Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Meni se Shell (za sada) pokazao najboljim.

Link to comment
Share on other sites

Meni shell ubedljivo najvise trosi ulja i za sad se prvi raspao...

Inace i ono iz lidla po cemu se neki krizaju ima rn normu..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Isto i ovdje. Dobro mi radi motor i na Shellu i na Mobilu, jedino Shell počne ranije piti i malo više ga pije od Mobila.

Shell - 1.9 dCi ga nije volio :D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

ja sam ga 3 puta mijanjao. znaci ne pricam na osnovu 1 izmjene

Link to comment
Share on other sites

Ja u svom meganu imam mobil 5w40, na 10tkm mi "popije" 2 crtice na bordu(tada i mjenjam ulje). Tocim ga odkad sam uzeo auto, znaci vec 40tkm, i uvijek ista prica.

Link to comment
Share on other sites

Očito je da 1.9 dCi ne voli Ultru, ali zato je voli 2.2 dCi.

Link to comment
Share on other sites

Mene to stvarno ne muči, bolje da prođe kroza auspuh nego iscuri kroz brtve. Najzad - "Oil consumption saves fuel." :D

Link to comment
Share on other sites

Isto i ovdje. Dobro mi radi motor i na Shellu i na Mobilu, jedino Shell počne ranije piti i malo više ga pije od Mobila.

Shell - 1.9 dCi ga nije volio :D:D:D 

Moj 1.9 dci je obožavao Shell :-)

Link to comment
Share on other sites

aquarius, pojesti ? :D:D

Ja u svom meganu imam mobil 5w40, na 10tkm mi "popije" 2 crtice na bordu(tada i mjenjam ulje). Tocim ga odkad sam uzeo auto, znaci vec 40tkm, i uvijek ista prica.

kolko je to po sipkici ?! j**es ovo na displayu.
 

Link to comment
Share on other sites

Od 4 kockice, 2 fale.
A dok nije bio na ovoj mapi i nisam toliko visio na AC falila je jedna kockica, tako da sam i vise nego zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Valjda sam jedini koji je u potpunosti zadovoljan sa tim mjeračem na instrument tabli. 6 crtica na tabli, 6 na šipki, uvijek pokazuju isto, jedna crtica je 2.5 dL i to je sva filozofija.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da imaš (ili da si imao) Lagunu 2, sve bi ti bilo jasno...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

meni je 2 crtice na tabli sipka ispod minimuma... zato pitam

Link to comment
Share on other sites

Da imaš (ili da si imao) Lagunu 2, sve bi ti bilo jasno...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

šala mala

Link to comment
Share on other sites

Valjda sam jedini koji je u potpunosti zadovoljan sa tim mjeračem na instrument tabli. 6 crtica na tabli, 6 na šipki, uvijek pokazuju isto, jedna crtica je 2.5 dL i to je sva filozofija.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

I kod mene je točno. Iz pocetka sam sumnjao u to ali sad vise ne. Prije sam radio vise km i puno sam landrao po Njemačkoj i Skandinaviji pa je na 10.000 km išlo 0.5-0.7 L ulja. Sad radim 5.000-7.000 km godisnje i rijetko sam u DE sa autom pa ne popije ništa.

Visoki tempo 3000-4000 rpm na AC uzme ulja.

Link to comment
Share on other sites

ja isto vjerujem ovim kvadratićima na instrument tabli, na meganu su točni

Link to comment
Share on other sites

Prošlo ljeto sam stavio Shell Ultra 0W40. U 12.000km mi je popilo skoro litru ulja, a inače popije jedva 2dcl Shell Ultra 5W40. S nulom sam primjetio da mi je motor nešto glasniji u prvih par taktova kad ga upalim. Kad sam se vratio na 5W40 to je nestalo.  :nezna:

Link to comment
Share on other sites

inače mijenjam ulje na 10 tkm. S ugradnjom plina čujem da se može i više držati ulje. Dali bi 15 tkm bilo OK?

Link to comment
Share on other sites

Ma ni slucajno, ti zbilja zelis razljutiti uljne bogove ?, meni nakon 14tkm pocne drasticnije trositi i tad mijenjam, rekli bi da se raspalo ulje.

Link to comment
Share on other sites

pa dobro može i 14 nije bed :hm:

pošto mi je servisni interval namješten na 30 tkm, a nemam clip da to stavim na manje, mislio sam svakih 15 tkm mijenjati, pa onda bude 2x15 jednako 30 :trk:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

moze se preko bord compa to mijenjat. definitivno moram napraviti tutorijal za to :D

Link to comment
Share on other sites

moze se preko bord compa to mijenjat. definitivno moram napraviti tutorijal za to [emoji3]

Ma jesi ti siguran za to? Znam da se može resetirati, ali mijenjati... :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma jesi ti siguran za to? Znam da se može resetirati, ali mijenjati... :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Kod sebe promjenio s 15 na 10.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.