Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

On 30. 11. 2019. at 15:13, ivan.martinko said:

Tak je. Dakle aqua skeptik ili slicno nek bez dokaza vise ne prica protiv konkurencije, jer ovaj topic nije reklama za njegovu firmu nego topic o akumulatorima.

Svatko za svoje novce kupuje gdje hoće. Ništa protiv konkurencije nemam. Tu sam ako mogu koju pametnu napisati, a usput i naučiti nešto novo. Trgovinu u kojoj radim više neću spominjati.

On 30. 11. 2019. at 15:13, ivan.martinko said:

Dakle dobio si ukupno 5 godina garancije. Neznam dal beren tak radi il samo nastavi onu od prije..

Radimo sukladno zakonskim propisima

On 01. 12. 2019. at 9:13, trigi said:

Fiamm titanium pro 64 Ah, 610 A, 36 mjeseci gare, 534 kn uz ostavljanje starog Tudora.Trgovac kaže proizveden ove godine, još sam ga malo dopunjavao...

Izvrsna cijena. Akumulator bomba.

On 30. 11. 2019. at 16:50, mario #8 said:

E da, gledao malo TQ akue, skoro uvjeren da su i oni sad prepakirani Exide. Isto kućište kao moj Premium i Silver+, samo crno. E sad, dal je u rangu Premiuma il Excella, ne znam.

Ako je kućište crno, a potpuno isto kao Premium, onda je Tq u rangu Excella, odnosno rebrandirani Excell

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, aquarius said:

Svatko za svoje novce kupuje gdje hoće. Ništa protiv konkurencije nemam. Tu sam ako mogu koju pametnu napisati, a usput i naučiti nešto novo. Trgovinu u kojoj radim više neću spominjati.

Radimo sukladno zakonskim propisima

Izvrsna cijena. Akumulator bomba.

Ako je kućište crno, a potpuno isto kao Premium, onda je Tq u rangu Excella, odnosno rebrandirani Excell

A zašto nebi spominjao? Nije on ni admin ni moderator da ti zabrani. Samo nastavi kao i dosad, ne mislim da si tu radi samoreklamiranja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 03. 12. 2019. at 18:29, frenchkey said:

A zašto nebi spominjao? Nije on ni admin ni moderator da ti zabrani. Samo nastavi kao i dosad, ne mislim da si tu radi samoreklamiranja

Ako se to kosi sa pravilima foruma, neću spominjati. Na kraju krajeva, nije ni bitno. Nek' svatko kupuje gdje god hoće. Ništa protiv konkurencije nemam.

Evo jedan info, kad smo već toliko spominjali Tokića, tamo ima za kupiti ACZ 70Ah 700A akumulator u EFB tehnologiji za aute sa start/stop sustavom po skoro istoj cijeni kao što je naš Beren istovjetne snage i kapaciteta. To je potpuno isti aku, samo su naljepnice različite :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba nam aku znalac na forumu.
Nisam stekao dojam samoreklame jer staviš i cijenu pa tko želi usporediti sa drugima i odabere gdje će kupiti, slobodno piši.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jutros umrla na cliu dci Topla 74Ah 680A iz 2015. Izdržala 4 godine i 2 mjeseca. Veli žena da auto ne pokreće. Mjerim napon 12.2V na klemama, dam kontakt, ugasi se lampica od grijača, napon na aku ostane na 9V. Dok grijači rade pada i do 8V. Elektropokretač se niti ne okreće, samo se čuje klik iz kutije s relejima kraj akumulatora. Izgleda da idem popodne pod hitno po drugi.

Bez neke posebne najave, zadnjih dana je nekoliko puta malo dulje vrtio kod pokretanja. Auto se nije koristio 2 dana preko vikenda i jutros klik-klik :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je u redu za neki manje poznat akumulator. Nekada sam i ja uzimao dijelove, pa tako među njima akumulator isto što se najpovoljnije nađe. Zadnji sam uzeo original kakav je bio tvornički prva ugradnja, jer vjerujem da bi i on potrajao još samo da ga nismo ''silovali'' kad su dizne rekle svoje pa je bilo drž, ne daj, povuci potegni i strošio sam ga preveć. 170tkm u 6 i pol godina je izdržao tako da sam miran sa novim takvim dok vozim auto 😎

4 hours ago, Alen said:

Jutros umrla na cliu dci Topla 74Ah 680A iz 2015. Izdržala 4 godine i 2 mjeseca. Veli žena da auto ne pokreće. Mjerim napon 12.2V na klemama, dam kontakt, ugasi se lampica od grijača, napon na aku ostane na 9V. Dok grijači rade pada i do 8V. Elektropokretač se niti ne okreće, samo se čuje klik iz kutije s relejima kraj akumulatora. Izgleda da idem popodne pod hitno po drugi.

Bez neke posebne najave, zadnjih dana je nekoliko puta malo dulje vrtio kod pokretanja. Auto se nije koristio 2 dana preko vikenda i jutros klik-klik :)

 

 

Exide ili Yuasa ako si u mogućnosti...

Link to comment
Share on other sites

Nisam jer ženi auto treba svaki dan, a u selendri imaju samo toplu i neke žnj marke kojima niti ime ne znam. A ne vozi mi se 70-100km dalje samo po aku. Naravno, ovaj isto rikavela bez posebne najave. Ljetos sam po prvi put na klemama našao onog bijelog praha, trebao sam već tada posumnjati, ali vrtio je do danas bez problema. Ovo je treći aku na tom autu jedini da je tu oksidaciju napravio. Varta koja je bila unutra 2010-2015 je slabo vrtila zadnje dvije zime i mijenjao sam je preventivno. Varta nazivno od 480A što je za dci preslabo, tvornički je bio 600A.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alen said:

Nisam jer ženi auto treba svaki dan, a u selendri imaju samo toplu i neke žnj marke kojima niti ime ne znam. A ne vozi mi se 70-100km dalje samo po aku. Naravno, ovaj isto rikavela bez posebne najave. Ljetos sam po prvi put na klemama našao onog bijelog praha, trebao sam već tada posumnjati, ali vrtio je do danas bez problema. Ovo je treći aku na tom autu jedini da je tu oksidaciju napravio. Varta koja je bila unutra 2010-2015 je slabo vrtila zadnje dvije zime i mijenjao sam je preventivno. Varta nazivno od 480A što je za dci preslabo, tvornički je bio 600A.

Topla je solidan akumulator, imam ih u dućanu i ne pamtim kad sam imao zadnju reklamaciju. A koliko će koji akumulator trajati, to se ne može predvidjeti. Međutim, što više startova motora i kratkih relacija, to će akumulator, bilo koji, trajati kraće nego u onoga koji ga koristi na dulje relacije sa manje startanja.

Pazi samo da ti ne uvale neki stari. Kod Tople na gornjoj desnoj strani kućišta imaš utisnut kod, nešto kao npr F11924, to znači 24.-ti tjedan 2019.-te

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bila neka crna topla.
Vidim da Beren drži neke crvene i top. Nije isti model.
Šteta da to tako rikne, da je normalno oslabio kao što je varta napravila, onda stignem organizirati nabavu nečeg boljeg.

Link to comment
Share on other sites

@aquarius

Gledao sam danas po dućanima:

Crvena Topla (energy) ima nekakve čepove gore, ali su tvornički prelijepljeni naljepnicama. Na stranici proizvođača veli: "Low water consumption – maintenance free".

Topla Top (plava) piše "Sealed cover construction" i "entirely maintenance free throughout the batteries life".

Kakva je razlika?

U crvenu se dolijeva voda ili ne?

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja bi ove da mogu nadoliti vodu

To je ovaj prvi, odlijepis naljepnicu i unutra su klasicni cepovi dakle old school akumulator..
Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je bilo hitno, uzeo sinoć crvenu toplu 60Ah/600A, 30 mj garancije, proizveden 49tj.2019. Veli prodavač da si provjerim povremeno nivo tekućine.
Sad ostaje samo pitanje kako jer za to se moraju skinuti naljepnice :)
5894e616d685488e91824f3e2447a9fb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ostali mi papiri od aku u drugom autu, moram pitati za garanciju kako ide ako skinem naljepnice. Jučer bilo napeto, aku je nakon kupnje proveo 2h na punjaču, a kad je javio da je pun, onda sam ga montirao na auto - negdje oko 21h pa nisam to stigao.

Link to comment
Share on other sites

Dok imas garanciju ne odljepljuj nista i ne dolijevaj vodu. Ak nekaj bude, nebudu ti priznali garanciju jer si vadio cepove. 2 godine mora durat a onda odlijepi i provjeri nivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jastveni list od TAB Hrvatska d.o.o.:

Screenshot_2020-01-14_19-23-35.png.c8a7ab6a537413355cdd6b26e8a48160.png

 

Usput, bila nedavno rasprava da li mazati ili ne kleme, opet iz istog jamstvenog lista:

Screenshot_2020-01-14_19-24-04.png.9d3fa1571eff4ad243d36a3f88b82017.png

 

I još, po ovome bi tvorničke oznake možda mogle biti i naljepnice:

Selection_2020_01_14_01.png.4043933304a8385f6bb35898b1f71c04.png

 

Iako meni je malo čudno da u aku s čepovima ne smijem 2.5 godine doliti tekućine :)

 

 

Edited by Alen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Super za vazelin. Nek se zna red. Nist je ide na suho. A naljepnice, nemoj ih skidat, ostavi ih. Ak ti krepa nekaj nebudu ti priznali garanciju.

Link to comment
Share on other sites

citiram:   

Reserve Capacity (RC)

RC is a general indicator of how long a new, fully charged battery can continue to operate essential accessories if the vehicle’s alternator fails. It identifies how many minutes the battery can deliver a constant current of 25 amps at 80°F without falling below the minimum voltage, 1.75 volts per cell, needed to keep your vehicle running.

 

 

DAkle, seljački rečeno, ako ode alternator, onda će akumulator još toliko i toliko minuta moći davati dovoljnu struju da vozilo ne stane....  Inače, to je u Americi važniji podatak od AH !!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moj stari se nekad davno dovezao doma s posla u fićeku, drugi dan nije htio upaliti. Digli haubu otraga koja naravno nikad nije bila zaključana, kad ono nema reglera. Netko skinuo i odrezao žice. Stari se vozio tako okolo dok je baterija drzala. Nikad nismo utvrdili koliki je bio RC akumulatora :)

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Senna said:

DAkle, seljački rečeno, ako ode alternator, onda će akumulator još toliko i toliko minuta moći davati dovoljnu struju da vozilo ne stane....  Inače, to je u Americi važniji podatak od AH !!!!

Dakle, seljački me zanima kako akumulator zna u koje je vozilo ugrađen, kolika je potrošnja struje i koliko minuta će davati dovoljnu struju...??...:??:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.