Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Erfolg...

Za moj Clio je 700kn, H7 sa rotirajućom bazom 850kn. Nije dao detaljnije informacije o nijednome.
Jamstvo je 12 mjeseci i pazi sad, nema veze sa deklariranim vijekom trajanja. Pa sa čime onda ima??

"Zato jer nam 40% prodaje cini kamionski program, mozda vi radite 5000km godisne, a mi imamo kupce koji rade i 200.000km godisnje. Sto se tice TP nije bilo problema jer kod nas nema preinaka i sve je homologirano, ali nemoguce je garantirati jer smo mi svima izdavali certifikate na racunima a oni su to koristili za xenone i druge proizvode pa smo tu malo pojeli g..., znaci mi imamo sve moguce homologacije i FM koja su vazeca po sadasnjim ECE pravilnicima..."

C/p na upit o certifikatu, prolaznosti na tehničkom...

"Sto se tiče cetrifikata imamo sve po sadasnjim EU i ECE pravilnicima. Rjesenje certifikata dobivate na racunu a imate i E broj na zarulji. Certifikat je izdala IDIADA a fotometrijska mjerenja odrađena su u ISOQA u Njemačkoj. Mi smo vlasnici certifikata i oznacavamo ih na proizvodu, a certifikat (kopiju) ima samo Državni zavod RH, i to je jedina institucija koja smije imati certifikat. Slobodno se raspitajte na TP, pitanje je koliko ce Vam moci dati odgovor na sve ovo jer nisu obrazovani za ovo... Ali možete im reći da pitaju gosp. Gorana Pejića i da je to predložio Slaven Mršić (vlasnik Erfolga i prvi koji je odradio fotometrijska mjerenja koja su prošla)."


 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljepo zvuci, ali ako su stvarno homologirani za halogene farove, u najboljem slucaju daju oko 25% vise svjetlosti od najslabije halogene i to jos s znatno losijim CRI, elem. Da bi zarulja bila.legalna ne smije imat vise od 2000 lumena ugradjena u far.

Najlosija halogena je 1500lumena na 12V a nijedan auto neradi na 12 nego na 13.4-14.2...

A zasto pisem ono za CRI zato sto i led s najvecim CRI nema ni blizu isti kolko ima obicna halogenka.. A to znatno smanjuje kvalitetu "slike" koju vidimo...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Volio bih probati kako to izgleda i funkcionira, ali 100€ me baš toliko ne svrbi :)

Link to comment
Share on other sites

da li netko zna da li oni imaju testere, tj da se isproba na nekim njihovim prethodno koristenim zaruljama, pa da se vidi kako sta i gdje, pa da se onda odluci na kupovinu? ne bi se htio opeci kao sa nb laserima...kao sta borny kaze, tih 100e cu radije uloziti u nesto drugo

Link to comment
Share on other sites

Za testere, mislim da nemaju, ali trebalo bi pitati. Imam ih na cliu, h7, (brat dobio na nagradnoj igri) i moram reci da su stvarno odlične, meni kao laiku. Ako bude netko u Vž, neka se javi pa isprobamo...

@Ruske- mislis na leona stavljati? On ima leću? Jer je za aute sa lećom drugaciji LED (logično) :)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Ruske- mislis na leona stavljati? On ima leću? Jer je za aute sa lećom drugaciji LED (logično) :)

zapravo totalno nelogicno, jer ako led u potpunosti zamjenjuje h7 zarulju, svejedno je dal je u leci, u reflektoru, ili kao sveca na stolu samo ukljucena, mora davat identican snop, a gore to garantuju, da su izmjereni i da daju identican snop halogenoj (tj zahtjevima koje halogena ispnjava) 

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo mak na konac, onaj na tehničkom čita ECE broj na faru i on mu kaže da je to far s halogenom žaruljom. End of story, točka. Sve drugo što se stavi u far mijenja svojstva fara, džaba mu 100 izmišljenih homologacija same žarulje. Volio bih vidjeti kopiju tog certifikata pa da se vidi na što se konkretno odnosi

Link to comment
Share on other sites

nemam lecu, bila je nadoplata na cupri, a nazalost 1. vlasnik nije to nadoplatio, kao ni naslon za ruke u sredini...da to imam, stavio bi xenarc 4150K i mirna bosna...ovako kemijam od kad imam auto

Link to comment
Share on other sites

nemam lecu, bila je nadoplata na cupri, a nazalost 1. vlasnik nije to nadoplatio, kao ni naslon za ruke u sredini...da to imam, stavio bi xenarc 4150K i mirna bosna...ovako kemijam od kad imam auto

Aha, ok. Budeš u blizini Vž, javi se pa možeš isprobati Erfolg. Mislim, ruku na srce, ja si ga ne bih kupio, previše mi je to novaca za žarulje. Ali eto, dobio sam ih i zaista su odlične.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

hvala na ponudi, ali tesko da cu u vz, bio sam sad zadnjih 2 tjedna 2x u zg i to je max sta idem u tu stranu...

mozes piknuti kakvu sliku po noci kako je, koliko su duze od npr night breakera (ako jesu) i od obicnih? imas ga u cliu? on nema lecu kako znam, osim ako nemas farove od sporta :D kakav ti je cutoff? 

Link to comment
Share on other sites

Da da, razumijem. Slikano nešto, ali mobitelom (Lg G3, pa poslano watsapp-om) pa ne znam koliko ce se vidjeti. Idem na regu iduci tjedan, pa dok podese farove kako treba, napravim nekakvu bolju usporedbu (fotoaparatom). Žuta žarulja je obični osram..

95018175ae441fd960c181c7547bc876.jpg

9b3bc57f8587e5daa674c67e52f60b1b.jpg

P.S mrlja na betonu nije od ulja, nego rasuta crna boja :)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ova zadnja je isuse pomoli se.. Preblizu previse svjetla, jako smanjuje vidljivost u daljinu + uooce se ne vidi ona stepenica te jebrez dosta blag.. A i na tvom cliu zeljac se vidi da si na led strani u potpunosti izgubio liniju reza koju imas s halogenima.. Nego bljesti i dobrim iznad linije reza...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Opet kazem da slika nije vjerodostojna. Poslije sam podesio (bio na tehnickom) na astri i puuno je bolje. I naravno da nisam uslikao :( Kolega mi je opsjednut xenonima i bas se kuzi u te stvari (skoro kao ti Milos) i on kaze da je vrhunski. Iduci tjedan idem na tehnicki sa cliom, pa ce mi podesiti, onda odradim posteno slikanje. Jer i na clia kada sam stavio, svjetlile su preblizu. Zasad sam ih rucno podigao, pa cekam tehnicki.

Uglavnom, Milos, kada budes u blizini Vž, Zg, javi se pa da vidis uzivo ;)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zašto ti išta moraš namještati i kemijati sa farovima nakon ugradnje??

Link to comment
Share on other sites

jer su tak dobre zarulje da je pnp :D hahah Zeljac mozemo se nac jednom u Zg, al nemijem upalit onda moje farove, :D moze kristijan rec nest o tome, I ruined him for his life :D 

Link to comment
Share on other sites

Opet kazem da slika nije vjerodostojna. Poslije sam podesio (bio na tehnickom) na astri i puuno je bolje. I naravno da nisam uslikao :( Kolega mi je opsjednut xenonima i bas se kuzi u te stvari (skoro kao ti Milos) i on kaze da je vrhunski. Iduci tjedan idem na tehnicki sa cliom, pa ce mi podesiti, onda odradim posteno slikanje. Jer i na clia kada sam stavio, svjetlile su preblizu. Zasad sam ih rucno podigao, pa cekam tehnicki.

Uglavnom, Milos, kada budes u blizini Vž, Zg, javi se pa da vidis uzivo ;)

 

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

 

 

to je erfolg led?

Link to comment
Share on other sites

Da da, to je erfolg.

Ne znam zasto treba podešavati, kolega na Bmw-u nije trebao. Na cliu sam trebao, jer i prosle god na tehnickon mi ovaj nije htio stelati farove, onako od oka je rekao da je to dobro... Niti je spojio na onaj stroj ni ista drugo..

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

zeljac, to o cem sam ja pisao nemoze podesiti nikako na tehnickom, tamo moze samo visinu stelat, a na slici se vidi jasno da led ne daje liniju reza i mutan je prelaz, dok halogenka osvetljava kako i treba. 

Link to comment
Share on other sites

jer su tak dobre zarulje da je pnp :D hahah Zeljac mozemo se nac jednom u Zg, al nemijem upalit onda moje farove, :D moze kristijan rec nest o tome, I ruined him for his life :D 

sta je je, stvarno svijetle jebeno, ali si ulozio u farove, koliko nece 90% korisnika, uz to da si si sam sve slagao, znaci da si placao nekom bilo bi jos znatno skuplje.

Vecina njih ce kupiti u kauflanu zarulje na kojima pise xenon, i hvalit se kako si je stavilo xenon i kako super svijetli. Isto tako i oni xenon setovi od 250kn spadaju u taj negdje kalibar, veliki kinezi. 

ugl ono sta valjda to i kosta, samo, tko je spreman to platiti? Netko ko koristi auto 50km tjedno nece 100%, al recimo neko ko radi vece relacije, putuje po noci, bilo bi mu pametnije odreci se nekoliko kava, izlazaka i nekih stvari i uloziti u kvalitetna svjetla, iako mnogo ljudi nezna sta su kvalitetna svjetla.

Link to comment
Share on other sites

zeljac, to o cem sam ja pisao nemoze podesiti nikako na tehnickom, tamo moze samo visinu stelat, a na slici se vidi jasno da led ne daje liniju reza i mutan je prelaz, dok halogenka osvetljava kako i treba. 

Da da, kužim sto hoćeš reći. Sve to stoji, ali meni osobno je puno bolje od halogenki. U slucajima kise po noći super svjetle, dosta bolje od halogenki, i to mi je najveći plus LED-a. Recimo, oni reflektirajući stupići se puno bolje vide, crte isto tako... i panduri kada obuku reflektirajući prsluk :) opet, ovo je samo moje mišljenje.

Da se razumijemo, xenon je neka druga sfera, i da imam OEM xenon sigurno ga ne bih mjenjao za LED.

A sada ići kemijati xenon, teško je za naći sve OEM (autom.nivelacija pogotovo ).

I

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

stvar je da te led bljeste isto kao i xenon u reflektoru, tj tako izgleda na slici koju si ti postavio. 

Link to comment
Share on other sites

stvar je da te led bljeste isto kao i xenon u reflektoru, tj tako izgleda na slici koju si ti postavio. 

To je do slike, jer stvarno nije taj slučaj. Mislim da cemo se morat naći na nekoj pivi pa to raspraviti, ovako prek foruma je bzvz :)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upamtite moje rijeći,da nas početkom 2018. A to je, da smo svi najebali kada padne cijena ovim led budževinama i svaki papak bude to mogao staviti za 200-300 kn. Ajde sad i nekako dok je cijena relativno visoka pa vlasnici golfa duje, jedinice, E36, Vectre A, i slični to ne mogu priuštiti. Nekako se da voziti jer ti rijetko takav dođe u susret, ali za par godina crno nam se piše

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.