Jump to content

Zamjena radija


kristijan

Recommended Posts

Js sam mislio da on ugrađuje aftermarket radio. Ma kako god bilo nema štete. Ako bude gubio memoriju samo zamijeni mjesta žutoj i crvenoj žici. ?

Link to comment
Share on other sites

Ja i ugrađujem aftermarket radio ali na original intalaciju, uglavnom sve je riješeno( osim te četrnaeste žice na Reno instalaciji, i dalje ne znam čemu služi) uglavnom držao sam se standarda i sve radi.

Link to comment
Share on other sites

Neznam šta ti nazivaš četrnaesta žica, ali sam ti stavio popis funkcija svih žica u ISO power konektoru pa usporedi.

Na kojem se točno mjestu u konektoru nalazi ta žica?

 

Link to comment
Share on other sites

Znači da nisi uopće pročitao moj post gdje sam ti stavio objašnjenje funkcija svake žice na ISO power konektoru na Renaultovoj instalaciji.

Evo copy/paste :

"Pin 1 (bijela žica) - Signal brzine auta (neka radija ga koriste da automtski pojačaju/smanje zvuk ovisno o brzini auta),"

Funkcija ovoga signala je da kada voziš brže i na većim okretajima (npr. po autoputu) tada je povećana buka u kabini zbog motora i vjetra, radiju se automatski pojača zvuk da se bolje čuje, a kada smanjiš brzinu i zvuk se automatski smanji na onu jačinu koju si namjestio na radiju.

Ako instalacija tvoga radija nema ovu žicu onda ni taj radio ne podržava ovu funkciju nego ćeš pojačavati/smanjivati jačinu zvuka ručno.  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

pozdrav svima

evo pročitala sam cijelu temu, pa imam pitanje, u renault meganu II , 2002 god. imam original radio, sa komandama iza volana i display gore, kad ugasim radio onda na ekranu ocitava samo sat i temperaturu.

moje pitanje je dali kad bi stavila aftermarket radio izgubila i komande na volanu i display i taj sat i temperaturu

 

komande na volanu mi ne trebaju, ali bi volila kad bi ostao sat i temperatura konstantno na tom display

dali je to moguce ?

npr kao na linku

hvala i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Kad bi stavila aftermarket radio izgubila bi i komande na volanu i display, ali ako kupiš i adapter za to radio onda ćeš imati sve kao i prije.

Šta se tiće sata i temperature to nema veze sa radijom tj. neovisno je od radija pa ćeš to imati uvijek na displayu (i u slučaju stavljanja aftermarket radija i u slučaju da izvadiš to originalno radio i ne staviš ništa).

Eto taj na tom linku šta si stavila je ugradio aftermarket radio bez adaptera, pa je izgubio komande na volanu i izgubio je prikaz radija na displayu, ali mu i dalje radi i sat i temperatura.

Link to comment
Share on other sites

U Meganu II 2006 god. bi vratio original radio. U autu je od proslog vlasika ostao neki sony auto radio koji ocajno radi. Zanima me gdje bi mogao nabaviti original, i koliko bi mogao kostati? 

Usput, odmah bi promjeni zvucnike, pa jel zna netko koji dijametar zvucnika odgovara originalnoj instalaciji.

Link to comment
Share on other sites

Koji sony? Inace uz moj auto je doso original sony sa 2 sony zvucnika. Tzv extreme verzija. Radio je mp5 i bolji od originala.

Link to comment
Share on other sites

Tatin megan je isto extreme oprema(gol ko puska) i dosao je s tim sony aftermrket radiom i 2 zvucnika. Ocajan radio. 

Nabavio sam mu orginal radio. Ukratko preporod, sve i jednu stanicu uhvati(dok je to sa sonyem bilo nemoguce) zvuk 100 puta kvalitetniji i napokon ima komande koje uopce nisu lose.

Idu ti 13cm naprijed i odotraga u vrata.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

uspjela sam izvadit kazic, no cini mi se da nije ISO konektor (eurokonektor) gdje mogu kupit isti ? ima li tko za prodati ? nize sam stavila sliku konektora od kazica te kakav kazic sada imam u autu i njegova straznja strana

 

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko nisam siguran koji sony, ali sigurno nije dosao s autom, kontrole na volanu i dispey nisu povezani s radijom.

@kristijan1710 gdje si nabavio radio, koliko je kostao?

Mogu ce da je dosao jer je i s tatinim dosao tvornicki, tocnije ugradili su ga prije kupnje.

Kolega prodavao auto pa sam uzeo od njega komande i radio, 300kn sam dao.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav

uspjela sam izvadit kazic, no cini mi se da nije ISO konektor (eurokonektor) gdje mogu kupit isti ? ima li tko za prodati ? nize sam stavila sliku konektora od kazica te kakav kazic sada imam u autu i njegova straznja strana

 

Screenshot_1.jpg

Ispod suvozackog sjedala nemas nista?

Link to comment
Share on other sites

ništa 

ovo sto si uslikala je cd changer s komandama za radio, ali glavna jedinica je negdje dalje i to obicno ispod suvozacevog sjedala. Poslikaj mi ispod oba sjedala i vozacevo i suvozacevo te pretinac za rukavice. Mora biti tamo. Na njemu se nalazi i iso konektor. Usput u rupi gdje si izvadila ovaj kazic morala bi imat razdjelnik za napajanje radia koji ide negdje prema glavnoj jedinici te zuti konektor koji je negdje zakacen. Pogledaj dobro. Na taj nacin od tamo mozes spojit obican mp3 original radio. 

Link to comment
Share on other sites

ovo sto si uslikala je cd changer s komandama za radio, ali glavna jedinica je negdje dalje i to obicno ispod suvozacevog sjedala. Poslikaj mi ispod oba sjedala i vozacevo i suvozacevo te pretinac za rukavice. Mora biti tamo. Na njemu se nalazi i iso konektor. Usput u rupi gdje si izvadila ovaj kazic morala bi imat razdjelnik za napajanje radia koji ide negdje prema glavnoj jedinici te zuti konektor koji je negdje zakacen. Pogledaj dobro. Na taj nacin od tamo mozes spojit obican mp3 original radio. 

ok, pogledam ,poslikam pa javnem

hvala puno

Link to comment
Share on other sites

ok, pogledam ,poslikam pa javnem

hvala puno

Moze bit i u prtljazniku ali chorka ti zna dosta o tome. Meni je pomogao puno.

Link to comment
Share on other sites

Tatin megan je isto extreme oprema(gol ko puska) i dosao je s tim sony aftermrket radiom i 2 zvucnika. Ocajan radio. 

Nabavio sam mu orginal radio. Ukratko preporod, sve i jednu stanicu uhvati(dok je to sa sonyem bilo nemoguce) zvuk 100 puta kvalitetniji i napokon ima komande koje uopce nisu lose.

Idu ti 13cm naprijed i odotraga u vrata.

da, extreme ima taj radio i stražnje parking senzore..

gle nisam neki auto-audiofil, ali nisam ni haterski nastrojen. glazbu slušam radije doma ali meni sasvim solidno zvuči, pogotovo ak nekaj pustim prek mp3 playera ili prek aux sa moba.. radio stanice ionako ne slušam, eventualno vijesti, a to više ovisi o anteni nego radiju..nemreš reć da je sony mp3 radio smeće pa to je svetogrđe. 

imam tonu sony tehnike doma i sva je vrh.. tak da subjektivne dojmove smiri, taj sony radio je dobar..

Link to comment
Share on other sites

da, extreme ima taj radio i stražnje parking senzore..

gle nisam neki auto-audiofil, ali nisam ni haterski nastrojen. glazbu slušam radije doma ali meni sasvim solidno zvuči, pogotovo ak nekaj pustim prek mp3 playera ili prek aux sa moba.. radio stanice ionako ne slušam, eventualno vijesti, a to više ovisi o anteni nego radiju..nemreš reć da je sony mp3 radio smeće pa to je svetogrđe. 

imam tonu sony tehnike doma i sva je vrh.. tak da subjektivne dojmove smiri, taj sony radio je dobar..

Nemam kaj smirivati kad je to moj dojam. I stojim kod toga. Neznam sta imas doma, al trenutno pricam o autoakustici. Sony je smece. Opce je poznato da recimo sta se tice zvucnika pise 3× vise nego sto moze ponuditi. 

I stojim kod toga da orginal radio ima daleko kvalitetniji zvuk od tog sonya sta je isporucivan u auto. (mozda nepricamo o istom modelu)

 

Link to comment
Share on other sites

Nikad nije dobro ulaziti u raspravu o percipiranoj kvaliteti bilo čega, a osobito audio opreme. Nisam audiofil, osobito ne u automobilu, i htio bih što jeftinije proći, a da imam punu funkcionanost auto radia, znaći komande na volanu i displej na ploči. Čini mi se da ja nabavka polovnog originalnog auto radija najeftinija opcija. Ako netko ima neku drugu sugestiju rado bi je čuo.

Link to comment
Share on other sites

Ako zelis kompletnu funkcionalnost, tocnije komande i diplay, najjeftinija ti je solucija orginal radio. Za nekih 300-400kn ga mozes pronaci. Isto tako za te novce si mozes vec naci vrlo dobar radio, ali gubis display i komande, a dok to osposobis na nekom drugom radiu, treba ti jos barem toliko.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.