Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

Slažem se sa tobom da nekome ovjes prije prolupa nego drugom. Dosta ljudi šahtove i rupe i ne primjećuje, pa kad se voze samnom pitaju zašto vrludam po cesti. Ja pak sve izbjegavam pa ne primjećujem da vozim slalom.

Dosta se izdržljivost ovjesa razlikuje unutar proizvođača od modela do modela, a da ne govorimo koliko se razlikuje između proizvođača.

Meni se Fiat i Alfa pokazali kao najgori, već nakon 7-8k km je znalo lupati posebno seleni i kugle. Na Mercedesu balans štangice pojede za "doručak", VW vilice.

Renault mi je za sada od sredine prema izdržljivijima kao i Ford. Citroen je isto proždrljivac balans štangi i spona.

Link to comment
Share on other sites

Od dijelova ovjesa, ako ima za vaše vozilo, najbolji aftermarket dijelovi su Meyle HD (naglašavam ovaj "HD" dio = Heavy Duty). Ostalo, Meyle, TRW i Lemforder.

Link to comment
Share on other sites

Od dijelova ovjesa, ako ima za vaše vozilo, najbolji aftermarket dijelovi su Meyle HD (naglašavam ovaj "HD" dio = Heavy Duty). Ostalo, Meyle, TRW i Lemforder.

Dalo bi se raspravljati o tome je li bolji Meyle HD, ili Lemforder.

Link to comment
Share on other sites

A gle, od 1996god nismo nikad imali reklamaciju na Meyle HD.

Ne mogu to reći za ostale.

Posebice oni alu kitevi za Audi za prednji ovjes.

Link to comment
Share on other sites

Meyle HD je klasa za ostale, ljudi idu na kvalitet OE, a u nekim slucajevima i bolje. Moog ima slicnu reklamu, ali je daleeeeeeeeeko iza.

Link to comment
Share on other sites

A gle, od 1996god nismo nikad imali reklamaciju na Meyle HD.

Ne mogu to reći za ostale.

 

Posebice oni alu kitevi za Audi za prednji ovjes.

lemforder je prva ugradnja u VAG i jako jako dobra marka. Na VAG forumima ljudi vele da je lemforder no 1. Sve od lemfordera što sam ugradio na golfa je trajalo barem desetljeće. :)

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

lemforder je prva ugradnja u VAG i jako jako dobra marka.

Definitivno. Ni ne tvrdim suprotno. Meyle je također OEM.

A HD je još razinu iznad.

Link to comment
Share on other sites

lemforder je prva ugradnja u VAG i jako jako dobra marka. Na VAG forumima ljudi vele da je lemforder no 1. Sve od lemfordera što sam ugradio na golfa je trajalo barem desetljeće. :)

TRW je inace odnedavno pod ZF-om, tj. LEMFÖRDER ce pisati na nekim dijelovima koje bude radio bivsi TRW.

Link to comment
Share on other sites

TRW je inace odnedavno pod ZF-om, tj. LEMFÖRDER ce pisati na nekim dijelovima koje bude radio bivsi TRW.

vidjet ćemo.

Link to comment
Share on other sites

Pa pitanje je samo koje ce se kutije kupiti na lokaciji/lageru na koju dodje roba koju je TRW-ov podugovarac prije slao na neku drugu lokaciju/lager da se pakuje u TRW kutije. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam stvarno po kavim cestama vi vozite i znate li izbjegavati, rupe, kvrge, šahtove itd.

348 tkm samo jednom spone i ništa drugo na ovjesu. A ceste su ovdje kao u Bejrutu

takav auto sad imas i nnikad vise neces. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prozvakao mi selen na desnim skarama original emporium. Izdrzale su 3000 km. Uzas. Vratiti cu ih u inter cars. Koji schrott

Link to comment
Share on other sites

Prozvakao mi selen na desnim skarama original emporium. Izdrzale su 3000 km. Uzas. Vratiti cu ih u inter cars. Koji schrott

To ti je tako kad štediš, šta sam ti napisao.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih još samo nadodao da se kod Francuza može uz TRW i Lemforder ugurati i SASIC, a koji spada po proizvođača koji surađuje s Francuskim proizvođačima vozila, ali isto tako i još nekima izvan Francuske.

Za sve normalne uvijete i serijska vozila zadovoljavaju jednako kao i TRW/Lemforder (skraćeno ZF) i to po prihvatljivim cijenama.

Možda bude nekih koji će reći suprotno, ali činjenica je da ima i onih koji su nezadovoljni i ZF grupom tako da nema nekog pravila,
ali ako gledamo onu veću stranu koja je pozitivna, onda možemo uzeti ovaj trolist kao prva 3 branda, a nakon toga sve ostalo.

Ovo govorim po svom kriteriju vezano za to što je gore više razgovarano o elementima ovjesa,
a tako onda i djelujem na tržištu i pratim povratne informacije (i kroz ovdje sve vas s foruma ;) )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ja prošli tjedan uzeo Sasic selene za Clia, baš kod Lageros. Vidjet ćemo kako će torturu ležećih preživjeti.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih još samo nadodao da se kod Francuza može uz TRW i Lemforder ugurati i SASIC, a koji spada po proizvođača koji surađuje s Francuskim proizvođačima vozila, ali isto tako i još nekima izvan Francuske.

Za sve normalne uvijete i serijska vozila zadovoljavaju jednako kao i TRW/Lemforder (skraćeno ZF) i to po prihvatljivim cijenama.

Možda bude nekih koji će reći suprotno, ali činjenica je da ima i onih koji su nezadovoljni i ZF grupom tako da nema nekog pravila,
ali ako gledamo onu veću stranu koja je pozitivna, onda možemo uzeti ovaj trolist kao prva 3 branda, a nakon toga sve ostalo.

Ovo govorim po svom kriteriju vezano za to što je gore više razgovarano o elementima ovjesa,
a tako onda i djelujem na tržištu i pratim povratne informacije (i kroz ovdje sve vas s foruma ;) )

 

 

Ne spominji mi Sasic, svake godine sam morao mijenjati lijevi krajnik. Spona izdrži čak 2,5 godine.

Link to comment
Share on other sites

Ne spominji mi Sasic, svake godine sam morao mijenjati lijevi krajnik. Spona izdrži čak 2,5 godine.

Hmmm, to je meni bitna informacija, ali ako uzmem na 10 ljudi koji su kupovali SASIC kod mene, do sad nisam imao problema po tom pitanju.
Dakle, 10/10.
E sad, da li je to do nečeg drugog, ne mogu reći, ali do sada imam pozitivna iskustva.
Zato sve koji su kupovali SASIC, slobodno javite se ovdje da znam da je bilo ili da ima problema sa tim brandom :yeah:

 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, to je meni bitna informacija, ali ako uzmem na 10 ljudi koji su kupovali SASIC kod mene, do sad nisam imao problema po tom pitanju.
Dakle, 10/10.
E sad, da li je to do nečeg drugog, ne mogu reći, ali do sada imam pozitivna iskustva.
Zato sve koji su kupovali SASIC, slobodno javite se ovdje da znam da je bilo ili da ima problema sa tim brandom :yeah:

 

Recimo njihovi stabilizatori su mi se pokazali kao odlični, ali krajnici su katastrofa. Stavio sam Febi pa ćemo vidjeti. TRW-ove kugle su na autu već 3,5 godine i ne posustaju.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Clio 3 ph2 vjetrobransko staklo uzeti gdje? 

Kolko love sa ugradnjom to bude cca? 

Bojim se zamjenske sajbe jer se na prijasnjem autu jako maglila. 

Neka preporuka molit cu lijepo. 

Link to comment
Share on other sites

Clio 3 ph2 vjetrobransko staklo uzeti gdje? 

Kolko love sa ugradnjom to bude cca? 

Bojim se zamjenske sajbe jer se na prijasnjem autu jako maglila. 

Neka preporuka molit cu lijepo. 

Laus int. - meni nedavno kvrcnuo kamencic u rub stakla i sajba pukla ( original ).

Vrhunsko zamjensko po njihovim rijecima identicna kvaliteta ( made in germany ), tonirano, senzor, ruke cca 2.200 kn bez popusta... inace sa njima poslovno surađujemo i nemamo neg.iskustava.

U originalu ( štarkelj ) skoro 4 soma... zvao ih da malo usporedim cijene. Sretno

Link to comment
Share on other sites

Super... Vozit cu ovu dok se ne rascvate. Ionak sam s njom tehnicki proso. 

Link to comment
Share on other sites

Super... Vozit cu ovu dok se ne rascvate. Ionak sam s njom tehnicki proso. 

Nisam ni ja pozurio sa mijenjanjem jer je jos uvijek relativno mala crta. Budem prije registracije.

Link to comment
Share on other sites

Super... Vozit cu ovu dok se ne rascvate. Ionak sam s njom tehnicki proso. 

Posudi šajbu pa uplati kasko :D

Link to comment
Share on other sites

 

To ti je tako kad štediš, šta sam ti napisao.

sad je problem. Moram skinuti vilicu i dati. Oni saLju u poljsku da vide lazem li ja. A nisam staru sacuvao. Sad idem po polovnu ispravnu dileru dijelova pa da bilo sta stavim dok mi ovi u intercarsu ne vrate pare. 

Link to comment
Share on other sites

sad je problem. Moram skinuti vilicu i dati. Oni saLju u poljsku da vide lazem li ja. A nisam staru sacuvao. Sad idem po polovnu ispravnu dileru dijelova pa da bilo sta stavim dok mi ovi u intercarsu ne vrate pare. 

Imam ja jedan prijedlog. Zaputi se u najbližu trgovinu autodijelovima i provjeri je li ti mogu nabavit Lemforder, Meyle HD, ili TRW rame. Ako mogu kupi i namontiraj jer će ti se dogodit da ćeš potrošiti više novaca na ta "no name" ramena nego da kupiš jedno koje valja. Također, neka ramena znaju poremetiti i optiku tako da postoji mogućnost da ti shebe i gumu.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.