Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

Rekao si da bi morao mijenjat cijelu sredisnju konzolu, na sto si tocno mislio? Ja sam mislio nabavit samo naslon i pripasat ga.

Link to comment
Share on other sites

da na to sam mislio.

mislim da sa 100€ možeš proć sigurno, e sad 100€ ili naslon za ruke tvoj izbor. nazovi par otpada i pitaj ima ih normalnih ima i debila, ja sam za meg2 tražio samo naslon da bude u koži jer me nervirala ona tkanina kad mi netko sa suhim laktom ostavi tragove pa su neki tražili 500kn za podrapan dok neki nisu htjeli prodat nego samo cijelu unutrašnjost. prati i ebay.de  tamo isto zna bit.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno mozda malo glupo pitanje, ali me kopka vec 3 mjeseca ..ljetos na godisnjem smo vozili uzbrdo kroz sumski makadamski put, jako strm i nezgodan uspon, 3-4 km takvog uspona samo u prvoj brzini jer drugacije nema sanse, brzina je bila oko 20-30km/h, nekad i s gasom skoro do poda i ono sto me zanimalo  bila je potrosnja goriva. Medjutim, bile su prikazane samo crtice. Zasto mi nije mogao ocitati trenutnu potrosnju i kolika bi bila potrosnja goriva u tim uvjetima voznje? Motor je 1.5dci 81kw.neke ideje??

 

 

:hop:

 

Link to comment
Share on other sites

do 30 km/h ne prikazuje potrošnju. potrošnja kao što je grunf naveo, moguće i koja litra više pri punom gasu

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Hvala , hvala!

Znaci 25l je sukao, vjerojatno i vise jer smo bili nakrcani kamp opremom da ni igla nije mogla stati.i pola tanka goriva je bilo
n

 

Link to comment
Share on other sites

link na skidanje sredisnje konzole, naletio slucajno..ako kome bude trebalo.

 

Link to comment
Share on other sites

Gdje se nalazi filter kabine na megane 3 coupe, 1.6 16v. Koliko je problem doci do njega?

Edited by veky
Link to comment
Share on other sites

Koliko u prosjeku uspije izdržati dvomaseni zamašnjak na Meganu 1.5 dCi 81 kW? Jel uspije 200 000 km, uz pretpostavku da je auto pažen?

Link to comment
Share on other sites

U firmi sam imao 2 Megana sa 340k km sa original lamelom i zamašnjakom. Gradske voznje 30% ostalo otvorene ceste.

Link to comment
Share on other sites

Koliko u prosjeku uspije izdržati dvomaseni zamašnjak na Meganu 1.5 dCi 81 kW? Jel uspije 200 000 km, uz pretpostavku da je auto pažen?

Jako dugo, zamasnjak je solidan, a momenat na 1.5 dCi nije velik, i ne razvija se naglo. Tako da i lamela a i zamasnjak traju jako dugo.

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji knjiga s uputstvima na HRV jeziku? Stari si je kupio Meg3 prije koja 2 tjedna(budem ga malo predstavio kada se smiri ova kiša i uspijem opalit koju sliku) pa bi sad malo čito i proučavao što i kako to radi. Uz auto sam dobio manual na engleskom pa ako postoji na našem jeziku bilo bi super..

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam danas razinu ulja elektronski i pokazalo je jedan onaj kružić prazan, a ostalih 5 punih. Auto je bio na ravnome.Nažalost,  nema štangice da provjerim i na njoj. Znaci li to da mi fali ulja i trebam li nadoliti? Pitao sam u servisu i oni su mi rekli da ne treba, ali želim i vas pitati za svaki slučaj.

Edited by croatplayer
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam danas razinu ulja elektronski i pokazalo je jedan onaj kružić prazan, a ostalih 5 punih. Auto je bio na ravnome.Nažalost,  nema štangice da provjerim i na njoj. Znaci li to da mi fali ulja i trebam li nadoliti? Pitao sam u servisu i oni su mi rekli da ne treba, ali želim i vas pitati za svaki slučaj.

Ne trebas nadolijevati sve dok imaš 2-3 kućice. Kad dođe do2- 3, onda nadoliješ max 0.5L. Jer i previše ne valja kao ni manjak.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno mozda malo glupo pitanje, ali me kopka vec 3 mjeseca ..ljetos na godisnjem smo vozili uzbrdo kroz sumski makadamski put, jako strm i nezgodan uspon, 3-4 km takvog uspona samo u prvoj brzini jer drugacije nema sanse, brzina je bila oko 20-30km/h, nekad i s gasom skoro do poda i ono sto me zanimalo  bila je potrosnja goriva. Medjutim, bile su prikazane samo crtice. Zasto mi nije mogao ocitati trenutnu potrosnju i kolika bi bila potrosnja goriva u tim uvjetima voznje? Motor je 1.5dci 81kw.neke ideje??

 

 

:hop:

 

Kasno palim ali eto, potrosnja se goriva racuna tek preko 35 ili 40km. Pise ti u knjizi koja dodje uz auto

Link to comment
Share on other sites

Zakaj je na Meg3, 1.5dci 90ks mjenjac tako glasan? Bas se cuje svaka promjena brzine onak fest. Na mom Meg2 se isto cujem ali ne ovako glasno. Getriba je 5 brzinska, auto je 2012. provjeren i sve stima samo je ta getriba glasna. Jel moze bit do ulja il je jednostavno losa?

Link to comment
Share on other sites

Zakaj je na Meg3, 1.5dci 90ks mjenjac tako glasan? Bas se cuje svaka promjena brzine onak fest. Na mom Meg2 se isto cujem ali ne ovako glasno. Getriba je 5 brzinska, auto je 2012. provjeren i sve stima samo je ta getriba glasna. Jel moze bit do ulja il je jednostavno losa?

To tako treba. Razradi se nakon 200-tinjak tkm.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.