Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Izdao me opet, Beren gold . Ovaj put na moru, nikakve signale nije davao, samo prekucer nije htio upaliti ujutro ispred apartmana. A parkiran sam njuskom prema zgradi bio jos ..  Imao je jos struje al nedovoljno da zavergla.Pogurali me baustelci, napravio krug, jucer je palio nakon toga cijeli dan. Navecer sam ga parkirao na nizbrdicu, ujutro niej htio upaliti, spustio ga dole i upalio u drugoj (iako nije preporucljivo al nemam alternativ bas 200km od doma).

Dosao u ZG normalno. OBD pokazuje napon od 14.0-14.1 u voznji.

Idem danas u beren vidjet kaj ce mi rec, ko za vrag sad je i zenin clio na servisu, moramo ga pokupit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

siguran si da ti nešto po noći ne cucla struju? Npr svjetlo u gepeku ili slično? Mjerio si protok struje kada je sve pogašeno na autu?

Naravno, možda je i akumulator crko...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vise izgleda kao da prek noci nesto prazni. Pregledaj kao sto kaze frenchkey spoji ampermetar u seriju izmedu plus kleme i +akumulatora. Do nekih 20mA je normalno.Da je do punjenja reno baci hrpu greski kad nesto ne valja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, hrvojexyz said:

Izdao me opet, Beren gold . Ovaj put na moru, nikakve signale nije davao, samo prekucer nije htio upaliti ujutro ispred apartmana. A parkiran sam njuskom prema zgradi bio jos ..  Imao je jos struje al nedovoljno da zavergla.Pogurali me baustelci, napravio krug, jucer je palio nakon toga cijeli dan. Navecer sam ga parkirao na nizbrdicu, ujutro niej htio upaliti, spustio ga dole i upalio u drugoj (iako nije preporucljivo al nemam alternativ bas 200km od doma).

Dosao u ZG normalno. OBD pokazuje napon od 14.0-14.1 u voznji.

Idem danas u beren vidjet kaj ce mi rec, ko za vrag sad je i zenin clio na servisu, moramo ga pokupit.

Da li ti je auto ostao bez struje kada si pokušao zaverglati? Ako nije ostao bez struje onda sumnjam da je do akumulatora. U tom slučaju provjeri solenoid na anlaseru (da li dobiva pobudu) i eventualno električni dio brave ako nemaš paljenje na karticu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 25. 06. 2020. at 12:23, Zlatan said:

Prema ovim slikama trebao bih odspojiti akumulator? Nema problema ako nema kasnije nikakvog koda kako direstraits kaže :)

IMG_20200624_184607.jpg

IMG_20200625_104900.jpg

Bez odspajanja klema, neko moje skromno mišljenje bi bilo da ne bi spajao ikakav punjač bez elektronske regulacije, kao što je taj na slici. Lidlov, ctekov, bilo koji elektronski punjač se može spajati i bez odspajanja klema. Ako u manualu piše da se ne trebaju odspajati kleme, onda ok.

21 hours ago, hrvojexyz said:

Izdao me opet, Beren gold . Ovaj put na moru, nikakve signale nije davao, samo prekucer nije htio upaliti ujutro ispred apartmana. A parkiran sam njuskom prema zgradi bio jos ..  Imao je jos struje al nedovoljno da zavergla.Pogurali me baustelci, napravio krug, jucer je palio nakon toga cijeli dan. Navecer sam ga parkirao na nizbrdicu, ujutro niej htio upaliti, spustio ga dole i upalio u drugoj (iako nije preporucljivo al nemam alternativ bas 200km od doma).

Dosao u ZG normalno. OBD pokazuje napon od 14.0-14.1 u voznji.

Idem danas u beren vidjet kaj ce mi rec, ko za vrag sad je i zenin clio na servisu, moramo ga pokupit.

Sve može biti, ma najčešće je akumulator. Provjeri pa javi što je bilo.

20 hours ago, Lowlife said:

Vise izgleda kao da prek noci nesto prazni. Pregledaj kao sto kaze frenchkey spoji ampermetar u seriju izmedu plus kleme i +akumulatora. Do nekih 20mA je normalno.Da je do punjenja reno baci hrpu greski kad nesto ne valja.

Možda susjed noću krade struju 😆

15 hours ago, ivan.martinko said:

Odspoji navecer i ujutro spoji i probaj..

Točno tako. Odspoji preko noći, ako ujutro upali normalno, onda nije do njega.

Link to comment
Share on other sites

Šta je ovo, nigdi nikoga... [emoji846]
Ljudi, prekontrolirajte akumulatore prije ljetnih vrućina ako imate priliku, na vrućini se poznaju junaci...

Jucer 25/6 po odlasku s posla, umro Exide Premium iz 2011. U=10.7V. Gecrk. Sumnja bila u pola case vode koja mi se prolila prilikom naduponjavanja ekspanzione, po nekim kablovima pokraj kutije sa osiguračima. Ecide zadnjih 4g redovito nadopunjavan svakih 6mj uz zamjenu sa Vartom Silver iz 12/2014. I tako ukrug.
Dosao frend mehanicar, na kleme kresnuli jedva u paraleli sa nekim kamionskim akuom.
Dijagnosticirano da je problem akumulator. U zadnje 4g repariran i alternator. Povremeno se palila lampica Batterie geschwach na board kompu. Truba povremeno ne radi. Sve se to svelo “jebemti Renfault instalacije” i sranja od struje. Nakon zakljucka otisao doma po Vartu iz podruma napunjenu prije 6mj. Dovezao se taxijem, ugradnja i ona gecrk. U=9.5V [emoji854] koji quaaa...?!
I onda vjecno pitanje: zurit u prvi ducan i kupit prvo govno tipa Bosch ili Ciak ili prespavat odluku i procitat par savjeta sa foruma. Svi akui dosad su bili klasicni, malo jaci Ca tehnologija.
Kupio Toplu Top danas, 3g garancije. Cijena 740HRK. Trgovac se za glavu hvatao, da kupim AGM da koji vrag kupujem to smece-od svih akua kod njega, ja pitam za Toplu. Pa koji auto, pa on radi 20g itd. uglavnom ja kreten kupujem Toplu Top [emoji2955]
Ugradjena Topla, auto kresnuo odmah. Dosao doma i stavio ju na pametnjakovica do sutra. Jel zna netko gdje da trazim datum proizvodnje ?
2bfdc7f91bb9c063be525982d48b1673.jpg

c74a495fa46e3093455263df54088e77.jpg
Link to comment
Share on other sites

Toplu TOP kupujem zadnjih 15g i aku je bolji od Varte i Bosch Silver.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cu javit kaj je bilo , zasad su bili korekti u Berenu, preuzeli moj akumulator, dali ga na dijagostiku a meni dali zamjenski.

Ja sam prilicno siguran da nista ne prazni akumulator kad je auto ugasen, necu tvrditi 100% al...ne znam ova mjerenja koja pisete napraviti.

 

Jos jednom cu vam ponoviti samo jucerasnji rezultat, napravio sam 200km Krk - Zagreb voznja po Zagrebu, dosao do njih, akumulator je na 30% kapaciteta.Cisto ono..

 

No, nek je svo zlo u akumulatoru i u skarama brisaca za zeninog Clia , za koje sam dana saznao da ih nema u Tokicu ni Autokresi za kupiti. Jbt valjda najcesci mali auto na cestama u RH, nema skara za Clia 2.

Nabavio polovne sta cu, a i prvi put sam vidio da zeljezo bas tak pukne kod brisača.

Nek je svo zlo u tim stvarima, samo nek bude zdravlja, to me ova godina naucila.

 

Edited by hrvojexyz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mk32003 said:

 Jel zna netko gdje da trazim datum proizvodnje ?


 

Pogledaj oko plus kleme.

Trebalo bi pisati nešto kao F31918 = 2019, 18. tjedan.

2019 kupio dvije Tople i na oba je na istom mjestu u opisanom formatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod + kleme imaš utisnuti vrući žig sa oznakom serije, tjedna i godine proizvodnje. Kao što je Alen opisao.

Također, sa stražnje strane imaš naljepnicu, na njoj je otisnut isti broj, malo duži jer je tu i serijski broj proizvodnje, i opet počinje sa npr F12002, to je 2.tjedan 2020.god.

Topla Top je izvrstan akumulator, niti malo ne zaostaje za Vartom, a kamoli Boschom. Po mom mišljenju i bolji.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj oko plus kleme.

Trebalo bi pisati nešto kao F31918 = 2019, 18. tjedan.

2019 kupio dvije Tople i na oba je na istom mjestu u opisanom formatu.

Evo F42005. Znaci 5.tjedan u 2020.

Dobro da sam ga stavio na punjac, bio je preko 14 sati na njemu.

Hvala obojici na odgovoru.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon 6 godina izdao me akumulator
Iako sam sumnjao na njega već neko vrijeme jer je trebalo malo duže zavrglat,pustio sam mu mira i danas me izda
Sreća žena zna upalit auto na guranje [emoji23]
Btw akumulator kupio 2014. u KTC-u
Neki made in Češka 55Ah
Proizvođač Johnson Controls
Akumulator nema čepova,skroz zatvoren,do sad samo provjeravan,nikad punjen niti dopunjavan


Poslano Samsung A7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DA nastavim svoju pricu, vec 2-3 puta mi se ispraznio aku, svaki put bi ga ajd napunio i radi neko vrijeme.Sad sam otisao u servis da ga pregledaju jer mi nije htio pokrenut auto cim bi odstajao prek noci, bio sam uvjeren da nigdje ne bjezi struja i - tak je i bilo . Akumulator je nevaljal, ispitivanje pokazalo, dali mi novi sa novom garancijom.

Ugradnja, zamjenski, palac gore za Beren.

O kvaliteti proizvoda nebih, sam sam ga birao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Haha. Mala vjerojatmost ali moguca. Da novo aku sam od sebe zeza kao i stari. da ti ne krade struju povremeno, onako random. Renault je to kod njega nemoze jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

daklem scenic stajao skoro 3 meseca na moru i rikno aku, 7god star renault OEM, znam da je bio 400kn s ugradnjom, sad malo gledam ponudu po ducanima i cijene su ono WTF, uglavnom 600+ kn za renomirane marke... 60Ah...

neka preporuka gdje i kaj kupit? sutra zovem renault da vidim kaj kod njih ima...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Akumulator Exide 62Ah koji sam kupio prije cca 2.5god po preporuci kolege @aquarius je bio danas na testeru. Rezultati su:

01.05.2018: CCA 590A
28.09.2020: CCA 544A

Prilično dobro za akumulator koji je deklariran na 520A i nije vidio punjač :D
Auto se vozi svaki dan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tih CCA je testirano uređajem koji stvarno toliko može povući ili oni koji samo rade procjenu?

Link to comment
Share on other sites

Danas se ionak rade akumulatori da rade 3-4 godine. Sve izvan toga je extra. Ovi sta drze 7 god su originali a i alternator i elektronika je ok pa drze taj period. Od marki u zg: yuassa, excide, topla, varta..

Yuassa slovi kao top ali eto meni drzala 3 god i nesto sitno i bye bye. Tako da spremi lovu i nadi najjeftiniji jer danas vise nemas garancije ni pravila. Ja sam relativno zadovoljan na drugom autu sa schneider akumulatorom iz solar shopa na velesajmu. 75ah je bio oko 400kn ako das stari.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alen said:

Tih CCA je testirano uređajem koji stvarno toliko može povući ili oni koji samo rade procjenu?

Testirano je profesionalnim uređajem i sa mojim amaterskim. Razlika je 5-10A kako u kojem mjerenju.

Osobno mislim da uređaji koji opterete akumulator nisu ni pouzdani ni potrebni. Ovi analizatori snime krivulju napona kod verglanja, a oni bolji imaju i DC strujna kliješta. To ti je realni pokazatelj akumulatora kako se ponaša u tvom autu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 28. 09. 2020. at 18:54, Med0 said:

Akumulator Exide 62Ah koji sam kupio prije cca 2.5god po preporuci kolege @aquarius je bio danas na testeru. Rezultati su:

01.05.2018: CCA 590A
28.09.2020: CCA 544A

Prilično dobro za akumulator koji je deklariran na 520A i nije vidio punjač :D
Auto se vozi svaki dan.

 

Veseli me vidjeti da se dobro drži, osobito jer imam isti takav
Uzeo sam ga možda par dana nakon tebe. Moj je bio na punjaču par puta što definitivno nije odmoglo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj prvi acu je bio original i trajao je 7 godina, drugi je Topla trenutno je auto 13 godina star još ne vjerujem. Prosle godine nadolio "vode" u koju čeliju. Nije bio nikad na punjaču.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, borny said:

Veseli me vidjeti da se dobro drži, osobito jer imam isti takav
Uzeo sam ga možda par dana nakon tebe. Moj je bio na punjaču par puta što definitivno nije odmoglo.

Sjećam se :)

9 hours ago, CRN11 said:

Moj prvi acu je bio original i trajao je 7 godina, drugi je Topla trenutno je auto 13 godina star još ne vjerujem. Prosle godine nadolio "vode" u koju čeliju. Nije bio nikad na punjaču.

Zaletite se ovaj vikend pa ćemo spojiti akumulatore na tester. Moglo bi pasti neko druženje u nedjelju? :)

Ovo je tester:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Med0 said:

Sjećam se :)

Zaletite se ovaj vikend pa ćemo spojiti akumulatore na tester. Moglo bi pasti neko druženje u nedjelju? :)

 

 

 

Rado, ali neću biti za vikend u Zg. Možda idući.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.