Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Zanima me da li je Purflux OEM proizvođač svih filtera za Renault Twingo 1.5 dCi?

Link to comment
Share on other sites

Gorivo purflux, ulje purflux, zrak mann ili mahle, kabina valeo, purflux, ili šta već bude jeftinije bean counterima. 

Izgleda da je zrak bio purflux/sogefi također. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je prvi glas , di kod Rugvice ima renault dijelova ? Imamo tam neku zemlju, nisam nikad vidio otpad.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izgleda da cu morati mjenjati klapnu gasa (megan 3 1.6b 2009,81kw),pa me zanima dali na mk3 odgovara od mk2,kataloski brojevi su isti osim ovog u 2. redu,sta on znaci? Evo slike za primjer

 

IMG_20190206_182207.png.ee1315bf23d31fad6180dbcf04bf600b.png

IMG_20190206_175113.jpg

Link to comment
Share on other sites

@axxo Zašto moraš mjenjati klapnu gasa ?

Mi isto imamo doma meg 3 Gen 1.6 benzinac i sa zadrškom prima gas ,to je već od kako smo ga kupili ,ali malo živcira, ponekad ispada da neznaš voziti kad šaltaš pa malo cukne jer gas doda sa zadrškom... Možda je to i kod nas ?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, bob the biker said:

@axxo Zašto moraš mjenjati klapnu gasa ?

Mi isto imamo doma meg 3 Gen 1.6 benzinac i sa zadrškom prima gas ,to je već od kako smo ga kupili ,ali malo živcira, ponekad ispada da neznaš voziti kad šaltaš pa malo cukne jer gas doda sa zadrškom... Možda je to i kod nas ?

Obrtaji mi u leru skacu (kao sam dodaje gas) servisu su mi rekli da je do klapne,navodno ciscenje nece pomoc nego zamjena.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, bob the biker said:

@axxo Zašto moraš mjenjati klapnu gasa ?

Mi isto imamo doma meg 3 Gen 1.6 benzinac i sa zadrškom prima gas ,to je već od kako smo ga kupili ,ali malo živcira, ponekad ispada da neznaš voziti kad šaltaš pa malo cukne jer gas doda sa zadrškom... Možda je to i kod nas ?

tak je bilo na jednom meg3 koji sam gledao u roci i nije mi se to sviđalo, daš gas ono treba 1 sekunda da primi.. nisam to smatrao normalnim pa sam odustao, i zbog još nekih razloga..

mora primat gas promptno.. 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Purflux us*ani opet počeo stavljati manje filtrirajućeg materijala u filter goriva. Koji prevaranti jbt... Do 25% manje. ?

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Pa čovjek je mehaničar :)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, trigi said:

Kako si to ustanovio ?

Pa vidi se golim okom. Prebrojiš na originalnom koliko ima lamela, prebrojiš na ovom drugom. Procentni račun znaš valjda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Pa vidi se golim okom. Prebrojiš na originalnom koliko ima lamela, prebrojiš na ovom drugom. Procentni račun znaš valjda. 

Koji filter goriva staviti, tvoja preporuka ?

10 hours ago, filipbabok said:

Pa čovjek je mehaničar :)

Ja nisam, zato ga i pitam...?

Link to comment
Share on other sites

Ne moraš se onda patiti s time ak nisi mehaničar.
Mann ti je uvijek dobar izbor, ali ti zna biti dosta skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi se golim okom. Prebrojiš na originalnom koliko ima lamela, prebrojiš na ovom drugom. Procentni račun znaš valjda. 


Purflux u svojem aftermarket proizvodu ili kao OE dobavljač za renault?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, filipbabok said:

Ne moraš se onda patiti s time ak nisi mehaničar.

Nisam mehaničar ali filtere i npr. grijače od strojnog dijela auta si sam izmjenim pa mi je bitna kvalitetna informacija odnosno kvalitetni dijelovi.

Tome forum i služi, zar ne ?

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

purflux rade slovenci a mann hummel tvornica je u bosni.. zanimljivo, u HR ništa.

neki dan sam kupio purflux za kabinu i nije nešto a mann neznam gdje nabaviti. koji dućan u zg to drži?

 

btw nije ni purflux jeftin.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, trigi said:

Nisam mehaničar ali filtere i npr. grijače od strojnog dijela auta si sam izmjenim pa mi je bitna kvalitetna informacija odnosno kvalitetni dijelovi.

Tome forum i služi, zar ne ?

Da bi došao do te informacije, dio filtera moraš rastaviti tj uništiti. A možeš od dva naizgled identična rastaviti jedan, i pretpostaviti da je drugi isti takav jer je iz iste kutije, ali to ti opet ne mora ništa značiti, kužiš?
Za filtere ti se u današnje vrijeme sasvim nepouzdano reće gdje se proizvode i tko ih uopće proizvodi.

Zato i kažem da je Mann uvijek dobar izbor jer ne vrludaju s kvalitetom. A mislim da ih Anđelko uvijek ima ?

Link to comment
Share on other sites

Ne mora se uvijek rastaviti filter. Dizel filteri npr. dolaze i kao patrone.
Anđelko nema Mann npr. za kabinu, ja isto tražim gdje ih naći jer oe renault npr. onaj s ugljenom je loš.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam toliko opsjednut filterima.. uzimam neku srednju kvalitetu, za klimu sa stavio purflux, filter zraka od megane 2, 1.6 16v, TQ, ulja sam uzeo purflux LS933 made in france od 1.5 dci-ja (jer je duži od ovog za benzinca pa se lakše vadi, onaj kratki sam morao demolirati da ga odvrnem..) to više neću kupovati.

iduće godine ću onda uzet sve od anđelka, oem ili mann ovisno kaj bu imao, ali za ulje obavezno onaj viši filter, jer je mali velim, običnim ključem za filtere gotovo nemoguće izvaditi a ne kupuje mi se još jedan ključ za filtere..

 

cf9612es-1920.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Kakav kljuc za filtere. Jos nisam naisao na filter da ga rukom nisam otegao. Mozda krpom il malo smirgl papira. Vjerujem da ga na ruku i prejako zategnem.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alen said:

Ne mora se uvijek rastaviti filter. Dizel filteri npr. dolaze i kao patrone.
Anđelko nema Mann npr. za kabinu, ja isto tražim gdje ih naći jer oe renault npr. onaj s ugljenom je loš.

Da, zato sam i napisao - dio filtera.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mario #8 said:

Kakav kljuc za filtere. Jos nisam naisao na filter da ga rukom nisam otegao. Mozda krpom il malo smirgl papira. Vjerujem da ga na ruku i prejako zategnem.

a valjda ga je lik prejako zategnuo... očito i ti imaš jaku ruku, nismo svi tak jaki...

uglavnom nije išlo sa običnim remenom a filtere.. išlo bi sa ovak nečim.. 

 

univerzalni-kljuc-filter-ulja-dostava-slika-62872150.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.