Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

c6dd6391981182f265cffe8a8ab376fe.jpgd3f0de7913ae9a4bbed11a07f0500138.jpg

Prekjucer narucio, danas stiglo.

15l ukupno, što za Clio što za Lagunu.

Svaka cast Auto Kresi na brzini

Link to comment
Share on other sites

Jeste imali iskustva sa Gulf uljima sintetika 5w30 i 5w40? Čini mi se da imaju dobru cijenu a nisu baš nepoznat brend.

Link to comment
Share on other sites

Proizvođač preporučuje za getribu Tranself TRJ 75w-80, u dućanima pronalazim jedino NFJ 75w-80, jel ima neke razlike u tim uljima?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

TRP je za 6 brzinske getribe

TRJ je za 5 brzinske getribe

Pošto je moj sa 5 brzina onda ispada TRJ=NFJ

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Proizvođač preporučuje za getribu Tranself TRJ 75w-80, u dućanima pronalazim jedino NFJ 75w-80, jel ima neke razlike u tim uljima?

 

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

 

 

TRJ ulja nema već dugo u prodaji, zamijenio ga je NFJ.

Link to comment
Share on other sites

Ja mijenjao na 90.000 i bilo je ko katran. Ima slika u mom topicu.

Ja sam mijenjao na 105 000 i izašlo je žuto kao i novo koje je uliveno.

Link to comment
Share on other sites

Miloš, čini mi se da si ti imao neke primjedbe na Shell SHU, evo jedno zanimljivo mišljenje s forum hr:

 

''Impresivno mi je to s**nje protiv Kipora. I onda se dogodilo da se SVIMA na ovim forumu koji su kupili Orbicovo Shell ulje na akciji u Interšparu dogodilo isto. Orbicov SHU je govno prema Kiporovom.

U konkretno mom slučaju nakon 12.000 km ulje je razbijeno ko najjadniji HC. To se NIKAD u zadnjih 100.000 km nije dogodilo sa Kiporom. Isto tako se NIKAD nije dogodilo da Kiporov SHU nestaje iz mašine. Golf će na servis do kraja mjeseca i vratit će se na Kiporov SHU. Pa da vidimo.''

Link to comment
Share on other sites

Nikad niti u jednom svom autu nisam mjenjao ulje u mjenjacu.

Niti sam ikad imao problema s mjenjacima.

A 6 godina sam svojedobno vozio Alfu 33 kod koje su 8 od 10 primjeraka imale problema s mjenjacem.

Link to comment
Share on other sites

33- koje nisu imale problema s mjenjačem zbog ulja već zbog loših sinkrona.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miloš, čini mi se da si ti imao neke primjedbe na Shell SHU, evo jedno zanimljivo mišljenje s forum hr:

 

''Impresivno mi je to s**nje protiv Kipora. I onda se dogodilo da se SVIMA na ovim forumu koji su kupili Orbicovo Shell ulje na akciji u Interšparu dogodilo isto. Orbicov SHU je govno prema Kiporovom.

U konkretno mom slučaju nakon 12.000 km ulje je razbijeno ko najjadniji HC. To se NIKAD u zadnjih 100.000 km nije dogodilo sa Kiporom. Isto tako se NIKAD nije dogodilo da Kiporov SHU nestaje iz mašine. Golf će na servis do kraja mjeseca i vratit će se na Kiporov SHU. Pa da vidimo.''

Ja sam u auto kresi kupovao. Boce ulja su davno bacene tako da nemogu pogledat ko je uvoznik :(

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miloš, jesi ulio ono ulje iz Lidla?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jesam. U ponedeljak. Za sad je ok. Samo se borim s jebenim akumulatorom jer cekam placu da kupim novi. Pa palim na kablove. Iz lidla kao 500A no po zici bi prije rekao 50A i auto pali na zub al doslovce...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u starom ulju koje sam izlio bilo taloga. Nije mi jasno kako pošto je ulje staro niti godinu dana, a u autu je cca 7kkm. Prije mi se to nije događalo, a livao sam isto ulje

Link to comment
Share on other sites

Jel valjaju sta ti kablovi iz lidla?

Tak tak... za benzince koji vuku manju struju vjerujem da su sasvim ok... Mi puuuno puta palili dizele, pa je nakon mozda 10-15 puta pocelo smrdit po plastici, pocela se otapat izolacija na spoju kod rucke. Frend mi zamjenil kablove s debljima, dobro smo ih stisnuli i to je sad kak spada.

Link to comment
Share on other sites

Jel valjaju sta ti kablovi iz lidla?

kao sto rekoh, dizela 1.9dci pali na prvi zub kao da je u mom autu nov novcat akumulator a ne mrtav koji nemoze ni jednom zavrtiti motor. 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u starom ulju koje sam izlio bilo taloga. Nije mi jasno kako pošto je ulje staro niti godinu dana, a u autu je cca 7kkm. Prije mi se to nije događalo, a livao sam isto ulje

Losije gorivo? Detergenti iz ulja rade svoj posao

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Također nikad nisam na autu mjenjao ulje u mjenjaču. Kakvo bi bilo nikada neću ni znati a s mjenjačima nisam imao problem. Danas kako aute vozimo po max 2 godine pa kupimo drugi nemamo ni vremena promjeniti ulje u mjenjaču čak i da želimo. 2 godine naprosto prolete kao simplon.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.