Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

Mislim da uplata ništa ne znači, tj. po plaćenoj ponudi ne rade račun i izuzimaju robu sa skladišta. Meni su dali račun friško kreiran, a uplata tjedan dana stajala. Što bi značilo da sam "imao sreće" što sam dobio proizvode koje sam platio jer nisu stajali rezervirani.

Meni 5-6 dana u košarici stoji roba i mislim si da nisu valjda kao pravi strani web shop...da je shop sinkroniziran sa stanjem skladišta u realnom vremenu. Čitajući ovo sam bio u pravu i neću kliknut kupi!

Ja platim i dođem po ulje i filtere, pa da mi tip kaze da je nestalo i da si gledam alternativu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Uskoro trebam ulje mijenjati pa naletio na ovu stranicu http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/100359/ulje-elf-evolution-full-tech-fe-5w-30-5l cijena je više nego povoljna.

ima tko kakva iskustva sa njima?

Ja sam u dva navrata naručio preko mall.hr za cca 230kn, valjda je isto ulje ili?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ulje mi već stiglo!!!! dostava po zg nisu mi ništa naplatiti, plaćanje po pouzeću, proizvodnja 09/2017, sve sam preko email sredio

u mall je 239 + 5 kuna dostava, tokić 280 kuna tako da je ovo u % bitno jeftinije (198 kuna za 5l) a došlo mi na kućni prag doslovce

Edited by goran_sch
Link to comment
Share on other sites

Isprike, znam da je negdje spomenuto, ali ne mogu naci. A vrijeme je za poci leci. XD

Vezano za servis na mojoj drli. Dakle L2/2 1.9 dci 96 Kw.

Bio zapeo za Fuchs i maltene odlucio. I sad ispada da neku firmu molim i ganjam vec 2 dana da mi ponudi nesto. Rene koji ga isto drzi mi pak nudi neki ester aditiv koji ima u kombi sa Elfom. Al mislim da aditiv nebum.

Ne znam.

Dajte molim vas recite koja je bila aktualna norma za ulje tada? I koja bi to sada mjenjala?

Planiram uzeti svakako 5W30 jer imam FAP (kljunaš XD).

Iako je do sada bio Elf 5W40. Mislim onaj neki 900 nesto. I nemam zamjerki. Maltene ne trosi, sve 5.

Dakle u biti me ne zanimaju islustva drugih ulja. Recimo Shell cijenim do neke mjere. Odmah iza Fuchsa. Al vidim da taj Elf stoji uz Renault vec desetljecima pa jednostavno ne zelim filozofirati, ako vec ne uzmem Fuchs.

Dakle koji Elf 5W30 za 1.9 dci FAP?

Hvala unaprijed.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja osobno koristio Elf. Bio je u autu. Zato pitam koji Elf 5W30 u taj motor.

Ja imam neka iskustva sa drugim uljima u drugim autima i motorima.

Zato preferiram Fuchs/Silkolene.

Međutim maltene sam odlučio nastaviti sa Elfom pa pitam koji u toj gradaciji za FAP 1.9 dci. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Isteko edit a sporo razmišljam. :)

Moze moderator spojiti zadnja 2 posta u jedan.

Nego, kad vec davim. Spominjana je i neka norma i za mjenjač.

Da je različito za 5 i 6 brzinske.

Koje bi ulje išlo onda u 6 brzinski PK6 il kak se ono zove? Jel 75W80 il 90?

Mislim, pise mi u knjizi. Al je preporuka za neko starije ulje. Jedino mogu gradaciju saznat. Ako je to samo to.

Al kad vec ima kolega koji znaju kaj preporuciti, da pitam.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

NFP ELF ulje. nije bitna gradacija sama ("nayivni viskozitet") kolko je bitan sastav. 

Link to comment
Share on other sites

Tranself NFP i ništa drugo, sva iskustva na forumu idu u tom smjeru. Osim ovlaštenog, to ulje imaju i GrandOil i UljeDirekt. Od potonjih sam ja uzeo prije 2-3 god i platio 60 kuna po litri.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imau sve vece auto kuce, ukljucujuci i auto kresu, i intercars itd

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Djecaci dragi, dosao na red prvi servis na swiftu od kad je kod mene. Masina suha da susa ne moze bit, ulje na minimumu, izmjerimo i fali u njemu skoro litra ulja. Iznenadilo me neugodno koliko ga je potrosilo u nekih cca 10-11k km. Dok mi je na kliu slinio karter nisam morao nadolivati niti pol litre po intervalu.

Vidim i spominjete da se proizvodjaci cak i ogradjuju izjavama o potrosni od litre ili vise ulja kao normalnoj ali meni tu nesto ne stima pogotovo na autu 2011 godista sa 70k km

Link to comment
Share on other sites

Moja "precizna japanska mehanika" nikada nije potrošila više od 1-1,5 dl na 10tkm (interval izmjene ulja). Auto trenutno na 97tkm.

Link to comment
Share on other sites

Moj je vidio japana koliko i ja. Na razglednicama eventualno :) Ja se nadam samo da je mozda servisiran kod nekog poduzetnika u stednom modu ali mi intuicija ipak govori da cu se morat naviknut na litru ulja u gepeku..haha

Link to comment
Share on other sites

vag pak znaju imat i vise ulja nego sto se ulilo, i ne ne zajebavam, nego tolko goriva i cadji dospije u ulje da nadmasi i samu potrosnju ulja i jos poraste nivo.. 

Link to comment
Share on other sites

Moj stari ima Passata i trosi mu litru ulja na 2000km.

Kad se zalio u servisu pokazali su mu Manual u kojem pise da je 1l na 1000km prihvatljivo.

1l na 1000km??? WTF???

Link to comment
Share on other sites

To pise u skoro svim manualima..

Ovisi koliko km ima motor, koji je motor, toci li se ispravno ulje itd.. meni shell 5W40 trosi nesto dok Elf 10W40 nimalo..

Link to comment
Share on other sites

Jbg, VW je barem naveo konkretan podatak. Većina ostalih mora dokučiti što znači "značajna" ili "veća" potrošnja ulja :) :) :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Piše i Renault manualima siguran sam. "Do litre na 1000km" svima piše i potrošit će toliko ako ga stisneš koliko ide i odvoziš tako 1000km.

 Djecaci dragi, dosao na red prvi servis na swiftu od kad je kod mene. Masina suha da susa ne moze bit, ulje na minimumu, izmjerimo i fali u njemu skoro litra ulja. Iznenadilo me neugodno koliko ga je potrosilo u nekih cca 10-11k km. Dok mi je na kliu slinio karter nisam morao nadolivati niti pol litre po intervalu.

Kako je vožen?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.