Jump to content

INFO Clio Sport 197/200


_vts_

Recommended Posts

53 minutes ago, Max said:

Mozda spone!

Koja tocno?? Ako se ne varam ima ih vise.

51 minutes ago, GTT said:

Ležajevi amortizera

To je i Reneko rekao, ali mehanicar koji je mijenjao amortizere kaze da sigurno nije to.

34 minutes ago, majki2901 said:

Biraj kaj može lupat/nabijat ?

 

Sto je najgore vec je vecina navedenog i promijenjena.

11 minutes ago, Krule said:

pojačaj radio :D

To je i mehanicarov savjet ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Max said:

A kak ti je pregledavao kape amortizera? Jel na dizalici ili na podu? 

E to nemam pojma, provjeravao ih je kad je skidao.

Link to comment
Share on other sites

Lako moguce uporista amortizera, pocelo je i meni polako lupkat na desnom kraju i samo na nekim neravaninama, ne uvijek.  Evo stavljeno sve komplet novo, preporod. Nestali zvukovi. 

Link to comment
Share on other sites

Pitam jer kad je auto na dizalici onda se ne moze utvrditi imaju li lufta jer nema opterecenja. 

Tak je meni sve kao bilo utegnuto na ovjesu a lupkalo je i krckalo u zadnje vrijeme. Sad kad sam promijenio kape i spone imam kao kaj fastrs veli potpunu tisinu i brutalni osjecaj kao da je sve izliveno iz jednog komada. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky_ZG said:

Koja tocno?? Ako se ne varam ima ih vise.

To je i Reneko rekao, ali mehanicar koji je mijenjao amortizere kaze da sigurno nije to.

Sto je najgore vec je vecina navedenog i promijenjena.

To je i mehanicarov savjet ?

Poslušaj me

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lucky_ZG said:

To je i Reneko rekao, ali mehanicar koji je mijenjao amortizere kaze da sigurno nije to.

Odriješi kesu još tih 520kn i zamijeni oba nosača amortizera - makar prevencije radi. Pa auto ima 300kkm, tko zna kad su mijenjane.

I provjeri/zamijeni, ako si već sve ostalo zamijenio - gumice balans štange (ujedno možda i dobar razlog da staviš ARB od Cup Racera s kojim dolaze i gumice nove, a nekih 700tinjak kn je, a auto će manje understeerat).

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Goran Radovanović, nije na forumu. Vozi formulu driver s njim. Ide auto dosta jako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Raptor6767 said:

Odriješi kesu još tih 520kn i zamijeni oba nosača amortizera - makar prevencije radi. Pa auto ima 300kkm, tko zna kad su mijenjane.

I provjeri/zamijeni, ako si već sve ostalo zamijenio - gumice balans štange (ujedno možda i dobar razlog da staviš ARB od Cup Racera s kojim dolaze i gumice nove, a nekih 700tinjak kn je, a auto će manje understeerat).

Probat cemo prvo s tim nosacima pa onda dalje ARB i ostalo. Daj mi reci jel znas jel moguce promijenit kape s amortizerima na autu bez da se opet cijeli ovjes mora raskopat?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky_ZG said:

Probat cemo prvo s tim nosacima pa onda dalje ARB i ostalo. Daj mi reci jel znas jel moguce promijenit kape s amortizerima na autu bez da se opet cijeli ovjes mora raskopat?

amortizere gore odšarafiš, a usput kad se drkaš s time možda da i zamijeniš makar gumice balans štange, to bi ti moglo isto fino ukrutiti ovjes 

Link to comment
Share on other sites

Jel ima kakva jeftina 197-ica na prodaju,bitno bi bilo da je šasija nerazbijana,motor i ostalo nebitno stanje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mijenjao sam i ja na svome. Nek stavi powerflex pa ce imat manje lufta, cak i novi nosac mislim da ima malo. Ovaj gornji mislim da dodje 500-600kn u ovlastenome.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, fastrs said:

Mijenjao sam i ja na svome. Nek stavi powerflex pa ce imat manje lufta, cak i novi nosac mislim da ima malo. Ovaj gornji mislim da dodje 500-600kn u ovlastenome.

Ide se na powerflex opciju.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me clio sport (od prvog to treceg), pa ako ko ima kakvu info o nekom zanimljivom primjerku, nek me uputi... :D

Ne znam jel sta valjaju ovi sportovi po oglasnicima..

Link to comment
Share on other sites

Sve ovisi koliko si spreman potrošiti na to zadovoljstvo.

Od 4-10t€ stanuje zabava u području clia

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U principu bi oko 7 kila najvise izdvojio, mada ne znam kakva je kupovina clia 197 u odnosu na recimo civic Type R koje je fakat lutrija kupovat...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, LeoRS said:

Racunaj da kolko god das za auto spremi bar 1.5 soma eura sastrane za moguce kvarove, nije to 1.2 clio.

Dobro "bar 1.5 eur" je glupost, pa tolko je frend ulozio u totalni kramp od RS-a s 300tkm. Ako je iole normalan primjerak, nekih 1000 eur sa strane je ok za neke izvanredne kvarove i dovest u red sto ne valja.

 

Btw. Jel zna tko sto o ovom primjerku, tj. da je isao gledat? To mi je od decka s kvarta i ovako izgleda ok, a cijena je korektna pa ne znam zasto toliko stoji u oglasniku.

https://www.index.hr/oglasi/renault-clio-sport-2-0-16v-197/oid/1313619

 

Edited by Lucky_ZG
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Sixthy said:

U principu bi oko 7 kila najvise izdvojio, mada ne znam kakva je kupovina clia 197 u odnosu na recimo civic Type R koje je fakat lutrija kupovat...

honda sine, nećeš pogriješit :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.