomagajte.

Žena mi je došla na ideju kupnje novog auta, svakako neki mali SUV oliti crossover. 25 kila ojra je u igri.

Pokušavam je odgovoriti jer ne vidim za te novce ništ veće od cca 430cm i jače od 1.0 turbo motora. 

Plus, ti post-koronaški auti... Ona kaze da se zeli osjećati pouzdano dok putuje svami dan na posao (ima oko 130km dnevno, od toga 10km zahtjevne uzbrdice), a ja joj pokušavam objasniti da će 5-7 godina stari ali jači i provjereni 2.0 motori biti pouzdanije rješenje.

Pokazuje mi neke male-srednje citroene, kije, hyundaije, skode, vw... a ja vidim raspadnute zupčaste u ulju, vidim raspadnute vodene pumpe, vidim zaglavljene mjenjače, sve to sa 50-100 tkm...

Postoji li za te novce nešto ozbiljnije sa oko 4.5 metra i nekim 1.5-1.6 motorom?

Ili još bolje - postoji li kakav trik da je odgovorim?

Fala svima unaprijed

 

Edited by filipbabok
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Nema tu pomoći. 

  • Like 3
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Filipe sorry, ali zaglibio si. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Eee, našao sam citroen C4X

Jest malecki 1.2 motor, ali je auto oko 4.5 metra i ima sa 8 stupanjskom automatikom. I ružan je 🤭

Link to comment
Share on other sites

Eto. Svi zadovoljni. :hahahe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, filipbabok said:

Eee, našao sam citroen C4X

Jest malecki 1.2 motor, ali je auto oko 4.5 metra i ima sa 8 stupanjskom automatikom. I ružan je 🤭

To je onaj sa 130ks + EAT8? Probao tu kombinaciju u novom 408 crossoveru, ne ide nikud pa ni tad. Valjda je C4X manji/lakši pa bude to bolje. Meni to izgleda kao c-elysee samo podignut 🫣.

Link to comment
Share on other sites

E, baš taj. Jbt, kako je ružan. Išao bi super s Priusom.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vjerovati da ću ovo rec ali evo- kupi joj zadnjeg golfa sa 2.0tdi motorom

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raven said:

To je onaj sa 130ks + EAT8? Probao tu kombinaciju u novom 408 crossoveru, ne ide nikud pa ni tad. Valjda je C4X manji/lakši pa bude to bolje. Meni to izgleda kao c-elysee samo podignut 🫣.

Ja sam probao Mokku 130ks EAT8 i super je išla kao što i brojke sugeriraju, ako je to isti motor vjerojatno ubila kilaža performanse u 408

image.png.7e6183b63bbc815b720a68a1d73f3c69.png

Link to comment
Share on other sites

Ček,pa želi novi auto. Ne može dobiti performanse,izgled i šta ja znam za 25. Možda duster?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, laci said:

Ne mogu vjerovati da ću ovo rec ali evo- kupi joj zadnjeg golfa sa 2.0tdi motorom

Taj je puno više od 25, koliko vidim...

Očaj, razmišljam čak i o MG.

Sljedeći stadij očaja je SsangYong očito.

Link to comment
Share on other sites

Nek si ona sama odabere. Ček,25? Pa neki Qashqai bi trebao se naći. Nov ne ali god dvije star

Automatik mora biti?

Dizel?

Link to comment
Share on other sites

Mora biti novi novi

Link to comment
Share on other sites

Kak izgleda, nekaj bu sigurno novo. Ili zena ili auto.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

A koje price. Ma 3 cilindra turbo nist sa remenom u ulju nist ne valja. Pitaj kolegu @dado_sk njegov ima samo 200k i jos ide. To se trebalo vec 5-6 puta raspasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ak vec zadrzavas zenu i kupujes novi auto, onda gledaj na garanciju. Radila bude prek 30k km godisnje i pretpostavljam da se financijski isplati vozat pa ak se auto nakon 5 godina i 150-200k km raspadne, boze moj. A do tad uzmes nesto s 5 god garancijom. Pretpostavljam da ti trenutna zena kapira te stvari i da se bu dalo naci neko razumno rjesenje. Jahreswagen ti vec otvara cijelu novu lepezu na izbor. Ne se sekirati oko cilindara, uljnatih remena i sl. Ovak i onak nebus ti taj auto odrzaval nek ovlasteni.

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tucson s 1.6 turbo 150ks/250Nm 6mt se može naći za 26-27 kila

To mi se za sada čini kao najbolja opcija

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Domba said:

A koje price. Ma 3 cilindra turbo nist sa remenom u ulju nist ne valja. Pitaj kolegu @dado_sk njegov ima samo 200k i jos ide. To se trebalo vec 5-6 puta raspasti.

jbg, objasni to mom prijatelju kojem se raspao remen u garanciji (65ooo km ) i zastopao dovod pumpe ulja. Po garanciji servisiran ali naravno samo otklonjen kvar i zamjenjen remen.. steta nastala motoru boze nikom nista.. sretan ce biti sl vlasnik... 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, filipbabok said:

Tucson s 1.6 turbo 150ks/250Nm 6mt se može naći za 26-27 kila

To mi se za sada čini kao najbolja opcija

tako je, to sam baš htio predložiti, bilo je par kia sportage starih god dve sa puno boljom opremom od tog ulaznog tucsona za cca 25 kad sam zadnje gledao

ali ako baš mora novo, onda je to najkonkretniji auto

ili kinezi ovi novi, ali o njima ne znam ništa i nebi se još upuštao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ženina frendica kupila onog najmanjeg MG-a, birala ga po boji i opremi, i sedam godina garancije. Ne znam što da mislim, vjerojatno ću htio ne htio dugoročno slušati o tome.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, filipbabok said:

Tucson s 1.6 turbo 150ks/250Nm 6mt se može naći za 26-27 kila

To mi se za sada čini kao najbolja opcija

Pa to nije 25. Ako se ide do 30 glasam za tucson

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.