Jump to content

Zamjena brizgalica brisača Clio 3


Evado

Recommended Posts

narucio sam ove s ebay-a :)

 

 

stigle mlaznice, kao sto su svi rekli koji su stavljali ne legne savrseno ali kod mene se ne vidi na crnoj haubi bas luft.. kupio sam nove cjevcice zato sto su mi ove bile kratke, a i raspale su se cim sam ih probao skinut.. sad sve radi, malo je neurednije pod haubom zato iz mlaznica ide to gdje se natakne cijevcica ravno a ne u koso kao original, ali sve u svemu zadovoljan sam kako rasprsuje po staklu tekucinu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako maknete gumene podloške na mlaznici leći će kako treba i neće biti nikakvog lufta.

 

E te gumene cjevčice bi i ja mora zamjenit samo neznam di da to potražim.

Di si ih ti uzeo?

Link to comment
Share on other sites

Pa ako maknete gumene podloške na mlaznici leći će kako treba i neće biti nikakvog lufta.

 

E te gumene cjevčice bi i ja mora zamjenit samo neznam di da to potražim.

Di si ih ti uzeo?

 

Ja sam ostavio gumenu podlošku namjerno tako da zabrtvi spoj između mlaznice i haube da ne curi ništa ispod po izolaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ma ostavio sam i ja nesmeta mi, a btw originalne mlaznice nisu imale nikakve gumene podloške.

Link to comment
Share on other sites

Ma ostavio sam i ja nesmeta mi, a btw originalne mlaznice nisu imale nikakve gumene podloške.

 

Da, ali sam shvatio da sve OEM na ovom autu ne znači nužno da je najbolje rješenje. :D

Link to comment
Share on other sites

Pa ako maknete gumene podloške na mlaznici leći će kako treba i neće biti nikakvog lufta.

E te gumene cjevčice bi i ja mora zamjenit samo neznam di da to potražim.

Di si ih ti uzeo?

Uzmes crijevo za gorivo. Imas ih po svim tim ducancicima za kosilice i tak nest. Puno izdrzljiviji su nego ovo tanko smece koje se raspadne za 3 god.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako maknete gumene podloške na mlaznici leći će kako treba i neće biti nikakvog lufta.

 

E te gumene cjevčice bi i ja mora zamjenit samo neznam di da to potražim.

Di si ih ti uzeo?

Tokić - 3 kn/m

Link to comment
Share on other sites

i moje su stigle , namontirano na megane 1, ph2 i rade ok, lijepo špricaju ,jedino sam onaj jezičak morao odrezati da sjednu na mjesto ,kako je već netko opisao u ovoj temi ...

 

do 100 kmh špricaju odlično ,na oko 130 već tuku na donju četvrtinu stakla ,ali sve u svemu sam zadovoljan :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nebitno.

 

Prva dva linka su ista brizgalica od istog prodavača. Ta će ti tuć nisko, skroz ispood šajbe u onu crnu plastiku zaštite motornog prostora.

 

Treći link je dobar. Razliku uoči i sam. Na ovoj trećoj s prednje strane ovaj mali pravokutnik sa rupom, se nalazi na gornjoj polovici skroz prema vrhu brizgalice, dok na prva dva linka je točno po sredini i zato će tući nisko.  

 

Ne govorim ti ovo napamet nego iz osobnog iskustva. Prvo sam kupio ove gornje, pa pošto su tukle nisko uzeo sam ovakvu iz trećeg linka.

Tu iz gornjega linka sam dao frenchkey-u pa nije valjala niti njemu na Megija, opet nisko.

 

Da si bliže dao bi ti da isprobaš ove moje, tj. te iz trećeg linka.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Dragane hvala na savjetu. Kupljene su ove iz trećeg linka. Javim dojmove kada ih postavim.

Link to comment
Share on other sites

a koliko dođu originalne za Sandera, njih navodno ne treba rezati ni modificirati?

Link to comment
Share on other sites

Jesu na cliu nad ili pod haubom... Možda znate što bi odgovaralo na megane 2?

Link to comment
Share on other sites

Jesu na cliu nad ili pod haubom... Možda znate što bi odgovaralo na megane 2?

 

Kod Clia su nad haubom tako da tebi neigraju, jer su tvoje ispod haube.

 

Međutim naletio sam na jedne koje i tebi igraju.  :D

 

Radi se o brizgalicama koje se ugrađuju na Kangoo 2 (2008-..). P/N: 82 00 600 847

 

post-14075-0-94891200-1427973241_thumb.j

 

Netrebaš ništa kidati dosplovni plug-n-play. Evo slika usporedbe tvojih postojećih i ovih od Kangoo-a.

 

post-14075-0-27199300-1427973332_thumb.j post-14075-0-01880800-1427973333_thumb.j post-14075-0-65647200-1427973333_thumb.j 

 

Tebi sad prska ovako:

 

post-14075-0-45247000-1427973372_thumb.j

 

Sa ovim od Kangoo-a će ti biti ovako:

 

post-14075-0-16185200-1427973412_thumb.j post-14075-0-14292000-1427973413.jpg post-14075-0-99031000-1427973413.jpg post-14075-0-54472900-1427973417_thumb.j

 

Ove brizgalice od Kangoo-a  2 po principu plug-n-play igraju za:

 

- Megane II & III,

- Scenic  II & III,

- Laguna III,

- Fluence.

Link to comment
Share on other sites

Koliko novaca su ove za Kangoo-a? :)

Link to comment
Share on other sites

Od citroena C4 se mogu i štelati, True or false?

 

Kad su mi brizgalice bile aktualne zagledao sam po parkingu i na C4. Meni su izgledale da se ne mogu štelati, tj. izgledale su kao jedno tijelo.

Link to comment
Share on other sites

Koliko novaca su ove za Kangoo-a? :)

 

:nezna:

 

Proguglaj na ebaju po onom OEM broju ili idi u ovlašteni pa pitaj po tom broju.

Link to comment
Share on other sites

Hvala dragane, di samo iskopaš ovakve stvari ^_^.... Još da je saznat cijenu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.