Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Ali i dalje bez info tko nas vara.

O tome možemo u 4 oka :-)

Btw, kad biramo akumulator, uz ostalo, gledamo kapacitet i startnu struju. Startna struja je u 99% izražena po EN standardu. Ako znamo da postoje dva EN standarda, EN1 i EN2, a proizvođači tu "sitnicu" nisu vidljvo označili, retoričko pitanje je da li je tu riječ o ajmoreć prevari ili ne. Iako, razlika u startnoj struji između ova dva standarda je samo nekih 10-ak %, što i nije neka velika razlika... Ali je ipak razlika...

 

p.s. ja sam za 420 kuna dobio 75Ah i 700A sa 2god jamstva. Ima čepove za koji neki kažu da su bolja, a neki lošija solucija, ali dobro sad, što je tu je...

Izvrsna cijena. Za brižljivijeg korisnika koji će povremeno, 2-3 puta godišnje provjeriti nivo elektrolita (a za tebe sam uvjeren da hoćeš), akumulator s održavanjem je pametnija opcija. Uz kvalitetno kvartalno dopunjavanje punjačem, potrajat će barem 50% duže od prosjeka.

Link to comment
Share on other sites

zato što očito radi u trgovini ili servisu koji prodaje i određene artikle te firme. to je poslovna tajna zbog koje možeš dobiti otkaz a ak je gazda jak igrač i završiti na sudu..

jer si pri zapošljavanju potpisao izjavu o strogom čuvanju poslovne tajne..

U mojoj trgovini nema proizvoda zbog kojih bi se trebao crveniti ili lagati kupcima. Svakon kažem onako kako je. Koliko puta sam imao prilike kupcu reći da mu akumulator ne valja (a još je dobar) pa nikad nisam. Ali upravo zbog nekih drugih igrača na tržištu, dođu mi kupci, pitaju "ovo je sigurno iz Kine", "ovo sigurno ne valja" i slične predrasude.

Link to comment
Share on other sites

to je stari vojni program iz hladnog rata i kažem samo industrija naoružanja i crpljenje energenata..

koji još ruski proizvod znaš da valja? nebih kupio ruski akumulator nikad.. možda zimske gume.. antifriz, zimsku tekućinu za pranje stakla, zimsku odjeću ali sve je to ništa. rusija crpi velike resurse energije i od toga živi.. kad je pala cijena nafte rusija je odmah bila pred bankrotom jer se ništa u njoj ne proizvodi.. samo oružje, nafta i plin.

država poput blaže verzije sjeverne koreje gdje prije parlamentarnih izbora oporba bude pobijena na sred ceste.. nebih kupnjom nijednog proizvoda podupro takav režim.. 

imam poznanika koji je radio u rusiji 10 godina i kad se vratio kaže u hrvatskoj je bolje, gore vlada kaos..

a kaj da ti velim.. sve kaj mislis da znas bazira ti se na rekla kazala frend mog frenda... to kaj pricas su ponavljam bedastoce, ok rus nema dizajn ko taljan, nema funkcionalnost ko njemac , al tvrdit da su tehnicki za qur..i je glupost

Link to comment
Share on other sites

.. kad je pala cijena nafte rusija je odmah bila pred bankrotom......

Nepratis bas burzu onda :)

Kad je pala cena nafte sve kompanije koje su otete iz tuskog vlasnistva su izgubile vrednost, rusija ih je brze bolje kupila nazad po nizoj ceni i vidi cuda, opet raste cena.

Inace Rusija ima znatno veci ekonomski rast od nas. I nesto samo. Pljujes po rusiji kako nista nemaju. A sta imamo mi ili bilo koja bivsa Yu drzava ili balkan.. Sve sta smo imali smo unistili sto smo pre mogli. Razvijanje icega se svodi na pojedine znanstvene radeve koje kasnije kupe stranci i opet ne ostake tehnologija kod nas...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

btw ivane americki atlas ( raketa ) koristi ruske RD180 motore ( tehonlogija stara skoro 50 godina)

nitko ne trazi od tebe da kupujes ruske proizvode ( ne kupujem ih ni ja ) al cemu omalovazavanje?

Link to comment
Share on other sites

netko je od admina pobrisao postove o rusiji a vi opet..

treba sve prebacit u chat rubriku..

ali dodajem: rusija je koma država kojom 20 godina vlada jedan čovjek, pomoću mafije itd..

može on imat neznam što ali ništa mi nije bolji od gadafija, husseina ili kim jong una..

Link to comment
Share on other sites

Nisi valjda i ti jedan od onih koji misle da je gadafi bio los... I ti sine brute pao medijskoj malverzaciji informacijama...

Gadafi je omogucio sirijcima ono sto u hr nece biti jos sledecih 50 godina.. Imali smo tamo rodjake..

Ja sam nazalost preko moba pa nemogu prebacovat teme al bi bilo dobro da se prebaci u chat a ne samo sakrije

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

mislio sam na totalitarne režime, gadafi, saddam, tito, staljin, putin.. sve slično..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nisi valjda i ti jedan od onih koji misle da je gadafi bio los... I ti sine brute pao medijskoj malverzaciji informacijama...

Gadafi je omogucio sirijcima ono sto u hr nece biti jos sledecih 50 godina.. Imali smo tamo rodjake..

 

Ja sam nazalost preko moba pa nemogu prebacovat teme al bi bilo dobro da se prebaci u chat a ne samo sakrije

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Gadafi (pokojan) - Libija
Assad - Sirija

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ispravci. Pamtim vladara :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mene osobno uz ovakvog kolegu Aquariusa boli kita tko me vara kad je na razini Anđelka iz Lagerosa vidi se da se odlicno bavi poslom i kad si budem kupovao opet akumulator budem pitao njega.

Nakon originala koji je trajao 6 godina imam vec 2,5 godine Toplu sa cepovima Borny me nagovorio na proljece da vidimo razinu tekucine i bilo je ok. 

 

Link to comment
Share on other sites

Baš si mislim kako sam mogao svratiti do njegove trgovine prije 2.5mjeseca kada sam bio u Zadru. Akumulator mi je 6god i pitanje je koliko će još. Zadnji me iznenadio sva sreća pred kućom.

Link to comment
Share on other sites

evo meni je nedavno riknuo Exide Premium ali samo nekoliko dana prije isteka jamstvenog roka

a tu je sreća kako imam dva auta pa sam imao vremena natezati se sa dućanom,

prodavačem, šefom, uvoznikom i svim onima koji su pričali ma to vam je do auta bla bla bla

e pa nije ! i nakon nekoliko dana na jedvite jade ipak su mi dali novi Exide Premium sa jamstvom nove 3 godine...

nakon što sam morao prijetiti i novinarima i slično jer je nakon 24 sata testiranja dokazano kako akumulator ne valja!

Link to comment
Share on other sites

Khm khm... Nekako mi se sve više čini da je bilo bolje uzeti dva upola jeftinija, iako sam i ja prije navijao za ove skuplje

U ovakvim situacijama čovjek vidi da su živci i vrijeme zapravo jako skupi... :(

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

netko je od admina pobrisao postove o rusiji a vi opet..

treba sve prebacit u chat rubriku..

ali dodajem: rusija je koma država kojom 20 godina vlada jedan čovjek, pomoću mafije itd..

može on imat neznam što ali ništa mi nije bolji od gadafija, husseina ili kim jong una..

Koma država je bila do cca 2000 godine. Da Hrvatskoj cijeli zapad uvede sankcije raspala bi se nakon 2 dana. EU ti nije totalitarna tvorevina, odlučuje EK koju imenuje tko? USA nije totalitarna država koja vodi jednu te istu politiku od kraja 2 svjetskog rata? 

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

a ti si bio gore i znaš.. putin je ko tito i staljin..

bio frend gore s firmom radio par godina i vratio se.. 

jedino kaj je jeftino je benzin.. inače plaće ko ovdje i sve košta ko ovdje.. a mafija sve vodi.. ne možeš otvoriti firmu nikako ako ne podmitiš mafiju.. a u americi otvoriš firmu u 3 sata..

hoćeš još? 

e al neda mi se.. odi gore pa vidi..

Link to comment
Share on other sites

Kolika im je nezaposlenost? Kao ovdje,ili? Mafija sve vodi? U Hrvatskoj ti HDZ sve ne vodi? Ljubavi, demokracije i radnih mjesta na izvoz? Inače, oko 16% prihoda federalnog budžeta čine prihodi od nafte i plina, koliko u Hrvatskom budžetu čine prihodi od turizma? Tko je glavni snabdjevač pročišćenog titanija za boeing, ili tko je najveći izvoznik pšenice na svijetu? Da sve briljira ne briljira, ali da je od 2014 do danas (tri godine nakon uvođenja sankcija i pada cijena nafte) BDP iz negativnog otišao u pozitivu je isto činjenica (Hrvatskoj trebalo 5 godina da izađe iz recesije koju nisu uzrokovale sankcije ni pad cijena nafte). Ako misliš da će Rusi dopustiti da im Amer kroji sudbinu gadno se varaš. Također, bitno je napomenuti da je za par godina razvijena zamjena za SWIFT kojim Ameri u šaci drže cijelu EU i veći dio svijeta više nego dolarom. To su sve velika dostignuća vrijedna divljenja.

Link to comment
Share on other sites

Da zemlja iz snova. Ko libija. Odi onda gore i uzivaj ne offtopicari neg se vrati na temu akumulatori.

Link to comment
Share on other sites

Baš si mislim kako sam mogao svratiti do njegove trgovine prije 2.5mjeseca kada sam bio u Zadru. Akumulator mi je 6god i pitanje je koliko će još. Zadnji me iznenadio sva sreća pred kućom.

Dabogda da ti traje još toliko :-)

Khm khm... Nekako mi se sve više čini da je bilo bolje uzeti dva upola jeftinija, iako sam i ja prije navijao za ove skuplje

U ovakvim situacijama čovjek vidi da su živci i vrijeme zapravo jako skupi... :(

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Djelomično se slažem s tobom. Ali, zašto onda ne bi u auto stavljali npr. najjeftinije moguće ulje pa ga mijenjati na pola intervala izmjene? Akumulator mora biti optimalan za auto, i to tako mora biti. Prije dvi godine san napravija za*eb, u Touarega sam ugradio klasičan, neloš, srednje kvalitete akumulator. Proizvođač Exide. Kupcu je potrajao cijelih mjesec dana dok nije riknuo. Zamijenio sam ga (nakon odobrenja uvoznika) sa Exide Premium i vozi dan-danas. Zašto je onaj prvi aku riknuo? U autu sve na struju, od retrovizora, sjedala, masaže i ostalih perverzija, i ovaj to jednostavno nije mogao podnijeti. Sa Premium-om nema greške, i to je tako.

Link to comment
Share on other sites

Da zemlja iz snova. Ko libija. Odi onda gore i uzivaj ne offtopicari neg se vrati na temu akumulatori.

Libija je bila zemlja snova dok 2011 nije izvršena invazija na istu.

Link to comment
Share on other sites

evo meni je nedavno riknuo Exide Premium ali samo nekoliko dana prije isteka jamstvenog roka

a tu je sreća kako imam dva auta pa sam imao vremena natezati se sa dućanom,

prodavačem, šefom, uvoznikom i svim onima koji su pričali ma to vam je do auta bla bla bla

e pa nije ! i nakon nekoliko dana na jedvite jade ipak su mi dali novi Exide Premium sa jamstvom nove 3 godine...

nakon što sam morao prijetiti i novinarima i slično jer je nakon 24 sata testiranja dokazano kako akumulator ne valja!

Tražiš reklamacijski zapisnik i da ga ispred tebe testiraju, to je najbolje rješenje za ostvarivanje prava na garanciju. 

Link to comment
Share on other sites

Dabogda da ti traje još toliko :-)

Djelomično se slažem s tobom. Ali, zašto onda ne bi u auto stavljali npr. najjeftinije moguće ulje pa ga mijenjati na pola intervala izmjene? Akumulator mora biti optimalan za auto, i to tako mora biti. Prije dvi godine san napravija za*eb, u Touarega sam ugradio klasičan, neloš, srednje kvalitete akumulator. Proizvođač Exide. Kupcu je potrajao cijelih mjesec dana dok nije riknuo. Zamijenio sam ga (nakon odobrenja uvoznika) sa Exide Premium i vozi dan-danas. Zašto je onaj prvi aku riknuo? U autu sve na struju, od retrovizora, sjedala, masaže i ostalih perverzija, i ovaj to jednostavno nije mogao podnijeti. Sa Premium-om nema greške, i to je tako.

A ja imam stariji auto od 100-ak konja, kolega nešto noviji ali još slabiji od mojeg, dok oba nisu nakrcana elektronikom kao taj Touareg od najmanje 200-ak konja kojemu se vjerojatno i vrata gepeka na struju otvaraju. Što se tu imaš razmišljati, ako imaš para za takav auto, onda imaš pare i za malo bolji aku. Ja iskreno ne bi na njegovom mjestu uzimao ništa od klasičnih akumulatora, ali dobro...

Link to comment
Share on other sites

Tražiš reklamacijski zapisnik i da ga ispred tebe testiraju, to je najbolje rješenje za ostvarivanje prava na garanciju. 

kad sam ga donio prvi dan brzi test je pokazao kako je ispravan samo prazan 0%

ali na moj zahtjev nakon svađe i peripetija ostavlili su ga na nekom testiranju 24 sata (punjenje+pražnjenje valjda)

i tu se ipak pokazalo kako sam u pravu

uglavnom da je moja žena tamo išla rekli bi joj sve u redu napunite ga samo ili bi kupila novi

a bome nije bio jeftin taj Exide Premium !

samo hoću reći nekad treba biti uporan i izboriti se za svoja prava

Link to comment
Share on other sites

Sva sreca pa se to nije desilo par dana kasnije kao meni s Yasua AGM akumulatorom...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kad sam ga donio prvi dan brzi test je pokazao kako je ispravan samo prazan 0%

ali na moj zahtjev nakon svađe i peripetija ostavlili su ga na nekom testiranju 24 sata (punjenje+pražnjenje valjda)

i tu se ipak pokazalo kako sam u pravu

uglavnom da je moja žena tamo išla rekli bi joj sve u redu napunite ga samo ili bi kupila novi

a bome nije bio jeftin taj Exide Premium !

samo hoću reći nekad treba biti uporan i izboriti se za svoja prava

Nije moguće utvrditi ispravnost PRAZNOG akumulatora. Ako je napon 11,89V ili manji, akumulator je prazan. Mora biti napunjen barem 75% odnosno imati minimalno 12,45V da bi se mogao ispitati. Dakle, ako je akumulator prazan, mora ga se napuniti (ako je to moguće, ponekad i nije) i testirati 24 sata nakon završenog punjenja, dok se elektrolit ne "smiri". Tek onda ispitivanje daje rezultate na osnovu kojih se može zaključiti da li je reklamacija opravdana ili ne. 

Dobro da si inzistirao na tome da se akumulator ispita kako treba.

A ja imam stariji auto od 100-ak konja, kolega nešto noviji ali još slabiji od mojeg, dok oba nisu nakrcana elektronikom kao taj Touareg od najmanje 200-ak konja kojemu se vjerojatno i vrata gepeka na struju otvaraju. Što se tu imaš razmišljati, ako imaš para za takav auto, onda imaš pare i za malo bolji aku. Ja iskreno ne bi na njegovom mjestu uzimao ništa od klasičnih akumulatora, ali dobro...

Vjerovao ili ne, ali prije će netko ko vozi Twinga ili Clia dati koju paru više za kvalitetniji akumulator nego ekipa koja je kupila auto iznad svojih mogućnosti pa padaju u nesvijest kad vide koliko košta akumulator za njihov bolid. Ili kad kupuju ulje za svog šestaka ili osmaka, pa im trebam nositi vode i cukra kad im izbijem 600+ kuna za ulje i filter.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.