Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Pa dobro, koji je postupak? :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Postupak za Lagunu je sljedeći: prikopčaš CLIP uđeš u UCH meni i promijeniš sa 30kkm na 7. :)

Drugog postupka nema.

Link to comment
Share on other sites

Posto se blizi servis na meganu, zanima me koje ulje je najbolje staviti. Trenutno je unutra shell helix ultra diesel 5w40.

Link to comment
Share on other sites

mislim da dobro rezoniraš

Postupak za Lagunu je sljedeći: prikopčaš CLIP uđeš u UCH meni i promijeniš sa 30kkm na 7. :)

Drugog postupka nema.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

pa sad neznam za lagunu ali na megane 2 i scenic koji ima identicno sve je moguce.. nisam pri autu tako da nemogu probat/snimit... nesjecam se napamet tocno kako sam bio usao u tu opciju

Posto se blizi servis na meganu, zanima me koje ulje je najbolje staviti. Trenutno je unutra shell helix ultra diesel 5w40.

dovoljno dobro, nema potrebe za boljim

Link to comment
Share on other sites

trebam preporuku ulja za Clio 1.2 8v 2000.god.

trenutno je unutra neko 5w30 ali ne zanm koje pa bih ga zamjenio

Link to comment
Share on other sites

trebam preporuku ulja za Clio 1.2 8v 2000.god.

trenutno je unutra neko 5w30 ali ne zanm koje pa bih ga zamjenio

Ulje gradacije 5W-40 koje zadovoljava norme RN0700/0710

Link to comment
Share on other sites

Auto Krešo će me opet vidjet kad bude sve na rasprodaji :D

Zatražio 2x4l ulja, dobio odgovor da nemaju od 4l pa naručio i uplatio 5+3x1. To je bilo prošli ponedjeljak.
Danas nazvao i rekao da dolazim po ulje, na što mi čovjek rekao da mu pošaljem potvrdu o uplati. Tjedan dana od uplate?! Ok, to dogovorili, on potvrdio da je uplata proknjižena  te javio u maloprodaju da dolazim i za svaki slučaj (!) ponesem tu istu potvrdu ako me zatraže prilikom preuzimanja...
Čekao dobrih 10ak min da oni vide što i kako... A dok sam čekao vidio na policama to ulje koje sam prvotno tražio u pakiranju 4l. Reko, uzet ću kolegi kad sam već tamo, ali opet cirkus. Nije na stanju i ne može mi prodati, a nekoliko kanistera stoji u dućanu!!

Baš čudno da odlaze u klinac...

Ulje gradacije 5W-40 koje zadovoljava norme RN0700/0710

Ide i 10W-40 sa istim normama.

Link to comment
Share on other sites

ma zakurac im je AK i sve... katalog isuse boze, sad dok se posloze potrajat ce i lagano u propast..

Link to comment
Share on other sites

ne propadaju nego će se bazirati na webshop. ostati će poslovnica u zagrebu koja radi dobro a ostalo na https://carparts.hr/

cijene su iste kao i sad na popustu.. imaju odlične cijene svega, član sam HAK-a i imam 30% na sve na bilo koji način plaćanja.. 

imaju divljačku akciju i repove u dućanu a pod takvim uvjetima nije lako raditi.. to nezna nitko tko nije radio u nekoj trgovini..

ja sam 3 godine radio u dućanu sa biciklima al ne pevec i slično nego baš bajkovi od 2000-20000kn i imali smo jednom mjesečno akcije -20 ili -30% na sve. tih dana smo se naradili ko životinje, natrčali po dućanu i zvali skladište 600 puta. na kraju dana smo padali s nogu i ponekad imali i manjak u kasi.

tak da probajte razumjet trgovce koji rade u gužvi, nije to lako..

ili odite u trgovinu u kojoj inače kupujete i budete prošli bez gužve..

sjetite se američkog black fridayja i sve će vam biti jasno..

http://www.mirror.co.uk/money/when-black-friday-2017-deals-11163867?service=responsive

Link to comment
Share on other sites

Ne govorim o strci u dućanu nego lošoj organiziranosti. Zašto moram nositi potvrdu o uplatu, koju je btw vrlo lako krivotvoriti, tjedan dana od uplate?
Čak provjere i kažu da je uplata sjela (no shit Sherlock), ali da je svejedno ponesem ako u maloprodaji zatraže... I unatoč tome, čekam 10min u polupraznom dućanu da oni skuže što i kako.

Link to comment
Share on other sites

ne shvaćaš prodaju, ako imaju akciju 2 tjedna i promet 20 puta veći od uobičajenog, pola papira se izgubi ili se krivo napiše. to je jednostavno tako, umjesto da pohvalite firmu jer ste za kikiriki kupili ulje, neki i za 3 godine unaprijed, pljuvanje po organiziranosti je čisti jal.. šuti i plati, prošo si super, bokte.

da ideš cjepidlačit kokoji papir i gdje odi vidi u mall.hr kak fušaju na 2 papira, dok je autokrešo jedan od pionira prodaje dijelova ne samo za aute nego i za motore još od 1990-ih.

u zlatnim vremenima imao sam 2-3 frenda koji su tamo radili i svima je bilo oke, znali su mi iščupati i -40% popusta za hrpu dijelova i super je bilo, danas je to rijetkost.

a ovi što su jučer izašli ispod kamena i sjeli u auto, bolje da odu u neku trgovinu gdje je sve po ps-u i plate urednu cijenu minus možda 5% za cash ili na 24 rate mastercard i svi sretni..

Link to comment
Share on other sites

Prodaju shvaćam jako dobro, ali neorganiziranost nikako. Sumnjam da je procedura drugačija i kad nema akcija...
Čuj ovo, šuti i plati... Sad bih ja trebao pljeskati od sreće jer sam ulje dobio po 30% nižoj cijeni nego inače, a to sam platio svojim vremenom jer njima svakome ponaosob treba potvrda o uplati koja je provedena 7 dana prije, a čak i sa njom sam čekao da se kotačići poslože i dobijem plaćenu robu. Neka, barem si i ti zaključio da kod njih nije sve po PS-u ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja kad idem po kruh ponesem sve papire kaj imam doma nikad ne znas sta ce trebat ? zivot me naucio.

Pa dobro dobio si borny ulje koje si platio sve 5, to kaj nisi uspio meni isfurat nije greda, drasticno sam smanjio voznju, pa cu svake 2 godine mijenjat ?.

Link to comment
Share on other sites

Napravio sam narudžbu 10.10. za ulja 5l Castrola i 5l elf, te uredno platio narudžbu. Čekao sam tjedan dana i kako nije bilo nikakvih reakcija na narudžbu poslao sam im mail. Zvali su me sljedeći dan kako bi me obavjestili da castrola više nema (naručio sam 5x 1l jer karnistra više nije bilo), te da mi mogu ponuditi samo Elf. Lijepo sam se zahvalio i tražio povrat novaca koje su mi uredno vratili neki dan na moj račun. Toliko o tom webshopu...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da uplata ništa ne znači, tj. po plaćenoj ponudi ne rade račun i izuzimaju robu sa skladišta. Meni su dali račun friško kreiran, a uplata tjedan dana stajala. Što bi značilo da sam "imao sreće" što sam dobio proizvode koje sam platio jer nisu stajali rezervirani.

Link to comment
Share on other sites

Ide i 10W-40 sa istim normama.

Naravno da ide i ta gradacija, al konkretno za ovaj Clio više paše 5W-40

Link to comment
Share on other sites

Koja je poanta kupnje preko web shopa ako svejedno idete u ducan po ulje? 

Link to comment
Share on other sites

Ne platim skoro 40kn dostavu, a nalaze se par km od mene. Gubitak vremena je bio neplanirana posljedica traljavog poslovanja.

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Kužim na što ciljaš, ali sam htio uplatit ponudu pa da me roba čeka.

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam dobio mail od AK

Uštedite 50% na auto ulju

Još samo nekoliko dana, do kraja listopada imate priliku kupiti novo ulje za svoj automobil po izvrsnim cijenama.

Tako je cijena Castrola Magnatec Diesel 5W40 C3 u pakiranju od 4 litre snižena sa 400 kn na 200 kn!
Tu je i sintetsko ulje ELF Evolution Fulltech 5W30 FE u pakiranju od 5 litara kojem je cijena sa 362 kn snižena na 181 kn. 

Sve ostale cijene ulja provjerite ovdje https://www.autokreso.hr/ulje.html
Naručeno ulje, ali i ostale dijelove dostavljamo na odabranu adresu ;)

Jeste li znali?
Dodatno -30% uštede do kraja mjeseca na ostale autodijelove u našem webshopu

Vaš
Auto Krešo
Link to comment
Share on other sites

6L Shell Helix Ultra 5W40 240Kn. :)

Šalim se malo! Toliko je mene izašlo jer sam imao popust od 75Kn.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.