Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

ja nemogu docekat da vise stignu...*ebo DPD...

Meni su stigle DPD-om drugi dan od narudžbe.

Link to comment
Share on other sites

Meni DPD odnosno čovjek u firmu dopeljao

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

razocaran!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nisu nista jace od cool blue boost (moooooooooozda par metara duzi snop, al nis posebno) + sta su zute ko obicne koje kupis na pumpi za 30kn

Link to comment
Share on other sites

ljudi, prekinite očekivati da će vam halogene žarulje u istom faru donijeti preporod.

puno je tu i do reflektora u faru, možeš ti stavit ne znam kakvu žarulju, nećeš dobiti neko poboljšanje, osim što ćeš svijetliti vanzemaljcima

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam usporedbu kod sebe. Slikao sam na skoro sličnoj lokaciji sa istim uređajem. Prije NBL su bile u faru neke Philips (ne znam koji točno model jer su mi došle zajedno sa autom još prije dvije godine). NBL možda maaalo daje jače i bjelije svjetlo, ali razliku nisam osjetio. Možda je i ovaj Philips isto bio iz vrha ponude, pa je razlika mala.

Philips_vs_osram.jpg

Link to comment
Share on other sites

slično sam i ja slikao i stavio negdje na ovim stranicama uz procjenu da NBL daju oko 25% bolje svjetlo

možda je nekome malo ali meni je 25% jako puno u noćnoj vožnji

Link to comment
Share on other sites

Slikano je malo starijom Xperiom, no u globalu svjetle odlično i golim okom se vidi da daju ipak više svjetla nego philips i nije mi ni malo žao što sam ih uzeo. Još je jedan par žarulja uzet za rezervu. Mogao bi jednom isprobati kada nađem vremena sa nekim običnim žaruljama jer žarulje vrlo lagano promjenim u par minuta.

Link to comment
Share on other sites

al slikat s foticem s manualnim postavkama (ukljucujuci i white balans) jer ovo s mobitelima usporedjiva je smjesno)

 

Link to comment
Share on other sites

evo ja cu slikati sa G6 na stativu i manualnim postavkama...imam obicne, CB boost i NB laser...

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

eh, da je bar na meganeu II tako jednostavno eksperimentirati sa žaruljama :aua:

Link to comment
Share on other sites

Arrrgh, pregorila mi H7, srećom neka obična i srećom na desnoj strani pa ću manje izgrebati ruku

Link to comment
Share on other sites

ja promjenim par zarulja u minuti i pol efektivnog operiranja oko svjetala :D 

Link to comment
Share on other sites

Meni GE Megalight riknula nakon 3 mj. Sad imam opet Osram najobicniji, a u drugom faru GE.

Zanimljivo je dok stojim iza auta u koloni kak se u njegovom bunkeru vidi razlika u jacini ;)

Investirat cu u neke "kvalitetnije" H7, vidjet cu jos koje.

Poslano sa mog Lenovo A7020a40 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

raspalo se ''grlo'' H7 žarulje, tako u tokića zovu tu vražju utičnicu. Od pregrijavanja se gotovo smrvila u ruci. Kupio novu za 26 kn, ali nije ista kao originalna niti je ima kao takovu kupiti. Ići će malo improvizacije, tj. teže će biti namjestiti žarulju u far (kao da nije dovoljno teško). Naravno treba odjeći staru utičnicu i zalemiti novu.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to divno krasno, ali poanta dobrog svjetla nije samo u izvoru istog. Za dobro osvjetljenje potrebno je imati i dobar reflektor, pa tako moj/a Yaris daje puno više svjetla tamo gdje treba(da se odmah razumijemo pišem o oborenom ne o dugom svjetlu) od Lagune. Zanimljivo bi bilo napomenuti da Yaris koristi H4 (Osram Nightbraker Ultimate) tip žarulje dok je u Laguni D2R ksenon (Philips).  Također, vozeći se i u malo prestižnijim automobilima došao sam do zaključka da Yaris ima jako dobra svjetla i to prepisujem velikoj površini reflektora kao i dobroj konstrukciji istog.

Apsolutno! Vozio sam neke aute sa halogenim farovima i bolje su mi svetlili od nekih xenona, da budem precizniji preciznije su mi svetlili sunce im presvetlo.

Ovo sa ledicama po običnim autima je meni kič.

Link to comment
Share on other sites

Clio 2 phase 1 od moje matere također ima izvrsno svjetlo, H4 u velikom reflektoru, koji je još uvijek kao novi jer je auto uvijek u garaži

Link to comment
Share on other sites

Meni je najveći problem reflektorskih halogenih farova što im je snop "mrljav". Nakon što sam navikao na snop koji mi daje Morimoto bixenon zadnje 2 godine, sjeo sam u službeni Peugeot 308. Grozno koliko su mi se oči umarale, što od žutog svjetla, što od tog što snop ima rupa

Nisam još vozio auto koji ima leću i halogenu žarulju pa ne znam je li ta mrljavost do žarulje ili do reflektora

Link to comment
Share on other sites

sta mislite o LED H7 za 300kn sta se prodaju po fejsu?

Iz prve ruke vidio Erfolg LED H7(700kn), i vrh vrhova (Astra G i Bmw E90). Na tehničkom ih podesili, i oni ostali oduševljeni! Kažu da su svjetla odlična, bacaju kako treba i da su po njihovoj procjeni oko 30% jače.. Sve izgleda oem, pa su rekli da ne vide problem da ne prođe tehnički..

Nadam se da sam pomogao ;)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Al je to nije tehnicki ispravan far. A i tamo rade svakakvi strucnjaci.. Njima je jedino bitno da ima kontrast iznad i ispod "linij" i to je po tom aparatu dobro.. Uopste se ne gleda raspodela svetla

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.