Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

meni je do 7000 potrosio 0.4L i onda 0.6 u sledecih 500km a nije bila agresivna voznja.. nego se raspalo. a to mi i neko pravilo, kad potrosim 1L za nadolivanje mijenjam ulje. 
sad sam na lidlovom w5 5w40 i ne trosi ga uopce u ovih 2000km kolko sam cca napravio. a bilo je i divljanja. samo je isto vodenasto. danas ulivam 5w50 mobil 1 i to je to.. (kad sam uzeo lidlovo nisam imao za mobil a bolje novo srednje nego potroseno dobro)

Link to comment
Share on other sites

Meni je Shell OK (za sada). Nego gdje kupuješ Mobil 1, cijena?

Link to comment
Share on other sites

Ti to voziš ko kakva tetkica, gledaš samo u brojke trenutne potrošnje. ?

Stisni muški, pa da vidiš kako troši i gorivo i ulje i gume i kočnice. ?

Hehe ima i ta mjesta ali buš mi veroval kad ti velim da mi na autobanu autek još najmanje troši ulje tj gotovo niš.

Znam sam prije kad sam imal velikog benzinca lepo gasirati kroz celu njemačku i dođem doma nakon kaj ja znam 3000 km da mi ulja ne šipki ne fali!

Znaš kaj mi je autek trošil? 1. gorivo 2. gume......to dvoje baš fest a kočnice i ulje skoro pa niš!

Link to comment
Share on other sites

Meni je Shell OK (za sada). Nego gdje kupuješ Mobil 1, cijena?

uzeo u autokresi na popusti za crni petak pa cijena nije referentna, inace oko 500kn 6L

Link to comment
Share on other sites

Ispustio ulje nakon 500km (objasnjeno u temi sta smo danas radili s auto.) ... Sad neznam s cime cu ga zamjeniti hahah al moj je vise dobio ulja u god dana nego sto je dizela potrosio

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Shell Helix 5W40 za dizele, to je to.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To je ono sto se Milošu pretvorilo u vodicu nakon 7 tkm i pocelo ga trositi?

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne, to je ono što usrmaatre koristi na svom 2.2. dCi i nema prigovor na isto.

Miloš vozi 1.9 dCi sa jakom mapom i ... Jako ga vozi... :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne nego su promjenili nesto na formuli... Neko je vec komentarisao da SHU nije ono sto je bio pred godinu dana vise.. Tako da ga ja vise isto ne kogu mirna srca preporuciti.

Ako nemas dpf onda mobil 3000 mozes ljevat kvalitetno je i dobro ulje.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ne primjećujem da se išta u recepturi SHU promijenilo. Oduvijek je isti bio malo rjeđi nakon 7-8tkm u motoru. Motor mi je osjetno tiši kad koristim SHU u odnosu na M3000X1. Auto sad ima 249tkm i nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

primjetih da ima 2 vrste SHELL HELIX ULTRA DIESEL 5W-40 , jedan zadovoljava normu renault 700 , a ovaj drugi normu 710  .... koja je točno razlika renault norme 700 i 710? ( vidi slike)

20180103_184417.jpg

20180103_184433.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja ne primjećujem da se išta u recepturi SHU promijenilo. Oduvijek je isti bio malo rjeđi nakon 7-8tkm u motoru. Motor mi je osjetno tiši kad koristim SHU u odnosu na M3000X1. Auto sad ima 249tkm i nikakvih problema.

ma stavio sam citat na predhodnoj stranici s drugog foruma... Misliš da nisu u pravu?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam ti i odgovorio na taj citat. CDRW se uz dužno poštovanje u ulja kuži kao mara u kriv racku. SHU nikada i nije bilo pravo sintetičko ulje. Radi se o ulju koje kao bazno koristi HC ulje, tzv. XHVI (extreme high viscosity index) koje nije na razini PAO-a ali je blizu. Ima dosta stabilan viskozitet u svim režimima upotrebe.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, nisam baš neki stručnjak,može mala pomoć, molio bih one koji se bolje razumiju u ulja da mi preporuče koje od ova dva ulja odabrati (cijena je ista) , SHELL HELIX ULTRA DIESEL 5W-40 ili ELF EVOLUTION SXR za motor 2,2 dCi ?

053_005_169.jpg

shell-helix-ultra-diesel-5w-40-1l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio oba ta u 1.5 dci, i nekako sam skloniji Elfu otkad sam imao Shell kojeg mi je počeo dosta trošiti nakon 7 tkm.

Kasnije je ispalo da su takvo iskustvo imali svi koji su kupili taj shell kad i ja na istoj akciji.

Uglavnom, u zadnje vrijeme stavljam Elf.

Link to comment
Share on other sites

ne kužim zakaj je problem staviti elf kojeg proizvođač preporuča, pa nemaš Hyunday koji preporuča Quaker State ulje koje nigdje nemreš nabaviti..

Link to comment
Share on other sites

Shell su super ulja ali ak vam je motor dobar svako će vam ulje bit ok tipa godišnje ga promjenite jedan put ak motor nije ok onda ni najbolje ulje neće pomoći. Mislim da je za dCi Elf ulje čist ok ulje pogotovo jer je neki bestbuy. Ali da stavite karikiram ono ulje Manol ili kak se u Kreši zove ulje ono jeftino nebu niš motoru koji je svake godine promenil ulje. Samo paziti da je po preporuci proizvođača ak je norma 710 onda ide norma 710 a ne neki drugi bog. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ne kužim zakaj je problem staviti elf kojeg proizvođač preporuča, pa nemaš Hyunday koji preporuča Quaker State ulje koje nigdje nemreš nabaviti..

Jer primjetis da tvoj stil voznje prevazilazi mogucnost tog ulja, ili si pak svjestan da ima boljeg i zelis za svoju masinu najbolje sto mozes dati.

Ja sam i prije mapiranja bio na 5w50 jer sam 5w40 pregrijavao kad bi isli na duzu voznju zaigranu gde je motor radio u opsegu 3700-4750 okretaja.

Moze biti jos mnzogo razloga al eto jedan npr..

Takodjer na istrosen motor je bolji veci viskozitet jer deblji uljni sloj popunjava onu pohabalost motora.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio oba ta u 1.5 dci, i nekako sam skloniji Elfu otkad sam imao Shell kojeg mi je počeo dosta trošiti nakon 7 tkm.

Kasnije je ispalo da su takvo iskustvo imali svi koji su kupili taj shell kad i ja na istoj akciji.

 

Uglavnom, u zadnje vrijeme stavljam Elf.

2.2 dCi nije isto što i 1.5 dCi. 

ne kužim zakaj je problem staviti elf kojeg proizvođač preporuča, pa nemaš Hyunday koji preporuča Quaker State ulje koje nigdje nemreš nabaviti..

Možda zato što Shell ima bolja HC bazna ulja od Elf-a. Također, Shell zadovoljava RN0710 isto kao i Elf, a i imam iskustva u korištenju SHU ulja u 2.2 dCi motoru zadnjih cca 80tkm. 2.2 dCi ako je ispravan troši minimalnu količinu SHU ulja do 8000 km (isprobano u praksi). Više od 8000km ga nikada nisam držao u autu (niti bi držao bilo koje HC ulje).

Link to comment
Share on other sites

Da li se netko susretao s Motul 8100 x-cess? Citam malo po britanskim forumima da ga cesto stavljaju u meg rs i da je puno bolje od elfa sxr kojeg preporucuje renault. Dobro je i da ima RN 710 normu, pa razmisljam da ga stavim na iducoj izmjeni. Mislio sam Motul 300V, al ce pricekat iducu izmjenu, jer ce mi taman servis negdje oko rege, pa ne bi bas pljunuo 900kn samo na ulje.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni 8100 puno jeftiniji

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Inace mislim da je to i xclean jedino 5w40 sinteticko ulje. Tj da jije spominjano UHC ulje

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.