Jump to content

Zamjena brizgalica brisača Clio 3


Evado

Recommended Posts

Bok.

Jedna stvar me jako smetala kod novog Clia 3, a to je pišanje brizgalica brisača. Stari Clio 2 je imao fino raspršivanje i to mi je jako falilo.

Naravno da sam odlučio preuzet stvar u svoje ruke i poduzet nešto. :cool:

Prva stvar je bila kupiti druge brizgalice. Nažalost od Clia 2 navodno ne pašu. Surfajući po Internetu našao sam stranicu:

http://www.forum-auto.com/les-clubs/section21/sujet391148-245.htm

I od tuda je sve krenulo ! Vidim da nisam jedini kojemu to smeta... :fucka:

Dakle prvo sam kupio nove brizgalice od Citroena C3. 72 kn u servisu. Šifra se vidi na slici.

post-1254-067915000 1287321341_thumb.jpg

Nakon toga je slijedila demontaža starih brizgalica. Izvadite crijevo i sa kliještima stisnete ona dva nosa - svaki sa jedne strane.

post-1254-053379200 1287321435_thumb.jpg

Tu se vide oba dvije brizgalice - lijeva Citroen, desna Renault.

post-1254-081701000 1287321452_thumb.jpg

Pošto nisu baš 100% iste potrebno je malo prilagodbe. Naime Renault ima nosić bočno, a Citroen okomito na haubu. Potrebno je malo nosić izbrusiti da bi sjeo kako treba. Tu treba paziti da se ne pretjera jer mora ići na knap.

post-1254-041589000 1287321461_thumb.jpg

post-1254-002483300 1287321469_thumb.jpg

I evo rezultata nakon promijenjene suvozačke brizgalice.

A evo rezultata na kraju.

:hura: :hura: :hura:

Ja prezadovoljan. Mrvicu malo previsoko tuče, ali i to ću još podesiti.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

To sam ja radio dok sam imao Hyundai Scoupe, pa sam si ugradio od Volva s60 brizgalice i super radi još dan danas. :)

Ista stvar mi je čak bila sa brušenjem nosića i sve. :)

Kupujem to odmah prvom prilikom i zamjenjujem jer je ovo na cliu s**nje.

Link to comment
Share on other sites

Super si ovo izveo, i mislim da brisači puno bolje obrišu staklo koje je skoro čitavo pošpricano nego onako s tankim mlazovima...

Ali ima jedan problem koji sam vidio dok sam vozio Punta od firme s takvim prskalicama. Naime kada pritisnete pranje na ručici staklo se čitavo pokrije izmaglicom vode i onda brisači krenu. Nije problem ako voziš 40-50, ali na 120 km/h ili više, tu jednu sekundu dok brisači prvi put krenu od dna do vrha NE VIDIŠ NIŠTA! A u jednu sekundu pri toj brzini se pređe puno metara!!!

Kada dizne samo zapišavaju, kroz staklo se puno bolje vidi tu jednu sekundu. Treba ih pravilno namjestiti, jedna brizgaljka u najvišu točku brisanja, jedna po sredini te isto tako drugu stranu.

Dakle učinkovitost brisanja je bolja, ali mi se čini da sigurnost nije veća, dapače.

Link to comment
Share on other sites

Super si ovo izveo, i mislim da brisači puno bolje obrišu staklo koje je skoro čitavo pošpricano nego onako s tankim mlazovima...

Ali ima jedan problem koji sam vidio dok sam vozio Punta od firme s takvim prskalicama. Naime kada pritisnete pranje na ručici staklo se čitavo pokrije izmaglicom vode i onda brisači krenu. Nije problem ako voziš 40-50, ali na 120 km/h ili više, tu jednu sekundu dok brisači prvi put krenu od dna do vrha NE VIDIŠ NIŠTA! A u jednu sekundu pri toj brzini se pređe puno metara!!!

Kada dizne samo zapišavaju, kroz staklo se puno bolje vidi tu jednu sekundu. Treba ih pravilno namjestiti, jedna brizgaljka u najvišu točku brisanja, jedna po sredini te isto tako drugu stranu.

Dakle učinkovitost brisanja je bolja, ali mi se čini da sigurnost nije veća, dapače.

Tako je, ali pošto sam to raspršivanje imao u starom Cliu, naučio sam se da perem šajbe kad imam čistu situaciju ispred sebe... :ahaa:

I tada nemaš nikakvih problema. I da, istina je, puno bolje se stakla operu jer su namočena kompletno i brisači duže traju jer ne stružu po suhom !

:hey:

Link to comment
Share on other sites

trebalo bi da pasu i prskalice od Corse C a isto tako fino rasprse tecnost

Link to comment
Share on other sites

ja već fraze dobivam sa tim brizgalicama... pred svaku sezonu podešavat nanovo ove pimpeke, pa onda šprica po staklima vozača/suvozača, pa onda više krova opere nego šajbe.

koja točno ovakva sumagličasta ide na moju storiju (vjerujem da mk2 ph2 ima identične)?

Link to comment
Share on other sites

ja već fraze dobivam sa tim brizgalicama... pred svaku sezonu podešavat nanovo ove pimpeke, pa onda šprica po staklima vozača/suvozača, pa onda više krova opere nego šajbe.

koja točno ovakva sumagličasta ide na moju storiju (vjerujem da mk2 ph2 ima identične)?

Ha gledaj... ja sam imao Clio 2 ph 3 i to Authentic Pack paket opreme. Model 2004. godina. To su ti prvi modeli sa digitalnim pokazivačima goriva i temperature. Raspršivao je savršeno. :cool:

Jel itko zna koje pasu na megana II jer je isto s**nje.

Pa skini ih sa svog i usporedi s ovima sa slika ! :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Kako se štela visina špricanja? Iglicom ili? Jer ne vidim baš di se može ubost...whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Iglom, gurnes u rupicu i trazis pravi ugao kako bi pogodio zeljenu tacku :laugh:

Nemoj samo cackalicom da ti se ne odlomi i zaglavi prskalicu.

Link to comment
Share on other sites

Lako za ove serijske od Cliota... Nego, malo mi se poveća čini rupica na ovim C3 brizgaljkama! Za to sam pitao! laugh1.gif

Link to comment
Share on other sites

To sam i pretpostavljao.bonk.gifAli ono, kontam, Evado kaže da mu previsoko tuče, pa da će to podesit, pa mozgam - iglicom ili čime!whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

To sam i pretpostavljao.bonk.gifAli ono, kontam, Evado kaže da mu previsoko tuče, pa da će to podesit, pa mozgam - iglicom ili čime!whistling.gif

Ja burazu stavljao na Peugeota 306 i njemu pak nisko bacaju.. .angr.gif Probao sam sa iglom da podesim i ništa, neda se angr.gif

Link to comment
Share on other sites

To sam i pretpostavljao.bonk.gifAli ono, kontam, Evado kaže da mu previsoko tuče, pa da će to podesit, pa mozgam - iglicom ili čime!whistling.gif

Mislim da tu igla neće riješiti ništa... :frown:

Pogledati slike 4 i 5. Postoji gumica s donje strane, koju mislim s prednje strane prema staklu odrezati tako da dobijem mali nagib prema dolje. :nezna: Eventualno se može još malo podložiti s nečim da se dobije bolji nagib. Vidjet ću.

C3 ima okomiti-je staklo od Clia pa na njemu vjerojatno to radi bolje. Inače danas sam par puta prao staklo po ovoj kiši i preporođen sam ! :hura: Trošim triput manje tekućine !

Kad prvom prilikom isprobam ovo s nagibom javim.

Edited by Evado
Link to comment
Share on other sites

Mislim da tu igla neće riješiti ništa... :frown:

Pogledati slike 4 i 5. Postoji gumica s donje strane, koju mislim s prednje strane prema staklu odrezati tako da dobijem mali nagib prema dolje. :nezna: Eventualno se može još malo podložiti s nečim da se dobije bolji nagib. Vidjet ću.

C3 ima okomiti-je staklo od Clia pa na njemu vjerojatno to radi bolje. Inače danas sam par puta prao staklo po ovoj kiši i preporođen sam ! :hura: Trošim triput manje tekućine !

Kad prvom prilikom isprobam ovo s nagibom javim.

Ako se ne varam ta gumica je da kad brizgaljka "sjedne" da nema "lufta" gore-dole (kao neki ublaživač) i sad kad ti odrežeš prednji dio i nagneš ju kaj nebudeš dobio razrez između brizgaljke i haube hm..o.k neće to bit puno al svejedno. 1icon_nixweissA.gif

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da i moj Logan ima brizgaljke poput Cliovih. Evo mi ideje za još jedan DiY.:klap:

Link to comment
Share on other sites

Slušaj, mogli bi se ti i ja jednom nać na Pelješcu da mi središ polužje brisača kao sebi, i meni ne briše desni do kraja

Link to comment
Share on other sites

Organizira se neki dernek, ono ništa posebno, dobar roštilj a crnjaka tamo ne fali i sve se odradi :zivili:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pošto su i meni prdnule moje origigi brizgalice odlučio sam se i ja na ovaj pothavat i uspješno instalirao iste brizgalice koje je i Evado stavio, dakle od citroena c3, moje su bile iste ili jako slične ko i od Evado-vog Clia.

Stvar je bila ista malo izbrusiti onaj nosić i stvar klapa. Eto ak netko želi stavljat paše i na megane 1 ph2.

Pozz i hvala na tutorial-u :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U U U, zakon. To sam već kemijao da ću provjerit jel paše od Citroena na mog Megane-a. Stari ima na Citroenu C5 ovo fino raspršivanje, to je jednostavno genijalna stvar. Ovo pišanje zna brutalno živcirat + svako malo mi se raštima i to kad mi najviše treba. Svaka čast :)

Link to comment
Share on other sites

Bok.

Jedna stvar me jako smetala kod novog Clia 3, a to je pišanje brizgalica brisača. Stari Clio 2 je imao fino raspršivanje i to mi je jako falilo.

Naravno da sam odlučio preuzet stvar u svoje ruke i poduzet nešto. :cool:

Kojeg clia si imao? Moje brizgalice na cliu 2 pišaju. I desna mi se svako malo zaštopa... :roll:

Ak je tvoj imao to fino raspršivanje, to znači da bi ih trebalo imat i za kupit baš za clia 2? Da ne moram kemijat... :zubo:

Edited by swendija
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.